Jump to content

Müzik hayatınızda nasıl bir yere sahip?

OverLord

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 42
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Müzik konusunda sadece bir dinleyiciyim :D Söylemeyide çok severim, hatta sesimin güzel olduğunuda düşünüyorumda ben en çok dinlemekten zevk alıyorum. Özellikle rock müzik. Classic rock, indie rock, a

Müziğe herhangi bir katkım yok maalesef :( ama müziğin bana çok katkısı var... :lol: Hemen her türlü müziği dinlerim.. Yeter ki kaliteli olsun :D Ama şunu itiraf etmeliyim. Buraya bir kısmını FF ola

Öncelikle, keman ve piyano çalmaya başlayalı 4 ay civarı oldu. Enstrüman çalmaya çok önem veriyorum, özellikle de ne zaman bir animeyi bitirsem hemen gidip piyanonun başında öğrenmeyi çok seviyorum.  

İşte , evde , yolda , + evde iş yaparken yine yeniden dinlerim şuan yazarken bile...

* Bateri hevesim üniversite yılları ile bilrikte kuru yapraklar gibi gitti ellerimden (bagetler dahil) :(

Ritmi ve söz ahengi olan her türlü müziği dinlesem de ; Pink Floyd , Rolling stones, alt yapısıyla büyüdüm araya karışık soulfly ,Dream Theathre,Slayer lar girse de müzik hayatım yine 70's modunda devam edecek gibi... Deep Purple - Child Time , funkadelic maggot brain dinletisi vazgeçilmezimdir....Tavsiyede ederim... R&b - prograssive House zaman zaman yaz esintisi gibi tercih ettiğimde oluyor :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kargaları kıskandıracak bir sesim var müziğe bir katkımın olmaması müzik dünyasının hayrına yani :D

Tarzımın ne olduğuna hala tam karar vermiş değilim. Ama genelde dinlediklerim İndie, Ethnic ve 80'li yıllara ait sakin müzikler. Kısacası dinlediklerim hard başağrıtıcı olmamak şartıyla sakin olan müzikler.

İsim verecek olursam:

Türk müziklerinden pek bildiğim yok desem yeridir. Türk müziklerini pek dinlemiyorum yani.

İran müziklerine taparım, Faravaz, Nu, Kiosk, Eendo, Dariush, Azam Ali, Siamak Abbası, Ghazal Shakeri vs vs. (İran müziğini sadece Farid Farjad'dan ibaret sayanlar varmış :D )

Diğerlerindende:

Psychedelic müziği çok severim. Hepsini severim isim vermeye kalkmıyım bunda :P

St. Vincent, Sarah Blasko, Buika, The Narrative, Tom Waits, Pink Floyd (aşığım), Alphaville, Alex Turner, Iron&Wine, The Stranglers(özellikle Golden Brown şarkısı) , Joy Divisionnnnnn :wub:, Kid Cudi :wub: Iyeoka, Tame Impala, Queen (Freddie Mercury'ye de aşığım :D Ben olsam belkim gay olmazdı :P )

Ohaaa

M.I.A'i unuttum. M.I.A' e de aşığım.

Listem böyle uzayıp gider işte. O değil de amma yazmışım :ph34r: kimse okumaz :lol:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Kargaları kıskandıracak bir sesim var müziğe bir katkımın olmaması müzik dünyasının hayrına yani :D

Tarzımın ne olduğuna hala tam karar vermiş değilim. Ama genelde dinlediklerim İndie, Ethnic ve 80'li yıllara ait sakin müzikler. Kısacası dinlediklerim hard başağrıtıcı olmamak şartıyla sakin olan müzikler.

İsim verecek olursam:

Türk müziklerinden pek bildiğim yok desem yeridir. Türk müziklerini pek dinlemiyorum yani.

İran müziklerine taparım, Faravaz, Nu, Kiosk, Eendo, Dariush, Azam Ali, Siamak Abbası, Ghazal Shakeri vs vs. (İran müziğini sadece Farid Farjad'dan ibaret sayanlar varmış :D )

Diğerlerindende:

Psychedelic müziği çok severim. Hepsini severim isim vermeye kalkmıyım bunda :P

St. Vincent, Sarah Blasko, Buika, The Narrative, Tom Waits, Pink Floyd (aşığım), Alphaville, Alex Turner, Iron&Wine, The Stranglers(özellikle Golden Brown şarkısı) , Joy Divisionnnnnn , Kid Cudi :wub: Iyeoka, Tame Impala, Queen (Freddie Mercury'ye de aşığım Ben olsam belkim gay olmazdı :P )

Ohaaa

M.I.A'i unuttum. M.I.A' e de aşığım.

Listem böyle uzayıp gider işte. O değil de amma yazmışım :ph34r: kimse okumaz :lol:

Ben okudum ;) Bahsettiğin müzisyenlerin çoğunu bilmiyorum ama bayağı ilginç bir müzik tarzın varmış :D

Merak etme ben varken kargalar senin sesini kıskanmaz :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra...
  • 10 ay sonra...

Öncelikle, keman ve piyano çalmaya başlayalı 4 ay civarı oldu.

Enstrüman çalmaya çok önem veriyorum, özellikle de ne zaman bir animeyi bitirsem hemen gidip piyanonun başında öğrenmeyi çok seviyorum.

Evde uyumaya çalışırken, manga / çizgi roman okurken, resim çizerken, her şekilde müzik dinlerim.

En sevdiğim müzik türü ise J-Pop / J-Rock.

Klasik müzik de çok dinlerim, keman ve piyano olarak.

The Gazette en sevdiğim grup, anime OP'larının hepsini dinlerim.

Özellikle de Kuroshitsuji OST'larının hepsi mp3'ümde vardır, onların yeri farklı. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...
  • 2 ay sonra...

Hayatta olmazsa olmaz diyebilceğim bir sürü şey sıralayabilirim fakat enlerimi soracak olursanız, cevabın müzik, kitap, kahve ve doğa olurdu :) Müzik hayatımda bu kadar önemli bir yere sahip. Müzik üzüldüğünde, sevindiğinde, dinlenmek istediğinde vs vs her duyguna eşlik edebiliyor :) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.