Jump to content
 1. Estable

  Estable

 • Similar Content

  • By Nicotine
   En sevdiğimiz romantizm animelerini söyleyelim görenler nostalji yaşasın, görmeyenler faydalansın.

  • By noazewiz
   Anime Adı:Locodol
   Diğer Adları: Futsuu no Joshikousei ga Yatte Mita -  普通の女子校生が【ろこどる】やってみた。
   Bölüm: OVA
   Yapım YIlı: 2014
   Tür: Komedi, Seinen
   Özet; İki lise öğrencisi Nanako ve senpaisi Yukari’nin, amcasının isteği üzerine kasabanın yerel idolleri olma yolundaki günlük hayatının anlatıldığı hikayedir.
    
    
    
   İndirme Linki;

   Hidden Content You'll be able to see the hidden content once you reply to this topic.

   Hidden Content You'll be able to see the hidden content once you reply to this topic.
    
    
    
    
    
  • By jans09
   Seinen ile ilgili ayrıntılı bilgi için SEINEN FC
     Seinen anime izlemeye başlamak için yukarıda linki verilen SeinenFC'deki konu ile alakalı (yeni başlayanlar) kısımdaki animeleri izleyin. Buradaki sayıları çoğaltılabilecek seinen animeler genel olarak zeka, şiddet, strateji, siyaset, kan ve karmaşık ilişkiler içermektedir.           1 Mushishi   TürkanimeTV Türkanime TV Konu
   "Mushi" dünyada ki en basit yaratıktır. Yaşamlarının var olmaktan başka bir amacı ya da niyeti olmayan basit yaratıklar. "İyi" ve "kötü" sözcüklerinin çok daha ötesindedirler. Mushi sayısız şekle ve doğal dünyadaki bitki, hastalıklar ve gökkuşağı gibi olayları taklit yeteneğine de sahiptir.
   İşin aslı Mushiler hiç de öyle basite indirgenecek yaratıklar değildirler. Mushi hakkında detaylı bilgilendirme korkutucu olacaktır çünkü çoğu insan onları varlığının amacını bilmemektedir.
    
