Jump to content

Uzumaki Naruto--Naruto


Recommended Posts

Resmi ekleyen  Resmi ekleyen

Adı: Uzumaki Naruto

Yaş:12(seri 1)15(seri 2)

Köy:Gizli yaprak köyü

Ninja derecesi:Genin

Takım:takım 7, Kakashinin takımı takım arkadaşları sasuke ve sakura

Doğum günü:10 ekim

Göz rengi :mavi

Boy:147.5

Kilo:40.6

Saç rengi: sarı

En sevdiği yemek:Ramen, Oshiriko

Sevdikleri:Sakura

Hobileri :şakalar vebtkileri sulamak

Rüyası: hokage olmak

Jutsu:Tajü kage bunshin no jutsu,

Kage bunshin no jutsu,

Rasengen,

Kuchiyose no jutsu,

Ödema rasengen,

Oiroke no jutsu,

Hareme no jutsu,

Bunshin taitari,

Sennen goroshi,

Konbi henge,

Shihöhappö shurinken

ADININ ANLAMI:Ramen adı verilen bir tür Japon yemeğine konan bir tür garnitür.

HAKKINDA:Animenin  ana karakteri. Köyün 4. Hokagesi tarafından Nine Tailed Fox içine  hapsedilmiştir. Bunu bilen köylüler tarafından çocukluğu süresince  dışlanmıştır. Hareketli ve bela çıkaran tipte bir çocuk. Dövüşlerde  sıkıştığında zaman zaman içindeki yaratığın gücünü kullanır.

Geçmişi 

Naruto'nun doğumu ve ailesi hakkında çok az şey biliniyor, ve çok büyük bir ihtimal yaşayan hiçbir akrabası yok. Annesinin onu doğuracağı zamanlarda,  Dokuz-kuyruklu Şeytan Tilki (Kyūbi no Yōko) köylerine saldırdı, Konohagakure (Gizli Yaprak), ve Yondaime  Hokage (Dördüncü Hokage) şeytanı yasaklanmış bir yöntemle, bu işlem  sırasında yaşamını sonlandıracağı halde, onun içine mühürlemeye karar verdi. Yondaime'nin  dileği Naruto'nun köydeki insanlar tarafından bir kahraman olarak    hatırlanmasıydı.

Kabaca, işler öyle olmadı. Köy sakinleri suçlayacak ve acılarını ve kayıplarını yönlendirecek bir şey arıyorlardır, ve en uygun adayda oydu. Köyün  yetişkinleri, bilinen birkaç istisna dışında, onu köylerine saldıran şeytan  tilki olarak bildiler ve davrandılar. Sonuç olarak yalnız ve diğer insanlardan  ayrı olarak büyümek zorunda kaldı. Mangada ima edildiğine göre, duygusal olarak  çok zor zamanlar geçirdi ve sık sık göz yaşı döktü, fakat kendine ağlamakla bir  yere varamayacağını söyledi. Nihayetinde manganın başında çenesi düşük,  hiperaktif yaramaz  bir çocuğa dönüştü. Sandaime Hokage gözlemlediği (ve ileride Naruto'nun  kendisinin de farkettiği) bu hareketleri  sadece diğer insanlar  tarafından kabul edilmekdeki kendisine  güvensizliğiydi.

Şans veya  kader eseri, gençliğinde Naruto gibi hissetmiş olan öğretmeni Umino  Iruka ile tanıştı. Iruka Naruto'yu bir insan ve ninja gibi gören ve  başarısız  Dokuz-kuyruklu olarak görmeyen ilk kişiydi. Naruto Iruka'ya  onunla beraberken  bir baba ile beraber olmanın nasıl bir şey olduğunu  anladığını söylemiştir.

Alıntı

Link to post
Share on other sites

  Naruto Uzumaki

Masaşi Kişimoto tarafından çizilen Naruto adlı manga ve anime serisinin başkahramanıdır. Seride, Naruto, doğumundan önce köye saldıran vahşi tilki şeytanın ruhunu taşıyan genç bir ninjadır.

Shonen Jump'ın en popüler karakter anketlerinin ilk beşinde ilk iki  sırada (üç kez birinci olmuştur) yer alan Naruto altıncı ankette  dördüncü sıraya düşmüştür.

