Jump to content

Naruto (Spoiler İçerir)

getsuga

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 296
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Kakashinin rin' i öldürme sebebi spoilerdadır arkadaşlar :P

Kishi  öyle bir canavar yarattı ki kendi bile işin işinden çıkamıyor.Böyle giderse kishi seriyi bitireceğine seri kishinin işini bitirecek  :D Naruto uçuyoruş sasuke atlıyor zıplıyor şu sakura da ölme

Bleach okumak 7.4 saniye, sayfaların yüklenmesiyle beraber 33.6 saniye. Naruto okumak 1 dk. Zaten ölümüne trollüyor. Kaguya'nın yaş dayanmış 3000'e. Hala hareme azıtıyor. Naruto orada "uzun zamandır g

Galiba asıl sen olayı anlamamışsın. "GÜÇ" den bahsetmiyorum. Sharingan başlı başına acı öfke nefret den çıkmış bir göz tekniğidir. Mangekou sharingan ise nefretin dibine vurmuş, kötülüğün pençesinden kurtulamayanların simgesidir. Eternal mangekou sharingan ise aklının alabileceği her türlü psikolojik acıyı çekmiş kişilerin tekniğidir.

Temelinde "kötülük" olan bir göz jutsu su her ne kadar güçlü olursa olsun asla asalet ve iyiliğin yerini dolduramaz. Byakugan >>Sharingan dememin sebeplerinden biri bu. 

Temel teknikler ele alındığında byakugan zaten sharingan dan daha güçlü bir göz jutsusudur lakin daha sonra kişinin yaşadığı acılarla inanılmaz boyutlara gelen güçler kazanılır. Kazanılan güçler bir nevi ruhunu feda ederek elde edilir.

Kishi de bu sayıda byakugan ın annesinin normal gözleri olduğunu gösterdi. 

Naruto olayı da : sadece bi teori , baya dayanaksız bir şekilde sallıyorduk bugüne kadar ama 671 de açıkca rikodou no sennin "gücümü size vericeğim" dedi . Rinnegan bu adamın temel gücü değil mi ? Ayrıca zaten Ashura nın çakrasına sahip birine İndra nın çaklarını verirsen = rinnegan. Bunu da aynı bölümde söyledi "madara 1st hokage nin hücrelerini kendine aldı ve böylece Ashura nın çakrasını kendisiyle birleştirdi. Bu yolla Rinnegan açtı"

Eğer nefret yönünden bakarsan  mangekou sharinganı açmanın başka yolları var doğru ilk açan kişi en yakın arkadaşını öldürmeli güçlendirmek için nefret ile beslenmeli fakat  mangekou'yu açmanın diğer 2 yolu daha var hatırlıyorsundur sanırım kaskashi ve itachi olayını.Ama temelde nefret yüzünden büyük diyorsan o senin kendi düşüncene girer ona bir şey diyemem.Ama temelde dahi bir uchiha normal sharinganla bile byakuganı yenebilir nasıl dersen byakuganlı birisinin taijutsunun kopyalaması yeter.Sasuke nejiyi kopyalarsa hiç bir fark olmaksızın aynı taijutsuyu yapabilir.Aynı şekilde diğer hareketleride yapabilme olasılı var tabi ama kishi bunu yapıpda byakuganı iyice ezmez.

Naruto olayında narutonun rinneganı açıcağını sanmıyorum ama bu tabikide benim teorim.Sasuke indra , naruto ashura seviyesini ulaşıp ikisi beraber yenicekler diye düşünüyorum.Kendi gücümü vericem dedi fakat bu chakrasal olucak mangekou olmadıktan sonra rinneganın açılcağını sanmıyorum madarıyı örnek vermissin tmm iyide adamda mangekou var !

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eğer nefret yönünden bakarsan  mangekou sharinganı açmanın başka yolları var doğru ilk açan kişi en yakın arkadaşını öldürmeli güçlendirmek için nefret ile beslenmeli fakat  mangekou'yu açmanın diğer 2 yolu daha var hatırlıyorsundur sanırım kaskashi ve itachi olayını.Ama temelde nefret yüzünden büyük diyorsan o senin kendi düşüncene girer ona bir şey diyemem.Ama temelde dahi bir uchiha normal sharinganla bile byakuganı yenebilir nasıl dersen byakuganlı birisinin taijutsunun kopyalaması yeter.Sasuke nejiyi kopyalarsa hiç bir fark olmaksızın aynı taijutsuyu yapabilir.Aynı şekilde diğer hareketleride yapabilme olasılı var tabi ama kishi bunu yapıpda byakuganı iyice ezmez.

Naruto olayında narutonun rinneganı açıcağını sanmıyorum ama bu tabikide benim teorim.Sasuke indra , naruto ashura seviyesini ulaşıp ikisi beraber yenicekler diye düşünüyorum.Kendi gücümü vericem dedi fakat bu chakrasal olucak mangekou olmadıktan sonra rinneganın açılcağını sanmıyorum madarıyı örnek vermissin tmm iyide adamda mangekou var !

