Jump to content

Hikigaya Fansub

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 574
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hikigaya Fansub Olarak Daha Yeni Açıldık.   Çevirmenlerimiz Çok Yok Fakat Yeterince Seri Çevirebileceğimize İnanıyorum.   Çevirmen Alımları Devam Ediyor İlerleyen Zamanlarda Daha Çok Güncel Seri'y

ÖNEMLİ DUYURU!   Kimseyi kırmak istemiyorum, tamam herkes çevirimizi yorumlayabilir onada birşey demiyorum.  Fakat hakaret ederseniz bende hakaret ederim yeter arkadaşlar GOOGLE TRANSLATE İLE ÇEVİRİ Y

Tokyo Ghoul Opening Çevirisi Eklenmiştir.     İyi Seyirler.

Posted Images

Black Bullet ve Mekaku City Actors serilerini başka bir fansub daha çevirdiği için bırakmak zorunda kaldık arkadaşlar. 

Şunu söylemek isterim, çeviremez miiydiniz? diye sorarsanız elbette çevirebilirdik, rekabete girebilirdik, fakat bizim düşüncemiz şu yönde arkadaşlar 30 anime var ise tüm fansublar 1 anime yönelsin diğer animeler kalsın değil tabii ki, eminim diğer fansublarda böyle düşünüyordur. 

Bunun için bizler o serileri bırakıp yerlerine yeni seriler aldık eğer burada diğer fansubların yöneticileri veya yetkilileri var ise bu animelerden aldıkları var ise eğer, bizimle irtibata geçmelerini rica ediyorum, önemli olan çeviri yapmak seri pek önemli değil. 

Eğer izleyici olarak düşünürseniz her seri animedir çevirilmeyecek veya izlenmeyecek diye birşey yoktur, her serinin kendi izleyici kitlesi vardır.

Bu iki serinin yerine aldımız animeler ise şunlardır ; 

Tanıtımları içlerinde bulunuyor. Bu seriler ilkbahar sezonundandır.

Eğer yukarıdaki sözlerim bir kişi yada fansubu incitir yada kızdırırsa özür dilerim benim amacım kızdırmak değil ortak bir nokta bulmaktır. Sonuç olarak insanlar konuşa konuşa anlaşabilirler.

Sizlerinde fikirleri var ise yorum olarak mesaj olarak yada sitemizdeki chat bölmünden biz olaşabilirsiniz.

Çevirmen olmak isteyen arkadaş var ise ve inglizcesine güvenemiyorsa deniyoruz arkadaşlar dalga geçmiyoruz, sizlerde insansınız sonuçta çok iyi bilende çevirmen olabilir az bilende sonuç olarak inglizcemizi buradan geliştiriyoruz.

Şunuda belirtmek isterim Hikigaya Fansub sadece bir fansub değildir, bizler burada aileyiz, ve aileler birbirlerine yardımcı olur 15 yaşında çevirmen olmak isteyen birini yaşın küçük değipte geri yollamıyoruz sonuçta. 

Sizlere hizmet vermenin mutluluğu ile yolumuza devam ediyoruz, bu yolda sizlerin düşünceleri bizler için çok önemli, lütfen bizlere ulaşın ve duygularınızı bize aktarın.

Eğer küfür etmek istiyorsanız Hikigaya Fansubun demeyin lütfen, küfür ediyorsanız arkamızdan yada yümüze kurucu olarak bana küfür etmenizi isterim. Tabii ki küfür kötü bir şey ama sinir olduysanız fansubuma değil bizzat bana küfür edin fansubu ben kurdum ve bu aileyi ben oluşturdum bir anne baba yerine geçmeyiz belki ama burada abi kardeşiz ve abiler kardeşlerini, kardeşlerde ailerini korurlar.

Bizi desteklediğiniz için teşekür ederim. :),,

Umarım kimseyi kırmam çok şey yazdıysam özür dilerim...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir iki şey söylemek istiyorum son mesajın hakkında umarım beni yanlış anlamazsın. Kimseyi kırmak incitmek yada rencide etmek tarzı amaçlarım yok.

Öncelikle aldığınız seriler çok beklenen bir çok fansub'un aldığı seriler bıraktıklarınız ise zaten halihazırda 5 civarı fansub'un aldığı seriler o yüzden bırakmanız mantıklı olmuş ve diğerlerine gelirsek bu serileri incelediniz mi bilmiyorum. İllaki bir incelemeniz olmuştur ama Yönetmenleri olsun seiyuuları olsun özenle seçilmiş büyük animeler ve fansub'un tanınması politikası adına doğru bir amaç ama altında kalkabileceğinizi düşünüyor musunuz? Sonuçta önemli seriler olacak.

Dediğim gibi umarım yanlış anlamazsın beni bir art niyetim yok.

Bu arada Mahouka Koukou no Rettousei ve Ryuugajou Nanana no Maizoukin serilerini TAÇE olarak çevireceğiz bilgilendirmek istedim sadece.

