Jump to content

Manga Cizimimi Nasil Gelistirebilirim?

Skadi
 Share

Recommended Posts

Herkese iyi gunler.Umarim konuyu dogru yere acmisimdir.Ben amator bir sekilde manga senaryosu yazmaya basladim.Fakat henuz daha cizimime guvenmedigim icin manga cizmiyorum.Cizimimi nasil gelistirebilirim? Cok yuzeysel cizdigimi dusunuyorum.Mesela karakterleri iyi ciziyorum fakat masa, dolap, kapi gibi kucuk ayrintilari cok iyi cizemiyorum.Bunlari gelistirmek icin ne yapabilirim? Tutorial izlemek yeter mi?

Bu benim blogum:http://animelive4ever.blogspot.com.Olumlu yada olumsuz elestirilerinizi beklerim.Tesekkurler :)

Blogda hiç çizimin yok eğer olsaydı ona göre daha iyi yorum yapılabilirdi aslında ama mekan çizimlerinde temel şeyleri bilmen ve pratik yapman gerekiyor. Yani perspektif ve ışık-gölge çalışmalısın.

Tutorial izlemenin yararı olur ama pekte ileri götürmez. Etrafındaki nesneleri farklı açılarla sürekli çizmelisin.

Blogda hiç çizimin yok eğer olsaydı ona göre daha iyi yorum yapılabilirdi aslında ama mekan çizimlerinde temel şeyleri bilmen ve pratik yapman gerekiyor. Yani perspektif ve ışık-gölge çalışmalısın.

Tutorial izlemenin yararı olur ama pekte ileri götürmez. Etrafındaki nesneleri farklı açılarla sürekli çizmelisin.

Yorumun tesekkur ederim.Dediklerini yapacagim :)

Manga çizimi gerçekten el becerisini çok istediği kesin :)

Şuan manga çizmek için bilgisayar programları var.

Ama ücretli.Sana kolay gelsin youtubede nasıl çizileceği gösteriliyor.

Eğer başarırsan ilk türk animesine imza atarsın :)

Ahahaha teşekkür ederim.Ama önümde daha net 1-2 yıl var gibi duruyor.O süre içinde kendimi geliştirmeye çalışacağım :)

Dostum resim çizmeyi öğrenmeden manga çizemessin eğer kafanda böyle birşey varsa unut gitsin.

Kendini nasıl geliştireceğine gelince de.. obje çiz, figür çiz, perspektif çalış ne bilim internette birçok ders , örnek vardır. Yeterki bişeyler çiz gerisi zamana kalmış, ha imkanın varsa da güzel sanatlara hazırlık ya da resim kursuna gidebilirsin bu en hızlı yoludur.