Jump to content

Uchiha Itachi--Naruto


Recommended Posts

İşte benim Favorim

Uchiha Itachi

Resmi ekleyen

anime ve manga serisi Naruto'da yer alan karakterlerden birisidir.

Uchiha  Itachi, Konoha'nın yetiştirdiği en güçlü ninjalardan birisidir. Aynı  zamanda Uchiha Sasuke'nin abisidir. Ninja Akademinden 7 yaşında mezun  olup, Sharingan'ı 8 yaşında kullanmayı öğrendi. 10 yaşında Chuunin  rütbesine ulaşıp, kısa sürede ANBU'ya terfi ettirildi. 13 yaşında ise  ANBU liderliğine terfi etti. Kısa süre sonra Sasuke dışında kalan kendi  klanına üye herkesi öldürdü, ve Konoha'yı terketti. Bu vakitten itibaren  Konoha kaçak-ninjası olarak aranmaktır. Şu anda S-seviyesinde bir suçlu  olarak gözükmektedir. (Not: S-seviyesi en tehlikeli suçluları temsil  eder.) Itachi şu anda içinde üst-seviye suçluları barındıran Akatsuki  üyesi olarak aktivitelerine devam etmektedir.

Itachi'nin kendi  klanını yok etmesinin ardında yatan gerçek sebeb henüz bilinmemektedir.  Ama Itachi'nin belirttiği yüzeysel sebebe göre, klanın yok etmesinin  sebebi limitlerini test etmektir.

Itachi, daha henüz Konoha  ninjasıyken (o vakit Akatsuki üyesi olan) Orochimaru'nun dikkatini  çekmeyi başardı. Orochimaru, kendi ruh-transfer jutsusunu kullanarak,  Itachi'nin bedenini bir sonraki bedeni olarak kullanmak istemiştir, ama  başaramamıştır. Bu sebebten dolayı Orochimaru Akatsuki'den ayrılmak  zorunda kalmıştır. Orochimaru Kabuto ile yaptığı konuşmada, Itachi'nin  17 yaşındaki halinin kendisinin o anki halinden daha güçlü olduğunu  belirtmiştir.

Itachi'yi üstün yapan özelliklerinden birisi  Sharingan'ın en üst noktası olan Mangekyou Sharingan'a sahip olmasıdır.  Itachi Sasuke'ye Mangekyou Sharingan'ı elde etmesi için kendisi için çok  önemli olan birisini öldürmesi gerektiğini söylemiştir. Aynı zamanda  eğer Sasuke'de Mangekyou Sharingan yeteneğini kazanırsa bu yeteneği  kullanabilecek kişi sayısının üçe ulasacağını söylemiştir

Uchiha Itachi, Konoha'nın yetiştirdiği en güçlü ninjalardan birisidir. Aynı zamanda Uchiha Sasuke'nin abisidir. Ninja Akademisi'nden 7 yaşında mezun olup, Saringan'ı 8 yaşında kullanmayı öğrendi. 10 yaşında Chuunin rütbesine ulaşıp, kısa sürede ANBU'ya  terfi ettirildi. 13 yaşında ise ANBU takım-liderliğine terfi etti. Kısa  süre sonra Sasuke hariç tüm klanını öldürdü, ve Konoha'yı terketti. Bu  olaydan sonra Konoha kaçak-ninjası olarak aranmıştır. Şu anda  S-derecesinde bir suçlu olarak gözükmektedir. (Not: S-derecesi en  tehlikeli suçluları temsil eder.) Itachi şu anda içinde çok tehlikeli  kaçak ninjaları barındıran Akatsuki topluluğunun bir üyesi olarak devam etmektedir.

Itachi'nin kendi klanını yok etmesinin ardında yatan gerçek sebeb  henüz bilinmemektedir. Ama Itachi'nin belirttiği yüzeysel sebebe göre,  klanın yok etmesinin sebebi limitlerini test etmektir fakat mangaya göre klanını öldürme sebebi bir görevdir.İtachi bir anbu üyesi olduğu için görevler alır ve klanını öldürme sebebi ANBU'nun vermiş olduğu bir görevdir.ANBU'nun Uchiha klanını yok etme görevini Itachi'ye vermesinin sebebi, önceden klan savaşlarının olmasıdır.Bir sürü klan birbirleri ile  savaşmıştır...Yalnız insanlar sadece iki klandan korkmuşlardır birincisi senju klanı ikincisi ise Uchiha klanıdır.Uchiha klanının o dönemlerdeki liderleri Madara Uchiha'dır.Senju klanının liderleri ise 1.Hokage'dir.Bu iki klanın güçlü liderleri Hidden Leaf köyünü kurmuştur.Fakat kimin Hokage olacağı konusunda anlaşmazlık çıkmıştır.Bu yüzden iki güçlü klanın iki güçlü liderleri savaşmışlardır.1.Hokage Madara Uchiha'yı yenmiştir.Böylelikle 1.Hokage olmuştur.Bu klan savaşları olduğunda Itachi daha küçük yaşlarda olduğu için büyük klan savaşlarından etkilenir.Uchihaların köy ile anlaşmazlıkları sonucu tekrar klan savaşlarının başlamaması için ANBU Uchiha klanını yok etme emrini Itachi Uchiha'ya verir. İtachi, Sasuke hariç tüm klanı Madara ile yok eder. Manganın sonraki bölümlerinde İtachi, Sasuke'yi sevdiği için onu öldürmediği öğrenilir.

