Jump to content

Japon Yemek Kültürü

LysSa

Önerilen İletiler

• 1 ay sonra...
  • Yanıtlar 21
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bir ülkenin adet ve görgü kurallarını bilmek, o ülkenin sosyal yapısı ve düşünce şeklini daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca büyük hatalar yapmanızın önüne geçecektir. Hele Japonya gibi gel

• 7 ay sonra...
  • 5 ay sonra...

Madem yemek kültüründen açıldı konu bir kaç adet japon yemeğinden de bahsedelim. Japonya ya gittiğim de yemek kültürü ile hiç zorluk çekmedim.Biz türkleri zorlayacak tek şey domuz etinin yemeklerde sıkça kullanılması ki buna hamburger etleride dahil(genellikle inek eti ve domuz eti karıştırılarak) Yemeklerden bahsedecek olursak. sushi ,sashimi , udon ,nooddle gibi geleneksel yemekleri herkesin bildiğini düşünüyorum buna ek olarak Takoyaki (ahtapot içerir) , unagi (yılan balığı içerir) , Okonomiyaki (lahana içerir) , Tempura ve Nabe (tencerede pişen anlamında) çeşitlerini sayabiliriz ki eğer açarsak Unagi japon pilavının üstüne kızarmış yılan balığının serilmesiyle servis edilir,bununla birlikte içlerinde en pahalı yemek çeşidi budur. Okonomiyaki ise hem deniz hem et hem de sebzelerle yapılabilen bir lahana kızartmasıdır,yumurta en sonunda üzerine boca edilerek farklı bir lezzet yaratılır. Takoyaki küçük yuvarlak toplar halinde alttan ısı verilerek şekillendirilen ahtapot rollardır.Nabe çeşitleri ise say say bitmez fakat en meşhuru ve en lezzetlisi Shabu Shabudur(yediğim en lezzetli japon yemeği ).Tempurayı herkesin bildiğini düşünüyorum.

Not: Resim paylaşacaktım ama yasak mı bilemediğimden dolayı paylaşmadım ^^.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Madem yemek kültüründen açıldı konu bir kaç adet japon yemeğinden de bahsedelim. Japonya ya gittiğim de yemek kültürü ile hiç zorluk çekmedim.Biz türkleri zorlayacak tek şey domuz etinin yemeklerde sıkça kullanılması ki buna hamburger etleride dahil(genellikle inek eti ve domuz eti karıştırılarak) Yemeklerden bahsedecek olursak. sushi ,sashimi , udon ,nooddle gibi geleneksel yemekleri herkesin bildiğini düşünüyorum buna ek olarak Takoyaki (ahtapot içerir) , unagi (yılan balığı içerir) , Okonomiyaki (lahana içerir) , Tempura ve Nabe (tencerede pişen anlamında) çeşitlerini sayabiliriz ki eğer açarsak Unagi japon pilavının üstüne kızarmış yılan balığının serilmesiyle servis edilir,bununla birlikte içlerinde en pahalı yemek çeşidi budur. Okonomiyaki ise hem deniz hem et hem de sebzelerle yapılabilen bir lahana kızartmasıdır,yumurta en sonunda üzerine boca edilerek farklı bir lezzet yaratılır. Takoyaki küçük yuvarlak toplar halinde alttan ısı verilerek şekillendirilen ahtapot rollardır.Nabe çeşitleri ise say say bitmez fakat en meşhuru ve en lezzetlisi Shabu Shabudur(yediğim en lezzetli japon yemeği ).Tempurayı herkesin bildiğini düşünüyorum.

Not: Resim paylaşacaktım ama yasak mı bilemediğimden dolayı paylaşmadım ^^.

Konuyu hortlatmışsın ama neyse. Anlattıklarının içinde tempura ve nabe dışında hiç birini yiyemem heralde.

Resim paylaşmak yasak değil. Fakat spoiler içinde paylaşman daha güzel olur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...

Chup stik işte çıbık :D Japonlarin yemek kültürünü ve bukadar geniş olmalarindan nefret ediyorum ya Japon mutfağikadar nefret ettiğim bişey yok Adamlar Gelişimini tamamlamamiş insan bebeği yiyor (Cenin) Lüks restorantlarda Çok pahali ve lezzetli bir yiyecek diyerek savunuyorlar birde :S Gelişimini tamamlamak üzere olan tavuk yumurtalarini yiyorlar ve bu yumurtalar sokakta satılıyo :S

Bu dedikodu kore ve çin yemekleri için var esasen, doğruluğunu bilmiyorum. Japonlarda böyle bir şey kesinlikle yok. Çoğu kişinin yanlış bildiği bir diğer şey de böcek yedikleri iddiası. Bu da doğru değil. Deniz ürünlerini, sebzeleri çok aşırı tüketiyorlar. Ek olarak domuz ve tavuk eti yiyorlar. Özellikle ev yemeklerinde deli gibi sebze kullanıyorlar. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.