Jump to content

Diabolik Lovers

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Resmi ekleyen

Tür: Shoujo, Vampir, Doğaüstü Güçler, Romantik

Yayınlanma Tarihi: 16.09.2013

Bölüm Sayısı: 12

Yönetmen: Shinobu Tagashira

Senaryo: Seiko Nagatsu

Karakter Tasarımı: Yuuko Yahiro

Firma/Stüdyo: Zexcs

Açılış: “Mr. Sadistic Night” Hikaru Midorikawa and Kousuke Toriumi

Başlıca Seiyuular: Daisuke Hirakawa – Raito Sakamaki

Hikaru Midorikawa – Ayato Sakamaki

Katsuyuki Konishi – Reiji Sakamaki

Kousuke Toriumi – Shu Sakamaki

Takashi Kondo – Subaru Sakamaki

Yuuki Kaji – Kanato Sakamaki

Rie Suegara – Yui Komori

Resmi ekleyen

“Diabolik Lovers” Diabolik Lovers More Blood isimli 2012 yapımı Playstation oyunundan uyarlama bir anime olarak karşımıza çıkıyor. İsminden de anlayacağınız üzere anime karanlık ve tehlikeli aşk oyunlarının sergilendiği merak uyandıran bir konuya sahip.

Hikayede ana karakter Yui, paranormal olguları hissetmekte ve gördüğü ruhlar tarafından rahatsız edilmektedir. Tüm bunlara rağmen mutlu olmaya çalışmakta ve söz konusu olan sıradışı durumunu çevresine yansıtmamaktadır. Lisenin ikinci senesinde, babasının işi nedeniyle yeni bir okula (gösteri sanatçılarının ve ünlülerin gittikleri bir gece okuluna) geçiş yapar. Gece okulunda ki bazı öğrencilerin bedenlerini vampirlerin ele geçirdiğine dair hikayeler anlatılmaktadır. Karanlık söylentilere sahip bu okula okumaya gelen zavallı Yui, okuldan daha kötü söylentilerle adı “Perili Ev” e çıkmış ve 6 erkek kardeşin sahibi olduğu büyük bir malikane de yaşamak zorundadır.

Yui, Sakamaki kardeşlerin evine daha ilk adımını attığında yanlış bir yerde bulunduğunu hisseder. Teker, teker karşısına çıkan kardeşlerde en az Yui kadar onun neden bu evde olduğunu anlamaz. Ta ki en büyükleri Shuu, Yui’nin babasının onunla iletişme geçtiğini ve Yui’nin artık Sakamaki kardeşlerle birlikte yaşayacağını söyleyene kadar fakat; Yui bu 6 erkek kardeşin (özellikle Raito) kendisine karşı olan davranışlarından oldukça korkar. Bu yüzden bir an önce babasına telefon açıp evden gitmek ister. Önce cep telefonu paramparça olur sonra da evde ki telefonların hepsi kullanılmaz hale gelir. Daha da panik olan Yui koşmak isterken düşer ve yaralanır. Bacağından damlayan kanları gören Sakamaki kardeşlerin kırmızı gözleri ve sivri dişlerine şahit olan Yui’nin hiç şüphesi kalmaz. Vampir 6 erkek kardeş ile birlikte perili bir malikane de yaşamak zorunda kalır.

Çoğu anime severin beklediği Diabolik Lovers sonunda karşımızda! Açıkcası animenin konusu, çizimleri ve kendini ayrı ayrı belli eden 6 erkek karaktere sahip oluşu ( ki bu erkekler vampir ) özellikle kız hayranları cezbedeceğine eminim. Bunların yanı sıra bir PSP oyununun uyarlaması oluşu oyun severlerin de bu anime üzerine merakını uyandıracaktır.

Serinin devamında, neler olacağını henüz ilk bölümden anlamak zor zira ilk bölüm son derece gizemli başlayıp heycanlı bir son buluyor. Açıkcası ikinci bölüm için sabırsızlandığımı itiraf etmeliyim. Eğer vampirleri, hayaletleri ve tehlikeli aşk üçgenlerini (ki bu altıgende olabilir) seviyorsanız Diabolik Lovers hayatınızda iz bırakacak anime olabilir !

İyi Seyirler.

-yesimus

• Diabolik Lovers serisi için alternatif bir görüş;
Sonbahar sezonunun Reverse Harem (ters harem) serisi olan Diabolik Lovers ilk bölümüyle konuya giriş yapmak yerine karakter tanıtımlarına yer vererek intro bölüm yapmayı tercih etmiş. Vampir serilerinin vazgeçilmezi gotik tema, ürkütücü büyük bir ev, kült korku ögeleri ve sadist vampir kardeşlerin ortasına atılmış olan düz göğüslü kurban görevi gören shoujo kızımız var. Son dönem revaçta olan erkek haremi türlerinin başrol saf ve her şeyden bir haber olan bayan karakterlerin aksine Komori Yui biraz daha aklı başında gibi geldi bana, umarım yanılmıyorumdur.