Itachi, daha henüz Konoha ninjasıyken (o vakit Akatsuki üyesi olan) Orochimaru'nun  dikkatini çekmeyi başardı.Itachi daha sonra akatsuki'ye katıldıktan  sonra Orochimaru, kendi ruh-aktarım tekniğini kullanarak, Itachi'nin  bedenini bir sonraki bedeni olarak kullanmak istemiştir, ama başaramamıştır. Bu sebebten dolayı Orochimaru Akatsuki'den ayrılmak zorunda kalmıştır. Orochimaru, Kabuto ile yaptığı konuşmada, Itachi'nin şu anki halinin kendisinden daha güçlü olduğunu belirtmiştir.

Itachi'yi üstün yapan en önemli özelliklerinden birisi Şaringan'ın en üst noktası olan Mangekyo Şaringan'a  sahip olmasıdır. Itachi Sasuke'ye Mangekyo Şaringan'ı elde etmesi için  en yakın arkadaşını öldürmesi gerektiğini söylemiştir. Aynı zamanda eğer  Sasuke de Mangekyo Şaringan gücünü kazanırsa bu gücü kullanabilecek  kişi sayısının üçe ulasacağını söylemiştir. (Bunu söylediği sırada Kakashi'nin kullanamadığı açıktır.)

Manganın son bölümlerinde bu karakter hakkında daha fazla bilgi  ortaya çıkmıştır. Sasuke'yi hayatta bırakmasının amacı kardeşinin  gözlerinide alarak kullanıcısına zarar veren (kör eden) Mangekyo  Şaringan'ı zararsız hale getirmek ve gücünü kalıcı yapmaktır. Fakat  henüz bilinmeyen bir sebeple kardeşinin karşısına yaralanmış olarak  çıkmış ve dövüşü kaybederek ölmüştür. Her şey bitti derken kendi  sülalesini bir gecede katleden Itachi'nin aslında herkesin tanıdığı gibi  biri olmadığını Uchiha Madara açıklamıştır. Itachi ile olan dövüşünden  sonra güçsüz düşüp bayılan Sasuke'yi Madara yanına almış ve abisinin  aslında ninja dünyasını, Konoha köyünü en çok ta küçük kardeşini  korumaya çalıştığını anlatmıştır. Ayrıca ölmeden hemen önce tüm göz  tekniklerini Sasuke'ye vererek onu Madara'dan korumaya çalışması bunun  ispatı olmuştur. Madara Itachi'nin daha çok bir kurban olduğunu ve tüm  klanını katletmesinin sebebinin Konoha yönetiminin ona verdiği bir emir olduğunu söylemiştir. Itachi hakkında gerçekler önümüzdeki haftalarda tamamen ortaya çıkacaktır.

Not: Itachi'nin güçlerini Sasuke'ye vermesiyle belki de ilk kez bir  Uchiha en yakın arkadaşını öldürmeden Mangekyo Şaringan'a sahip  olmuştur. aslında mangekyo şaringan'ı kullanmak için en yakın  arkadaşının ölmesi bir kanun gibidir ya da buna o anda en yakınının  ölmesi de denilebilir.Çünkü İtachi Sasuke ile olan dövüşlerinin sonunda Sasuke'nin tüm güçlerini kullandırıp içindeki Orochimaru'ya ait olan gücü çıkartmasını sağlamış ve yılan şekline bürünmüş olan Orochimaru'yu öldürmüş ve bu ölüm ileride Sasuke'nin içinde yaşayan yani Sasuke'ye en yakın olan kişinin ölümü Sasukeye mangekyou sharingan'ı kazandırmıştır.Abisininde verdiği sharingan gücü ile Sasuke'nin gözleri gücünü ikiye katlamıştır.Ve çok özel bir mangekyou sharinganı olmuştur. Bu olaylar sonrasında okuyucunun İtachi'ye olan tüm nefreti hayranlık ,sevgi ve saygıya dönüşüyor.İtachi'nin klanını katlederkenki niyetinin Konoha'yı korumak oldugunu anlıyoruz ve biricik kardeşini sağ bırakıp 3.hokage ve danzou ile konuşup Sasuke'ye dokunulmaması için konuşmuştur.Hatta bu konuda Danzou'yu açık bir dil ile tehtid etmiştir.İtachi klanını katlederek kendi cehennem hayatını başlatmıştır.Konoha ve barış'ın sağlanması için kendini feda etmiştir. ayrıca İtachi Sasuke ile dövüşmeden çok kısa bir süre önce naruto ile karşılaşır.Naruto'ya Sasuke'yi neden bu kadar Sasuke'nin peşinde oldugunu sorar Naruto da Sasuke'yi bir kardeş olarak gördügünü ve onu kurtarıp Konoha'ya geri getirmek için her şeyi göze aldığını bunun kendi ninja yolu oldugunu söylemesi üzerine İtachi, Naruto'nun Sasuke ile karşılaştığında onu ikna edemezse güç kullanılmak zorunda oldugunu bildiginden güçlerinin bir kısmını naruto ya aktarır.ancak nekadar bir güç aktardıgı henüz bilinmemektedir.Fakat mangada açıklanmıştır.

Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.