Jump to content

Anime yorumlarım ve düşüncelerim

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar...Bazı izlediğim animeler hakkında yorumlarda bulunacağım bir konu açmak zorunda bırakıldım :P :D genel bir inceleme tabir etmiyecek izlediğim güncel animeler için bölüm bölüm yorumlar olucak finali olup bitmiş animeler için genel bir yorum ve sadece final bölümü hakkında yorum yapacağım tahminlerde bulunup düşüncelerimi yazacağım...normalde bu olayı güncelle kısmında yapıyordum ama konu açmamın daha iyi olacağını söyleyen arkadaşlar üzerine konuyu açmaya karar verdim...ve güncelleme kısmında yazı karakteri sıkıntısı yaşıyordum baya uzun yorumlardan dolayı....gelelim şimdi yorulama kısmına...

Avatar Legend Of Korra 16.bölüm(2sezon)

Avatar Legend of korra; Ve olaylar başladı...Avatarımız yine o hırçın

öfkeli gösterdi yargıcın arabasının yolunu kesti baya çoştu :) Boline

gelince abim ne güzel orada Asami dururken niçin gidip Eska'ya teklif

ettin yaktın başını sağlıklı bir ilişki göremiyorum düşünsenize

evlendiklerinde çocuklarına nasıl evlendiklerini anlattıklarını :D Bu

arada şu birleşmiş kuvvetler kesinlikle hikayedeki Abd,Ruhlar diyarı

mevzusuna tahminimce Unalaq'ın oraya gitmesiyle arkasında onu durdurmak

için Korra'da ruhlar diyarına girecektir diye düşünüyorum...ayrıca Birleşmiş kuvvetler ilk başta Korra'ya savaş için yardım etmeyi red edeceğini düşünüyorum...bunun üzerine Korra Tenzine ulaşacak ondan yardım isteyecek Tenzin ise zamanında konsey üyesi olmasından dolayı birleşmiş kuvvetleri ikna edecektir diye tahmin ediyorum...ama Korra'nın Republic City kurtardığı gerçeğide var bundan faydalanarakta yardım alabilir...Unalaq'ın planları çok daha büyük gibime geliyor Su kabilesi lideri olmak değil topraklara hüküm etmekte değil gibi bence kendisine ruhlar diyarında avatar gücüne yakın yada onla eş değer güç arıyacaktır tabi uçuk bir tahmin oldu :)

Avatar Legend Of Korra 15.bölüm(2sezon)

Avatar Legend of korra'da işler ilginçleşmeye başladı güzel bir bölümdü

ayrıca Tenzin bumi ve Kya'nın çocukları hakkında bilgi edindik Aang'in

yolculuğa çıkarken sadee Tenzini yanına alması Aang'in diğer 2 çocuğuyla

daha az ilgilendiğini gösteriyor...garip bizim bildiğimiz Aang

yapmıyacağı işler bunlar adamı resmen kötü baba figürü gibi gösterdiler

az bişe bi iş vardır ama artık ileri ki bölümlerd yada flash back olursa

bu çocuklarıyla alakalı o vakit görücez...

Korra'nın amcası çok garip bi rolde yaptıkları davranışları...bi

onaylıyorum adamı birde onaylamıyorum izlerken sürekli farklı

düşündürüyo :) Yanlız Bolinin haline acıdım ya :D...ama şuda var tenize

vakit ayıra bilirsen diğerlerinde ayırabilirsin hatta 3'ünüde aynı anda

gideceğin gezilere çıkarabilirsin Aang bunu yapmamış vardır bi bildiği

ama nedir bu?

Avatar Legend Of Korra 13-14 bölüm(2sezon)

Ne trip attı be Korra trip bükücü yeminle...O denge getirecem diyen

amcası işlerin kontrolünü kaçıracak ve ayrıca Jinora Tenzinin bilge kızı

bu hikayede rölü büyük gibi kilit anahtar olacak büyük

olasıkla ama o çok konuşan kızıda hikayede etkili olabilir tanıtımında kızlardan biri dev baykuşla konuşuyordu ama hangisi çözemedim arkadan görünüm olduğu için ...yanlız avatar Korra'dan memnun değilim nese büyünce düzeli...canı sıkıldıça avatar halinede takılan bir avatarımız var...Aang biraz daha keşiş

havasındaydı zaten keşişler eğitti ruhani olaylara daha yatkındı...Korra

daha çok agresif olarak geliştirdi kendini...Aang ise temelinde hep

meditasyon olarak gitmişti Keşişlerde o yönde eğitim veriyordu...Bence

ruhani eğitimi amcasından değilde Tenzinden alıcaktır amcası yamukluk

yapacak hissi uyandırdı...İlk avatar ile ruhlar dünyasını anlatacakmış

sanırsam bu seri...umarım Flash Back'lerde görürüz

Shounen Onmyouji

Bir onmyouji olan Masahiro'nun bir ruh olan Mokkun(Guren) ile dost olup şeytanlara karşı verdikleri mücadeleyi anlatan ayrıca onun dışında başka bir konu barındıran güzel bir yapımdı özelliklede Masahiro ve Guren arasında dostluk ve atışmaları ve sonunda yaşanan olaylar insanı bağlıyor...

Final hakkında düşüncelerim...