   2 Monster    TürkAnimeTV Konu
   Kenzo Avrupa'da yaşayan Japon asıllı ünlü bir beyin cerrahıdır. Alanında devrim yaratacak çalışmaları sayesinde meslektaşları tarafından övülen, dünya güzeli bir nişanlıya sahip ve çalıştığı hastanenin ününü arttıran bir doktor. Ancak hayatı yapmak zorunda kaldığı bir seçimden dolayı bir gecede alt üst olmuştur ve önceden sahip olduğu her şeyi kaybetmiştir.  
   3 Ping Pong    TürkAnimeTV Konu
   Smile lakaplı Makoto Tsukimoto bir lise öğrencisidir. Peco lakaplı Yukata Hoshino ise onun çocukluk arkadaşıdır. Her ikisi de resmi bir tenis kulübüne üyedir ve çok da yeteneklidirler. Fakat Smile'ın kişiliği söz konusu Peco'yu yenmek olunca onu daima engellemektedir. Kulüp antrenörü Smile'ın yeteneğinin farkına varır ve onu eğiterek, içine azim aşılamaya başlar.  
   4 Hellsing Ultimate   TürkAnime TV Konu
   Hellsing, Britanya'nın devlete bağlı bir örgüttür. Hedefileri gece yürüyen yaratıklardan insanları korumaktır. Örgütün başkanı olan İntegra Wingates Hellsing ölümsüz yaratıkları öldürebilmek için yüksek standartlarda bir askerlere sahiptir. Anca bu ölümsüzlere karşı sahip olduğu tek güç bu askerler değildir. Elindeki asıl güç dünyada var olan her hangi bir güçle ölçülemeyecek olan Alucard'dır.Helsing örgütünün asıl işi ölümsüzleri yok etmek olmasına rağmen, Alucard'ın çaylağı Seras Victoria ve İntegra'nın gizemli kahyası ile Vatikan ve Millenium adlı bir grup ile de mücadele etmektedirler. Canavarlar arasında kanlı bir savaş başlamak üzeredir. Ölüler dans ederken, cehennem şarkı söylermiş...  
   5 Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin   TürkAnimeTV Konu
   1955 yılında yedi gencin ıslahevinde birlikte yaşamayı öğrenmelerini konu alıyor. Anime karanlık hücre cezası zulmüne, günlük aşağılanmaya ve çekilen acılara karşı bir umut ışığı beklentisi içinde olan yedi gencin ıslah evi ve sonrası hayatlarını yansıtıyor.         
   6 Uchuu Kyoudai   TürkAnimeTV Konu
   Mutta hayatı dibe vurmuş biridir. Kovulmuş, işi ile ilgili kara listeye alınmış ve ailesi ile yaşamak için memleketine geri dönmüştür. Fakat küçük erkek kardeşinin hayatı tam tersi haldedir. Bir roket kullanmak ve tam anlamıyla astronot olma yolunda ilerlemek için eğitim almaktadır. Üstelik bu Mutta'nın hayalini kurduğu meslektir. Peki Mutta hayalleri için geç mi kalmıştır? Biraz zorlama ve ailesi ile arkadaşlarının gizli destekleri ile başvurusunu yapan Mutta için iş hayal ettiği gibi olabilecek midir?  
   7 Baccano   TürkAnimeTV Konu
   1930 Chicago'sunda kıtalar arası tren Flying Pussyfoot, ülkenin her yerini kana bulayacak efsanevi bir yolculuğa çıkar. Aynı anda New York'ta hırslı bilim adamı Szilard ve isteksiz yardımcısı Ennis ölümsüzlük iksirini aramaktadır. Bu sırada mafya grupları arasındaki savaş da kızışmaktadır. 1711'de Advena Avis gemisinde simyagerler ölümsüzlüğün fiyatını biçmişlerdir.  
     8 Ghost in the Shell: Stand Alone Complex   TürkAnimeTV TürkAnimeTV Konu
   Çok uzak olmayan bir gelecekte, insanlık bedene makine nakil edecek teknolojiye sahiptir. Hem fiziki hem sibernetik* yetenekleri ve iki dünya arasındaki bulanık çizgileri arttırmaya yaramaktadır. Ancak, suçlular da bu teknolojiye sahiptirler ve çok ciddi suçlar işlemektedirler. Bu yenilikçi yöntemlere cevaben Japon Hükumeti bu hassas suçlarla ilgilenmesi için bağımsız polis birimi 9. Bölüm'ü kurar.

