Jump to content

Hiromi Uehara

LysSa

Önerilen İletiler

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Caz dünyasını ilk kez 2003 tarihli Another Mind albümüyle büyüledi. 100.000 satan bu ilk albüm, Japonya`da Yılın Caz Albümü seçildi ve altın plak oldu. Besteci ve tuşluçalgılar ustası Uehara`nın sonuncusu 2007 tarihli olan toplam dört albümünün hepsi çok başarılı oldu ve sayısız ödüle layık bulundu. Tokyo`da tanıştıkları günün hemen ertesinde Chick Corea tarafından sahneye davet edilen ve usta sanatçıyla birlikte doğaçlama yapan 1979 doğumlu Hiromi Uehera`nın müziğini en iyi biçimde kendi sözleri anlatıyor: "Bazıları cazı deşer, bazıları klasik müziği, kimileriyse rock`ı. Herkes kimi sevdiği konusunu çok kafaya takıyor: `şu çok iyi, bu çok iyi`, bence herkes muhteşem! Kafamda müzik türleri arasında sınırlar yok. Metalden klasik müziğe kadar her şeyi dinleyebilirim." 26 yaşındaki Hiromi Uehara kendisini etkileyen isimler listesinde Bach, Oscar Peterson, Franz Liszt, Ahmad Jamal`in yanı sıra Sly, Family Stone, Dream Theatre ve King Crimson`ı sıralıyor. "Tüm bunlara ek olarak Carl Lewis ve Michael Jordan gibi sporcular da bana ilham veren kişilerdir, aslında doğrudan kalbime ulaşan büyük enerjiye sahip herkes beni etkiliyor." Müziğine de bir isim vermeyen genç sanatçı, "başkaları kendi yaptıklarını adlandırabilir, benim müziğim dinlediklerimin ve öğrendiklerimin birleşimi. içinde biraz klasik, biraz rock, biraz caz var. Ona bir isim vermek istemiyorum" diyor

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.