Jump to content

Byakuya Kuchiki-Bleach


Recommended Posts

Byakuya Kuchiki

(Japonca: 朽木白哉, - Kuchiki Byakuya), Tite Kubo'nun yarattığı Bleach adlı manga ve anime serisinin kurgusal karakterlerinden biridir. Gotei 13'ten 6. Bölük'ün kaptanıdır. Kaptan yardımcısı Renji Abarai'dir. Byakuya'nın, Soul Society'deki 4 asil aileden birisi olan Kuchiki Klanı'nın şu ana kadarki en güçlü lideri olduğu söylenmektedir.

Anime boyunca Byakuya'nın hiç gülmediği görülmektedir.Nedeni  bilinmemektedir.Animeyi izleyen çoğunluk bunun karısı Hisana Kuchiki'nin  ölümü yüzünden olduğunu düşünür.Bunun yanında çok kibirlidir öyleki  düşmanın gücünü bilmese bile ondan güçsüz olduğunu düşünür.

Byakuya'nın çok otoriter bir yapısı vardır.Kendi hakimiyeti olmayan  herhangi birşeyi çabucak gözden çıkarır.Tek istisnası Kuchiki  Rukia'dır.Nedeni ise Rukia'nın karısı Hisana'nın kardeşi  olmasıdır.Hisana ölüm döşeğindeyken Byakuya'dan terkettği kardeşini  bulmasını ve ona abi demesine izin vermesini istemiştir.Karısı öldükten  bir yıl sonra Byakuya Rukia'yı bulmuştur ve ailenin diğer üyelerinin  itirazlarını bastırarak Rukia'yı Kuchiki ailesine aldırmış , 13. takıma  transfer ettirmiştir.Rukia'nın Hisana'ya olan aşırı benzerliği yüzünden,  Rukia'ya bakamamaktadır.

Her ne kadar Rukia'ya karşı katı davransada hayatındaki en değer  verdiği varlığın Rukia olduğu bilinmektedir.7.Espada'yı öldürürken  sebebinin arrancar veya espada olması değil Rukia'ya kılıç çekmesi  yüzünden olduğunu söylemiştir.

Kidō(şeytani büyü) temelli bir Zanpakutouya sahip olan Byakuya'nın  Zanpakutousunun adı Senbonzakura'dır(bin kiraz çiçeği). Salınış komutu  scatter( dağıl)(japonca: chire) şeklindedir. Ayrıca Kido konusunda  uzmandır. Gotei 13'te belli büyüleri en iyi yapan kaptan olduğu  söylenmektedir.

Kılıcı salındığı zaman bin kiraz çiçeği yaprağına benzer bin adet  bıçağa dönüşür. Her yönden yapılan kusursuz çok sayıda bıçak saldırısı,  Senbonzakura'nın gerçek gücüdür.

Ban-kai'si on bin adet minik bıçağa dönüşen "Senbonzakura Kagoyoshi"  dir. Kendi elleriyle öldürmeye yemin ettiği düşmanlarına karşı "Senkei"  (yok etme çemberi) kullanır. Bankaisinin bu formunda defansı tamamen  terkedip tamamen düşmanı yenmeye odaklanır ve düşmanı binlerce kılıçtan  oluşan bir çembere alır. Bankaisinin son formu ise "Shukei(son şekil)  Hakuteiken"dir. Bu formda beyaz ve yüksek reiatsudan oluşmuş kanatları  vardır ve uçabilir.

Resmi ekleyen

Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.