   **Bir insanın veya otomatik bir makinenin, modern tekniğin kaynakları çerçevesinde herhangi bir işi yönetmesini veya belli bir amaca ulaşmasını sağlayan bilim.  
     9 Mononoke   TürkAnimeTV Konu
   Feodal Japonya'da, kötü ruhlar olarak bilinen mononoke vebası ülkede yıkıcı bir iz bırakmıştır. Tıbbi ilaçlar satan biri mononokelerin nerede olduklarını bularak elindeki şeytan çıkarma kılıcı ile onların hakkından gelmektedir. Ancak kılıcını kullanabilmek için mononokenin Şeklini, Ahkikat ve Nedenini anlamak zorundaydı. Keskin bir zeka ve görü ile donanmış olan tıbbi ilaç satıcısı diyar diyar dolaşarak kötü ruhları etkisizleştirmektedir.  
     10 One Outs   TürkAnimeTV Konu
   Toua Tokuchi pervasız bir kumarbaz olmanın yanı sıra çok iyi bir atıcıdır. Okinawa sokaklarında, zekasından başka bir şey kullanmayan ve atıcı ve tutucu arasında geçen One Outs sporunda 499 galibiyeti olan bir profesyonel bir kumarbazdır. Saatte 134 km koşabilen ve sert bir oyuncu olan Kojima, Toua'nın eşsiz oyununa hayran kalır ve şampiyonluğa gitmenin yolunun Toua'dan geçtiğine inanmaya başlar. Kumar düşkünü Toua ile anlaşma yapılarak her başarılı topa 5 milyon yen verilmesi karşılığında başarısızlığın bedeli 50 milyon yen olacaktır. Uslanmaz bir kumarbaz olan Toua bu anlaşmayı kabul eder.      
     11 Gyakkyou Burai Kaiji - Ultimate    TürkAnimeTV TürkAnimeTV Konu
   Ana karakterimiz Kaiji işe yaramaz serserinin teki, jant kapağı çalıp satarak para kazanıyor. Bir gün kapısına takım elbiseli bir adam geliyor ve bizimkine, kefil olduğun adamın borçları senin üzerine kaldı diyor. Bu borç da yaklaşık 30 bin dolar. tabiki kaiji'nin bunu ödeyemeyeceğinin farkında olan adam ona bir teklif yapıyor. Şirketin özel hazırladığı bir gemideki geceye katılmasını istiyor. Bu gecede sıradışı bir kumar oynanacak ve eğer bu kumarda başarılı olursa borçları silindiği yetmezmiş gibi para da kazanabilecek. Kaiji'nin de bu teklifi zorla kabul etmesiyle bu ''dünyadaki'' serüveni başlamış oluyor. Başta 30 bin dolarlık borcunu kapatmak için başladığı bu serüven, hiç tahmin etmediği bir hal alıyor. Tanıtım Linki 
       12 Black Lagon    TürkAnimeTV Konu
   Okajima Rokuro Japon iş adamları ile dolu bir şehirde Japon bir iş adamıdır. monoton hayatı müşterileri ile içmek ve patrondan azar işitmekten ibarettir. Nihayet bir ara vererek işi gereği Çin'in güneyinde tropik bir bölgeye, bir disk götürmekle görevlendirilir. Fakat yolculuk için bindiği bot paralı askerler tarafından kaçırılır. Rokuro kendisini kaçıranların arasından kadın bir paralı asker olan Revy'nin ilgisini çeker. Ancak Rokuro peşinde olunan diskin arkasındaki korkunç gerçeği öğrenir ve adını Rock olarak değiştirerek Blak Lagon adlı gruba katılır.  
     13 Berserk: Golden Age   TürkAnimeTV Konu
   Guts hayatı boyunca mücadele vermiş ve çok iyi kılıç kullanabilen bir savaşçıdır. Ancak paralı askerlerden oluşan Şahin takımının lideri Griffith adındaki genç ve karizmatik adamla tanışıp ona yenildiğinde tüm hayatı değişir. Guts bu takıma katılır. O zamana kadar takımdaki tek kılıç ustası olan Casca, Guts ve Griffith arasındaki ilişkiyi ve Guts'un takıma kolayca adapte olmasını kabullenemez. Guts Griffith ile savaşarak onun gizemli amacı için güçlenmesine yardım etmektedir. Peki bu ne zamana kadar sürecektir? Bu iki adamın yolları ne zaman ayrılacaktır?  
   14 ef- A Tale Of Memories   TürkAnimeTV Konu
