Jump to content

Cengavers

Recommended Posts

Arkadaşlar, size bir süre önce açtığım fakat pek fazla kullanıcı alamadığım forum RPG sitemi tanıtacağım. Eğer konum kurallara uymuyorsa yöneticilerim, konumu silebilirsiniz, bir sorun yok.

Şimdi, forumum adından da anlaşıldığı gibi bir One Piece Rpg forumu. Gördüğüm diğer One Piece RPG'lerinden farklı olarak bu RPG'de konuyla beraber gidiyoruz. Yani mesela Gomu Gomu meyvesi yiyemezsiniz veya Ace'in şapkasını alamazsınız. Animede Luffy Doflamingo'yu döverse, bizim forumumuzda gazete haberi olarak çıkar.

Forumda toplam üç taraf mevcut. Şu an Alpha aşamasında olduğumuz için az, ileride seçenek sayısı çoğalacak muhakkak. Bu taraflar Korsan, Denizci ve Ödül Avcıları.

Resmi ekleyen

Korsanlar kafalarına göre, hükümetin hiçbir sözünü dinlemeden hareket ederler. Tayfaları Kaptan, Yardımcı kaptan gibi rütbelere ayrılır. Kaptan'ın kişiliğine bağlı olarak tayfanın durumu değişebilir. Şayet Kaptan hükümete düşmansa, hükümet tarafından başlarına ödül konup aranabilir. Veya Kaptan haraç kesmeye karar verirse ve bunu hükümetten gizli bir şekilde yaparsa yeraltı dünyasında kötü bir şöhret kazanır lakin hükümetin bu işten çoğu zaman haberi olmaz. En tehlikeli taraftır. İki tarafa da düşmandır. Bir de başında ödül varsa, herkes peşinde olur bu korsanın.

Resmi ekleyen

Denizciler üstlerinin verdiği emirlere göre hareket ederler. Dünyanın en büyük organizasyonu olan "Hükümet"e katılan hiç kimse kendi kafasına göre hareket edemez. Bu işe giren kişiler verilen emirler tamamlandığında belli bir miktar maaş alırlar. Verilen emirler kişinin girdiği bölüğe göre değişebilir. Kasaba korumadan, korsan yakalamaya hatta öldürmeye kadar gidebilir. Bir denizcinin ufak bir hatasında bile rütbesi düşürülebilir. Denizcilik çok fazla sorumluluk ister, fakat en güvenli taraftır.

Resmi ekleyen

Ödül Avcıları hükümetin başlarına ödül koyduğu kişileri gözünü kırpmadan para için katleden kişilerdir. Bazıları sadece zorbalık için, birisini öldürüp başındaki ödülü bahane eder. Bazılarıysa bu ödüllerin boşuna konulmadığını düşünüp bu kişilerin ortadan kalkması gerektğini düşünür. Az bir kısmının ise aslında bu işle pek alakaları yoktur. Fazla ödüllü kişi öldürdükleri için isimleri "Ödül Avcısı"na çıkmıştır. Ödül avcısı olan bir kimse sonradan korsan veya denizci olabilir, fakat söz konusu kişinin başına ödül konulduysa veya tanınmış bir kişiyse denizcilere giremez. Başında ödül olmadığı sürece rahattır, istediğine saldırıp istediğinde kaçabilir.

Tarafların genel tanımı bu olsa da, buraya da rp içinde tarafların nasıl işleyeceğini anlatayım. Korsanlar en tehlikeli taraf. tüm taraflar, hatta kendi tarafı bile kendisine düşman. Her an ölüm tehlikesiyle karşı karşıya. İnsanlardan dolayı olma ölüm tehlikelerini geçtim, sürekli tehlikeli denizlerde dolandıkları için bir Deniz Kralı'nın ya da fırtınanın çıkmasıyla ölme oranları da gayet yüksek. Denizciler en tehlikesiz, en güvenli taraf fakat çok fazla sorumluluk istiyor. En küçük hatanızda rütbe düşürülme ihtimaliniz var. Denizcileri kısa geçiyorum, biliyorsunuzdur zaten. Ödül avcılarıysa serbest meslek misali, başında ödül olmadığı sürece gidiyor adamları avlıyor geliyor. Kebap taraftır ama başınıza ödül konursa ayvayı yersiniz.

Gelelim yeteneklere. Şu an dövüş stilinizi yaratmak için üç seçeneğiniz var: Meyve kullanarak dövüşmek, vücudunuzu kullanarak dövüşmek veya alet kullanarak (kılıç, balta vs.) dövüşmek. Meyvelerinizi isterseniz Belly ile marketten alabilir, isterseniz Puan vererek kendi meyvenizi yaratabilirsiniz. Vücudunuzu veya herhangi bir aleti kullanarak dövüşmek için ise hayal gücü gerekli. One Piece evreni koşullarıyla nasıl saldırılar oluşturulabilir, bunu düşünmelisiniz. Tekniklerinizi kafanızda düşünüp kurguladıktan sonra üç seçenek için de Antreman Rp'si yazmanız gerekir.

Kısaca RPG forumum bu şekilde. Yazı gereğinden fazla uzadı zaten, o yüzden bitireyim burada yazımı. Forum az kişi olabilir ama çok eğlenceli bir sistem ve üyelerimiz var. En yakın zamanda sizi de bekliyoruz.

Forum Linki: http://one-piece.forum.st/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.