Jump to content

Map Anime Yorumluyor | 9 | -Shingeki no Kyojin-

Pøllux

Önerilen İletiler

DEVLER DEVLER DEVLER TA TA DUVAR YIKILDI ADHAUWDUHAUDUAHW

Merhabalar! Map ile animeleri çekiştirme arkasından konuşup eleştirme şeysinin 9. bölümüne hoş geldiniz ^.^ Bu bölümde Shingeki no Kyojin'i çekiştireceğiz!

Logo.png

Bu animenin ilk bölümünü çıktığı gün yoğun ilgi üzerine izlemiştim. 1. Bölümü izledikten sonra aha dedim 2. bir SAO vakası geliyor. Ehh, animeyle ilgili görüşlerim çok dengesiz.  Bu yorumlama da dengesiz olucak büyük ihtimalle. Ama sonuç olarak güzel animeydi.

BİTTİ. Oylama zamanı.

Final Oylama:

sadıawıudauhad . Şaka yapıyorum.

Buradan sonrası SPOILER içerebilir.

Önce iğrenç başladı, ortalarda düzeldi ve sonra doğru tekrar düştü benim için bu anime. Ayrıca sanırım School Days'ten sonra en ***tan son olabilir. Hatta school days daha iyidi.. ŞİMDİ, sondan bahsetmeden önce başını düşünelim.

Eren, Mikasa vs. Büyüyorlar falan o kısmı geçiyorum. Eren'in titana dönüştüğü andan sonra o kadar One Piece sendromu* oluyorki artık 5-10 kere sıkıcı yerleri atlamak zorunda kalıyorum. 20 dakika boyunca Eren'i vursam mı vurmasam mı diye bir bölüm bitti. Gerçekten adamlar "Bugün ne yapsak da 20 dakikayı boş boş doldursak, önce 3 dakikalık opening, 5 dakikalık ending koyalım. 13 dakika kaldı. 13 dakikanın yarısına Flashback falan koyarız ooh. Kaldımı 7. Oraya da ufak bir dövüş aksiyon falan atarız tamam bitti. Hadi eve gidelim. " diye yapmış bazı bölümleri. Gerçekten sıkıldım ve bıraktım animeyi (günceldim.)  Sonra bitmesini bekledim ve sıkıcı kısımları atlarak izledim. Öbür türlü olmuyordu 1 hafta bekle sonra sadece 5 dakikalık bölüm izle .. Heeerneyse. İzlemeye başladım tekrardan bitince. 

Bakın şimdi, hani her animede bir şeyden fazla olur ya? Ama gereksizce fazla (Naruto-Filler,School Days-Dram,SAO-Aşk, Elfen Lied-Mem--- herneyse.). Heh, anladınız. Bu animede gereğinden çok daha fazla DRAM var. Evet, tamam normal olabilir devler dünyayı sarmış vs. Ama gerçekten çok fazla abarttılar bana göre. Bu eleştirdiğim iki şeyden biri. İkincisi ise, yazının başında dediğim gibi animenin sonu. Öyle son mu olur ya ;_; . Duvarı yıkan devlere ne oldu? Onlar da insan değil miydi? Annie'yi eritsenize, Eren'in anahtarına ne oldu, hani bodrum katı falan? Sonra hemen manga'ya gittim tabiki. Biraz daha araştırma yaptıktan sonra 2. Sezon olacağını, ancak henüz bütçe yetmediğini ve manganın biraz daha ilerlemesi gerektiğini öğrendim. Tamam, bunu kabul edebilirim ama wtf ya. O son "Sezon Finali" gibi değil "Final" gibiydi. Yani önü açık bitmemişti.

Sonuç olarak Shingeki no Kyojin'in aşırı Dram ve Alelacele yapılmış bir sondan başka eleştirilecek pek bir tarafı yok. Kötü eleştirilerden çıkıp iyi eleştirilere gelirsek.

Çizimler ve aksiyon sahneleri gerçekten harikaydı, 3D gibiydi diyebilirim hatta. Karakterler biraz fazla ve kafa karıştırıcı (hepsi birbirine benziyor ;_;) olsa da hepsi harikaydı bana göre.

SAO'nun yapamadığını yapıp daha önce hiç görülmeyen bir senaryo ile yapıldı ve her ne kadar sabahtan beri finale *** atsamda idare eder bir finali vardı. Ayrıca SAO ile karşılaştırmamı yanlış anlamayın, ikisi de daha önce pek görülmemiş senaryo ve potansiyellerle çıktığı için böyle bir karşılaştırma yaptım.

SONUÇ OLARAK, final oylama

Final Oylama:

İçerik : 7.5/10

OST : 8/10

İzlenilebilirlik : 8.5/10

Senaryo : 9/10

Çizim : 10/10

Karakterler: 7/10

Genel: 9/10

* One Piece sendromu , bölümleri flashback, 5 dakikalık opening ve endinglerle dolduran animelere koyulan lakap

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben 5 puan veriyorum oda uğraşıp anime yapmışlar diye.İleri ki bölümlerde iyice saçmalıyor.Karakterlerden nefret etmeye başlıyorsunuz.

