Jump to content

2013 Yılının En İyi 10 Animesi Açıklandı!

Hokage_Minato

Önerilen İletiler

10 Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru

Yahari-Ore-no-Seishun-Love-Come-wa-Machi

Hikigaya Hachiman oldukça problemli bir kişiliğe sahip lise öğrencisidir. Olağan şeylere karşı çıkıp öyle herkesle arkadaşlık kurmazdı. Hachiman'ı doğru yola sokmak isteyen öğretmeni, Hiratsuka Shizuka onu 'Kamu Hizmeti Kulübüne' girmesi için zorlar. Kulüpte kendi gibi sorunlu öğrencilerle tanışacaktır.

9 Hataraku Maou-sama!

Hataraku-Maou-sama1.jpg?resize=800%2C561

Şeytan Kral Sadao,Kahraman Emilia tarafından kötü bir şekilde yenildikten sonra diğer dünyaya bir başka değişle modern Tokyo'ya gitmeye zorlanmıştır.Şeytan kralın sahip olduğu tek şey dünyayı fethetmek için gerekli yeteneklerdir.Yani şu anki durumda tamamen işe yaramaz gereksiz yetenekler... Bu yüzden yarı zamanlı olarak çalışıp kendi hayatını sürdürmek zorundadır.

Ore no Imouto 2

Ore-no-Imouto-ga-Konnani-Kawaii-Wake-ga-

Kyousuke Kousaka 17 yaşında normal bir lise öğrencisidir. Hatırladığı kadarıyla, arasının her zaman kötü olduğu Kirino adında bir kız kardeşi vardır. Kız kardeşi Kirino, Kousaka’yı her zaman küçük görmekte ve onu reddetmektedir. Birgün Kousaka evde, üzerinde “Hoshikuzu Witch Merle” yazan bir DVD bulur. Kapağını açtığındaysa oldukça şaşırır çünkü içerisinde “Imouto to Koishiyo!” yani “Kızkardeşle Aşk Yap!” adlı bir hentai video oyunu bulur. Bunun kime ait olduğunu bulmaya çalışan Kousaka, DVD’nin kız kardeşine ait olduğunu öğrendiğinde şok geçirir. İlk serinin devamıdır.

To Aru Kagaku no Railgun: S

to-aru-kagaku-no-railgun.jpg?resize=640%

İkinci sezon, Kız Kardeşler hikayesi üzerinden işlenecek. Japon stili bir roman olan To Aru Majutsu no Index'de sadece tek bir cild süren bu seri, To Aru Kagaku no Railgun mangasında büyük bir oranda genişletilmişti. Hikaye, Misaka Mikoto'un, 5. seviyeler arasındaki en güçlü kişi olan ve 6. seviyeye ulaşabilecek olan Accelerator'un içinde bulunduğu deneyde, Radyo Sinyali ile bağlı kız kardeşlerin 6. seviye geçişi deneyinde kullanılmalarını öğrendikten sonra yaşadığı zorlu sınav üzerinde yoğunlaşıyor.

Infinite Stratos 2

Infinite-Stratos-2-anime.jpg?resize=800%

Infinite Stratos (IS) savaş ve çatışmaların önemli bir aracı haline gelmiş bir silahlandırılmış dış iskelet sistemidir. Erkeklerin şanssızlığı olarak, sadece kadınlar Infinite Stratos'u kontrol edebilmektedirler, birkaç istisna dışında. Bu istisnalardan biri olan Orimura Ichika, kendisi de ünlü bir IS pilotu olan ablası tarafından yetiştirilmiş bir yetimdir. IS'ları kontrol etme yetisi 15 yaşındayken kazara farkedilen Ichika, IS pilotları yetiştiren bir okula burslu olarak kabul edilir. Bu, utangaç ve alçakgönüllü bir çocuğun kızlarla çevrelenmiş yeni yaşamının başlangıcı olur.

Love Live! School Idol Project

love-live-school-idol-project.jpg?resize

Honoka Kosaka okulunu çok sevmektedir. Öğrenci eksikliğinden dolayı okulun kapatılacağı haberini duyunca çok üzülmüştür. Bu yüzden daha fazla öğrenci bulmak için herkesin ilgisini çekecek bir "İdol Kulübü" kurmaya karar vermiştir. Hayalini gerçekleştirip en iyi idol kulübünü kurmak için yakın arkadaşlarını ve sınıf arkadaşlarını bir araya toplar.

