Jump to content

Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz

Misafir

Önerilen İletiler

Rönesansın önemli sanatçıları kim? Ninja turtles izleyen bilir..

Belki trt bunda bu şekilde öğretmeyi planlıyo ama trtye artık güvenmiyorum ve padişahların hayatını anlatmak deyince değişiyo biraz. Çocuk çizgifilminde savaş, harem gibi şeyleri gösteremeyeceklerine göre pudralayıp osmanlı padişahlarının ne kadar mükemmel olduğunu anlatacaklar. -Osmanlının iyi ya da kötü olduğunu düşünün- sorgulama kabiliyeti olmayan çocuklara bunu izlete izlete büyütürsen buna beyin yıkama denir, çocukların bu tür olaylara kendi karar vermesi gerekiyor.

Uçan-kaçan, doğaüstü, uzaylı şeyleri çizgifilmden çıkartırsan ne anlamı kalır ki? Geri kalanlar bizim sıkıcı hayatımız oluyo. Tamam çocuklar etkileniyo, 18 yaşına geldim naruto izledikten sonra hala abime ninjutsu yapmaya çalışıyorum, bizim zamanımızda pedagoglar bizim çizgifilmlerle ilgilenmiyodu ki daha neler neler izledik. Ama biz beyblade alır çarpıştırırdık, tasolarımızı falan fırlatırdık. Eğer bi çocuk kendini fazla kaptırıyosa bütün gün ona tv izleten ailesinin suçu.

Çizgifilmin hayal gücünü öldürdüğünü söyleyenler olmuş. Tamamen saçmalık. Çizgifilm sana ayrı bi ufuk kazandırır. Hayal gücünü öldüren şey tek yönlü düşünmektir ya da düşünmemek :mellow: :mellow: :mellow:

Bide o çizgifilmi yapanları düşünmek lazım. Animasyon bölümü güzel sanatlarda en zor girilen bölümlerden biri. sen uzun süre çalış, gir, mezun ol. sonra parası olan biri sana şunu yap bunu yap deyip seni kısıtlasın.. ve animasyona destek verilmiyor, bir tek trt var onun da nasıl destek verdiği malum. beklemeyin, bu ülkede animasyon gelişmez.

ehem ehem... çizgifilm forumunda siyasete girmemeye çalışıyoruz ama siyaset çocukların çizgifilmine girmiş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 133
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Tövbe tövbe. Allah'ım bayramlık ağzımı açtıracaklar. Lan çocuk dediğin hayal kurarak büyür lan. Uçmayı hayal etmeselerdi uçaklar falan nasıl yapılacaktı ? Ay sinirlendim. Sen çocuğa hayalle gerçeği öğ

Yorumları okuduktan sonra Osmanlı Devleti'nin hiç bilmediğim yüzü ortaya çıktı.Neymiş kardeş katili torun katili sex kölesi için yetiştirilen cariyelermiş peh.Birazcık empati yapın sonra anlarsınız ne

Sizin şu padişahları asan biçen diye tanıtmanıza bir türlü anlam veremedim. Ya ceddinizi iyi bilmiyorsunuz ya da sizi çok yanlış bir şekilde yönlendirmişler. Sizin o asan biçen dediğiniz padişahlar dö

Yorumları okuduktan sonra Osmanlı Devleti'nin hiç bilmediğim yüzü ortaya çıktı.Neymiş kardeş katili torun katili sex kölesi için yetiştirilen cariyelermiş peh.Birazcık empati yapın sonra anlarsınız neden öyle ferman çıktığını.Siz padişah olsaydınız ve elinizde 3 kıta 70 ülkeye varan bi imparatorluğunuz olsa ve sizi saltanattan indirebilecek bi fitne çıksa siz nasıl önlerdiniz ?Ve bu fitne sonucunda 3 kıta 70 ülkelik imparatorluk çökme durumuna gelse.Zaten arkadan vurmak isteyen çakallar çok bide bu fitne ile hiç ayakta duramazsınız.Ayrıca "yobazlıktan bilimde geri kalmışız" he o "yobazlık" sayesinde biz o avrupa denilen çöplüğe bilimi biz öğrettik bilmeme farkındamısınız ? Yav benim anlamadığım bi olayda elin yahudileri bile Osmanlıya hasret kalmışken sizin Osmanlıyı istememeniz.

Ayrıca uçan kaçan çizgi filmler kaldırılacakta yerine sadece Osmanlıyı anlatan çizgi filmler mi gelicek ?

Önceki iletimde yazdığım gibi geçen yıllarda çizgi film yoktu ve adamlar yine uçmayı hayal ettiler -ki icat yapmak için çizgi filme gerek olmadığının bi kanıtı benim için.

