Jump to content

Hikigaya Fansub

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 574
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hikigaya Fansub Olarak Daha Yeni Açıldık.   Çevirmenlerimiz Çok Yok Fakat Yeterince Seri Çevirebileceğimize İnanıyorum.   Çevirmen Alımları Devam Ediyor İlerleyen Zamanlarda Daha Çok Güncel Seri'y

ÖNEMLİ DUYURU!   Kimseyi kırmak istemiyorum, tamam herkes çevirimizi yorumlayabilir onada birşey demiyorum.  Fakat hakaret ederseniz bende hakaret ederim yeter arkadaşlar GOOGLE TRANSLATE İLE ÇEVİRİ Y

Tokyo Ghoul Opening Çevirisi Eklenmiştir.     İyi Seyirler.

Posted Images

• Forum Admin

Relouch ve Alter   arkadaşların yorumlarını kaldırmak zorunda kaldım burası tartışma başlatma ortamı değil, elbette kendi kişisel görüşlerinizi belirtebilirsiniz ama yazılarınızda ağır eleştirmişsiniz, böyle yorumlarınızı çevirmen arkadaş kabul ediyorsa ise kibarca kendisine iletseniz daha iyi olur.   

Herkes hata yapabilir, önemli olan hatalarından ders çıkarıp o hataları bir daha tekrarlamamaktır :) Hangi çevirmen ilk başladığında mükemmeldi ki? :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Relouch ve Alter   arkadaşların yorumlarını kaldırmak zorunda kaldım burası tartışma başlatma ortamı değil, elbette kendi kişisel görüşlerinizi belirtebilirsiniz ama yazılarınızda ağır eleştirmişsiniz, böyle yorumlarınızı çevirmen arkadaş kabul ediyorsa ise kibarca kendisine iletseniz daha iyi olur.    Herkes hata yapabilir, önemli olan hatalarından ders çıkarıp o hataları bir daha tekrarlamamaktır :) Hangi çevirmen ilk başladığında mükemmeldi ki? :)

Hocam ben dediğim gibi herkese dedim. bu dediklerimi. Kalitesizlikten millet animeden nefret eder oldu. 

Hata yapmak sıkıntı değil ama Türkçe'ye dikkat etmemek, çeviremediği yeri sallamak ve daha nice hatalar öyle baside indirgenecek şeyler değil. Ayrıca çeviri denen iş lise İngilizce'si ve google translate ile yapılacak bir iş değildir. Daha ciddi manada emek gerektirir. Bu dediklerim sadece bu gruba değil şuan bulunan çoğu grup ve çevirmene. 

Hatadan ders almak dediğin Nephie ve benzerileri gibi olur, adam ilk başlarda turuncu alıyordu(ingilizcesi bayağı iyi olmasına rağmen) divxten ama adam gördü hata yaptığı noktaları şimdi en iyi çevirmenlerden.

Şuan düzgün çeviri yapan grup 1,2 iken çevirmen de bayağı azaldı. Eğer çevirmenin kalite konusunda korkusu yoksa dediğim gibi buyrun kalite ölçen sitelere koyun çevirinizi biz de iyiymiş diyelim. Ha, tekrar diyeyim bu hatanın sebebi izleyici kesimin büyük öküzlüğünden kaynaklanıyor, adam gibi eleştiren kaliteli iş bekleyen kalmadı.

Bu yazdıklarımı da silebilirsiniz ama bu dediklerimi aklınızın bir köşesinde tutmanızı öneririm. Yada bir yere yazın ki çeviriye başlayacaklar görsün, bize de daha fazla eziyet etmesinler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Hocam ben dediğim gibi herkese dedim. bu dediklerimi. Kalitesizlikten millet animeden nefret eder oldu. 

