Jump to content

Katakana İle Adınızı Yazmak

Kasei

Önerilen İletiler

Okulda Barış isimli bi arkadaşım var. İlk başta da dediğim gibi u sesi u-ı arası bi ses olarak çıktığı için o arkadaş adını Barushu olarak yazıyor. バルシュ şeklinde. Zaten adını söylerken normal şekilde söylersen, onlar da o şekilde söylemeye çalışır zaten. Bi metinde böyle yazarsın ama. :)

バルシュ google'dan bakınca baris ve barış manço çıkıyor :D https://www.google.com.tr/search?q=%E3%83%90%E3%83%AB%E3%82%B7%E3%83%A5&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=L2bdUquMNYiIyAOp_IHADQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1920&bih=900

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...
  • Yanıtlar 42
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhaba arkadaşlar. Burada Japonların yabancı kelimeler için kullandığı katakana adı verilen karakterler ile adınızı nasıl yazabileceğinizden bahsedeceğim. Öncelikle bildiğiniz üzere Japonca'da "n" se

Anlam çevirilerine daha çok önem veriyorum ama eline sağlık güzel olmuş konu :)   Anlam çevirisi şöyle oluyor: Mesela benim adım Emel.. Anlamı: arzu istek gaye amaç.. İngilizce de Desire oluyor.. Japo

Aklıma o kadar az isim geldi ki :D  Ercan: E-RU- Jİ- küçük ya -N yani : エルジャン 

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Merak ettim benimki ne acep ^^ Ama uğraşmıcam ^^ Benim yerime uğraşcak varsa ismim abdulkadir. Bu yüzden üşengecim ^^

アブドゥオケーダー (Abuduokeedaa)

Adım Hena ismimin anlamı mutluluk o da japonca Shiawase desek yazılışı da 幸福 böyle mi oluyor o zaman? Google translate sağolsun :D

ヘナ (Hena)

Sanırım böyle yazılıyor isimleriniz..hiçte üşenmedim.. ^_^ :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.