   Yılbaşı günü Hiro Hirono'nun bisikleti çantasını çalan hırsızı kovalayan bir kız tarafından çalınır. Takibe başlar ve kızı harap olmuş bisikleti ile yerde bulur. Miyako Miyamura adındaki kız çok geçmeden kendine gelir ve konuşmaya başlar. Kızın iyi oldğundan emin oldupunda noel arifesini beraber geçirmişlerdir. Hiro daha sonra Miyako ile aynı okulda olduğunu fark eder ve beraber daha fazla vakit geçirmeye başlarlar. Hiro'nun arkadaşı Kei'nin bu yakınlaşmayı kıskanması sonucu bir aşk üçgeni oluşacaktır.  
     15 Tatami Galaxy   TürkAnimeTV Konu
   Watashi üniversite hayatının toz pembe geçiremediği ilk iki yılını daha nasıl iyi yapabiileceği konusunda endişeleri olan bir üniversite öğrencisidir. Uzay-evren bükülmesi sonucu, animenin her bölümünde Watashi'nin üçüncü yılında geçen iki yılı istediği şekilde geçirmesi durumunda ne halde olduğunu izleyeceğimiz ilginç bir animedir.        16 Planetes
     TürkAnimeTV Konu
   2075 yılında insanoğlu için dünya ve ay istasyonları günlük hayatın bir rutini haline gelmiştir. Fakat bu teknolojik ilerleme uzayda, yıkıcı etkeye sahip uzay gemisi ve diğer teknolojik malzemelerin enkazlarının oluşmasına neden olmuştur. Bu, Technora'nın Enkaz Toplama Birimi üyeleri Hachirota "Hachimaki" Hoshino ve grubun çaylağı Ai Tanabe'nin anlatıldığı bir hikayedir.  
     17 Ergo Proxy   TürkAnimeTV Konu
   Metan-hidrat tabakasının patlamasından sonra, insanlığın geri kalanı yaşamak için sıkıcı ve hoşgörüsüz kubbe şehirler inşa etmişlerdir. Kontrollü bir toplumda yaşanmakta ve otorav adı verilen robotlar günlük hayatlarında yardımcı olmaktadır. Bu şehirlerden biri olan Romdo'da, bir vekil torunu olan Araştırmacı Re-l Mayer, Cogito virüslerini aldıktan sonra deliren otoravlar ile ilgili bir araştırma yapmaya başlar. Bu işlem sırasında Proxy adlı bir canavarla iletişime geçer.  
     18 Ginga Eiyū Densetsu (Legend of Galactic Heroes)   TürkAnimeTV Konu
   150 yıldır devam etmekte olan yıldızlararası bir savaş Samanyolu Galaksisini etkisi altına almıştır. Çöküşteki Goldenbaum hanedanlığının hüküm sürdüğü Galaktik İmparatorluğu'yla, işlevselliğini yitirmiş demokratik federasyon Hür Gezegenler Birliği arasında geçen bu savaşta; on binlerce uzay gemisi ve milyonlarca asker çarpışmaktadır.  
     19 Phantom: Requem for the Phantom   TürkAnimeTV Konu
   Mayfa Amerika sokaklarına yayılmıştır. Tüm bu işlerin arkasında olan Inferno adlı bir şirket "Phantom" adlı bir tetikçi kullanmaktadır. Birgün bir Japon turist Phantom'un son cinayetine anıklık eder. Phantom bir kadındır. Tanıklar sorgusuz öldürülmelidir fakat genç adamın beynini yıkanarak bir tetikçiye dönüştürülür. Inferno artık geçmişi olmayan Zwei adlı bir tetikçiye sahiptir.  
     20 Jormungand   TürkAnimeTV Konu
   Dünya barışı için çalışan acımasız bir silah tüccarı. Kaotik bir çatışma içinde doğan bir çocuk asker. Yaşamları silah pazarına dönüşmüş bu dünyada birleşecek.        21 Gungrave    TürkAnimeTV Konu
   Tüm arkadaşlarının trajik ölümü üzerine Brandon Heat kalan tek arkadaşı Harry Mcdowel'ın peşinden en büyük mafya teşkilatı olan Millennion'a kadar gider. Harry güç için mücadele ederken Brandon'ın amacı Millennion lideri tarafından tutulan sevdiği kadın için burada kalmaktadır. Yıllar geçer Brandon sadakatini kanıtlar fakat bununla beraber Millennion liderinin asıl amacını da öğrenir.  
     22 Aoi Bungaku Series   TürkAnimeTV Konu
   Seride klasik Japon edebiyatının altı modern eseri işlenmektedir.