Serilerinizde başarılar...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dediğim gibi üstte bizler fansubumuz TAÇE ekibi baya büyük bir ekib aslında böyle serilere değilde alınmayan serileri alsa çok daha iyi olur benim görüşüm ama yapıcak bir şey yok sizlerede kolay gelsin. :)

Sonuçta TAÇE'de aynı çevirmen olayı geçerli herkes istediğini alıyor genel olarak istenenler sabit oluyor ama bizde kişi sayısı fazla olduğu için seri fazla oluyor tek fark o :D Yanlış anlaşılmadıysam ne mutlu bana :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şöyle aslında tace izleme yeri onlnie izleme yeri demek istiyorum yani, çeviri işini genelde fansublar yapıyorum siz alıyorsunuz benim tavsiyem şu eğer bu işi gerçekten yapmak istiyorsanız, alınmamış serileri almaya özen gösterin derim ben.

yanlış anlaşılmasın tabii ki çevirdiğimiz serileri alabilirsiniz, ama şöyle düşünün zaten 3 tane fansub çeviriyor birde tace çevirirse biraz nasıl diyemem boşuna olmaz mı ?

mesela o seriyi çeviren çevirmen başka bir seri alsa daha mantıklı olmazmı böylelikle 30 tane anime çıkıyorsa o animelerin hepsi çeviriler, değil mi ?

Amaç inglizcesi çok gelişmemiş insanlara daha iyi, daha kaliteli hizmet sunmak böyle yaparsak eğer daha fazla anime çevirileceği için insanlarada daha fazla alternatif çıkıyor. :) 

umarım anlaşılmışımdır, sözlerimde kırıcı bir şey varsa özür dilerim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şöyle aslında tace izleme yeri onlnie izleme yeri demek istiyorum yani, çeviri işini genelde fansublar yapıyorum siz alıyorsunuz benim tavsiyem şu eğer bu işi gerçekten yapmak istiyorsanız, alınmamış serileri almaya özen gösterin derim ben.

yanlış anlaşılmasın tabii ki çevirdiğimiz serileri alabilirsiniz, ama şöyle düşünün zaten 3 tane fansub çeviriyor birde tace çevirirse biraz nasıl diyemem boşuna olmaz mı ?

mesela o seriyi çeviren çevirmen başka bir seri alsa daha mantıklı olmazmı böylelikle 30 tane anime çıkıyorsa o animelerin hepsi çeviriler, değil mi ?

Amaç inglizcesi çok gelişmemiş insanlara daha iyi, daha kaliteli hizmet sunmak böyle yaparsak eğer daha fazla anime çevirileceği için insanlarada daha fazla alternatif çıkıyor. :)

umarım anlaşılmışımdır, sözlerimde kırıcı bir şey varsa özür dilerim :)

Şöyle düşün o zaman TAÇE ile bir fansub'un farkı yok burada bizlerde gönüllü çevirmenlik yapıyoruz ve istediğimiz serileri alıyoruz. TAÇE'nin tek farkı fansublara göre daha fazla elenip kademeden geçmek bizde bir nevi fansub'un ve TAÇE ile T.A biraz farklı aslında onuda hemen açıklayayım. TAÇE: Türk anime çeviri ekibi ve biz direk olarak videolarımızı T.A'ye yüklüyoruz başka sitelere değil onlar buradan alırlarsa alıyorlar. Aynı gibi görünse de farklı siz alt yazılarınızı her site için çıkartırken biz sadece bizim kendi sitemiz için çıkartıyoruz. O yüzden standart bir fansub'tan farkımız kalmıyor. Bizde de kimse ücret almadan gönüllü çeviri yaptığı için herkes kendi istediklerini alıyor. Ayrıca bildiğiniz gibi yada bilmiyorsanız bilgi vermek için söyleyeyim bunu bizde herkesin neredeyse bir tane güncel olmayan serisi var ve ara ara bir yandan o serilere devam ediliyor etkinlikler yapılıyor toplu istek tamamlaması gibi. O yüzden bunu bence bizim tam tersimize dediğinizi fansubların yapması gerektiğini düşünüyorum. :) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Maken-Ki! Tsuu 10.Bölüm Final Eklenmiştir. 

http://hikigaya-fansub.blogspot.com.tr/2014/03/maken-ki-tsuu-10bolum-final-eklenmistir.html

Hikigaya Fansub Olarak Maken-ki! Tsuu serisini bitirmiş bulunmaktayız. Seriyi bizden takip eden herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Yeni bir Ecchi Seri Planlıyorum İlkbahardan Önerileriniz Olursa Açığım Aksiyon Macere olursa Ecchi'ye doyum olmaz :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hİkigaya Fansub Olarak Alınmamış Bir Seriyi Daha Almak İstiyoruz.

MARIA†HOLIC ALIVE [HIKIGAYA FANSUB]

Maria-Holic-Alive.jpg

TANITIM 

Anime Türü: Komedi, Parodi, Okul

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı: 2011

Lise ikinci sınıf öğrencisi Kanako, erkek fobisi yüzünden kaderindeki yuri eşini bulmak üzere tamamen kızların gittiği bir okula yazılır. Kanako,

burada aradığı kriterlere uyan Maria isimli cezp edici bir birinci sınıf

öğrencisiyle karşılaşır – tek sorun bu ideal eşin, kız gibi giyinen

sadist bir erkek oluşudur. Mari Holic Alive 2.serisidir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.