Jump to content

Anime Hakkında Bilmeniz Gerekenler

OverLord

Önerilen İletiler

- sama: Yüksek makamlara hitab etme şeklidir.İsmin sonuna eklenir.

- dono: - sama gibidir.Ama -dono biraz daha tarihsel animelerde geçer.İsmin sonuna gelir.

- san: Kendi sınıfı içinde ama kendinden tecrübeli kişilerle hitab ederken söylenen söz.İsmin sonuna gelir.

- kun: Daha çok erkeklere söylenen kendinden tecrübesiz yada kendisiyle denk kişilere hitab ederken söylenen söz.İsmin sonuna gelir.

- chan: Daha çok kızlara söylenen kendinden tecrübesiz yada kendisiyle denk kişilere hitab ederken söylenen söz.İsmin sonuna gelir.

- senpai:- san ekine benzer.Kendi alanında yüksek kişilere denir.İsmin sonuna eklenir.

Kafamı en çok bunlar karıştırıyodu iyi oldu :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • Yanıtlar 63
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Osamu Tezuka, Japonya'da çağdaş animenin öncüsü olarak kabul edilir. Genç yaşta 8 mm'lik kamerasıyla küçük animasyonlar çekmeye başlamış ve bu animasyonlarında Walt Disney ve Max Fleischer'ın eserleri

Tesekkürler Konu Sabit.

Shounen animeler daha çok hoşuma gidiyor romantik animeleri izlediğimi pek sanmıyorum 1-2 tane bilindik romantik animelerdir heralde işte  ;)  ama onun dışında bu aralar yaoilere sarmış durumdayım.Dah

Misafir The Utopian

İlginçtir ama nedense Josei animeleri sevmiyorum hiç. Yakın zamanda fark ettim. Genelde Shoujo ve Shounen izliyorum, Seinen anime bile var izlediğim. Ama Josei yok. -_-

Mecha sevmem, Ecchi'den nefret ederim. Hentai zaten...

Shounen-Ai'ye bayılırım. Fakat Yaoi pek tercih etmem. (Daha çok romantizm ağırlıklı severim)

İlk kez altyazılı anime izlediğimde şu 'chan,san,sama'lar baya kafamı karıştırmıştı. Fransız kalmıştım o zaman.

Konu için teşekkürler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.