Sonuna kadar izlememin sebebi de Mikasa'dır.

Zaten ileri bölümler beni çok sıktığı için bıraktım birkaç hafta.. Ama sonuç olarak fena değildi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu uslupla değerlendirme yapıyorsun, izlerken atladığını söylüyorsun ve seni ciddiye almamızı bekliyorsun komikmişsin. Anime işin daha çok dram/psikolojik yönüne iniyor. Aksiyonları arka planda kalıyor doğal olarak. Seri bitmiş değil mangadan konu devam ediyor. 2. sezon çıkar çıkmaz bunu bilemeyiz o gizemleri öğrenmek isteyenler mangadan devam eder. Shounen olan bir animenin ilk sezonuna bu kadar ağır eleştiri yapılmaz. Narutonun/One Piece'in ilk 30-40 bölümü çok mu iyidi sanki? Onlarda da konu yerine oturana kadar karakterler oturana kadar sıkılmamış mıydınız? Narutonun sasuke tarafından ezildiği zamanlar bu ne biçim baş karakter demediniz mi? 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu uslupla değerlendirme yapıyorsun, izlerken atladığını söylüyorsun ve seni ciddiye almamızı bekliyorsun komikmişsin. Anime işin daha çok dram/psikolojik yönüne iniyor. Aksiyonları arka planda kalıyor doğal olarak. Seri bitmiş değil mangadan konu devam ediyor. 2. sezon çıkar çıkmaz bunu bilemeyiz o gizemleri öğrenmek isteyenler mangadan devam eder. Shounen olan bir animenin ilk sezonuna bu kadar ağır eleştiri yapılmaz. Narutonun/One Piece'in ilk 30-40 bölümü çok mu iyidi sanki? Onlarda da konu yerine oturana kadar karakterler oturana kadar sıkılmamış mıydınız? Narutonun sasuke tarafından ezildiği zamanlar bu ne biçim baş karakter demediniz mi? 

Hemde nasıl komik. Böyle eleştirimi olur diye sırf cevap yazmak için üye oldum ama cevapta yazamıyorum sadece komik. Biride Eren'den başkası nasıl titana dönüşür diye 5 vermiş :D Neyse her görüşe açık olmak lazım tabi...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

animenin sezon finali bana hiç finalmiş gibi gelmedi.

Dram çok fazla var insanın içini karartıyor ama bu animenin de özelliği bu.Her anime aynı olsa izlemenin anlamı olmaz

Erenden başkası deve dönüşemiyor olsaydı ozaman saçma olurdu.Nasıl açıklıcaklardı bir düşünsenize artık heralde annesi insan babası dev falan derlerdi

Bu şekilde oldumu biyolojik deneylerle açıklıyabilirler

çizimleri güzeldi ama tek sorun karakterler birbirine fazla benziyordu benim de karakterleri arada bir karıştırdığım oldu 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle senin üslubun yanlış. 

İzlerken atladım derken Arşivimden izlerken GOM Player ile 3-5 saniyelik atlamalar yaptım, bölümleri atlamadım.

Manganın devam ettiğini bildiğimi ve bu yüzden senaryosundaki dalgaların normal karşıladığımı söylemiştim zaten.

Karakterlerin oturmasını kesinlikle bekliyorum, zira sırf 12-24 bölüm olup karakterleri, senaryosu ve herşeyi harika olan sana bir ton anime sayabilirim. One Piece, Naruto gibi animeler 25. bölümde sezon finali vermediler. Verselerdi bile bu kadar boş bir final vermezlerdi. Final kesinlikle aceleye getirilmişti.

Ayrıca "bu kadar ağır eleştiri" mi? Eleştiriğim sadece iki konu var birisi Dram ve Aceleye gelinmiş bir sondu. Ayrıca Dram izlemeyi de çok severim, Elfen Lied ve Higurashi favori animelerimdendir zaten. Ama burdaki dram onlara karşı çok gereksiz ve yapmacık duruyor.

"Bu kadar ağır eleştiri" demen benim diğer yorumlamalarımı okumadığın anlamına geliyor, zira bu animeye diğerleriyle karşılaştırısak harika denebilecek bir not verdim ve gayet iyi eleştirdim (eleştirin iyiside olur, belki fark etmemişsindir diye.) .

Birinin sırf bunun için hesap açması da tuhaf. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hemde nasıl komik. Böyle eleştirimi olur diye sırf cevap yazmak için üye oldum ama cevapta yazamıyorum sadece komik. Biride Eren'den başkası nasıl titana dönüşür diye 5 vermiş :D Neyse her görüşe açık olmak lazım tabi...

Abi şimdi baş kahramanın ne özelliği kaldı ? hani ecchi'lerde bile başkahraman sonlara doğru güçleniyor  Şimdi Mikasa titana dönüşse erenden güçlü olcak ama tabi  itsmypurgatory dediği gibi mangasınada bakmak lazım belki ereni diğer karakterlerden ayıran özellik vardır ..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.