Jump to content

Orochimaru--Naruto


Recommended Posts

Resmi ekleyen

Orochimaru

Sarutobi'nin yani Sandaime Hokage'nin öğrencilerinden, efsanevi üç Sannin'den birisidir. Diğer iki Sannin olan Tsunade ve Jiraiya'ya göre daha zeki ve yetenekli olmasına karşın, çarpık ve sapkın bir kişiliğe sahiptir. Yeteneklerinden dolayı Sarutobi, Orochimaru'nun kendi yerini almasını arzu etmişti. Ama kişiliğinden dolayı onun yerine Konoha'nın Sarı Şimşeği Yondaime Hokage olarak seçildi. Sarutobi ne kadar düzelmesini dilediysede daha sonra da ortaya çıktığı üzere Orochimaru'yu doğru yola sokması mümkün olmadı.

Orochimaru'nun bir vakit en çok  ilgilendiği alanlar yasak olarak adledilen tekniklere yönelik alanlardı  (çalışması sırasında ölüme sebebiyet verebilecek teknikler). Orochimaru  yasak tekniklerle ilgili çalışmaları sonucunda ölümsüzlük olarak da  nitelendirebilecek bir teknik geliştirdi. Bu teknik sayesinde akil ve  ruhsal gücünü başka bir bedene aktarıp, o bedeni kendi yeni bedeni  olarak kullanabilme yeteneğine sahip oldu. Orochimaru'nun diğer  yetenekli olduğu alansa yılanlara yönelik teknikler, örneğin, değişik  güçte ve ebatta yılanları çağırabiliyor, dilini yılan gibi uzatabiliyor,  kısmi olarak yılana dönüşsebiliyor. Orochimaru'ya güç katan diğer bir  özelliği ise içinde taşıdığı özel güçlere sahip kılıcı, Kusanagi. Bu  kılıç çok sağlam ve güçlü olmasının yanında Orochimaru tarafından  uzaktan kontrol edilebilme özelliğine de sahip.Madara, uchiha klanı ve  1.hokage'nin klanıyla birleşerek konohayı kurar.fakat uchiha benliğini  kaybetmeye başlar ve klanın değeri düşmeye başlar madara bunu klanına  anlatmaya çalışır ama dinletemez ve köyden gider.9 kuyruklu ile anlaşır  ve konohaya saldırır.4.hokage saldırıyı durdurur ve hayatını  kaybeder.bir süre sonra uchiha klanı madara'nın dediğine gelir ve isyan  çıkarmaya karar verirler.bunun üzerine köyün yaşlıları klan  öldürülmesine karar verir ve bu görev uchiha itachi'ye veririlir.(bunu  hiç istemesede sandime tarafından danzou felan da var içlerin de)bunu  tek başına yapamayacağı için madara'dan yardım ister ve ona "sana ihanet  eden klanından intikam almak ister misin".der ve madara,uchiha klanın  polis kuvvetlerini öldürür ve itchi'de klanın geri kalanını alır fakat  küçük kardeşini (sasuke'yi) çok sevdiği için öldüremez.ve onun acı  çekerek öfkelenmesini ve daha çok güçlü olmasını ister...

Orochimaru,yasak tekniklerini geliştirmek ve dünyadaki tüm jutsuları  öğrenme isteği nedeniyle akatsuki adlı örgüte katılmıştır.Partneri  Uchiha İtachi olduğunu öğrenince şaşırmıstır.Çünkü Orochimaru, Uchiha  klanın Sharinganlarını istiyordu.Ve bir gün İtachi ile görevde iken  İtachi'ye yılanları tarafından saldırmıştır ve Uchiha İtachi  sharinganını açarak Orochimaru'ya genjutsu yapıp kolunu koparmıştır.Ve  ardından İtachi şöyle demiştir;(Orochimaru,senin hiçbir tekniğin benim  gözlerimin karşısında işe yaramaz!)Bu yüzden Orochimaru Akatsukiden  ayrılmıştır. Akatsuki onu öldürme çabasındayken gizli bir beden  değiştirme töreni sırasında Uchiha Sasuke  tarafından mühürlenmiştir.Daha sonra sasuke İtachi dövüşünde mühür  ortadan kalkmış ve itachi tarafından geliştirilen jutsu ile sonsuz  genjutsu dünyasına hapsedildiği düşünülse de bu sırada kendinden kopan  birkaç yılanın etrafa yayılması akıllarda soru işareti bırakmıştır.Ancak  Uchiha İtachi'nin kullandığı Amaterasu Tekniğine yakalanıp yanarak  ölmüştür.

DİLİ ÖYLE OLMASA FAVORİM OLABİLİRDİ :D

Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.