Naruto, Konoha Köyü'nde 10 Ekim'de  Girdap Ülkesi'nden bir ninja olan Uzumaki Kushina'dan dünyaya geldi.  Henüz yeni doğmuş bir bebekken Dokuz-kuyruklu Şeytan Tilki (Kyuubi no Yooko) köylerine saldırdı, Konohagakure (Gizli Yaprak) ve babası Yondaime Hokage  (Dördüncü Hokage) Namikaze Minato şeytanı yasaklanmış bir yöntemle, bu  işlem sırasında yaşamını sonlandıracağı halde, onun içine mühürlemeye  karar verdi. Yondaime'nin dileği Naruto'nun köydeki insanlar tarafından  bir kahraman olarak hatırlanmasıydı.

Resmi ekleyen  Resmi ekleyen

Resimde Naruto, Dokuz Kuyruklu'nun hapsedilmesi ayininde görülüyor.

Kabaca, işler öyle olmadı. Köy sakinleri suçlayacak ve acılarını ve  kayıplarını yönlendirecek bir şey arıyorlardır, ve en uygun adayda oydu.  Köyün yetişkinleri, bilinen birkaç istisna dışında, onu köylerine  saldıran şeytan tilki olarak bildiler ve davrandılar. Sonuç olarak  yalnız ve diğer insanlardan ayrı olarak büyümek zorunda kaldı. Mangada  ima edildiğine göre, duygusal olarak çok zor zamanlar geçirdi ve sık sık  göz yaşı döktü, fakat kendine ağlamakla bir yere varamayacağını  söyledi. Nihayetinde manganın başında çenesi düşük, hiperaktif yaramaz  bir çocuğa dönüştü. Sandaime Hokage  gözlemlediği (ve ileride Naruto'nun kendisinin de farkettiği) bu  hareketleri sadece diğer insanlar tarafından kabul edilmekteki kendisine  güvensizliğiydi.

Şans veya kader eseri, gençliğinde Naruto gibi hissetmiş olan öğretmeni Umino Iruka  ile tanıştı. Iruka Naruto'yu bir insan ve ninja gibi gören ve başarısız Dokuz-kuyruklu olarak görmeyen ilk kişiydi. Naruto Iruka'ya onunla beraberken bir baba ile beraber olmanın nasıl bir şey olduğunu anladığını söylemiştir.

Kendini yeterince kanıtlayamamış olan Naruto, Akademi'ye başladığı  günden beri Hokage olmayı amaç edindi. Bu isteğinden dolayı manga ve  animenin ilk kısmında çelimsizliği yüzünden herkes onunla dalga geçse  de, bu ünvana ne kadar yakıştığını manga ve animenin ikinci kısmında  kanıtlayacaktır.

