Jump to content

Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz

Misafir

Önerilen İletiler

Bence tüm yapıcı düşünceler hayalden ibarettir sadece bazıları daha ileri bir hayaldir ,

Ayrıca buradaki çoğu kişide haklı ,çocuklar hayal gücüyle büyümeli ...mesela ilk uçağı yapan kişiler bu fikri öne sürdüklerinde ,hiçkimse onlara inanmamış ve çoğu kişide onlara aptal ve deli gibi isimler takmışlar ,ama onlar uçtuğunda ,o gün uçmaya çalışacaklarını bilen kişiler şaşkın bir biçimde kalıp ,uzaktan gören kişilerin bazılarıda ,uçağın indiği yere giderek o kişilere tapmıştı bile ...ayrıca kamerayı yapan kişilerde ,o hareketli resimleri insanların içinde ilk oynatışlarında ,normalde boş olan duvardan onlara hızla gelen treni gördüklerinde yerlere yatmış ,yana kaçmış ve bazılarıda filmin oynatıldığı odadan dışarı kaçmıştılar ,kamerayı yapan o kişilerin hikayelerine göre ,kamerayı oynattıkları o yere gelincesiye kadar kamerayı oynattıkları bazı yerleşim alanlarında onlara tanrı gibi davranıldığını anlatmışlardı ...Ve telefonu yapanlarda 2 kişi olmalarına rağmen telefon çalıştığında o kişilerden biri bile buna inanamamıştı ,

Ve bence insanların inanamadığı şeyleri yapmak ancak hayal gücüne sahip insanların elindedir ki kendimden yola çıkarsamda küçüklüğümden beri neredeyse her gün çizgi film izlerdim ,TRTde de gökteki kale ,yürüyen şato gibi birçok anime izledim ,hatta bu yüzden ailem ,akrabalarım ve hatta arkadaşlarım dahi arasıra bana kızıyordu ama büyüdüğümde ve okula gittiğimde remimle ve derslerimle okulda neredeyse her zaman ilk 3'te oldum yani bence ,çizgi film çoğu kişinin anlattığına karşın insanlarda iyi bir etki bırakıyor ,

Ve ayrıca şu Pokemon izleyip çatıdan atlayan ve benzeri şeyler yapan çocuklar içinde ,sorun çizgi filmlerde değil ,ailelerinin çocuklarına izledikleri ve gördükleri şeyleri doğru anlayıp yorumlamayı öğretememiş olmalarından kaynaklanıyordur ve tabi o insanlarda suçu kendinde göremediği için şikayetlerde bulunuyor ve sonuç ,bu oluyor...

Ayrıca TRT çocuk kurulduğunda her ne kadar TRT'nin izlenme oranı artsada ,TRT çocuğun izlenme oranı düşük ve izleyen yaş sınırıda çok düşükki bence genelde bunların çoğuda ailelerinin zoruyla izliyorlar ,çünkü gördüğüm çoğu çocuk başka çizgi film kanallarını tercih ediyor ,

Birde bence çocukları birşeyi izlemeye ne kadar zorlarsanız ,çocuklar büyüdüklerinde size o şeyden o kadar nefret ederler...

Ve bu kadar çok şey söyledikten sonrada ben asla çizgi filmlerin ve animelerin zararlı olduğunu söyleyemem ,

Ayrıca TürkAnime.TV 'ye ve Hazādo'ya vediği bilgi için çok teşekür ederim .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 133
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Tövbe tövbe. Allah'ım bayramlık ağzımı açtıracaklar. Lan çocuk dediğin hayal kurarak büyür lan. Uçmayı hayal etmeselerdi uçaklar falan nasıl yapılacaktı ? Ay sinirlendim. Sen çocuğa hayalle gerçeği öğ

Yorumları okuduktan sonra Osmanlı Devleti'nin hiç bilmediğim yüzü ortaya çıktı.Neymiş kardeş katili torun katili sex kölesi için yetiştirilen cariyelermiş peh.Birazcık empati yapın sonra anlarsınız ne

Sizin şu padişahları asan biçen diye tanıtmanıza bir türlü anlam veremedim. Ya ceddinizi iyi bilmiyorsunuz ya da sizi çok yanlış bir şekilde yönlendirmişler. Sizin o asan biçen dediğiniz padişahlar dö

Osmanlı padişahını mı izlicekler?Arkadaşlığı aşılayan pokemonu kaldırıp.Kardeşinin boğazını kesen sadrazamları mı izlicek küçükler?Çizgifilmler hayal gücünü geliştirir.Çocukken yeteri kadar izlemeyen çocuklarda yaratıcılık görülmez nerdeyse kanıtlanmış bir şeydir bu.Saçma tek amaç düşünce tarzını kısıtlamak.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hiç kusura bakmasınlar ama bu amalar harbi salak ya. Sana padişahı koyma diyenmi oldu ne alakası varda kaldırıyon güzelim çizgi filmleri. RTUK te devletin ama muhtesem yüzyıldaki yalan ve aldatmacaların hiç birini engellemedi. Padişahın işi gücü yok haremde geziniyor sürekli dimi. Bu en basiti böyle bahaneler sunmasınlar bize vermicez desinler geçsinler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tövbe tövbe. Allah'ım bayramlık ağzımı açtıracaklar. Lan çocuk dediğin hayal kurarak büyür lan. Uçmayı hayal etmeselerdi uçaklar falan nasıl yapılacaktı ? Ay sinirlendim. Sen çocuğa hayalle gerçeği öğretmezsen gider kendini pokemon sanıp balkondan atar tabi. Bunun çizgi filmlerle ne alakası var ? Ne kadar saçma bir düşünce tarzı. Çocuklar için tehlikeliymiş. Bunlar bişeyleri yapmak için kılıf olmuş sadece.

