Jump to content

Onmitsukido - Bleach

quincy

Önerilen İletiler

Amblem

15j1.png

"Eğer arkadaşlarını ölürken görüyorsan bu fırsatı değerlendir. Düşmanla arasına girme. Düşmana arkadan saldır. Eğer düşman, bunu yapamıycağın kadar güçlüyse arkadaşlarını ölürken izle. Onmitsukido'da olmanın anlamı bu." - Soifon

Onmitsukido (Secret Tactics , Stealth Force) Soul soicety gizli görevlerde kullanılan askeri bir daldır(Tradisyonel olarak Shihoin ailesine bağlıdır). Eğer bu birliğin yönetici(kaptanı) Gotei13 alınırsa , Onmitsukido da kaptanla aynı takıma bağlanır. Bu özel güç normalde Shihoin ailesi üyelerinden biri tarafından yönetilir.Bu görevi yaklaşık ana hikayeden 100 yıl önce Soul Soicety'i terkeden "Yoruichi Shihoin" yapıyordu.O zamandan beri Onmitsukido Gote13den 2. Takıma bağlıdır.[Onmitsukido 5 takımdan oluşur]

-Rütbeler-

-Kaptan( Soshireikan) :

Onmitsukidoyu yöneten kişi kaptandır.Kaptanın altında 5 Birlik Komutanı(gundancho) yer almaktadır.Tüm komutanlar Gotei13'de yer edinmişlerdir.Kaptan bu birliklere görev verebilir(Her birliğin çeşitli görevleri vardır.Kimi yakalama,bulma kimi ise ölüm emirleri için kullanılabilir)
Gotei13 kaptanlarının korumaları olmamasına rağmen Onmitsukido yöneticisinin koruması vardır(Yanlız şu anki kaptan olan Soi-Fon hiç biriyle görülmemiştir).

Yoruichi ve korumaları:

t4a6.jpg

Soi-Fon:Yoruichinin Soul Society'i terketmesi üzerine hem Onmitsukido hemde 2. Takımın kaptanlığını almıştır...

342y.png

Yoruichi Shihoin: 4 soylu aileden biri olan Shihoin ailesinin 22. yöneticisi olup aynı zamanda Onmitsukidonun kaptanı olmuş ilk kadındır. Gotei13 den 2.Takım ile Onmitsukidoyu birleştirilmesini sağlamıştır.

-Onmitsukidonun Özel Gücü :

Onmitsukido 5 takıma sahiptir.İlk takım en çok otoriteye , 5.ci takım ise en azına sahiptir.

1.Yönetici Askeri Birlik (Executive Militia) :

Bu birlik (keigun , Cezalandırma Gücü) , ismindende anlaşılacağı gibi en yüksek rütbeye sahip olan birliktir. Görevleri görevini terketmiş,ihanet etmiş ve benzeri kişileri gizlice cezalandırmaktır. Bu birliğin üyeleri tamamen siyah giyinirler ve soğuk kanlılıklarıyla tanınırlar. Hakuda da (dövüş sanatı)
ustalaşmışlardır.Genelde Onmitsukidonun kaptanı tarafından yönetilir.
(Şu anki birlik yöneticisi Soi-Fon)

2.Devriye Birliği (Patrol Corps, Keiratai) :

Görevleri Seireiteide devriye gezmektir. Ayrıca eğer "ev hapisi" almış kişiler kaçmışsa onları bulmak ve geri getirmeklede görevlidirler. Ek görev olarakda çeşitli yerleri, farklı boyutları gezerler
hollow ve Soul Society'nin düşmanlarını avlarlar.
(Şu anki birlik yöneticisi Marechiyo Omaeda)

-Birlik üyeleri:

Eikichiro Saido(Sadece animede) : Rukia Kuchikiyi dünyadan geri getirmekle görevlendirilmişti.

Shusuke Amagai(Sadece animede) : 3. Takımın kaptanı olmadan önce bu birlikte yer almıştır.

Makoto Kifune(Sadece animede) : 3. Takımın 3. rütbesine atanmadan önce Amagai ile birlikte çalışmıştır.

3.Tutuklama Birliği (Detention Unit) :

Seireitei'deki suçluların tutuklanması,gözetlenmesi ile görevlidir. Ayrıca Gotei13'e katılmış olup Soul Society'e tehlikeli olabilecek kişileri yakalamklada görevlidirler.Bu kişiler Soul Societyden uzak tutmak için Özel Yeraltı Tutuklama Tesisinde ( The Maggots Nest) hapsedilir. Burda tutulan kişiler kesinlikle bir suç işlememiştir fakat Soul Society yasalarına göre "Tehlikeli" olarak adlandırılmışlardır.
(Eski birlik yöneticisi Urahara Kisuke , şimdiki bilinmiyor)

p3o3.jpg

4. İsimsiz :

Bu birliğin ismi ve görevi bilinmiyor.

5. Kontra Saldırı Gücü(Reversal Counter Force) :

Bu özel birlik ( Riteitai , Secret Remote Squad, Correctional Force) Soul Society'e bilgi gönderir. Önemli emirleri (Gotei13 ün her hangi bir kaptanından) diğer kişilere aktarırlar.
Bir nevi haberci görevini üstlenirler.