Yetenekleri ve Güçleri

www.animemangaportal.yetkinforum.com Her ne kadar içinde çok kuvvetli  bir canavar barındırsa da, Naruto sınıfının en kötü öğrencisiydi.  Öğrenilmiş en kolay tekniklerden biri olan Bunşin no Jutsu'yu (İllüzyon  klon tekniği) bile doğru bir şekilde yapamıyor, ve genelde bu sebepten  dolayı öğretmeni Umino Iruka'yı sinirlendiriyordu. Yapabildiği en güçlü  teknik, kendini güzel ve çıplak bir kadına dönüştüren "Oroike no Jutsu"  (Seksi teknik) idi. Aslına bakılırsa, Naruto bu teknik ile 3. Hokage'yi  bile dize getirebiliyordu. Ninja  akademisinde mezuniyet gününde mezun olamayan tek kişi olan Naruto,  Konoha'nın kötü kalpli chunin'inden biri olan Mizuki tarafından tuzağa düşürülür. Mizuki, Naruto'ya 3. Hokage'nin odasındaki gizli bir belgeyi çalmasını, bu belgenin içinde çok güçlü teknikler olduğunu, bunu eğer kendisine getirirse mezun olacağını söyler. Bu belge aslında içinde yasak tekniklerin bulunduğu bir belgedir ve Mizuki bunu ele geçirerek bu yasak teknikleri öğrenmek, her şey bitince de bütün suçu Naruto'ya atmak istiyordu.  Naruto, bu belgeyi ele geçirir ve ormana kaçar. Bu nedenle Konohagakure'deki  tüm chuninler Naruto'yu aramaya koyulur. En sonunda Naruto'yu bulan  Iruka olur. Iruka, Naruto'yu gördüğünde şaşırmıştır. Çünkü Naruto kaçmak  yerine bu belgedeki teknikleri öğrenmeye çalışmaktadır. Iruka tam  Naruto'yu alıp şehre dönecekken Mizuki gelir. Büyük bir tartışmanın  ardından Mizuki -söylenmesi aslında yasak olan- Naruto ve içindeki  şeytan tilki hakkında konuşur. Bunları yeni öğrenen Naruto, üzgün bir  şekilde belgeyi alıp kaçar. İki chunin Naruto'yu kovalarken en sonunda  Mizuki Iruka'yı kapana kıstırır. Mizuki Iruka'yı tam öldürecekken Naruto elinde belge ile ortaya çıkar. Naruto Mizuki'ye eğer Iruka öğretmenine dokunursa öldüreceğini söyler. Mizuki onu küçümser, fakat Naruto elindeki belgeden öğrendiği tek teknik olan Tajuu Kage Bunşin no Jutsu'yu  ilk kez gerçekleştirir. Naruto bu teknik ile binlerce klon yaratarak  Mizuki'yi yener. Bir süre sonra, ormanın ortasında, Iruka Naruto'ya  mezuniyetin kanıtı olan Konoha kafa bandını verir. Naruto artık mezun  olmuştur.

Resmi ekleyen  Resmi ekleyen

Bu klonların hepsi fiziksel olarak gerçektir.

Yukarıda bahsedilen Kage Bunşin no Jutsu, Naruto'nun tüm seri boyunca  kullandığı en güçlü ve kullanışlı tekniklerden biridir. Bunşin no  Jutsu'dan en büyük farkı, ortaya illüzyon yerine fiziksel olarak gerçek  klonların meydana gelmesidir. Kage Bunşin'i gerçekleştirmek isteyen biri  yarattığı tüm klonlara eşit sayıda çakra bölüştürmelidir ki; bu Jounin,  hatta ve hatta Kage mertebesinde bir ninja için bile çok zordur.  Naruto'nun onbinlerce klon yaratabilmesinin nedeni içindeki canavarın  devasa miktardaki çakrasıdır. Naruto, bu tekniği kullanarak değişik kombinasyonlar yaratacaktır. Örnek olarak 5 klonun hızlı bir şekilde hedefe atak yaptığı Uzumaki Naruto Rendan (Uzumaki Naruto Kombinasyonu) veya Oroike no Jutsu ve Kage Bunşin'in birleşiminden oluşan Harem no Jutsu (Harem tekniği) gösterilebilir.

Naruto, Jiraiya'nın öğretileri sonucu Kuçiyose no Jutsu'yu  da öğrenmiştir. Bu jutsu ile Naruto, paralel bir dünyadan kurbağa  biçimindeki varlıkları ortaya çıkartabilir. Kuçiyose tekniğiyle ortaya  çıkartılabilen en güçlü varlık, kurbağa kralı Gamabunta'dır. Fakat  Naruto Gamabunta'yı çıkartabilmek için içindeki Kyuubi çakrasına ulaşmak  zorundadır. Naruto'nun en güçlü  tekniği şüphesiz Rasengan'dır (Dönen Küre). Yine Jiraiya tarafından  Naruto'ya öğretilen bu teknik, tamamen çakranın avuç içinde döndürülmesi  ile gerçekleştirilir. Naruto, yeterli düzeyde avuç içinde çakra  döndüremediğinden dolayı, ters yöne çakra döndürmek için ayrı bir klon  kullanır. Rasengan tekniği, Uchiha Sasuke ve Hatake Kakashi tarafından kullanılan Çidori  tekniğinden daha güçlüdür ve bir gün içinde istenildiği kadar  kullanılabilir. Naruto, serinin ikinci bölümünde bu tekniği geliştirerek  Oodama Rasengan ve Fuuton: RasenShuriken  (Not: Fuuton: RasenShuriken tekniğini naruto ilk defa Akatsuki üyesi  Kakuzu nun üstünde uygulamıstır ancak bu teknik düsmana oldugu kadar  kullanan kisiyede zarar vermektedir.Bu yüzden naruto bu teknigi bir daha  kullanmamıstır ancak naruto myobokuzan(gezginler dağı)daki egitimi  sırasında bu teknigi dahada gelistirmis ve Sennin(Bilge) modundayken ona  zarar vermeden kullanmanın bir yolunu bulmustur ) adlı varyasyonlar  üretecektir. Ayrıca not edilmelidir ki, Kuçiyose no Jutsu ve Rasengan  teknikleri A seviyesi yani Jounin seviyesi teknikler olup, Naruto'dan  önce hem Jiraiya hem de 4. Hokage tarafından kullanılmış tekniklerdir.

