Jump to content

Manga Cizimimi Nasil Gelistirebilirim?

Skadi

Önerilen İletiler

Herkese iyi gunler.Umarim konuyu dogru yere acmisimdir.Ben amator bir sekilde manga senaryosu yazmaya basladim.Fakat henuz daha cizimime guvenmedigim icin manga cizmiyorum.Cizimimi nasil gelistirebilirim? Cok yuzeysel cizdigimi dusunuyorum.Mesela karakterleri iyi ciziyorum fakat masa, dolap, kapi gibi kucuk ayrintilari cok iyi cizemiyorum.Bunlari gelistirmek icin ne yapabilirim? Tutorial izlemek yeter mi?

Bu benim blogum:http://animelive4ever.blogspot.com.Olumlu yada olumsuz elestirilerinizi beklerim.Tesekkurler :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 30
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Blogda hiç çizimin yok eğer olsaydı ona göre daha iyi yorum yapılabilirdi aslında ama mekan çizimlerinde temel şeyleri bilmen ve pratik yapman gerekiyor. Yani perspektif ve ışık-gölge çalışmalısın. Tu

Dostum resim çizmeyi öğrenmeden manga çizemessin eğer kafanda böyle birşey varsa unut gitsin. Kendini nasıl geliştireceğine gelince de.. obje çiz, figür çiz, perspektif çalış ne bilim internette birço

Bu işe başlamanın en etkili yolu sevdiğin karakterleri bakarak çizmektir (yani fanart) bu zamana kadar hiç fanart yapmadıysan hemen başla. Aslında fanart sadece bakarak çizmek değildir orjinalinden ço

Blogda hiç çizimin yok eğer olsaydı ona göre daha iyi yorum yapılabilirdi aslında ama mekan çizimlerinde temel şeyleri bilmen ve pratik yapman gerekiyor. Yani perspektif ve ışık-gölge çalışmalısın.

Tutorial izlemenin yararı olur ama pekte ileri götürmez. Etrafındaki nesneleri farklı açılarla sürekli çizmelisin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Blogda hiç çizimin yok eğer olsaydı ona göre daha iyi yorum yapılabilirdi aslında ama mekan çizimlerinde temel şeyleri bilmen ve pratik yapman gerekiyor. Yani perspektif ve ışık-gölge çalışmalısın.

Tutorial izlemenin yararı olur ama pekte ileri götürmez. Etrafındaki nesneleri farklı açılarla sürekli çizmelisin.

Yorumun tesekkur ederim.Dediklerini yapacagim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Manga çizimi gerçekten el becerisini çok istediği kesin :)

Şuan manga çizmek için bilgisayar programları var.

Ama ücretli.Sana kolay gelsin youtubede nasıl çizileceği gösteriliyor.

Eğer başarırsan ilk türk animesine imza atarsın :)

Ahahaha teşekkür ederim.Ama önümde daha net 1-2 yıl var gibi duruyor.O süre içinde kendimi geliştirmeye çalışacağım :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dostum resim çizmeyi öğrenmeden manga çizemessin eğer kafanda böyle birşey varsa unut gitsin.

Kendini nasıl geliştireceğine gelince de.. obje çiz, figür çiz, perspektif çalış ne bilim internette birçok ders , örnek vardır. Yeterki bişeyler çiz gerisi zamana kalmış, ha imkanın varsa da güzel sanatlara hazırlık ya da resim kursuna gidebilirsin bu en hızlı yoludur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.