Yazı tamamen alıntıdır.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şu anime ile ne zaman bir yazı görsem hemen dalıyorum konuya...O kadar zevkle izlemiştim ki gözümü çevirdiğin de görüntüleri aynen devam ediyordu...Mangasına da bir türlü başlayamadım tekrar animesi gelir diye...Şimdi bu paylaştığın kareler tekrar o sahneleri anımsatıp ne kadar özlediğimi anımsattı...Harika bir paylaşım,emeğine sağlık... :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Görevlendirme sama bence sonuçta gerektiğinde 1. birlikten biri bile 5. birliğin görevi olan istihbarat görevinde çalışabilir.

1. birliğin görevini 5. birlik yapsa o zamanda işler iyice karışır :P Herkesin kendi görevini yapması daha mantıklı ^_^

Şu anime ile ne zaman bir yazı görsem hemen dalıyorum konuya...O kadar zevkle izlemiştim ki gözümü çevirdiğin de görüntüleri aynen devam ediyordu...Mangasına da bir türlü başlayamadım tekrar animesi gelir diye...Şimdi bu paylaştığın kareler tekrar o sahneleri anımsatıp ne kadar özlediğimi anımsattı...Harika bir paylaşım,emeğine sağlık... :P

Evet bleach'in yeri ayrıdır benim için.Animesi şimdilik için çıkmayacak ileride karar değişir mi bilmem.Rica ederim ama bunu hazırlayanlara teşekkür etmek lazım benim yaptığım alıntı yapmakdı. ^_^
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1. birliğin görevini 5. birlik yapsa o zamanda işler iyice karışır :P Herkesin kendi görevini yapması daha mantıklı ^_^

Evet bleach'in yeri ayrıdır benim için.Animesi şimdilik için çıkmayacak ileride karar değişir mi bilmem.Rica ederim ama bunu hazırlayanlara teşekkür etmek lazım benim yaptığım alıntı yapmakdı. ^_^

O zaman bu yazıyı hazırlayana teşekkür ediyorum... ^_^ Sana da bizlere alıntı yaptığın için.. :P.Yine kabul etmiyorsan boş ver gitsin. -_-

.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Demek istediğim Güç-güvenilirlik vs. özelliklerine göre 5 e ayrılıp her birlik de kendi içinde beşe ayrılsa daha iyi olur sanki.Yani benim tüm lafım"ilk takım en çok otoriteye 5. takım en az otoriteye sahiptir." sözüne karşılık. Burada 1 takımdakiler hem en iyidir hemde hepsi sadece ama sadece bu işi yapabilir çıkıyor.Halbu ki benim dediğim gibi olsa (herkez yanlış ben doğru :D) 1. takım yine en yüksek otoriteye sahip olacak ancak 1. birlikten çok az kişi de olsa da yine de var olan istihbarat takımı çok önemli bilgileri getirip götürecek.

Deminden beri düşünüyorum nasıl anlatsam diye ama anca bu çıktı .d

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Demek istediğim Güç-güvenilirlik vs. özelliklerine göre 5 e ayrılıp her birlik de kendi içinde beşe ayrılsa daha iyi olur sanki.Yani benim tüm lafım"ilk takım en çok otoriteye 5. takım en az otoriteye sahiptir." sözüne karşılık. Burada 1 takımdakiler hem en iyidir hemde hepsi sadece ama sadece bu işi yapabilir çıkıyor.Halbu ki benim dediğim gibi olsa (herkez yanlış ben doğru :D) 1. takım yine en yüksek otoriteye sahip olacak ancak 1. birlikten çok az kişi de olsa da yine de var olan istihbarat takımı çok önemli bilgileri getirip götürecek.

Deminden beri düşünüyorum nasıl anlatsam diye ama anca bu çıktı .d

Ama şöyle bi durum var.5. takımdakiler istihbarat değil gotei 13e haber gönderen elemanlar.Aşağıdaki gibi.1. birliğin içinde istihbaratçı olsa o zaman istihbarat takımına girmesi gerekir ki adam zaten 1. birlikte.Önemli bilgileri zaten adamların eline geçiyordur ki infaz yapsınlar ;)

Resmi ekleyen

Edit:Galiba her takımın kendine ait bi istihbaratı var.Bu teorimi spoilerda açıklıycam.

Urahara Kisuke kaptan olmadan önce 3. bölüm Tutuklama Birliğindeydi.O bölümde kendi istihbaratını kendileri alıp bir grup kaçağı yakalamışlardı.Bölümde 206. bölüm.Zaten takımların arasında istihbarah sağlayan birlik yok ki. :P .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...

bu birliklerde tam bir kast sistemi olmadığını düşünüyorum.. yükselme ihtimali olması durumu mutlaka vardır.. takımlar arası bile geçiş olabildiği için belki bu düşüncem.. sonuçta herkes en iyi yaptığı işi üstleniyor. aynı zamanda haberleşme olayını ele alırsak cehennem kelebekleri de var. en açık örnek olarak; Bountylerle savaşırken Hitsugaya takım içi haberleşmesini onlar sayesinde yapıyordu.. ama 2.. takımın haberleşme birliği daha özel haberlerde kullanılıyor.. sonuçta kelebekler imha edilemez değiller.. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.