Bütün bunlara ek olarak, Naruto, içindeki canavar sayesinde hızlı  iyileşme gücüne sahiptir ve dayanıklılığı had safhadadır. Ayrıca,  tamamen aşırı durumlarda Naruto'nun içindeki canavar Kyuubi yavaşça  Naruto'yu kontrol altına almaktadır. İlk safhada Naruto'nun gözleri  Kyuubi'nin kırmızı gözlerine dönüşür ve Naruto'nun yanaklarındaki  çizgiler kalınlaşır. Buna karşın kontrol hala Naruto'dadır. Daha aşırı  durumlarda kırmızı Kyuubi çakrası bir örtü gibi Naruto'yu kaplar ve yarı  transparan bir Kyuubi görünümü alır. Ardından, Naruto'nun arka kısmında  tamamen çakradan oluşan kuyruklar meydana gelir. Bu formların ilkinde 1  kuyruk ortaya çıkar. İlk olarak Naruto ve Sasuke savaşında görülmüştür.  Bu formda kontrol Naruto'dadır. Ardından, durdurulmadığı sürece  Naruto'nun arkasındaki kuyruk sayısı artar. Kuyruk sayısı arttıkça  Naruto o kadar güçlenir fakat kontrolü ve benliğini yavaş yavaş  kaybeder. Jiraiya tarafından gözlemlenilebilen en güçlü form 4  kuyruktur. 4 kuyrukta artık kontrol tamamen Kyuubi'nin elindedir. Çakra  örtüsü Naruto'nun derisini yakar fakat aynı zamanda iyileştirir. Bu  nedenle Naruto'nun yaşam süresi kısalmaktadır. Jiraiya, bu formu  "Kyuubi'nin Pelerini" olarak nitelendirmiştir. Narutonun painle olan  savaşında 8 kuyruk belirmiştir. Mangada şuan naruto Kyubinin kontrolünü  ele geçirmiştir ve kyubinin çakrasını kullandığında ışınlanma ve daha  bilmediğimiz bir çok özel yetenek kazanmıştır.(Ayrıca 9 kıyruklunun  çakrasını kullandığında naruto rikudou ya benzer bir görünüm kazanır)

Uchiha Sasuke ile ilişkisi

Uchiha Sasuke ile nefretle başlayan bir ilişkileri vardır. Bundaki  ana sebep Sasuke'nin okulun birincisi ve karizmatik oluşu sebebiyle  herkesin Naruto yerine Sasukele ilgilenmesidir. Ayrıca Naruto'nun aşkı  Sakura'nın Sasuke'ye aşık olması Naruto'nun Sasuke'den iyice nefret  etmesine sebep olmuştur.Ancak aradaki bu nefret naruto ve sasuke nin  güçlenmesine fayda sağlayacaktır.zaman geçtikçe bu nefret -dışarıdan çok  iyi bir şekilde görülemese de- çok sıkı bir arkadaşlığa dönüşmüştür.  Fakat birbirlerine kendilerini kanıtlamak adına Konoha  hastanesinin çatısında dövüşe başlamıştır. Bu dövüş büyük zararlar  vermeden Kakashi tarafından durdurulmuştur. Fakat bu dövüş sonrasında  sınıfın en kötü öğrencisi Naruto'nun bile Sasuke'den daha güçlü olduğu  Sasuke tarafından görülmüş ve Sasuke özgüvenini iyice kaybetmiştir.

