Jump to content

Manga Kağıdı.

BrightMangaka

Önerilen İletiler

Mangalar aslında bizim sandığımız gibi A4 Kağıtlarına çizilmiyor :D Mangalar için özel kağıtlar vardır. Bu kağıtları usta mangakalar kullanır. ( Kubo - Kishimoto vb. ) 

Manga Kağıdı İşte Şu Şekildedir

vpdrx.jpg

Sizde  kendi manga kağıtlarınızı yapabilirsiniz. Manga kağıtlarının boyu 9x8 dur. 9x8 U Bir A4 Kağıdına çizip kesin.resimdeki gibi içine çizgiler çizmenize gerek yok ve eğer çiziminiz iyi ise sizde kend manganızı yapabilirsiniz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 24
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Çizmeye yeteneğim olsa müzik defteri bile işimi görürdü :P

Mangalar aslında bizim sandığımız gibi A4 Kağıtlarına çizilmiyor :D Mangalar için özel kağıtlar vardır. Bu kağıtları usta mangakalar kullanır. ( Kubo - Kishimoto vb. )  Manga Kağıdı İşte Şu Şekildedi

Mangalar aslında bizim sandığımız gibi A4 Kağıtlarına çizilmiyor :D Mangalar için özel kağıtlar vardır. Bu kağıtları usta mangakalar kullanır. ( Kubo - Kishimoto vb. ) 

Manga Kağıdı İşte Şu Şekildedir

vpdrx.jpg

Sizde  kendi manga kağıtlarınızı yapabilirsiniz. Manga kağıtlarının boyu 9x8 dur. 9x8 U Bir A4 Kağıdına çizip kesin.resimdeki gibi içine çizgiler çizmenize gerek yok ve eğer çiziminiz iyi ise sizde kend manganızı yapabilirsiniz.

Bu bilginin doğru olduğuna eminmisin ? Manga genelde B4 boyutuna çizilir evet ama B4ün boyutu 35x25 cm dir. Yani A4 den daha büyüktür. A4 ü kesersek nasıl olacak o iş anlamadım ben. Şu videoda da görüldüğü gibi Bakuman ı çizerken 35x25 civarı bi kağıt kullanıyor Takeshi Obata : 

https://www.youtube.com/watch?v=ylJXdpKric8

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu bilginin doğru olduğuna eminmisin ? Manga genelde B4 boyutuna çizilir evet ama B4ün boyutu 35x25 cm dir. Yani A4 den daha büyüktür. A4 ü kesersek nasıl olacak o iş anlamadım ben. Şu videoda da görüldüğü gibi Bakuman ı çizerken 35x25 civarı bi kağıt kullanıyor Takeshi Obata : 

https://www.youtube.com/watch?v=ylJXdpKric8

B4 Tür kardeşim. B4 A4 Ten daha küçüktür. küçük olmasının sebebi japonların düşüncesine göre daha ele sığması içindir. bir sebebide ise manga küçültülüp ciltlere ayrıldığında görüntü kalitesinin bozulmaması içindir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.