   Osamu Daizai'nin; Ningen Shikkaku (Artık insan değil) ve Hashire Melos! (Koş, Melos)
   Natsume Soseki'nin Kokoro(Ruh)
   Ryonusuke Akutawa'nın Jigoku Hen (Cehennem Sahnesi) ve Kumo no İto (Örümcek Tehlikesi)
   Ango Sakaguchi'nin Sakura no Mori no Mankai Shita (Ormanda Açan Sakura Ağacının Altında)  
     23 Texhnolyze   TürkAnimeTV Konu
   İnsan yapımı bir yer altı şehrinde, sürgün edilmiş bir neslin torunları Lux şehrinin kontrolü için yarışmaktadır. Ödüllü bir dövüşçü olan yetim İchise bir çatışma esnasında bir bacağını ve kolunu kaybeder. Doktor olan genç bir kadın tarafından kurtarılarak Texhnolyze denilen bir evrim için denek olarak kullanılır. Artık güçlü bir organizasyon olan ve Lux kontrolünde sözü geçen Organ'ın Oonishi adlı liderinin kanatları altına alınmıştır.  
     24 Sidonia no Kishi   TürkAnimeTV Konu
   Bilinmeyen bir metod kullanan uzaylı bir ırkın solar sistemi yok ettiği Gauna olayının ardından bin yıl geçmiştir. İnsanlığın bir kısmı "tohum gemileri" adı da verilen Sidonia ile kaçmayı başarmıştır. Nagate Tanikaze bu gemide doğrup büyümüştür. Gardes adındaki devasa robota pilotluk yapmak için eğitimlere katıldığında, Tsugumori adı ile bilinen efsanevi bir birlikte çalışmak için görevlendirilir. Nagate ve arkadaşları insanlığın geleceği için Gauna'ya karşı hayatlarını ortaya koyarlar.  
     25 Psycho Pass   TürkAnimeTV Konu
   Yakın bir gelecekte geçen dizinin konusu insanların anında kişiliğini ve aklındakini hesaplamaya dayanan bir sistemi anlatır. Bu biilgiler kaydedilir ve işlenir. Psycho-Pass standart bir birey olmanın ölçümlerini sayar. Hikayenin merkezinde suç yönetmekle görevli "İcra Memuru" Shinya Kougami bulunmaktadır. Gelecekte ölçülebilen duygu, düşünce ve kişilik bireylerin suç oranı ile ilgili de bilgi vererek suça teşfiği önleme amaçlı kullanılmaktadır.
          26 Darker Than Black
     TürkAnimeTV TürkAnimeTV TürkAnimeTV Konu
   Cennet Kapısının Afrikada, Cehennem Kapısının ise Japonya'da ortaya çıkmasının ardından 10 yıl geçmiştir ve insanlık sahte bir gök yüzüne bürünmüştür. Amaçları belli olmayan kapılar her hangi bir fizik kuralına da uyumlu değildir. Kapılarla beraber bazı doğaüstü güçlere sahip yükleniciler de ortaya çıkar.
   Kara Melek (Azrail) olarak bilinen Hei isimli genç bu en güçlü yetilerden birine sahiptir ve gözleri görmeyen Yin adlı yardımcısı ile Cehennem kapısının sırrını bulmaya çalışmaktadır.  
     27 Gantz   TürkAnimeTV Konu
   Hayatınızın kötü gittiğini mi düşünüyorsunuz? Bazen ölüm daha kötü olabilir. Kurtuluş rahatlık ve sizi almayı bekleten bir Tanrı'nın olmadığını düşünün.
   Kei Kurono öldükten sonra kendisini yeteneklerinin, akıl sağlığının ve hayatta kalma iradesinin test edildiği bir oyunda bulur. Hayatı kendisine ait değildir; ölümü ise tekrar tekrar karşısına öıkan bir kabus. Peki ya reddederse? Tanrı bilir ne olur?
   Uyarı: Gantz zayıf kalbi olanlara göre değildir. İçinde kan, tecavüz ve şiddet kol gezmekte, şiddet, açgözlülük gibi günümüz dünyasının çirkinliklerini barındırmaktadır.  
     28 Saraiya Goyou   TürkAnimeTV Konu
   Efendisiz bir samuray olan Akitsu Masanosuke yetenekli ve sadık bir kılıç ustasıdır ama bir o kadar da saftır. Bu doğası onun bir çok kez efendisini bırakmasına neden olmuştur. Aç ve umutsuz bir halde iken Beş Yaprak adlı bir çetenin lideri olan Yaichi'nin koruması oluverir. Çetenin sinsi faaliyetlerinden rahatsız olsa da Masa Yaichi'nin hareketlerinin göründüğü gibi olmadığından şüphelenmeye başlar. Şüphelerine rağmen Beş Yaprak dünyasına giren Masa bu çete üyelerinin hayatlarına hayranlık duymaya başlar.  
