Jump to content
Türk Anime TV Forum

Önerilen İletiler

Anime Tanıtım

 

Hotarubi no Mori e

 

7CA632B34667DE227D2C9E8786D604A383036C05

 

Tür: Dram, Romantik, Doğaüstü

 

Yayınlanma Tarihi: 5/09/2013

 

Bölüm Sayısı: 1

 

Süre: 44 dakika

 

Yönetmen: Takahiro Omori

 

Manga: Yuki Midorikawa

 

Animasyon – Dizayn: Akira Takada

 

Firma/Stüdyo: Brain’s Base

 

Müzik: Makoto Yoshimori

 

Küçük bir kız olan Hotaru, hakkında efsaneler anlatılan Yamagami Ormanı’nın içinde kaybolmuştur. Yolunu bulmaya çalışırken bir oraya bir buraya koşuşturmaktan yorulur ve sonunda olduğu yere oturup, ağlamaya başlar. Tam bu sırada yüzünde maske takılı bir genç (Gin) onu görür. Ormanda biriyle karşılaştığına çok sevinen Hotaru birden Gin’e doğru koşar fakat beklediği sevgi dolu karşılamayı göremez. Gin bir Youkai’dir (ruh) ve eğer ona bir insan dokunacak olursa yok olacaktır. Gin, eli yerine bir odun parçasını Hotaru’ya uzatır ve onu ormandan çıkartır.

 

3VAqVYD.jpg

 

Hotaru, ona yardımcı olduğu için Gin’e karşı minnet duyar ve yarın bir hediyeyle geleceğini söyleyerek yanından ayrılır. Böylece Hotaru bütün yaz mevsimi boyunca her gün Yamagami ormanına Gin’i görmeye gelir.

 

6PapvYh.jpg

 

Yaz bittiğinde ise ayrılık vakti gelip çatmıştır. Hotaru’nun tatili bitmiş artık evine dönme zamanı gelmiştir. Gin’in yanından ayrılırken, ona her yaz geleceğine dair söz verir. Bu şekilde yaz, ikisininde dört gözle beklediği bir mevsim haline gelir. Yıllar boyu sürecek olan bu arkadaşlık Hotaru genç bir kız olunca çok daha derin duygular yaşamasına sebep olacaktır. Peki bu ilişki ne zamana kadar devam edecekti?

 

vhvAd2W.jpg

 

One-Shot mangadan uyarlanan bu anime kısacık sürmesine rağmen insanın kalbini ısıtacak türde bir hikayeyi anlatıyor. Başarılı çizimleri, animasyonları ve harika müzikleri beni gerçekten derinden etkilemiştir. Eğer şöyle bir 45 dakikanız varsa mutlaka bu anime için ayırın ve izleyin. Pişman olmayacaksınız…

 

   İyi seyirler.

 

___________________________________________________________________

 

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/hotarubi-no-mori-e

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Listeme aldim. Tesekkurler. Pek bir sey soyleyemeyecegim, cizimler cok hosuma gitti. *-* Konusu da cok hos. En yakin zamanda izleyecegim. ><

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

  • Bu sayfadaki üyeler   0 üye

    Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok

×
×
  • Yeni Oluştur...