Jump to content

Japonya'da Manga Satışlarında "One Piece' ilk sırada !

Misafir 3ira

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 48
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Japonya'da Manga Satışlarında "One Piece' ilk sırada !     Oricon isimli Japon müzik ve kitap endüstrisinde veri sağlama konusunda uzmanlanşmış bir şirket, 19 Kasım 2012-17 Kasım 2013 tarihleri ar

Not = bu mangaları Kotonaru'dan okuyabilirsiniz, konuyu onların adresinden aldım > http://kotonaru.com/   "Terra Formars" ilgimi çekti. Tür: Aksiyon, Komedi,  Gerilim, Yetişkinlere Yönelik, Bi

650 bölüm olsa her bölüm 500 yenden <_<  iyi para valla iyi para.

OP her zaman ki yerini korumaya devam ediyor.  ^_^ Bleach beni oldukça şaşırttı çok daha yukarlarda olmasını beklerdim  :mellow: Bunun yanında Attack on Titan bu kadar beğeniliyor mu ya  :huh: açıkçası ben haketmediğini düşünüyorum.  -_- Magi'nin bu kadar çok satması da beni baya şaşırttı  :mellow:

İyide burada bir seçim yokki haketme meselesi olsun.neticede satış sonuçlarına geöre bi liste yapılmış.ayrıca attack on titanın kurgusu ve bakışı bence çok güzel.klasik sayılabilecek bir konuyu bile adam ne hale getirmiş.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

OP her zaman ki yerini korumaya devam ediyor.  ^_^ Bleach beni oldukça şaşırttı çok daha yukarlarda olmasını beklerdim  :mellow: Bunun yanında Attack on Titan bu kadar beğeniliyor mu ya  :huh: açıkçası ben haketmediğini düşünüyorum.  -_- Magi'nin bu kadar çok satması da beni baya şaşırttı  :mellow:

İyide burada bir seçim yokki haketme meselesi olsun.neticede satış sonuçlarına geöre bi liste yapılmış.ayrıca attack on titanın kurgusu ve bakışı bence çok güzel.klasik sayılabilecek bir konuyu bile adam ne hale getirmiş.

Seviliyor ki alınıyor.  ^_^  Hakedip haketmeme konusu tabi ki bana kalmış bir şey değil belli ki çoğunluk oldukça beğeniyor. Benim demek istediğim bu kadar satış yapabilecek kadar iyi bulmadığımdır. Attack on Titan'nı ben konusunun klasikliği yanı sıra işleniş ve kurgusunuda çok klasik buluyorum açıkçası.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

One Piece gerçekten gerektiği yerde Attack on Titan içinde anime sayesinde sadece bu seneye özel olarak dikkat etmişseniz Top 30 volume ye attack on titan 1de 11 e kadar hepsinden satmış ve 15 m küsür ama one piece in orada ki 4 volume (4 cilt) satıcı 11m küsür birinde 11 cit diğerinde 4 buda dediğim gibi anime sayesinde, hatta one piece mangada güncel olan arkadaşlar varsa şuan mangada epeyyyy iyi gidiyor ben hiç beklemiyordum ama spolier olacak hiç beklemediğim şeyler çıktı bir anda bana göre bu dahada gider   ve başka bir manga nın  bu kadar yaklaşamayacak olmasından adım gibi eminim krallıktan bu sene düşmediyse dahada düşmez :D Ve liste de daha adını bile duymadığım mangalar çıkmış okumak lazım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Turkiyede sayiliyor mu peki mangalar?

Soruyu tam anlayamadım. Türkiye'de ki satışlar bu listeye dahil mi diye soruyorsan, değil. Bu sıralama sadece Japonya da yapılan satışlar içindir.

Yok eğer Türkiye'de ki manga satışlarını soruyorsan, ne sen sor ne ben söyleyeyim. Zaten iki elin parmaklarını geçmiyor satılanlar, onları da alan sayısı bir elin parmaklarını geçmez herhalde. Ama diğer ülkeleri merak ettiysen araştırabilirsin mesela ben anime ve manga konusunda önde gelen Amerika da "New York Times"ın Kasım ayının son hafta yaptığı manga satış tablosunu gösterim.

1-Sailor Moon Short Stories #2         Naoko Takeuchi
2-Attack on Titan #9                       Hajime Isayama
3-Yu-Gi-Oh! 5D's #5                      Masahiro Hikokubo
4-Yotsuba&! #12                            Kiyohiko Azuma
5-Soul Eater #17                            Atsushi Ohkubo
6-Attack on Titan #1                       Hajime Isayama
7-Soulless #3                                 Gail Carriger,
8-Kingdom Hearts: 358/2 Days         Shiro Amano
9-Naruto #63                                  Masashi Kishimoto
10-Attack on Titan #3                     Hajime Isayama
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Soruyu tam anlayamadım. Türkiye'de ki satışlar bu listeye dahil mi diye soruyorsan, değil. Bu sıralama sadece Japonya da yapılan satışlar içindir.

Yok eğer Türkiye'de ki manga satışlarını soruyorsan, ne sen sor ne ben söyleyeyim. Zaten iki elin parmaklarını geçmiyor satılanlar, onları da alan sayısı bir elin parmaklarını geçmez herhalde. Ama diğer ülkeleri merak ettiysen araştırabilirsin mesela ben anime ve manga konusunda önde gelen Amerika da "New York Times"ın Kasım ayının son hafta yaptığı manga satış tablosunu gösterim.

1-Sailor Moon Short Stories #2         Naoko Takeuchi
2-Attack on Titan #9                       Hajime Isayama
3-Yu-Gi-Oh! 5D's #5                      Masahiro Hikokubo
4-Yotsuba&! #12                            Kiyohiko Azuma
5-Soul Eater #17                            Atsushi Ohkubo
6-Attack on Titan #1                       Hajime Isayama
7-Soulless #3                                 Gail Carriger,
8-Kingdom Hearts: 358/2 Days         Shiro Amano
9-Naruto #63                                  Masashi Kishimoto
10-Attack on Titan #3                     Hajime Isayama

evet kastettiğim satışlardı :) türkiyede bir anime izleyici kitlesi var acaba manga okuru kitlesi var mı diye merak ettim. ülkemin güzel insanları okumaktan çok izlemeyi sevdiği için manga satışları pek parlak olmaz bence :) ama ben bir manga arşivi yapmak isterdim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

evet kastettiğim satışlardı :) türkiyede bir anime izleyici kitlesi var acaba manga okuru kitlesi var mı diye merak ettim. ülkemin güzel insanları okumaktan çok izlemeyi sevdiği için manga satışları pek parlak olmaz bence :) ama ben bir manga arşivi yapmak isterdim.

Buna manga ciltleri de neden oluyor. Çok gerideyiz cilt olarak. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.