Jump to content

Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz

Misafir

Önerilen İletiler

yanlış birşey yapmyrlar ama aynı zmanda saçmalık bulyrm yani biz izledik de ne oldu kötü birşey olmadı çocklğm pokemn izleyerek geçrdm bilemedim doğrusu :/

bencede saçmalık çocuk dedigin hayal kurar :D biz normal çizgifilm ve anime izledik bize bişi olmadı
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 133
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Tövbe tövbe. Allah'ım bayramlık ağzımı açtıracaklar. Lan çocuk dediğin hayal kurarak büyür lan. Uçmayı hayal etmeselerdi uçaklar falan nasıl yapılacaktı ? Ay sinirlendim. Sen çocuğa hayalle gerçeği öğ

Yorumları okuduktan sonra Osmanlı Devleti'nin hiç bilmediğim yüzü ortaya çıktı.Neymiş kardeş katili torun katili sex kölesi için yetiştirilen cariyelermiş peh.Birazcık empati yapın sonra anlarsınız ne

Sizin şu padişahları asan biçen diye tanıtmanıza bir türlü anlam veremedim. Ya ceddinizi iyi bilmiyorsunuz ya da sizi çok yanlış bir şekilde yönlendirmişler. Sizin o asan biçen dediğiniz padişahlar dö

tarihine bak bakalım saltanatı kaldırıp ölene kadar cumhurbaşkanlığı yapan kim ? yada hem parti başkanı olup hemde cumhurbaşkanı olan

Savaştan yeni çıkmış ve bütün okumuş nüfusu bu savaşta ölüp gitmiş, yıllırca kula kulluk eden bir yönetim anlayışıyla yönetilen ve tanımadığı yepyeni bir rejim sistemine geçen bir memlekette çok partili hayata geçene kadar tek kişi Cumhurbaşkanı, Parti Başkanı olmuş çok mu? Bu ülke çok partili hayata geçiş denemeleri esnasında parti mitinglerinde ciyak ciyak şeriat isteriz diye bağıranları da gördü! Saltanatın kalkmasından şikayeti olana tavsiyem Arap ülkelerine yerleşmeleridir...

Ayrıca kimse birşeyi iğneleyip kaşımıyor. İcraatlarıyla ve yaptıkları işlerle iğleyenler, kaşıyanlar ortada... Bize ne TRT Çocuk'tan, v.s.'den... Eleştirilen tutum ve bakış açısı...

Kolay gelsin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hayır cevap yazmamak istiyor ancak insan bu kadar gerici insanların burda toplandığını görünce üzülüyor.Bi kere siz bu forumdaysanız bu "uçan kaçan" karakterlerin olduğu bir şey izliyorsunuz.Mesela en basitinden cnbc-e de yayınlanan Avatar dan bahsedelim.Ziyadesi ile "uçan kaçan" karakter var.İzlerken kim sopa laıp kendine şurdan atlayıp sopayı sırtıma koyup süziliyim olmadı hava büker kurtulurum dedi?Arkadaşlar yapmayın.Osmanlı ile ilgili bir çizgifilm.Evet bizim tarihimiz de Osmanlı var ancak kimse gelipte usta Selçuklular vardı hani bir çok kez sultan ünvanı almış yöneticiler vardı bak onlarda var Koskaca Kavimler Göçünü başlatmış Hunlar var hani Romanın yıkılmasını ya da daha doğru tabirle ikiye ayrılmasını sağlayan.Bunlar bizim tarihimizde yok mu.Göktürk devletine ne oldu?Lütfen kanmayalım böyle yok Osmanlı anlatacaz fasa fisolarına.Tarimizi anlatmak istersen bir sürü şey mevcut buyur anlat.Kimse anlatma demiyor.Halbuki ne güzel olur ilk Pokemon izlese sonra bir de tarihi ""hafifletilmiş" şekilde izlese.Burdaki hafifletilmiş önemilidir.Herkes Kanuni bilir Osmanlı denince.Arkadaşlar Kanuni her ne kadar iyi bir padişah olsa da Osmanlının yıkılışını başlatan ilk padişahtır.Hazine Kanuni nin eline geçtiğinde Dünyadaki en büyük hazinelerden biridir.Kanuni ölünce ise hazinede bir şey kalmamıştır.Hepsi gerçekleşmesi zor 4 sefer için kullanılmış ve 4 ünde de akıllanılmayıp kaybedilmiştir.Hadi bakal8ım bunu bir çizgi filmde anlatacaklar mı?Yok işte şöyle sanatta iyidi bak güreş yapardı(TRT animasyonlarında güreş yaptığını gösterebilecekler mi ki.O kadar başarısız animasyonlar ki).Bunların hepsi politik.Buna direkt BEYİN YIKAMA denir.Sen göter bütün iyi yanlarını padişahların ya da ülkenin kötü yanlarından bahsetme sonra desin Osmanlı çok iyimiş ACABA NİYE OSMANLI YÖNETİMİ KALDIRILDI?Buyur cevapla.Bırak çocuk kendi düşünsün iyi mi kötü mü?Karışma.Bunları nasıl kimse göremiyor gerçekten ilginç.İçeriğini ne yapmayı planlıyorlar şimdi deiklerine göre adamların savaş koyamazlar harem hayatı koyamazlar politika koyamazlar çocuk anlamaz zaten e ne kaldı?Her gün sarayda gezinen iyi yönlü padişah hayatı?.Yazık...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bazı kişilerin yorumlarına şaştım kaldım doğrusu.Doğru karar falan demişler.Zaten dünyada doğru karar veren bir tek biz varız.Joponlar çok yanlış yapıyor bu animeleri yayınlayarak.Medeniyet desen onlarda hayal gücü desen onlarda teknoloji desen onlarda.

