Jump to content

Japonya'da Müzik

LysSa

Önerilen İletiler

Geleneksel Japon Müziği

Birçok geleneksel Japon müzik türleri(Hogaku) bulunmaktadır.

Bunlardan en önemlileri:

• Gagaku:

Çin ve Kore kökenli saray müziğidir. Bu en eski geleneksel Japon müzik türüdür.

• Biwagaku:

Bu Biwa adı verilen dört telli gitara benzeyen bir enstrümanla yapılan bir müzik türüdür.

• Nogaku:

Noh gösterileri esnasında icra edilen bir müzik türüdür. Genelde bir koro, Hayashi flütü, Tsuzumi davulu ve diğer enstrümanlarla icra edilir.

• Sokyoku:

Koto enstrümanı ile yapılan müzik türüdür. Daha sonra Shamisen ve Shakuhachi ile eşlik edilir. Koto 13 telli kanuna benzer bir çalgıdır.

• Shakuhachi:

55 cm. uzunluğunda bir flüt ile yapılan müzik türüdür. Çalgının adı eski Japon uzunluk biriminden gelmektedir.

• Shamisenongaku:

Shamisen çalgısı ile yapılan müzik türüdür. Shamisen sadece üç teli olan gitara benzer bir çalgıdır, Kabuki ve Bunraku gösterileri genellikle Shamisen eşliğinde yapılır.

• Minyo:

Japon folk şarkıları.

Pop Kültürü

J-pop ya da Japon pop müziği ile popüler Japon şarkıları olan enka, Japon müziğinin en sevilen türleridir. Amatörlerin şarkı söylemelerini destekleyen karaoke şimdi tüm dünyaya yayılmıştır. Japon çizgi resimli öyküleri ve animasyon filmleri de dünyadaki genç kuşak tarafından iyi bilinmektedir. Astro Boy, Doraemon, Pokemon ve Spirited Away popüler eserler arasında yer almaktadır.

Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 25
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Geleneksel Japon Müziği Birçok geleneksel Japon müzik türleri(Hogaku) bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri: Gagaku:Çin ve Kore kökenli saray müziğidir. Bu en eski geleneksel Japon müzik türüd

redbaloon favorilerimden ;) giniro no sora ve yuki no tsubasa favori şarkılarım :) sonra does var of onlar süper :D zaten gintama openinglerinden tanıyorum bu grupları tavsiye ederim ;)

Bilgilendirme için teşekkürler :)

• 3 hafta sonra...
  • 1 sene sonra...

redbaloon favorilerimden ;) giniro no sora ve yuki no tsubasa favori şarkılarım :)

sonra does var of onlar süper :D

zaten gintama openinglerinden tanıyorum bu grupları tavsiye ederim ;)

ya nurcan anime müzigi yapanları degil normalde böyle bizim hepsi grubu manga grubu gibi ....

müzik gruplarını diyorum ...... ama yinede saol

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ya nurcan anime müzigi yapanları degil normalde böyle bizim hepsi grubu manga grubu gibi ....

müzik gruplarını diyorum ...... ama yinede saol

tamam da zaten adamlar ayrıyetten müzik yapan gruplar, şarkıları sonradan animede çalıyor. mesela bizim dizilerde ünlü şarkıların çalması gibi :D

hatta ben torrentten indirmiştim gintamnın tüm müziklerini orada bu opening ve endingde çalan şarkıcıların albümlerini de koymuşlar yani bambaşka şarkıları da var , ünlüler de zaten. :D

ama animede geçmesin diyorsan bilemiyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.