Hata yapmak sıkıntı değil ama Türkçe'ye dikkat etmemek, çeviremediği yeri sallamak ve daha nice hatalar öyle baside indirgenecek şeyler değil. Ayrıca çeviri denen iş lise İngilizce'si ve google translate ile yapılacak bir iş değildir. Daha ciddi manada emek gerektirir. Bu dediklerim sadece bu gruba değil şuan bulunan çoğu grup ve çevirmene. 

Hatadan ders almak dediğin Nephie ve benzerileri gibi olur, adam ilk başlarda turuncu alıyordu(ingilizcesi bayağı iyi olmasına rağmen) divxten ama adam gördü hata yaptığı noktaları şimdi en iyi çevirmenlerden.

Şuan düzgün çeviri yapan grup 1,2 iken çevirmen de bayağı azaldı. Eğer çevirmenin kalite konusunda korkusu yoksa dediğim gibi buyrun kalite ölçen sitelere koyun çevirinizi biz de iyiymiş diyelim. Ha, tekrar diyeyim bu hatanın sebebi izleyici kesimin büyük öküzlüğünden kaynaklanıyor, adam gibi eleştiren kaliteli iş bekleyen kalmadı.

Bu yazdıklarımı da silebilirsiniz ama bu dediklerimi aklınızın bir köşesinde tutmanızı öneririm. Yada bir yere yazın ki çeviriye başlayacaklar görsün, bize de daha fazla eziyet etmesinler.

Yazınızı, yukarıda dediğim gibi ağır bir dil ile eleştiri yaptığınızdan dolayı kaldırdım :). Dediklerinize katılıyorum veya katılmıyorum diyemem çünkü Hikigaya Fansub'un çalışmalarından takip ettimğim olmadı henüz, bu konuyu çevirmen ile konuşmanız daha iyi olur diye düşünmekteyim herkesin önünde emek veren çevirmenleri rencide etmeniz hiç hoş değil.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yazınızı, yukarıda dediğim gibi ağır bir dil ile eleştiri yaptığınızdan dolayı kaldırdım :). Dediklerinize katılıyorum veya katılmıyorum diyemem çünkü Hikigaya Fansub'un çalışmalarından takip ettimğim olmadı henüz, bu konuyu çevirmen ile konuşmanız daha iyi olur diye düşünmekteyim herkesin önünde emek veren çevirmenleri rencide etmeniz hiç hoş değil.

Ben sadece bakınayım nasılmış kalitesi diye baktım ama bakmasaydım keşke.

Hocam emek vermenin de kuralı vardır. Eğer emek veriyorsa kaliteli iş yapmaları gerekiyor, baştan savma değil. Ben sadece bu gruba yazmadım herkese yazdım. Üzgünüm de dalga geçer gibi altyazı yapan insanlara daha farklı yazmaya gerek yok gibi. Dediğim gibi ben belli bir çeviri kalitesi olan kişilere zaten düzgün yazarım direk ama herkese değil bu.

Şuan belli çevirmenler harici gözümde gereksizler, tam tersini ispat etmek isteyen altyazıyı kalite kontrol yapan bir siteye atabilir ve geçer not alırsa ben de dediklerimin hepsini yutarım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çevirdiğimiz Serileri Güncellemek İstedim

Çevirilen Seriler

1. Diamon No Ace
  2. Maken-ki! Tsuu
  3. Gintgitsune
  4. Buddy Complex
  5. Tonari No Seki-kun
  6. Wooser no Sono Higurashi Kakusei-hen
  7. Golden Time
  8. Strange+
  9. My Sister Came - Onee-chan ga Kita
  10. Go! Go! 575
  11. Minna Atsumera! Falcom Gakue
  12. Inari, Konkon, Koi Iroha

Yeniden Gücellemek İstedim. :)

Not : Inari, Konkon, Koi Iroha 1.Bölüm Zaman Kayması Düzeltilmiştir.

Ve Lütfen Şikayetlerinizi Bizzat Sitemize Yada Buradan Bana Ulaşarak Belirtiniz.  İyi Seyirler. İyi Günler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.