Jump to content

Kamisama Hajimemashita Tanıtım(Yanlışlıkla inceleme yapmış olabilirim. :D)

Önerilen İletiler

Uzuuun uzun yazdım diye okumadan çıkanları, rüyasında eşekler kovalasın. Yeni çoraplarıyla ıslak tuvalet terliğine bassınlar!d1%20(16).gif 

Tanıtımdan önce bir soundtrack:  :D ( Dinlerken bir yandan da okumak isteyenler için gelsin. c1%20(17).gif)

http://www.youtube.com/watch?v=ar4DcQ-r088&list=PLqOXNXc5gTxpHVP_aX-WosjBzrAg3omBK

Şarkıyı dinlerken başının şişmesi dileğiyle.  :happy-onion-head-emoticon:

İlk anime tanıtımımla foruma merhaba! :D

KrE8L3.jpg

Yapım Yılı: 2012

Tür: Romantik, Shoujo, Fantastik, Komedi,

Bölüm sayısı: 13 (Sevmiyorum bu sayıyı. Batıl inançlarım var benim. : :D Ova bölümü de var. 

Konusu:

Momozono Nanami’nin babası borçları yüzünden evi terk eder. İcra memurları gelir. Nanami de bir valiz eşyasıyla çulsuz kalır. Hem çok şanssız hem de çok şanslı (Evet evet çok şanslı. Zamanla sen de şansını fark edeceksin. ) esas kızımızın yaşam öyküsü başlar.

Bavuluyla, çaresizce parkta otururken köpek tarafından kovalanan bir adam görür. El kadar köpekten korkan adam ağaca tüner. :D  Köpekten kurtulmak için Nanami’nin  Pikachu gibi tatlı köpeğe “Kış kış” demesi yetti.  Adam karşılık olarak Nanami’nin alnından öper. Nanami’nin halini görünce, ona kendi evini vereciğini der. Böylece Nanami hayatının en saçma dönüm noktasını yaşamış oldu. :D

Başka çaresi olmadığı için riskleri göze alarak adamın tarif ettiği adrese gider.

Nanami kendini ev dışında her şeye benzeyen bir yerde bulur. İçin rahat olsun kızın gittiği yer perili bir tapınak. Bir şey olmaz. :D (Acaba? ) Nanami farkında olmadan, hayatını kurtardığı adamın   tapınaktaki görevini üstlenmiştir.(Görevini nasıl aldığını izleyerek görmeni istiyorum. Çok şaşıracaksın. :D )

Nanami’nin görevi tochigami olmak. (Yerel tanrı. Bunu da izleyerek daha iyi kavramanı istiyorum. :D ) Tapınaktaki tochigami yardımcısı Tomoe Nanami’yi kabul etmez. Tomoe istemese bile Nanami’nin tapınaktaki tochigamilik öyküsü başlar. Yerel tanrılıkta tecrübesiz kızımızın çok çekeceği var.

x882E1.gif

Konumuz kısaca böyle. (Konunun uzun halini düşünemediğini biliyorum. :D )

Animenin çok renkli ve eğlenceli karakterleri var. Ben sadece iki karakterinden bahsediyorum. Diğerlerini Kendin keşfedersen daha çok zevk alacağına inanıyorum.

Momozono Nanami:

KrE8QV.png

Okul ve yerel tanrılığı bir arada halletmeye çalışırken çok zorlanır. Klasik shoujo kızı özellikleri Nanami’de olduğu için zeki değil ve beceriksiz. Bu durum hayatını iyice zorlaştırır.  Hayatın zorlukları Nanami’den güzel gülümsemesini ve neşesini alamaz.

w1NMrB.gif

Duygularını belli etmekten çekinmez. Hiç beklemediğin anlarda cesur davranır. Derdi başından aşkın olsa bile etrafındaki insanlara içtenlikle yardım eder. Yardım etmeye çalışırken her şeyi batırdığı zamanlar olsa bile sevgimi kazanan bir karakter. :D

( En çok kendimi bulduğum karakter Nanami. :ph34r: )

Tomoe:

x3Aj29.jpg

Kızlar genelde ilk Usui der. Ben de Tomoe. :D İşte bu kadar çok sevdiğim bir karakter.

Sırf hayatımın Tomoe’sini bulmak için köpek korkumu yenmeyi deneyebilirim. :D Birini kurtarıp yerel tanrı olma olasılığım sıfır değil. :P

Tam bir tsundere. Hep Nanami’yi düşünür, tehlikelerden korur, her ne kadar başlarda istemese de iyi bir tochigami olabilmesi için Nanami’ye yardım eder. Tomoe’yi tsundere yapan yönü; Nanami’ye tochigami olmasını istemiyor gibi sert davranması. Nanami’ye platonik aşkın acısını yaşattı şebek. 