Hazerfan Ahmed Çelebi örneğini vermişler.Tamam doğru insan hayal gücü olmadan icat yapamaz ama hayal gücünü tetiklemek içinde gerçeklik çerçevesinde bi çizgi film yapmaları lazım.Yani insanların ulaşamayacağı bi hayal ürünü olamaması lazım.Gerçeklik çerçevesinde olduğu sürece sorun olmaz.

Ayrıca belirtmek istediğim bi konuda çizgi filmlerde ki sübliminal mesajlar son yıllarda daha çok deşifre edilmeye başlandı.Henüz iyi-kötü kavramını bile bilmeyen çocukların beyni sübliminal mesajlarla yıkanır hale geldi.Çizgi filmlerin içine cinsel içerikli mesajlar koyup çocukların ahlakını zedeleyebiliyorlar.Bu da dikkate alınmalı.

Bütün yaş grupları için kaldırılmasın yani öyle çizgi filmler.

Bunlarda benim düşüncelerim.Tabiki 2. paragraftan itibaren. ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yerim o trt yi osmalı ya başlangıcın tekrar uyandırma planlarından başka bir şey değil çocukları etkileniyormuş bunu bahane ederek küçük çocukların beynini yıkama çabasından başka bir şey değil kimse bana bir şey demesin benim düşüncem bu ortaya attım .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Millet Osmanlı^nın derdine düşmüş şaka gibi. Ne kadar küçük çocuklar bile çizgifilm izliyor, peki onlar kaldırabilcek mi tarihi? Padişahların ne kadar mükemmel olduğu anlatılırken bile. Hiç bir ülkenin tarihi mükemmel değil ama çocukluğundan beri trt de süslü süslü görüp liseye geldiklerinde gerçeği daha iyi görünce nasıl bir etki olucak acaba?..

Çizgi film hayal gücünü geliştirmiyomuş. Anime izleyip "Adamlardaki hayal gücüne bak." deyip bakıyomuşuz öyle. Ya çocuklar burdaki gençler gibi mi?.. Gördükçe sınırları kaldırıp kendi dünyalarını oluşturuyolar.

Çizgi Film olmadığı zamanlarda icat yapılıyomuş. Hayal gücü için uçanlı kaçanlı çizgi filme gerek yokmuş. :D Te Allaam ya. O zamanlarda da çocuklar masallarla büyürdü. Destanlar kulaktan kulağa günümüze geldi. Olağan üstü şeyleri büyüklerinden dinlemiş insanlar..

En sevdiğiniz çizgi filmler uçanlı kaçanlı animeler, Hayao Miyazaki ' nin eserleri . Bi çocuğa yapılcak en büyük eziyet böyle eserler izletmemek ve yapmamak...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yorumları okuduktan sonra Osmanlı Devleti'nin hiç bilmediğim yüzü ortaya çıktı.Neymiş kardeş katili torun katili sex kölesi için yetiştirilen cariyelermiş peh.Birazcık empati yapın sonra anlarsınız neden öyle ferman çıktığını.Siz padişah olsaydınız ve elinizde 3 kıta 70 ülkeye varan bi imparatorluğunuz olsa ve sizi saltanattan indirebilecek bi fitne çıksa siz nasıl önlerdiniz ?Ve bu fitne sonucunda 3 kıta 70 ülkelik imparatorluk çökme durumuna gelse.Zaten arkadan vurmak isteyen çakallar çok bide bu fitne ile hiç ayakta duramazsınız.Ayrıca "yobazlıktan bilimde geri kalmışız" he o "yobazlık" sayesinde biz o avrupa denilen çöplüğe bilimi biz öğrettik bilmeme farkındamısınız ? Yav benim anlamadığım bi olayda elin yahudileri bile Osmanlıya hasret kalmışken sizin Osmanlıyı istememeniz.

Ayrıca uçan kaçan çizgi filmler kaldırılacakta yerine sadece Osmanlıyı anlatan çizgi filmler mi gelicek ?

Önceki iletimde yazdığım gibi geçen yıllarda çizgi film yoktu ve adamlar yine uçmayı hayal ettiler -ki icat yapmak için çizgi filme gerek olmadığının bi kanıtı benim için.

Hazerfan Ahmed Çelebi örneğini vermişler.Tamam doğru insan hayal gücü olmadan icat yapamaz ama hayal gücünü tetiklemek içinde gerçeklik çerçevesinde bi çizgi film yapmaları lazım.Yani insanların ulaşamayacağı bi hayal ürünü olamaması lazım.Gerçeklik çerçevesinde olduğu sürece sorun olmaz.

Ayrıca belirtmek istediğim bi konuda çizgi filmlerde ki sübliminal mesajlar son yıllarda daha çok deşifre edilmeye başlandı.Henüz iyi-kötü kavramını bile bilmeyen çocukların beyni sübliminal mesajlarla yıkanır hale geldi.Çizgi filmlerin içine cinsel içerikli mesajlar koyup çocukların ahlakını zedeleyebiliyorlar.Bu da dikkate alınmalı.

Bütün yaş grupları için kaldırılmasın yani öyle çizgi filmler.

Bunlarda benim düşüncelerim.Tabiki 2. paragraftan itibaren. ^_^

Katılıyorum kardeşim. Tarihi Muhteşem Yüzyıldan öğrenenler belli oluyor. Öyle yorumlar var ki görenler sanki Osmanlı arşivi açıp okumuş sanacak. Sonra millet dizi yayından kaldırılmalı deyincede bunlar kurgu kurgu deyiveriyorlar. Al sana kurgu adam sanki yıllarca haremde yaşamış gibi yorum atıyor.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çizgi Film olmadığı zamanlarda icat yapılıyomuş. Hayal gücü için uçanlı kaçanlı çizgi filme gerek yokmuş. :D Te Allaam ya. O zamanlarda da çocuklar masallarla büyürdü. Destanlar kulaktan kulağa günümüze geldi. Olağan üstü şeyleri büyüklerinden dinlemiş insanlar..

En sevdiğiniz çizgi filmler uçanlı kaçanlı animeler, Hayao Miyazaki ' nin eserleri . Bi çocuğa yapılcak en büyük eziyet böyle eserler izletmemek ve yapmamak...

Afedersin ama anlatılan masallarda havada uçan havada yürüyen ağızından ateş çıkaran hayvanlar insanlar anlatılmıyordu.Gerçeklik çerçevesinde anlatılıyordu :) .Örneğin at üstünde savaşan kahramnalar gibi :) .Bende doğa üstü güç anime severim ve buna da en iyi örnekleri bleach naruto gibi animeleri verebilirm.Ama o doğa üstü güç çizgi filmler belirli bi yaştan sonra çocuklara izletilmeli. ^_^

Not:Yanlış anlama tartışma gibi bi amacım yok. ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Afedersin ama anlatılan masallarda havada uçan havada yürüyen ağızından ateş çıkaran hayvanlar insanlar anlatılmıyordu.Gerçeklik çerçevesinde anlatılıyordu :) .Örneğin at üstünde savaşan kahramnalar gibi :) .Bende doğa üstü güç anime severim ve buna da en iyi örnekleri bleach naruto gibi animeleri verebilirm.Ama o doğa üstü güç çizgi filmler belirli bi yaştan sonra çocuklara izletilmeli. ^_^

Not:Yanlış anlama tartışma gibi bi amacım yok. ^_^

Kahramanlar da doğaüstü şeyler vardı ama sırf gerçek değil. Destanlarımız da tek gözlü canavardan, 40 günde yürümeyi öğrenip hemen büyüyen kahramanlarla dolu. Hiç doğaüstü olmayacak şekilde kısıtlamak da yanlış. Ör: Pepee'nin zürafa arkadaşı var ve hiç bi çoçuğu da kötüetkilediğini görmedim.Bir sesin olup Pepee'yle konuşması ayrı bi renk katıyo çizgi filme çocuklar da bu yüzden seviyor çizgi filmleri.

Naruto ve ya Bleach gibi hep savaşın içinde olan animeleri kaldıramazlar tabi ki ama her şey sırf gerçeklik içinde olursa büyükten ne farkı kalıcak bu çocukların. Sanki hiç çocuk olmadan büyümesini istercesine bilgi yüklemek de anlamsız. Umarım tarih kitapları gibi sadece süslenmiş çizgi film olmaz...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kahramanlar da doğaüstü şeyler vardı ama sırf gerçek değil. Destanlarımız da tek gözlü canavardan, 40 günde yürümeyi öğrenip hemen büyüyen kahramanlarla dolu. Hiç doğaüstü olmayacak şekilde kısıtlamak da yanlış. Ör: Pepee'nin zürafa arkadaşı var ve hiç bi çoçuğu da kötüetkilediğini görmedim.Bir sesin olup Pepee'yle konuşması ayrı bi renk katıyo çizgi filme çocuklar da bu yüzden sevi.yor çizgi filmleri

Naruto ve ya Bleach gibi hep savaşın içinde olan animeleri kaldıramazlar tabi ki ama her şey sırh gerçeklik için de olursa büyükten ne farkı kalıcak bu çocukların. Sanki hiç çocuk olmadan büyümesini istercesine bilgi yüklemek de anlamsız. Umarım tarih kitapları gibi sadece süslenmiş çizgi film olmaz...