Sasuke'nin hayattaki amacı onu güçlü kalmaya sevketmiştir. Sasuke  babası tarafından ağabeyi Itachi ile hep karşılaştırılmış ve hor  görülmüştür. Uchiha Itachi, tüm klanını sadece gücünü ispatlamak adına  öldürmesi sebebiyle Naruto gibi yalnız büyümüştür ve abisini  durduramadığı için kendisini suçlamaktadır. Artık tek hedefi abisini  bulup intikam almaktır, ancak Itachi Uchiha klanının özel yeteneği  Şaringan'ın en üst seviyesi Mangekyo Sharingan'a sahiptir ve bunu en  yakın arkadaşını öldürerek kazanabilmiştir. Sasuke, abisinden intikam  almak adına 3. Hokage'nin öğrencileri "3 Sannin"den en tehlikeli olanı  olan Orochimaru'ya gidip onunla beraber kendini çalıştırmak istemiştir. Sasuke'yi Orochimaru'ya teslim etmeye çalışan Orochimaru'nun adamları Ses Dörtlüsü yol ortasında Uzumaki Naruto, Akimichi Chouji, Nara Shikamaru, Hyuuga Neji, Inuzuka Kiba, o sırada bir hastalıkla baş etmeye çalışan Rock Lee ve sonradan yardıma gelen Sunagakure ninjaları (Gaara, Temari ve Kankurou) tarafından durdurulmuştur fakat Sasuke, Ses Dörtlüsü'nün Sasuke'ye verdiği bir hap sayesine Çuunin sınavları sırasında Orochimaru'nun Sasuke'nin boynunu ısırarak ona verdiği "Lanetli Mühür"ünü güçlendirmiştir. Bu güçle beraber başkalarının yardımı olmadan Orochimaru'ya gitmek isteyen Sasuke, Naruto tarafından durdurulmuştur. Bu dövüş sırasında Sasuke, Naruto'ya "Sen benim en iyi arkadaşımsın" demiştir. Abisi Uciha Itachi, Mangekyo Şaringana ulaşmasının yolunun en iyi arkadaşını öldürmek olduğunu söylemiştir daha önce. Ancak Sasuke, bu  güce abisinin istediği şekilde değil de kendi yöntemiyle ulaşmak istediği için Naruto'yu öldürmemiştir ama Naruto'yu yenip Orochimaru'ya gitmeyi başarmıştır.

Bu sırada, Orochimaru'nun Sasuke'yi istemesinin tek sebebi ruh transferi tekniği ile Sasuke'nin Şaringan yeteneğine sahip bedenini ele geçirmektir. Bu teknik yapıldıktan sonra tekrarlanabilmesi için 3 yıl geçmesi gerekmektedir ve son seferden beri 2 yıl geçmiştir. Naruto'da Sasuke'yi bu transfer gerçekleşmeden kurtarmak için çalışmaktadır. Fakat Naruto'ya bir zaman zarfından sonra pek de gerek kalmayacaktır. Çünkü Sasuke Orochimaru için bile çok güçlü hale gelmiştir.ve Orochimaruyu zayıf anında öldürecektir! kendi çızdiği yılda gidecektir

