Jump to content

Seinen FC - Kulübümüzün camiaya hizmetleri durmaksızın devam ediyor!

Kutatgu

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 165
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Yukarında tanımlamadan anlaşılacağı gibi Seinen bir manga/anime türünden çok bir demografik tanımlamadan ibarettir. Bir manga ya da animenin Seinen olup olmadığını etmediğini tespit etmek için yukarıd

Seinen FC gururla takdim eder; Seinen 5 Etkinliği   Kulübümüzün forum çapınca gerçekleştireceği ilk ve en önemli bu etkinlikte;   MAL'da en yüksek skora sahip 200 seinen anime içer

Benide listeye eklermisin?  Aralarında çok sevdiğim animeler.   Another'ın Seinen olduğunu sanmıyorum (Bilmiyorum fakat bana çok çocuksu ve saçma geldi)   Ayrıca RahXephon ve Evangelion'unda Seinen ol

Posted Images

-Melody- hoşgeldin. Önerilerin için teşekkürler.

RahXephon ve Evengelion'u listeye ekledim. İkisi oynatma listemde ama  Josei Fc için izlemem gerekenler var o nedenle hala zaman bulamayacağım gibi şu sıralar. RahXephon harika bir animye benziyor. İsminden dolayı biraz önyargılıydım ama kesinlikle izleyeceğim.

Another demografi olarak bir Seinen, karakterlerin çocuksu olmasından ziyade konunun ele alınışı ve karakterlerin gerçekçiliği önemli. Another burada herhangi bir shounen okul öyküsünden oldukça ayrılıyor. Ayrıca roman http://en.wikipedia.org/wiki/Another_(novel) Seinen olarak kategorilenmiş. Bu nedenle listede kalabilir. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynen Another seinen değil, hele blood lad hiç değil....Kingdom animesini seinen animelere ekleyebilirsin ;)

Seinen Mangalarıda animelerde yaptığın gibi listelersen iyi olur, şimdilik en bilindikleri ve türkiyede yayınlananları ekleyelim -_- aşağılardakilerden sadece vinland saga, xxholic, blame! ve lone wolf and club'u okumadım

Berserk
Gantz
Vagabond
Sun-Ken Rock
Shamo 
Vinland Saga
Wolfen Crest
Blood and Steel
Shigurui
Freesia
xxxHolic
Ichi the Killer 
20th Century Boys (hoşuma gidiyor bu manga)
Lone Wolf And Cub
Blame!
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynen Another seinen değil, hele blood lad hiç değil....Kingdom animesini seinen animelere ekleyebilirsin ;)

Seinen Mangalarıda animelerde yaptığın gibi listelersen iyi olur, şimdilik en bilindikleri ve türkiyede yayınlananları ekleyelim -_- aşağılardakilerden sadece vinland saga, xxholic, blame! ve lone wolf and club'u okumadım

Berserk
Gantz
Vagabond
Sun-Ken Rock
Shamo 
Vinland Saga
Wolfen Crest
Blood and Steel
Shigurui
Freesia
xxxHolic
Ichi the Killer 
20th Century Boys (hoşuma gidiyor bu manga)
Lone Wolf And Cub
Blame!

Mangalar eklendi. Türler vs bilgiler eklenecek. Mangaların tüm ciltleri yoksa belirtmek gerekli Berserk (Tükçe) en son 2 ciltti mesela.

Another ve Blood Lad'e gelirsek, yukarıdaki tanımlamadaki gibi üzere yayımlandıkları dergi Seinen'se Seinen olarak kategoriliyoruz. Temel kriter bu. Genelde Manga ile anime arasındaki farklılıkları gözardı etmek iyi olur. Yönetmenin eline bakıyoruz.  Örneğin (Editledim Pradise Kiss demişim düzeltiyorum) sukitte ii ya no tipik bir Josei. Manga ile anime arası işleniş acayip. Animesi daha hafifken manga oldukça cüretkar. Bir de tam sınırda duranlar var mesela demografi olarak Shoujo olan ama gördüğümüzde Seinen diyebileceklerimiz. Belki onları da belirtmekte fayda var.

