Jump to content
Türk Anime TV Forum

Önerilen İletiler

Anime Tanıtım

 

Hal

 

7ZPocME.jpg

 

Tür:  Trajedi, Romantik

 

Yayınlanma Tarihi: 08/06/2013

 

Film Süresi: 60 Dakika

 

Yönetmen: Makihara Ryoutarou

 

Firma/Stüdyo: Wit Studio

 

Müzik: Michiru Oshima

 

Başlıca Seiyuular:  Yoko Hikasa, Yoshimasa Hosoya, Mamoru Miyano

 

 

Romantik hikâyemiz; olası uzak bir gelecekte robotların insanlarla iç içe yaşadığı bir zamanda geçmektedir.

 

Mutlu bir hayatları olan Kurumi ile Hal’ın talihsiz bir uçak kazası sonrası hayatları altüst olur. Kazadan sonra sevdiğini kaybeden Kurumi büyük bir travma geçirir ve kendini insanlardan soyutlayarak günlerini hep evde geçirir. Kurumi’yi hayata yeniden bağlamak içinse Q01 adlı robot görevlendirilir. Q01, Hal’ın yerine geçerek Kurumi’nin yaşadığı küçük Japon kasabasına gider. Robot Hal, insan duygularından bir haber olduğu için Kurumi’yi nasıl ikna edeceğini bilemez. Tam da bu noktada herkesin elinde dolaşan rübik küpler sayesinde bir şeyler yapabileceğini anlar. İnsanlar bu küplerin üstüne gerçekleşmesini istedikleri dilekleri yazarlar ve bu bulmacayı çözdüklerinde de dileklerinin gerçekleşeceklerine inanırlarmış. Robot Hal bu rübik küpler sayesinde Kurumi’nin geçmişte kendisi ve Hal için dilediği şeyleri çözerek Kurumi’ye yavaş da olsa yakınlaşmaya başlar.

 

LgbHTMD.jpg

 

Konu bir çiftin hüzünlü aşk hikâyesi ve ölen kişinin ardından hayatta kalan kişiyi hayata döndürmek içinse bir insanın yardımı yerine robottan faydalanılıyor. Japonların şimdi olmasa bile böyle bir şeyi gelecekte yapacaklarına kesinlikle inanırım açıkcası. Tabii hisleri olmayan bir makine sizi nasıl anlayabilirse artık!? Robot Hal bunu çok iyi başarabiliyor hem de o kadar başarılı ki Kurumi’yi saklandığı dolaptan çıkarmayı başarıyor ve onun gizemli dünyasına giriyor. Kurumi adlı kızımız ise Robot Hal’ın gelmesine ilk başta sinirlenmiş olsa bile onun kendisi için yaptıklarını gördükçe önyargıları azalıyor ve ona Hal ile yaşadıkları anıları anlatıyor. İşte bu noktada Kurumi ve Hal’ın mutlu, ama arada tartışmaları da olan bir ilişkileri olduğunu görüyoruz. Ayrıca Hal’ın geçmişi bir o kadar da karmaşıktır.

 

yapCCHJ.jpg

 

Her ne kadar teknoloji harika bir hızla gelişmiş olsa bile hâlâ kasabalarda yaşayan insanların küçük eski evleri ve dükkânların aynı şekilde var olduğunu görmek aslında biraz ilginç geliyor. Yani hayat aynı şekilde ve aynı tarzda devam ediyor. Burada yeni olan tek şey insanların arasında artık robotların da var olduğudur. 

 

xpHl6Nr.jpg

 

Gerek karakter gerek arkaplan çizimleri oldukça güzel görünüyor. Hele bazı sahnelerde oldukça gerçekçi çizimler hoşunuza bile gidecektir eminim. Aynı şeyi müzikleri için de söyleyebiliriz. Romantik bir seri için rahatlatıcı müzikler seçilmiş.

 

 

[ İyi Seyirler ]

 

_____________________________________________________________________________

 

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/hal

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kaç yıllık evliyim yeri geliyor eşim anlamıyor.. :( .Bu da robot hani... ;) Yine bana göre insanlardan daha bir insanmış hani.. :P .Güzel bir konu her zamanki gibi..Birazda ders alması gerkir bu tür olanların   -_- Bilgilendirme ve paylaşım için teşekkürler.. :)

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Animenin çizim kalitesi güzel, herşeyi güzel

Tek eksik noktası aslında kısa oluşu.

12 bölüm bence rahat çıkardı.

Kendi adıma sevdiğim bir Ovaydı.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

  • Bu sayfadaki üyeler   0 üye

    Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok

×
×
  • Yeni Oluştur...