Hatake Kakashi ile ilişkisi

Naruto'nun da içinde bulunduğu Takım 7'nin Jounin (Üst seviye ninja)  seviyesindeki öğretmenidir. Kakashi, ilk başlarda Naruto'ya (ve takımın  geri kalanına) karşı soğuk ve ürkütücü bir tutum sergilemiştir. Ama  geçen zaman süreci sonucunda aradaki bağlar güçlenmiştir. Bu ürkütücü  tutum en iyi Kakashi'nin gruba yaptığı "Zil Testi"(Bell Test) ile örneklendirilebilir.  Animenin ilk  bölümünde Naruto'nun Kakashi ile arası Sasuke kadar iyi değildir. Bu  olaylar esnasında Kakashi'nin sürekli Sasuke'yi çalıştırdığı  görülebilir. Bu nedenle Naruto Sasuke'yi daha da kıskanmıştır. Yine de,  zamanla güçlenen Naruto'nun yeni tekniklerini gören Kakashi neredeyse  her seferinde mutlu olmuştur. Manga  ve animenin ikinci bölümünde ise Sasuke'nin gidişinden dolayı Kakashi,  takımın geri kalanına daha çok yoğunlaşmıştır. Hatta Kakashi'nin yaptığı  ikinci bir "Zil Testi"(Bell Test) sonucunda Kakashi grubun öğretmeni  değil, grubun Naruto ve Sakura gibi bir elemanı olmuştur. Ayrıca, Naruto  2,5 senelik uzun bir çalışma sonucunda Jiraiya'dan tekrar Kakashi'ye  emanet edildiğinde Jiraiya Kakashi'den Naruto'nun içindeki şeytan  tilkinin çakrasının oluşturduğu çakradan bir örtü sonucunda güçlendiğini  fakat aynı zamanda düşünme yeteneğini yitirdiğini ve bu nedenle Naruto  bu forma geçtiği her seferde kare şeklinde bir seal'ı alnına yapıştırıp  çakrasını durdurarak eski haline döndürmesi gerektiğini söyledi. Bu  nedenle Kakashi, Naruto'yu içindeki canavardan korumakla da yükümlüdür.  Bu Kakashi için zor bir görevdir çünkü bu formda Naruto düşünme yetisini  kaybettiğinden dolayı çevredeki herkese saldırabilir.Bu onun için çok  tehlikelidir.

Haruno Sakura ile ilişkisi

Haruno Sakura, Naruto için bir melektir Naruto ona aşıktır. Fakat  Sakura'nın Sasuke'ye hayranlığı onu hep kızdırmıştır. Naruto ona aşkını  itiraf edememiştir fakat Naruto'nun aşkı Manga'da Sai tarafından  Sakura'ya açıklanmıştır. Sakura 'nın tepkisi manga okurlarını  şaşırtmıştır. Çünkü Sakura 'da Naruto ilgi gösterici laflar  etmiştir.Sakura aslında Sasuke'ye aşıktır.Fakat shippuuden de Naruto'ya  karsı daha çok ilgi göstermeye baslamıstır.Ayrıca Mangada Sakura ona  aşkını açıklmaıştır ama bunu Sasuke'nin peşinden gitmemesi için  uydurmuştur.

Hyuuga Hinata ile ilişkisi

Hinata Naruto'ya onu ilk gördüğü günden beri aşıktır. Fakat çok  utangaç olduğu için bunu hiçbir zaman dile getirememiştir. Hinata hep  içinde Naruto'ya karşı derin duygular beslemiştir. Mangada Hinata,  Pain'le Naruto savaşırken aşkını itiraf etmiştir. Ama Naruto Sakura'yı  sevdiği için Mangada Hinata, Naruto'ya aşkını itiraf etmeden önce  Naruto, Hinata'nın kendisini sevdiğinden haberi yoktur.

Sennin Mod

Sennin mod Naruto'ya Jiraiya'dan miras kalan her dönemde keşiş olmaya  uygun tek bir kişiye öğretilen çok güçlü bir tekniktir. Naruto Sennin  Mod sayesinde tehlikeli teknik Rasen-Shiruken'i yapabilir. Fakat güçlü  Sennin Mod'undayken bile 2 Rasen-Shiruken fırlatabilir.Sennin Mod'un  temel prensibi insan vucundaki çakraların içine natural chakra yani  doğal çakra eklenmesi ve bu 2 çakranın dengelenip müthiş bir güç  çıkarmasına dayanır. Naruto savaş sırasında Sennin Mod'a geçebilmektedir  ancak natural chakra toplama işlemi uzun zaman aldığı için Mount  Myoboku'da birkaç Sennin Mod'da klon bırakır. Bu teknik sayesinde  istediğinde o klonlardan biri yok olup onu tekrar Sennin Mod'a geçirir.  Jiraiya Pain ile dövüşürken Sennin Mod'a geçebilmiştir. Fakat Naruto  Jiraiya'nın yaptığı gibi iki yaşlı kurbağa ile birleşerek yapılan savaş  sırasında sürekli doğal enerjiyi toplamaya yarayan formu içindeki kyubi  nedeni ile yapamamaktadır...

Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.