Bu arada bir animeden sadece hayal gücü kazanılmaz.Bir çocuğun karakterini olum etkileyecek bir çok etken var bu animelerde;çalışmak, doğruyla yanlışı -kötüyle iyiyi ayırt etmek, arkadaşlık gibi.

Tabiki animeninde yaş grupları var bunları ayırırsın sorun çözülür.Şiddet derecesine göre falan. . .

Ayrıca Osmanlı ve türk tarihi kanlı savaşlarla doludur.Şiddet dersen orada da şiddet var nasıl bir çelişkidir bu. . .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1.si:Şiddete eğilimi desteklese yabancı ülkelerin çoğunun suç yüzdesi bizden fazla olurdu.Daha çok izledikleri için.

2.si:Sen istediğin kadar yayınla izleyecek çocuk başka yerlerde de izler.Başkasının kültürünü oralardan öğreniyo çocuklar.Kendi çizgifilmlerin ne kadar çekici de çocuklar izlesin kendi kültürünü öğrensin.

3.sü: Yapamıyorlar bahane uyduruyorlar :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar çok çabuk gaza geliyorsunuz.Forum editörü uyanıklık etmiş sizi yönlendiriyor.Adam genel bişey söylemiş.Trt çocuk 0-10 yaş arasına hitap ediyor.Bi anime kanalı değil zaten.Hem türkiyede animenin gelişmesi için kendi insanımıza pozitif ayrımcılık yapmamız gerek miyormu.Ben japon animesi hastası bir insan olarak böyle güzel animelerden benim insanımında benim kültürümü yansıtacak şekilde birşeyler yapmasını istiyorum.japon animelere dikkat edin kendi kültürlerini mükemmel bir şekilde yansıtıyorlar.Bu hayali bir dünya olsun olmasın hep böyle.İzleyen bilir her animenin en az bir bölümünde kimono giyerler,geleneksel festivallerini gösterirler,bizim yemeyeceğimiz yiyecekleri(ben çok denedim pek damak tadımıza uygun değil) ballandıra ballandıra gösterirler,tarihi yerleri bi vesileyle karşına çıkar.Yani güzelce reklamlarını yaparlar.O yüzden böyle bi kararla trt nin kendi kültürünü yansıtan bi çizgi film yapması mantıksız değil.Ama nasıl olması gerektiği konusunda pozitif eleştiri yapmak lazım

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Osmanlı mı .? Neden Mustafa Kemal Atatürk değilde, Osmanlı padişahları.? Neden Ayştayn değilde Osmanlı padişahları.? İşte bunlar hep zihniyet.. ZAten haberin kayağına bakın sapsız sürüleri..

He bu arada çizgi filmler (yaş gurubuna bağlı) Onu geçtim animler(cocukların kücük yaşta izlediği japon versiyonu.) Ulan bu kadar kötü birşeyse hayal ürünleri japonlar neden bu kadar gelişmiş.?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Siz anlamadınız gençler çizgi filmleri hep Amerika ile Japonya yaptığı için subminal mesaj yetersiz kalıyor.Örneğin Obama'ya oy ver ya da (Türkiye de satılmayan) x çikolatasını al desen yapamaz bu millet.Ama Türk çizgi filminde olursa istedikleri kadar verim alabilir yeni neslin beynini yıkamak konusunda, ben destekliyorum DASD:ASD:AS:D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.