1. Kriter her zaman manganın yayınlandığı dergi demografisi olmalı mesela Weekly Young Jump daha genç okuyucuya hitap eden Seinenler yayınlıyor. Gerisi yoruma kalır. Başlangıç listesinden Another'ı çıkarıyorum. Ama genel listede tutuyorum. Another yerine ilk defa Seinen izleyecekler için bir anime önerisi bekliyorum. Blood Lad listede kalıyor. Daha derin bir kategorilileme gerekirse ağır ve sert olanları daha hafif ve yumuşak olanlarda ayırabiliriz. 

Daha çok üye lazım. Daha çok öneri lazım. 

İyi gidiyoruz :)

Bu arada Josei FC açılcı. Orayla da ilgilenmem lazım konuyu canlı tutatlım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mangalar eklendi. Türler vs bilgiler eklenecek. Mangaların tüm ciltleri yoksa belirtmek gerekli Berserk (Tükçe) en son 2 ciltti mesela.

Another ve Blood Lad'e gelirsek, yukarıdaki tanımlamadaki gibi üzere yayımlandıkları dergi Seinen'se Seinen olarak kategoriliyoruz. Temel kriter bu. Genelde Manga ile anime arasındaki farklılıkları gözardı etmek iyi olur. Yönetmenin eline bakıyoruz.  Örneğin (Editledim Pradise Kiss demişim düzeltiyorum) sukitte ii ya no tipik bir Josei. Manga ile anime arası işleniş acayip. Animesi daha hafifken manga oldukça cüretkar. Bir de tam sınırda duranlar var mesela demografi olarak Shoujo olan ama gördüğümüzde Seinen diyebileceklerimiz. Belki onları da belirtmekte fayda var.

1. Kriter her zaman manganın yayınlandığı dergi demografisi olmalı mesela Weekly Young Jump daha genç okuyucuya hitap eden Seinenler yayınlıyor. Gerisi yoruma kalır. Başlangıç listesinden Another'ı çıkarıyorum. Ama genel listede tutuyorum. Another yerine ilk defa Seinen izleyecekler için bir anime önerisi bekliyorum. Blood Lad listede kalıyor. Daha derin bir kategorilileme gerekirse ağır ve sert olanları daha hafif ve yumuşak olanlarda ayırabiliriz. 

Daha çok üye lazım. Daha çok öneri lazım. 

İyi gidiyoruz :)

Bu arada Josei FC açılcı. Orayla da ilgilenmem lazım konuyu canlı tutatlım.

Bir anime aynı anda değişik türleri içerebilir, bu da değişik dergilerde çıkmasına sebep olur, bence tüm dünyada tümüyle seinen olarak kabul edilmiş anime ve mangaları koymalıyız sadece (blood lad'de seinen oldu yaaa, ayaklar altına alındı seinen türü, bu animenin bütün bölümlerini izlediğim için biliyorum bildiğin shounen bu anime) temel kriter olarak burayı almalıyız i think, gerçi burda da blood lad seinen gözüküyor ama mangakanın seinen özentisi sebebiyledir büyük olasılık  > http://myanimelist.net/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir anime aynı anda değişik türleri içerebilir, bu da değişik dergilerde çıkmasına sebep olur, bence tüm dünyada tümüyle seinen olarak kabul edilmiş anime ve mangaları koymalıyız sadece (blood lad'de seinen oldu yaaa, ayaklar altına alındı seinen türü, bu animenin bütün bölümlerini izlediğim için biliyorum bildiğin shounen bu anime) temel kriter olarak burayı almalıyız i think, gerçi burda da blood lad seinen gözüküyor ama mangakanın seinen özentisi sebebiyledir büyük olasılık  > http://myanimelist.net/

Blood Lad'i izlemedim. Bir çok yerde Seinen olarak listeleniyor dediğin gibi. Demek istediğini anlıyorum sadece 100% Seinen olanları listede tutalım. Fakat Seinen olarak listelenip, Shoujo'ya girer bu abi dediklerimizi de ayrı bir listeye alalım. Burada endişem 25 yaş üstü yetişkin içeriği el üstünde tutup 18-25 yaş arasını es geçmek. 18-25 arası demografiye uygun 100% Seinen olması kaydıyla listeyi genişletelim. 

Blood Lad'i ayırıyorum Shoujoish olarak. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.