     29 Touhai Densetsu Akagi: Yami ni Maiorita Tensai   TürkAnimeTV Konu
   Mahjong aile ve arkadaşlarla oynanan bir oyun olmanın yanında toplumun karanlık köşelerinde de oynanan bir oyundur. Nangou 3 milyon yen borcu olan takıntılı bir kumarbazdır. Sicilini temizletmek için son bir defa mafya ile giriştiği bir mahjong oyununda hayatını ortaya koyar. Maalesef oyun ilerledikçe her hamlede ödülden uzaklaşarak ölümüne yaklaşmaktadır. Nangou için tüm umutlar kaybolduğu esnada polisten kaçan Akagi adlı genç içeri dalar. Umutsuzca oyunu tersine çevirmek isteyen Nangou oyunu bir kaç kural öğrettikten sonra Akagi'nin ellerine bırakır. Mayfa bu duruma alaycı yaklaşsa da çok yakında Akagi'nin doğuştan kumarbaz olduğunu anlayacaktır.  
     30 Tatakau Shisho: The book of Bantorra   TürkAnimeTV Konu
   Ölenlerin Bantorra Kütüphanesinde kitaba dönüştüğü ve isteyenin açıp geçmişine baktığı bir dünyada Bantorra Kütüphanesinin psişik güçlere sahip Silahlı kütüphanecileri ve Sindeki Kyoudan adlı karşıt dini görüşlü bir grubun çatışmasını konu almaktadır. İyi seyirler.
  • By Barış D. Baryshx
   Mangaka = Yamamoto Hideo
   Cilt: 15
   Bölümler: 166
   Manga Durumu = Bitmiş
   Yayın tarihi = 17 Mart 2003'den, 21 Şubat 2011 kadar.
   Tür = Seinen, Drama, Horror, Mature, Mystery, Psychological, Supernatural
   Yaş = +18
   Myanimelist Puanı = 8.35
   Türkçe Çeviri 6'dan sonraki cildler = https://osoisubs.wordpress.com/manga/devam-eden-3/homunculus/
   Buradan İlk 6 cildini indirebilirsiniz = http://www.mangaindir.blogspot.com.tr/2015/01/homunculus-turkce-manga-indir.html?m=1
   Gerçek, gerçek, gerçek…
   Aradığımız gerçek nedir. Aslında gerçeği mi arıyoruz, yoksa tutunabileceğimiz bir yalan duymayı mı tercih ediyoruz?
   Pişmalık; vicdanınızda sizin tamamlanamamanıza, bir bütün halinde olamamanıza sebep olan olaylar olarak da ifade edilebilir. Vicdan ise; pişmanlıklarınızın ruhunuzda yaktığı ateş...
   ESP “Extra Sensory Perception” - Duyular Dışı Algılama; Parapsikologların telepati, durugörü, prekognisyon gibi beş duyunun ötesindeki her türlü paranormal algılamaları belirtmek üzere kullandıkları terimdir.
   Bu hikayede bunlarıda görebileceksiniz..
   Susumu Nakoshi; zamanını, evsiz insanların bir arada kaldığı parkta geçiren, sahip olduğu tek şey arabası olan yalnız biridir.
   Ito Manabu ise; Bir tıp öğrencisidir ve en büyük merakı insan psikolojisi ve ESP’ dir.
   Nakhoshi’nin beş parasız kalması ve Manabu’nun üzerinde takıntılı olduğu Trepanasyon deneyini gerçekleştirmek için yeni birini ararken yolları bu parkta kesişir. Nakoshi ilk başta kabul etmesede bu deneyi, arabasının kaybolması ile çaresiz kalır.
   Deney sonrası her şeyin aynı kaldığını düşünselerde artık Nakoshi için gerçek tanımı görünenden çok daha başka bir anlam taşımaya başlayacaktır.
   İnsan vardır fark edilmez süsünden, kimi farksızdır koyun sürüsünden, her gördüğün şekle kapılma, insan bu belli olmaz görüntüsünden. (Ömer Hayyam)
   Alıntıdır = http://www.animemangatr.com/forum/manga-tanitimlari-ve-incelemeleri/3038-homunculus/
   Not = Tanıtımı yapan arkadaş devrik cümle, yazım yanlışları yapmış onları düzelttim. Birkaç ekleme yaptım, birde aşağıdaki kitap alıntısını ekledim.
