Jump to content

Daishin Kashimoto


LysSa

Recommended Posts

Resmi ekleyen

Japon asıllı sanatçı 1979’da Londra’da doğmuştur. Keman çalışmaya 3 yaşındayken Tokyo’da Prof. Kumiko Eto ile başlar. 1985’ten itibaren New York’ta Julliard öğretmenlerinden Prof. Naoko Tanaka ile çalışır. 1986’da, 7 yaşındayken Julliard’ın hazırlık okuluna en genç öğrenci olarak kabul edilir, Soylu Edward John Vakfı Bursu’nu kazanır. 1990’da Prof. Zakhar Bron’la çalışmak üzere Luebeck, Almanya’ya yerleşir. Daha sonra da Berlin Filarmoni’nin eski başkemancısı olan Rainer Kussmaul ile çalışır. 2005’te Freiburg Devlet Müzik Yüksek Okulu’ndan mezun olur.

İlk resitalini 1988’de veren Kashimoto, aynı yıl New York Senfonik Topluluğu eşliğinde solist olarak ilk kez sahneye çıkmış, o tarihten bu yana, ABD, Uzakdoğu ve pekçok Avrupa ülkesinde resitaller ve orkestra eşlikli konserler vermiştir. Aralarında Rusya Devlet Senfoni, St.Petersburg Filarmoni, Köln Radyo Senfoni, Fransa Ulusal Orkestrası, Suisse Romande Orkestrası, Çek Filarmonik, Viyana ve Berlin Senfoni orkestraları, Dresden Staatskapelle, Boston Senfoni, Sinfonieorchester des Bayrischen Rundfunks, İngiliz Oda Orkestrası gibi orkestraları yöneten Mariss Jansons, Semyon Bychkov, Michel Plasson, Vladimir Fedosseyev, Hugh Wolff, Evgeny Svetlanov, Yehudi Menuhin, Marek Janowski, Heinz Holliger, Seiji Ozawa, Lorin Maazel, Heinrich Schiff, Charles Dutoit, Myung-Whun Chung ve Yury Temirkanov gibi şefler yönetiminde çalmıştır.

Yuri Bashmet, Alexander Lonquich, Myung-Whun Chung, Itamar Golan, Boris Pergamenschikow, Rainer Kussmaul, Claudio Bohórquez, Yefim Bronfman, Shlomo Mintz, Konstantin Lifshitz, Paul Meyer, Antoine Tamestit, Jian Wang, Éric Le Sage ve Misha Maisky gibi yıldızlarla oda müziği konserleri de vermektedir.

Aralarında 6. Menuhin Uluslararası Gençler Keman Yarışması (1993) ve Köln Uluslararası Keman Yarışması (1994) gibi yarışmalarda ödüller kazanmıştır. 1996’da Fritz Kreisler Uluslararası Keman Yarışması ve Marguerite Long – Jacques Thibaud Keman ve Piyano Yarışması’nı kazanan en genç sanatçı unvanlarına sahip olmuştur. 1994’te Steigenberger Ödülü’nü kazanan Daishin Kashimoto, 1999’da da Brahms Ödülü’nü kazanmıştır. 1999’da Itamar Golan’la kaydettiği albüm Sony Classical etiketiyle yayınlanmış, aynı firma için Brahms’ın keman konçertosunu Myung-Whun Chung yönetimindeki Staatskapelle Dresden ile kaydedecektir

Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.