Piyasanın Otome Game (kız simulasyon oyunu) kralı Idea Factory (Hakuouki, Amnesia, Hiiro no Kakera, Brothers Conflict) stüdyosundan çıkan oyunlardan biri olan Diabolik Lovers animeye uyarlanmasında oyun grafiklerine sadık kalarak hazırlanmış. Animasyonu çok iyi olmasa da izlenebilirliği var. Gerek açılış müziği gerek ise bölüm içi kullanılan müzikler olsun pek bir güzel ve serinin temasına uyumlu olmuş. 12 bölüm olacak serinin bölüm numaralarını saat ile gösterilmesi ise çok hoş bir ayrıntı. Yeni seiyuulardan biri olan Suegara Rie ilk rol aldığı seride Yui karakterine tatlı bir ses veriyor, Rie’nin sesini daha çok duyabilmeyi isterim. Aralarında Rukawa Kaede (Slam Dunk) karakteriyle hatırı sayılır fan kitlesi toplayan Midorikawa Hikaru’nun da olduğu bir çok animede başrol karakterlerini seslendiren deneyimli erkek seiyuu kastında sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Diabolik Lovers yakışıklı ve karizmatik karakterlere bir de vampir etiketi yapıştırdığında ilk bölümüyle fangirllerin listesine girmiş bir seri. Konusu açısından çok bir beklentim yok ilk bölüm intro ile geçti diğer bölümler de Yui ile tek tek vampir kardeş eşleştirmesi yapılır son bölümde ise combo. Reverse harem gidiş hattında farklılıklar yaratacak bir seri olacağını sanmıyorum. Ayrıca işlenişinde daha ilk bölümden absürt hatalar verdi, kızın düz yolda düşmesi ve dizindeki yaranın mucizevi bir şekilde iyileşmesi gibi. Hayran kitlesi tarafından merakla beklenen bir serinin 15 dakika gibi kısa süreçte olması ise ayrı bir konu. Olumsuzluklarına rağmen izlenebilir mi? Kesinlikle !

-Vanilli

http://youtu.be/z2rqYEBtwC4

kaynak : http://www.animefantastica.com

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Çok uzunmuş zeynep kardeş yaa. Sonuç olarak izleyeyim mi? Onu söyle :D Ama emeğine sağlık bir ara söz okurum.

Bu arada shounen-ai falan değil değil mi? Bir sürü erkek resmi var,kız resmi yok ama romantizm etiketli ondan sordum.

uzunmuş <_< Shounen-ai değil :D site de henüz bir bölümü yayınlandı hafiften göz gezdirdim tamamlanınca izlemeyi düşünüyorum sadece kadın karakterin şu bildiğimiz aptal kadın karakterlere pek benzemediği dikkati mi çekti zamanla nasıl gelişmeler olur bilemiyorum tabi :ph34r:

kan olunca dikkatimi çekti :ph34r:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

uzunmuş <_< Shounen-ai değil :D site de henüz bir bölümü yayınlandı hafiften göz gezdirdim tamamlanınca izlemeyi düşünüyorum sadece kadın karakterin şu bildiğimiz aptal kadın karakterlere pek benzemediği dikkati mi çekti zamanla nasıl gelişmeler olur bilemiyorum tabi :ph34r:

kan olunca dikkatimi çekti :ph34r:

Kan mı var, hemen başlıyorum bi sn. :mellow:
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Hikaye uzunmuş ya hepsini okuyamadım -_- Özetini koysanızzz... Resmi ekleyen

özet olarak sanırım Vanilli nin yaptığı yorum verilebilir benim düşüncelerimi daha güzel anlatmış :D buna da uzun demeyin artık :ph34r:

Sonbahar sezonunun Reverse Harem (ters harem) serisi olan Diabolik Lovers ilk bölümüyle konuya giriş yapmak yerine karakter tanıtımlarına yer vererek intro bölüm yapmayı tercih etmiş. Vampir serilerinin vazgeçilmezi gotik tema, ürkütücü büyük bir ev, kült korku ögeleri ve sadist vampir kardeşlerin ortasına atılmış olan düz göğüslü kurban görevi gören shoujo kızımız var. Son dönem revaçta olan erkek haremi türlerinin başrol saf ve her şeyden bir haber olan bayan karakterlerin aksine Komori Yui biraz daha aklı başında gibi geldi bana, umarım yanılmıyorumdur.

Piyasanın Otome Game (kız simulasyon oyunu) kralı Idea Factory (Hakuouki, Amnesia, Hiiro no Kakera, Brothers Conflict) stüdyosundan çıkan oyunlardan biri olan Diabolik Lovers animeye uyarlanmasında oyun grafiklerine sadık kalarak hazırlanmış. Animasyonu çok iyi olmasa da izlenebilirliği var. Gerek açılış müziği gerek ise bölüm içi kullanılan müzikler olsun pek bir güzel ve serinin temasına uyumlu olmuş. 12 bölüm olacak serinin bölüm numaralarını saat ile gösterilmesi ise çok hoş bir ayrıntı. Yeni seiyuulardan biri olan Suegara Rie ilk rol aldığı seride Yui karakterine tatlı bir ses veriyor, Rie’nin sesini daha çok duyabilmeyi isterim. Aralarında Rukawa Kaede (Slam Dunk) karakteriyle hatırı sayılır fan kitlesi toplayan Midorikawa Hikaru’nun da olduğu bir çok animede başrol karakterlerini seslendiren deneyimli erkek seiyuu kastında sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Diabolik Lovers yakışıklı ve karizmatik karakterlere bir de vampir etiketi yapıştırdığında ilk bölümüyle fangirllerin listesine girmiş bir seri. Konusu açısından çok bir beklentim yok ilk bölüm intro ile geçti diğer bölümler de Yui ile tek tek vampir kardeş eşleştirmesi yapılır son bölümde ise combo. Reverse harem gidiş hattında farklılıklar yaratacak bir seri olacağını sanmıyorum. Ayrıca işlenişinde daha ilk bölümden absürt hatalar verdi, kızın düz yolda düşmesi ve dizindeki yaranın mucizevi bir şekilde iyileşmesi gibi. Hayran kitlesi tarafından merakla beklenen bir serinin 15 dakika gibi kısa süreçte olması ise ayrı bir konu. Olumsuzluklarına rağmen izlenebilir mi? Kesinlikle !

-Vanilli

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.