   Trepanasyon (Kafa Tasından Parça Çıkarmak)
   Saçmasapan yani normlara aykırı davranan insanlara kafayı yemiş deriz. bu elbetteki mecazi bir anlatımdır zira hiç kimse kendi kafasını yiyemez.oysa yüzünde mutlu bir ifadeyle dolaşan insanlara kafayı delmiş demeyiz.elbette her mutlu insan kafayı delmemiştir ama delebilmişlerin mutlu olduğuna şüphe yok.
   Trepanasyon milattan önceki dönemlerde bile uygulanan oldukça yaygın bir tedavi yöntemi. Ortaçağda delilerin kafasındaki şeytanı dışarı çıkarmak için sıklıkla bu yönteme başvurulmuş. Gerçekten şeytanın dışarı çıkmasını sağlıyor mu bilinmez, ama kafatasının matkaba benzer bir aletle delinip bir parçasının çıkarılmasıyla kafa içi basıncının düştüğünden insanın rahatladığı kesin.
   1960'lardaki "Psychedelic" hareketiyle birlikte kafayı delenler tekrar ortaya çıkmaya başladılar. Zihin ve beden arasındaki ayrılığı gidermek için bu yönteme başvuran ve kendi kafasını kendi delen ilk kişi "Bart Huges"tir. Huges o tarihte bilimsel açıklamalarıyla oldukça ünlüdür ve bad tripten kurtulmak için, LSD atarken şeker ve c vitamini tüketilmesi gerektiğini de ilk o keşfetmiştir.
   Tepetaklak durarak ya da soğuk sudan sıcak suya girerek aniden kan basıncını arttırmak, böylece beyne daha fazla kan gitmesini sağlamak gibi geçici yöntemlerin yerine trepanasyonun çok daha etkili olduğunu keşfeden huges, lokal anestezi, elektrikli matkap ve neşter kullanarak kafayı delmişti. Joey Mellen ise ancak üçüncü girişiminde kafayı delmeyi başardı. Yazdığı "Bore Hole" adlı kitapta, operasyondan sonraki ilk dört saatte özgürlük ve rahatlama duygusunun nasıl tüm bedenini sardığını ve daha sonrada hep bu duygularla yaşadığını anlattı melen..operasyon sırasında yanında olan ve ona yardım eden (mesela matkabı fişe takan) amanda fielding ise kendi trepanasyonunu filme çekerek, delik kafayla verdiği konferanslarda izlettirdi.
   Tüm bu insanlar rahatlamak ve dünyaya gülümseyerek bakmak için delmişlerdi kafalarını. ama trepanasyon delileri ve dahileri işlevsiz bırakmak için yani içlerindeki şeytanı kovmak için kullanılmıştı.
   yalnızca beynin içindeki basınçtan değil, vücuttaki herhangi bir mikroptan bile şeytan sorumlu tutulmuştu.1500'lü yıllarda hastalıkların insandan insana, havadan ya da eşyadan insana bulaşabildiği de ortaya çıkana dek milyonlarca insan ateşi yükselip titremeye başladığı için yakılmıştı bile. Veba salgınlarında yakılan onbinlerce insanda cabası.
   Neyseki matkap kullanmadığı halde kafatasında delik olan bir sürü insan var etrafımızda ve hayat onlar sayesinde hala yaşanmaya değer.
   ALINTI = Altay Öktem'in "Hayat Bazen Çentiklidir" adlı kitabından.
   Not = Son olarak diyeceğim, böyle harika bir serinin yarım bırakılması manga severler için büyük kayıptır. Umudum, birilerinin değerini anlaması ve mangayı bitirmesidir. Ayrıca 18 yaş uyarısıda verelim.
  • By Rewold
   Tono To Issho: Gantai no Yabou
    
   Yıl:2011
   Türü: Komedi-Samuray-Seinen-Tarih-Parodi
    
   Sengoku Dönemini ve ünlü samuray generallerini anlatan komedi parodisidir. Japonya'nın Savaşan Beylikler dönemindeki Date Masamune, Uesugi Kenshin, diğer generaller ve onların yaverlerininin günlük yaşantısını ve tuhaflıklarını izleybilirsiniz. Her bölüm 3,5 dakikadır.,
    
   İndirme Linki (Torrent):http://yadi.sk/d/4i0-5CJJQyrbi
   Altyazı:http://x2t.com/306088
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.