Jump to content
  • Create New...

Japonya'da Müzik

Recommended Posts

Şu kemanla çalınan çelloyla çalınan birde rak tarzı müzikleri güzl japonların

Ama gruplar açısından Kore'yi hiçbir ülke geçemez.:D

• 6 months later...
  • Replies 25
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Geleneksel Japon Müziği Birçok geleneksel Japon müzik türleri(Hogaku) bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri: Gagaku:Çin ve Kore kökenli saray müziğidir. Bu en eski geleneksel Japon müzik türüdür. Biwagaku:Bu Biwa adı verilen dört telli gitara benzeyen bir enstrümanla yapılan bir müzik türüdür. Nogaku:Noh gösterileri esnasında icra edilen bir müzik türüdür. Genelde bir koro, Hayashi flütü, Tsuzumi davulu ve diğer enstrümanlarla icra edilir. Sokyoku:Koto enstrümanı ile yapılan

redbaloon favorilerimden ;) giniro no sora ve yuki no tsubasa favori şarkılarım :) sonra does var of onlar süper :D zaten gintama openinglerinden tanıyorum bu grupları tavsiye ederim ;)

Bilgilendirme için teşekkürler :)

Japonların POP'unu hiç sevmem bazı Koreli grupların japonca şarkılarıda var onlar daha iyi ama yinede popu sevmediğimden Japon popunuda dinlemem. Japon müziğini popla sınırlandırmak Türkiye'nin 1 milyon nüfuslu bir kentini baz alarak Türkiyeyi değerlendirmek gibi bişey bence. Bakın en popüler şarkıcılar gruplar genellikle Rock veya metal müzik yapıyor (veya bana öyle geliyor), anime opening ve endinglerinin büyük bir kısmı rock (veya benim sevdiğim türdeki animelerde sadece böyle). Birde hiphopları var o türüde sevmediğimden dinlemiyorum ama yinede azımsanmayacak derecede denk geliyor. Bunların dışında jazz filanda yapıyorlar bazıları güzel oluyor. Dünyanın en büyük 2.müzik endüstrisine sahip olduklarından olsa gerek her türden müzik yapıyorlar.

Son olarak önerebileceğim gruplar: Deluhi, MUCC, The Gazette, Death Gaze, Selim (veya S'lim), Coldrain (hep ingilizce söylüyorlar), One OK Rock....

Birde Yoshida Brothers var youtube'da aratıp dinleyin adamlar japonların saza benziyen geleneksel müzik aletini çok iyi çalıyor.

• 1 month later...
  • 6 years later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

https://youtu.be/sOYmMzKv4L8

Bu arkadaşlar J-Music ve anime müziklerine mashup yapıyor üstelik jazz halinde bile mevcut. Güzel bir dinleti sunuyorlar Japon değiller ama o kültürden önemli bir değeri böyle sanata çevirmeleri hoşuma gitti :dandyonionplz: