Jump to content

Guin Saga Roman Serisi Devam Ediyor


Berker51
 Share

Recommended Posts

Resmi ekleyen

Dünyanın en uzun soluklu fantastik roman serisi olan Guin Saga, yazarı Kaori Kurimoto'nun ölümünden 4 yıl sonra, yeni ciltleri ile devam edecek.

8 Kasım 2013'de Yu Godai'nin yazdığı 131. cilt Parro no Ankoku (Darkness of Parro)'u, Aralık ayında Yume Yohino'nun yazdığı 132. cilt Cylon no Banka (Elegy of Cylon) izleyecek.

Geçmişi esrarengiz, hafızasını kaybetmiş ve kafasından çıkaramadığı bir leopar maskeli kahraman çevresinde başlayan hikaye Hayakawa yayınlarından çıktığı 1979 yılında büyük ses getirmiş ve o günden bu yana 33 milyon adet satmış, Avrupa ve ABD'de de basılmıştı. 2009'da ilk 16 cilt Anime'ye adapte edilmiş fakat yazarının mayıs ayında pankreas kanserinden 56 yaşında ölmesi ile roman serisi yarım kalmıştı. Aynı yılın Aralık ayında 130. cilt olan Mishiranu Ashita (Fathomless Future) basılmış ve aynı ay yazar Japon Bilimkurgu ve Fantezi Yazarları Birliği tarafından ödülle onurlandırılmıştı.

Devam ciltlerini yazacak yazarlardan Godai, ilk eserini 1991'de Hajimari no Hane no Monogatari ile vermiş, bununla 4. Japon Fantezi Edebiyatı Ödülü'nü kazanmıştı. Kendisi Kikai-Jikae no Kamigami ve Paracelsus no Musume adlı kitaplarının yanısıra Guin Saga'nın bir yan hikayesi olan Shukumei no Hikan (Crown of Chaos) ile de biliniyor.

Mainichi Shimbun'un bir haberine göre, Kaori Kurimoto son günlerinde kendisinden sonra bir başkasının hikayeyi kendilerince devam ettirmesini umduğunu söylemişti. Ayrıca Hayakawa yayınlarının sonrada yaptığı bir açıklamaya göre Kurimoto arkasında 5 yada 6 cilde yetecek notlar bıraktı fakat diğer romancılar bu notları kullanmadılar.

Kaynak: ANN

Anime'sini izlemek isteyenler :Guin Saga

Anime'si Çok Güzel Bir seriydi Romanı Tekrar Devam etmesi güzel Anime'side tekrar devam edebilir finali yarıda kalmıştı.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.