Free!

free-anime.jpg?resize=640%2C393

Hikaye her zaman suya dalmayı ve içinde yüzmeyi sevmiş bir çocuk olan Haruka Nanase’nin etrafında döner. İlkokuldan mezun olmadan önce, o yüzme kulübünün diğer üyeleri Makoto Tachibana, Nagisa Hazuki ve Rin Matsuoka ile birlikte bir yüzme turnuvasına katılmıştır. Zafer elde ettikten sonra, çocukların her biri kendi yollarına gitmiştir. Zaman geçmiştir, olaysız lise hayatlarının ortasında Rin ortaya çıkar ve Haruka’ya bir maç için meydan okur, Haruka ona ezici gücünü gösterir. Böyle sona ermesini istemeyen, Haruka bir kez daha Makoto ile Nagisa’yı bir araya toplar ve Rei Ryugazaki adlı yeni üyeyi ikna edip Rin’i yenmek amacıyla Iwatobi Lise Yüzme Kulübünü oluşturur.

Uta no Prince-sama 2

Uta-no-Prince-Sama-Maji-Love-2000-anime.

İlk sahne çıkışını görkemli bir konserle yapan STARİSH grubu, ustalık kursuna giriyor ve burada üstleri olarak (Senpai) başka bir ünlü grubun üyeleri onlara önderlik ediyorlar. Ancak işler hiçte kolay değildir. Grubumuzun ustalık mertebesine ulaşma bölümü konu alınırken diğer ünlü grubun üyeleri ile aralarında geçenler de anlatılmış.

Monogatari Series: Second Season

monogatari-series-second-season-wallpape

Nishio Ishin tarafından kaleme alınan ve Vofan tarafından çizime aktarılan light novel serisinden uyarlanmıştır. Bakemonogatari'nin devamıdır. Önceleri Hitagi'yi dolandıran dolandırıcı Kaiki Deishu, şehire geri döner ve daha önce Nadeko'yu lanetlemiş olan büyülü sözleri yayar. Koyomi'nin kardeşi Karen ve Tsukihi Deishu'yu yakalamaya çalışır ama.. Nisemonogatari serisinin ikinci sezonudur.

Shingeki no Kyojin

Shingeki-no-Kyojin-Attack-on-Titan-anime

Yüzyıllar evvel insanoğlu devler tarafından yok olmanın eşiğine getirilmiştir. Devler tıpkı anlatılagelmiş hikayelerdeki gibi, uzun, zekadan yoksun görünen, insanları yiyen ve de en kötüsü bunu beslenmek için değil zevk için yapan varlıklardır. Az sayıdaki insan, en uzun devlerden bile yüksek duvarlar inşa ederek çevreledikleri bir şehrin koruması altında hayatta kalmıştır. Şu anki zaman diliminde ise 100 yılı aşkın bir süredir tek bir dev dahi şehre ayak basmamıştır. Henüz erginliğe erişmemiş bir çocuk olan Eren ile sütkardeşi Mikasa, bir anda ortaya çıkan inanılmaz büyük bir devin saldırısı sonucu şehrin surlarının yıkılmasına tanık olurlar. Nispeten daha küçük olan devler surlarda açılan gedikten şehre akın ederler ve bu iki çocuk dehşet içerisinde annelerinin bir dev tarafından canlı canlı yenilişini izlerler. Eren bütün devleri öldürüp insanlığın intikamını alacağına yemin eder.

Not: Bu liste satış oranlarına dayalı olarak düzenlenmiştir.

Sizin için ilk 10 Anime listesi nasıl? Benim için Monogatari her zaman 1. :) Eren'ide 2 ye atardım :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 63
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

10 Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru Hikigaya Hachiman oldukça problemli bir kişiliğe sahip lise öğrencisidir. Olağan şeylere karşı çıkıp öyle herkesle arkadaşlık kurmazdı. Hachiman'

Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru beklediğimden geride oldu sadece.

Blood Lad'ın bu listede olmasını beklerdim... Log Horizon'uda tabi...

Satışa göre güzel  sıralamasın benim görüsüm böyle:d  1 cümle ile acıladım hepsini.. :D

Devam eden ve Cıkanlar 2 season falan :D

1:Golden Time   "Konusu süper aşk falan olayları "

2:Haiyore! Nyaruko-san W   "Çevirilse  muhtesem bi seri komedisi gecilmiyor."