Doğa üstü anlayımışız farklı galiba.Hayvanlarla konuşmak gibi ben kastetmemiştim.Ama hayvanlarla konuşmak gibi yetenek geçmişte var.Dini konulara kaçar.Doğa üstünden kastım senin Pepe ile dediğin gibi değil.Ben anlayımışım baya yukarıda kalıyo ^_^ .Pepe gibi çizgi filmi arada denk geldim ve eğitici güzel bi çizgi filmdi.Çocuklara ise yardımcı olacağını düşünüyorum.He sadece Osmanlı ile ilgili çizgi film olarakta kalmasın Pepe gibi eğitici çizgi filmlerde yapılması çocuklara büyük bi katkıda olacağını düşünüyorum.

Tarih kitapları okuduğumuz gibi değil.Gerçek tarihten çok çarpıtılıyo.Belki de TRT'nin hedeflediği budur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Doğa üstü anlayımışız farklı galiba.Hayvanlarla konuşmak gibi ben kastetmemiştim.Ama hayvanlarla konuşmak gibi yetenek geçmişte var.Dini konulara kaçar.Doğa üstünden kastım senin Pepe ile dediğin gibi değil.Ben anlayımışım baya yukarıda kalıyo ^_^ .Pepe gibi çizgi filmi arada denk geldim ve eğitici güzel bi çizgi filmdi.Çocuklara ise yardımcı olacağını düşünüyorum.He sadece Osmanlı ile ilgili çizgi film olarakta kalmasın Pepe gibi eğitici çizgi filmlerde yapılması çocuklara büyük bi katkıda olacağını düşünüyorum.

Tarih kitapları okuduğumuz gibi değil.Gerçek tarihten çok çarpıtılıyo.Belki de TRT'nin hedeflediği budur.

Öyle bir haber ki en küçük olağan üstülük etkisini kaldırcak gibi.. Benim üzüldüğüm de bu. Evet gerçek çarpıtılıyor. Nedir şu Beyazıt Timur konusu kim haklı kim haksız sormadığım tarih hocası kalmadı okulda hepsi başka bişey diyo.İlk önce lisedeki tarih kitaplarına bi el atılmalı. Bizim bile kafamız karışıkken ne kadar öğreticek gerçeği, tarihi 1. sınıftaki çocuğa?

Edit: Aslında hayal gücü anlayışım çok farklı çocuklardan alınmaması gereken kısma küçük örnekler verdim sadece. Ben 10 gibi çizgi filmler izleyip o şavaş oyunlarını oynayan çocuklar daha huysuz oluyor ve kavga ediyor ama sevgiyi arkadaşlığı gösteren güzelim animasyonlar varken bunlardan da mahrum bırakmak ayrı bi sorun.

Kararın doğru tarafları var önlem açısından ama yaptıkları çizgi film yanlış. Hayal gücünü atmayı geçtim çocuk izlemiycek o çizgi filmleri. Nasrettin Hocadan ileri gidemesek yine iyiydi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öyle bir haber ki en küçük olağan üstülük etkisini kaldırcak gibi.. Benim üzüldüğüm de bu. Evet gerçek çarpıtılıyor. Nedir şu Beyazıt Timur konusu kim haklı kim haksız sormadığım tarih hocası kalmadı okulda hepsi başka bişey diyo.İlk önce lisedeki tarih kitaplarına bi el atılmalı. Bizim bile kafamız karışıkken ne kadar öğreticek gerçeği, tarihi 1. sınıftaki çocuğa?

Edit: Aslında hayal gücü anlayışım çok farklı çocuklardan alınmaması gereken kısma küçük örnekler verdim sadece. Ben 10 gibi çizgi filmler izleyip o şavaş oyunlarını oynayan çocuklar daha huysuz oluyor ve kavga ediyor ama sevgiyi arkadaşlığı gösteren güzelim animasyonlar varken bunlardan da mahrum bırakmak ayrı bi sorun.

Kararın doğru tarafları var önlem açısından ama yaptıkları çizgi film yanlış. Hayal gücünü atmayı geçtim çocuk izlemiycek o çizgi filmleri. Nasrettin Hocadan ileri gidemesek yine iyiydi.

Bi binayı sağlam tutmak için temeli iyi atmalıdır.Mesela bizim zamanımızda gerçek tarih yansıtılsaydı temelimiz sağlam olurdu ve şimdi ki gibi afallamazdık.Bu açıdan bakmak lazım.Öyle herşeyi bi kerede yüklersen harddiski yakarsın :) .Böyle işler yavaş yavaş olmalı.

Dediğin gibi arkadaşlığı anlatan çizgi filmler olmalı.Zamanımızda kimse birbirine güvenemez olmuş.Güven aşılayan çizgi filmler olursa iyi olur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.