Herifi görme şansım olsa yapacağım ilk şey:

c1.gif

Peki, Nanami hislerine karşılık bulabildi mi? Cevabını izleyerek kendin bul. :D

Animeye genel bakış:

Eğlenceli, bir o kadar da romantizmin olduğu seri. Animelerden en çok şikayetçi olduğumuz bir yön yok. Yani, animenin sonu bir sürü soru işaretiyle dolu değil. Bitirince anime yarım kalmış gibi izlenim vermiyor…

Geçmişle günümüz iç içe. Nanami okul formasıyla gezerken Tomoe’yi geleneksel kıyafetlerle görmek çok hoş. Japon mitolojisinden küçük bilgiler alıyorsun. Youko, tilki ruhu ve tengu gibi.

Geleneksel müzikler ve tapınaklar seriye ayrı bir hava katıyor.

Müzikleri dinlediğinde böyle yapmanı tavsiye ediyorum: 

c1%20(14).gif

Shoujoyu pek sevmeyenlere bile tavsiye edeceğim anime. (Özellikle erkek animecilere sesleniyorum.:P )

Yazdıkça yazdım, parmaklarım ağrıdı. Benden bu kadar. :D Herkese iyi forumlar.  :lol: 

Resimler:

wLQgGo.jpg

wvZ8VA.jpg

Bi' zamanlar avatarım bu resimdi. :D 

eNkg8a.jpgKPQ62O.jpgepE8Nr.jpgx9GqrN.jpge2jNPA.jpgKrE8va.jpg

Çok hoş bir fan art. :) 

wbyM0j.jpg

Gifler:

tumblr_mf3n03jvJq1ry0ylso1_500.giftumblr_mtecfgTlcb1qg78wpo1_500.giftumblr_mz4uyzSagS1raxepao1_500.giftumblr_msoiuc0r7j1sgdpw4o1_400.giftumblr_mstx4yKv1g1ru6ecio1_500.giftumblr_mi5vncNppe1s5qslao1_500.gif

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Songena:  Şu soundtrack'i ilk  olarak eklemen güzel olmuş bir yandan çalarken bir yandan okuyorsun ben de benzeri bir şeyi yapmayı planlıyordum :) Harika bir okuma deneyimi. :) Ayrıca kişiselleştirmelerini beğendim, kendi karakterinden de ipuçları vermişsin :). Samimi bir tanıtım olmuş eline sağlık.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

eline sağlık sarı şeker ^_^ çok hoş ve hem senin hem de animenin kendi gibi şirin bir tanıtım olmuş ;) aynen c1%20(17).gif şekilde okudum, ben de konu arkasından nasıl şarkı çalarım araştırması içerisindeydim :ph34r: müzik videosunu koymak neden aklıma gelmedi :huh: sonu konusun da sana katışamıyorum maalesef  -_- seri de, her şey tam anlamıyla yerine oturmadan, soru işaretleriyle bitti  <_<  ama animeye bir puan vermek gerekirse genelleme olarak 5 üzerinden 4  Tomoe hatrına  :rolleyes: ben de dualarımı esirgemeyim  :rolleyes:  böyle hoş ve uğraşılmış bir konuya yorum yazmayanların, parmak ucunda çıban çıksın klavyeye basamasınlar  :D 

edit : BEĞEN butonuna basmayanların da  :D
 belki yorum yazamaz felan acıdım bak abla yüreği  :unsure: 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yorumlar için teşekkürler.  :lol:

@jans09: Gerçekten başın ağrısa üzülürdüm. :D

Soundtarckı bulana kadar canım çıkmıştı. :angry:  Yorulunca tanıtımın bazı kısımları eksik kalmıştı. Düzenledim şimdi.  :)  Doğal resimler ve gifler eklmeye çalıştım. Umarım herkes de benim gibi sever resimleri.  :lol:

Resimler:

wLQgGo.jpg

wvZ8VA.jpg

Bi' zamanlar avatarım bu resimdi. :D

eNkg8a.jpgKPQ62O.jpgepE8Nr.jpgx9GqrN.jpge2jNPA.jpgKrE8va.jpg

Çok hoş bir fan art. :)

wbyM0j.jpg

Gifler:

tumblr_mf3n03jvJq1ry0ylso1_500.giftumblr_mtecfgTlcb1qg78wpo1_500.giftumblr_mz4uyzSagS1raxepao1_500.giftumblr_msoiuc0r7j1sgdpw4o1_400.giftumblr_mstx4yKv1g1ru6ecio1_500.giftumblr_mi5vncNppe1s5qslao1_500.gif

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Heee ben bu saatte girdim ve gördüm :D Ellerine sağlık güzel bir seriye benziyor...Zaten Soundtrack i açınca,önceki hayatımda mısırlı dansları yapabilen biri olduğumu farkettim :D Güzel müzik yani :D

Öncedende indirmişdim ama Shoujo animesi dedikleri için türüne paso geri planda kalmışdı benim için.Bu anlatımdan sonra en yakın zamanda merakla izlicizzz artıkın :ph34r:

PS: Bu spoilersız halimi acaba :ph34r: Sanki ilk 1-2 bölümü özet geçmişsin hissiyatına kapıldım :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.