Finalde ne yaptınız öle diyesim var ben şahsen hüzünlü böyle tam mutlu sonları sevmeyen birisiyim iyi farklılık yaratır şaşırtır ama sevdiğin bir karakterin sonunda mutlu olmadığını görmek insanı hüzüyor buda hoşuma gitmiyor...gerçi Masahiro ne kadar mutlu gözüksede finalde...kesinlikle için de birşeyler onu hüzüyordur malum onda şeyler yaşadığı en iyi dosttu olan Mokkun ikisi arasındaki herşeyi unuttu bütün anıları tamamen farklı biri olarak geri geldi...ayrıca finalde Masahiro'nun ölümünden sonra canlanmıyacağını düşünmüştüm buda baya bi dokunmuştu bana neyseki sonradan geri döndü hayata sanırsam kifune dağının Tanrısının bir parmağı var bu işte gayet iyi bir finalde 20 bölümde başlıyan olaylar insanı baya sürüklüyor 2.sezonu çıkabilirmiş aslında çok güzel bir şekilde Masahiro'nun dedesinin yerini alışı ve Gurenle çıkacağı maceraları anlatan bir sezon

İsteyen arkadaşlar izlediğim animeler hakkında kendi görüşlerinide bildirebilirler izlemediklerim hakkındada yapabilirler ama spoiler içine almak şartıyla :) Ben fikir alış verişi olsun herkes ne düşündüğü yazsın diye açtım...karakter sınırlandırması olmadan.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun ^_^ güzel olmuş zamanla gelişir, şekillenir, daha da güzelleşir diye düşünüyorum -_-

o kadar başını ağrıttık yorum yazmassak olmaz :D

Hatta ben yarına Korra'yı tamamlar (zaten 3-4 bölüm var güncele) düşünceleri de karşılaştırırım :D Çorbada bizim de tuzumuz olsun :huh:
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Hatta ben yarına Korra'yı tamamlar (zaten 3-4 bölüm var güncele) düşünceleri de karşılaştırırım :D Çorbada bizim de tuzumuz olsun :huh:

bence olsun :mellow: fikirler paylaşılsın görüşler alınsın kritik yapılsın -_- ama konu sahibi ne der bilemiycem :ph34r:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben memnumdum valla güncelleme kısmından ama yazıda karakter sınırlandırması olması sıkıntı oluyordu...orada yorumlayıp burayada atabilirim orada olması daha iyidi post kasılıyor mevzusu olmaz şimdi biri aniden çıkıp siz post kasıyorsunuz diyebilir yani konuda herhangi bir kayma olması güncellemede sıkıntı yaratmıyordu...o yüzden ya burada yorumlar oraya atarım yada tam tersi burası oradan daha düzenli duracaktır...ama güncelle kısmının avatanjı dediğim gibi mesaj yazınca sıkıntı teşkil etmeyeceği...bakıcaz artık ne olucak :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konudan sapılmaz ki :huh:

Bunu diyen kişiye dikkat**

Neyse ben kendi adıma saptırmayacağıma dair söz vereyim de :D

Benim için sorun değil ben şahsen ileti sayısının kaldırılmasından yanayım çok gereksiz bir yere tartışma yaratan bir mevzu lvl sistemi kalabilir ama ileti sayısı gözükmezse gereksiz ve saçma sapan tartışmaların önüne geçilecektir hatta lvl sistemi bile kalksın ama bazı kişiler şimdi bizim eski olduğumuz nereden anlaşılacak diyecektir o yüzden kalabilir dedim....ve dediğim gibi benim için sorun değil ben şahsen bu post kasmayı bilinçli olarak yapan birinin olduğunu sanmıyorum bu forumda özelliklede siz 2'niz bu amaçla yapmadığınız belli olduğu halde aniden çıka gelen bir admin veya size çatabilir veya kendini bilmez biri...ayrıca ben konuyla ilgili yorumları zaten belirteceğim örneğin "paprika 9.sayfada Legend of korranın 18 bölümü hakkında yorum yapmıştır " diyerekten bölelikle konu kaysa bile konu hakkında yorum bulmak isteyen direk başlığın altındaki kısımlardan bulabilecek ne çözüm buldum ben bu gece ya baya baya çözdüm bir kaç sıkıntılı olayı :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim için sorun değil ben şahsen ileti sayısının kaldırılmasından yanayım çok gereksiz bir yere tartışma yaratan bir mevzu lvl sistemi kalabilir ama ileti sayısı gözükmezse gereksiz ve saçma sapan tartışmaların önüne geçilecektir hatta lvl sistemi bile kalksın ama bazı kişiler şimdi bizim eski olduğumuz nereden anlaşılacak diyecektir o yüzden kalabilir dedim....ve dediğim gibi benim için sorun değil ben şahsen bu post kasmayı bilinçli olarak yapan birinin olduğunu sanmıyorum bu forumda özelliklede siz 2'niz bu amaçla yapmadığınız belli olduğu halde aniden çıka gelen bir admin veya size çatabilir veya kendini bilmez biri...ayrıca ben konuyla ilgili yorumları zaten belirteceğim örneğin "paprika 9.sayfada Legend of korranın 18 bölümü hakkında yorum yapmıştır " diyerekten bölelikle konu kaysa bile konu hakkında yorum bulmak isteyen direk başlığın altındaki kısımlardan bulabilecek ne çözüm buldum ben bu gece ya baya baya çözdüm bir kaç sıkıntılı olayı :)

Baya baya kafa yordurttuk demek sana ya :D Güzel oldu ama güzel. İnsanların bölümlerin sonunda birbirleriyle tartışması gibi yok. Ben yarın izleyeyim de tartışalım bir güzel hoho.

Ayrıca lvl sisteminin kaldırılması konusundaki görüşüne de katılıyorum. Post kasmak yasaksa ve muhabbet etmek isteyenler de post kasmakla suçlanacaksa post sayısı gözükmesin? :huh:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.