3:Hajime no Ippo: Rising  "İzlenmesi gerek.."

4:Ore no Nounai Sentakushi ga...  "Konusu güzel... "

4,5: Blood Lad  "Sıralamayı vermiyor :D"

5:Freezing Vibration   "Cok iyi :D"

6:Diamond no Ace "Spor türü fazla anime yok :D idare ediyoz"

7:Outbreak Company   Biraz sacma ama komedisi iyi"

8:Tokyo Ravens "Ana karakter zayıf"

9:Machine-Doll wa Kizutsukanai "Sacmalıyor.."

10:Magi - The Kingdom of Magic "Alibaba noldu D: arada gözüküyor"

11:Log Horizon "Ölmüyorlar lan :D"

12:Kill La Kill "Öldürüp duruyor :D"

13:Strike the Blood "Vampir animeleri  güzel olur ama konusu sacma dagılıyor"

14:Infinite Stratos 2 "Hiç 1.season havası yok"

15:Coppelion "konusu biraz karmasık"

16:Yuusha ni Narenakatta Ore w...  "KAhraman işci olmaz..:D"

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Free Animesi   Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru Animesi Devam Edecek Mi ? Bilginiz var mı ? 

Free  animesi devam eder  2 season olur... ama  beklemek sabır ister

Yahari ore no   biraz sıkcıı bir seri ara seri olarak secim yapamamıslar  öylesine cıkarmıslar...  ama gelebilir.. uzun yıllar  bekleyip season gelen seri var.. ama 

2014-2015 arasıda yer bulamazlar.. her seri nin yenisi geliyor :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Love Live! beni çok şaşırttı.Bu kadar sevildiğini bilmiyordum.Oregairu her ne kadar 10.olsa da listede görmek beni mutlu etti.En mutlu olduğum şey ise Oreimo 2'nin listede olması *-*  Bir de To aru kagaku no Railgun:S'e sevindim.Benim için bu yılın en iyilerinden biri Aku no Hana'ydı.Onu listede görmeyi zaten beklemiyordum.Çünkü pek seven yok.Onun dışında 2012'nin en iyileri listesiyle karşılaştırılınca bu liste pek kötü değil gibi ._. Tek emin olamadığım İnfinite stratos var.Onu daha izlemedim.Kısa zamanda izleyeceğim :D monogatari series:second season da haketmiş.Aslına bana kalsaydı 8 ya da 9.olurdu ama neyse u.u Kakumeiki Valvrave 2 ve Kami nomi zo shiru sekai:megami hen'i de listede görmek isterdim aslında :/ 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Love Live! beni çok şaşırttı.Bu kadar sevildiğini bilmiyordum.Oregairu her ne kadar 10.olsa da listede görmek beni mutlu etti.En mutlu olduğum şey ise Oreimo 2'nin listede olması *-*  Bir de To aru kagaku no Railgun:S'e sevindim.Benim için bu yılın en iyilerinden biri Aku no Hana'ydı.Onu listede görmeyi zaten beklemiyordum.Çünkü pek seven yok.Onun dışında 2012'nin en iyileri listesiyle karşılaştırılınca bu liste pek kötü değil gibi ._. Tek emin olamadığım İnfinite stratos var.Onu daha izlemedim.Kısa zamanda izleyeceğim :D monogatari series:second season da haketmiş.Aslına bana kalsaydı 8 ya da 9.olurdu ama neyse u.u Kakumeiki Valvrave 2 ve Kami nomi zo shiru sekai:megami hen'i de listede görmek isterdim aslında :/ 

Bunların mankenlerini satıyorlar galiba.. ondan kız mankeni   falan satın alan coktur  ne olsa japonya orası.. :d koleksiyon vb  yapan cok olur

4 tanesi zaten  kız karakterler cok güzel ...  coluk cocuk :d figür , tşört  vb  canta  alıyordur  ondan sıralamalar böyle.. ama izlemeye göre sıralarsan :D  epey bi değişir :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bunların mankenlerini satıyorlar galiba.. ondan kız mankeni   falan satın alan coktur  ne olsa japonya orası.. :D koleksiyon vb  yapan cok olur

4 tanesi zaten  kız karakterler cok güzel ...  coluk cocuk :D figür , tşört  vb  canta  alıyordur  ondan sıralamalar böyle.. ama izlemeye göre sıralarsan :D  epey bi değişir :D

Dvd ve Blue-ray satışlarına göre bu sende hangi kafadasın :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.