Kardeşim tam ağzımdakini aldın.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

uçan kaçan çizgifilmi izleyip biz birşey yapmadık ama kendini pokemon sanıp camdan atlayan çocukla aynı ülkede yaşıyoruz. ve bu sadece bizim duyduğumuz bir olay, daha kimbilir neler oluyor. adamlar tedbir almakta haklı.

osmanlı padişahları çizgifilmi kötü birşey değil, aynısını japonlar da yapmıyor mu? gintama izleyen herkes japonya'nın shougunate dönemi shinsengumi gücünün başındaki üç ismi sayabiliyor gençler: kondo, hijikata, okita. adam mangada gerçek karakterler kullanmış. araştırınca bir çok seride bu tür bilgiler edinilebiliyor.

bir diğeri de genji monogatari, ilk japon romanıdır kendisi 800lerde yazılan, tuğla gibi edebiyat kitabını adam anime yapıyor bebelere öğretiyor. alpertunga destanını anlatın deseler kaçımız 3 cümle kurabilir.

yani, bizimkiler de padişahlarla özgün birşey koyacaksa ortaya neden olmasın. öcü gözüyle bakmayalım, bi bakalım ne çıkacak ortaya.

Su ana kadar okuduğum en mantıklı yorum bu dostum.. bunu herkes okumalı. Osmanlı kültürü denince kötü Japonya kültürü denince iyi böyle mi??
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Demek hala yayından kaldırılabilecek çizgi filmler var. Yani uzaylı Alf, Sevimli Hayalet Casper, uçan Jetgiller, Tom'un durmadan kovalayıp yakalayamadığı Jerry gibi milli değerlerimiz varda benim mi haberim yok, acaba bu kamu görevlileri neyi yayından kaldıracak, PEPE'yi mi? Ama Pepe'nin dediği gibi, insan sevdiğini hiç üzer mi ? Üzüyorlarmış Pepe, en sevdikleri çocukları, kadın programlarına, evlendirme programlarına tercih ediyorlar.

Birde merak ettiğim, bugün Nihat Sırdar da söyledi, şimdi çocuklar çizgi filmlerde padişahların hayatlarını öğreneceklermiş. İyi hoş ama akşam Muhteşem Yüzyıl var, sonra Fatih Sultan Mehmet'in hayatı dizi oluyormuş, o var. Birde okulda öğretilen tarih var. Üçü de farklı anlatıyor tarihi, çocuğun kafası karışmaz mı, hangisine inanacak bu garibim ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Demek hala yayından kaldırılabilecek çizgi filmler var. Yani uzaylı Alf, Sevimli Hayalet Casper, uçan Jetgiller, Tom'un durmadan kovalayıp yakalayamadığı Jerry gibi milli değerlerimiz varda benim mi haberim yok, acaba bu kamu görevlileri neyi yayından kaldıracak, PEPE'yi mi? Ama Pepe'nin dediği gibi, insan sevdiğini hiç üzer mi ? Üzüyorlarmış Pepe, en sevdikleri çocukları, kadın programlarına, evlendirme programlarına tercih ediyorlar.

Birde merak ettiğim, bugün Nihat Sırdar da söyledi, şimdi çocuklar çizgi filmlerde padişahların hayatlarını öğreneceklermiş. İyi hoş ama akşam Muhteşem Yüzyıl var, sonra Fatih Sultan Mehmet'in hayatı dizi oluyormuş, o var. Birde okulda öğretilen tarih var. Üçü de farklı anlatıyor tarihi, çocuğun kafası karışmaz mı, hangisine inanacak bu garibim ?

Muhteşem Yüzyıl'dakine inanmayacağı kesin çok yanlış bir tarih anlatıyorlar
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şu Dünyada 3 şeye çok söverim :) 1. TTnet - 2. Rtük - 3. Bu gidişle trtnin müdür :D

yav ben Türkiyeye anime gelsin isterim canlansın, genel müdür tam tersini :D aslıdan normal :D

Yakında osmanlyı analtacakalrmış onu zanetmiom sadece bi namaz kılarken gösterirler savaşalrını ..vb haremini full sansürlerler.. :)

Nedemek istediğimi anlayan anlamıştır umarım :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Trt de iyice havalara girdi sanki süper çizgi filmler yapacaklarda çocuklar izleyecek. En nefret ettiğim şey de türk çizgi filmleri çok saçma ve sıkıcı olur.Böyle büyüyen çocuklara acıyorum bırakın da çocuklar dünyadaki tüm çizgi filmleri görsünler bu tam bir eski kafalı taş devri her ne diyorsanız o mantık Pokemon kadar süper bir çizgi film i çocuklara zararı olmadığını farkında değil.Sonrada çocuklar kötü büyüyor ailesinde suç bakmayı bilmiyorlar para için çocuklarını yalnız bırakıyorlar hayvan kadar olamıyorlar.Hayvan bile yavrusunu doyurmak gerekse de yalnız bırakamıyor. Pokemon ilk sezonu kötü başladı ama gerisi inanılmaz derecede çocukları iyi etkiler bırakır.

14.sezondan itibaren izleseler milyonda 1 zararını bulamazlar resmen kusursuz yapım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.