Öncelikle : 2nd Hokage "uchiha" ların gücünü araştırmış ve nereden geldiğini gayet net bir şekilde biz okuyuculara söylemiştir. Sharinganın kendi varlığı "acılar"dan geliyor. Kötülüklerden beslenerek büyüyen bir güç. Mangekou sharingan dan bahsetmiyorum bile... Harmoni ve iletişim ile uzaktan yakından ilgisi olmadığı için ninshuu ya da uymuyor zaten.

Mangekyou Sharingan ı açmanın başka yolları olduğunu söylemişsin. Nelermiş onlar çok merak ettim çünkü ben öyle birşey hatırlamıyorum. Kakashi mangekyou sharingan ını Rin i öldürdüğünde açtı.

http://anime.stackexchange.com/questions/4484/when-did-kakashi-and-obito-awaken-their-mangekyou-sharingan

İtachi ise en yakın arkadaşı Shisui nun ölümüyle Mangekyou sharingan ı açtı.

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20130714084007AAvR61R

normal sharingan vs byakugan da her zaman byakugan yener.  Naruto bölüm 46 da Kakashi nin dediği gibi : "Byakugan da sharingan gibi özel bir tekniktir. Ama bu yetenek yakından  incelendiğinde Sharingan'ı gölgede bıraktığı görülür"  Bu sözü hayatı boyunca çalışması sonucu "Copy Ninja" lakabı almış tensai bir ninja dan duyuyoruz. Diğer bir ismiyle Kakashi. Copy Ninja'nın kendisi bile " byakugan daha iyi" dedikten sonra bana gelio  " sasuke kopyalayıp yener" deme :) 

Bizim görüşlerimiz arasındaki fark ; Ben manga & anime de verilen bilgiler ışığında, dayanak noktaları sunarak teoriler üretiyorum. Sen ise kendi fikirlerini söylüyorsun.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle : 2nd Hokage "uchiha" ların gücünü araştırmış ve nereden geldiğini gayet net bir şekilde biz okuyuculara söylemiştir. Sharinganın kendi varlığı "acılar"dan geliyor. Kötülüklerden beslenerek büyüyen bir güç. Mangekou sharingan dan bahsetmiyorum bile... Harmoni ve iletişim ile uzaktan yakından ilgisi olmadığı için ninshuu ya da uymuyor zaten.

Mangekyou Sharingan ı açmanın başka yolları olduğunu söylemişsin. Nelermiş onlar çok merak ettim çünkü ben öyle birşey hatırlamıyorum. Kakashi mangekyou sharingan ını Rin i öldürdüğünde açtı.

http://anime.stackexchange.com/questions/4484/when-did-kakashi-and-obito-awaken-their-mangekyou-sharingan

İtachi ise en yakın arkadaşı Shisui nun ölümüyle Mangekyou sharingan ı açtı.

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20130714084007AAvR61R

normal sharingan vs byakugan da her zaman byakugan yener.  Naruto bölüm 46 da Kakashi nin dediği gibi : "Byakugan da sharingan gibi özel bir tekniktir. Ama bu yetenek yakından  incelendiğinde Sharingan'ı gölgede bıraktığı görülür"  Bu sözü hayatı boyunca çalışması sonucu "Copy Ninja" lakabı almış tensai bir ninja dan duyuyoruz. Diğer bir ismiyle Kakashi. Copy Ninja'nın kendisi bile " byakugan daha iyi" dedikten sonra bana gelio  " sasuke kopyalayıp yener" deme :) 

Bizim görüşlerimiz arasındaki fark ; Ben manga & anime de verilen bilgiler ışığında, dayanak noktaları sunarak teoriler üretiyorum. Sen ise kendi fikirlerini söylüyorsun.

Hayır bende manga ve animeden biliglerle diyorum şöyle kakashi'yi tam hatırlayamıyorum fakat yanlış hatırlamıyorsam kakashi itachinin mangekousuna maruz kaldıktan sonra mangekouyu açmıştı çünkü rin'i öldürdükten sonra açsa idi itachi ile karşılaştığında mangekousunu kullanabilirdi itachi senin gibi uchiha olmayıp ve normal sharinganlı birisi benim sharinganıma karşı çıkamaz diyordu ayrıca  bu olaylardan sonra deidara ile dövüştüğüinde ''YENI GÖZ TEKNIĞIM'' diyordu.

İtachiden kastım sasuke ide itachi kendi mangekousunu sasukeye yerleştirdi sonra sasukede kendi mangekousunu açtı.Zamanında narutoyu öldürseydi çok daha güçlü gözleri olabilirdi :D

byakugan olayına gelince kishi byakuganı ezmek istemediğinden normal karşılıyorum zaten mangekounun yanında hiç kaldı byakugan fakat taijutsuları doğuştan ama ana noktası  sharinganın bile göremediği  chakra noktalarına vurmak.Sharingan ile vurduğu yerleri ve stili öğrendikten sonra mantıka yapılabilir ama Kaiten yapılamaz mesela o byakuganın direk kan bağı ile yapılabilecek bir hareket.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hayır bende manga ve animeden biliglerle diyorum şöyle kakashi'yi tam hatırlayamıyorum fakat yanlış hatırlamıyorsam kakashi itachinin mangekousuna maruz kaldıktan sonra mangekouyu açmıştı çünkü rin'i öldürdükten sonra açsa idi itachi ile karşılaştığında mangekousunu kullanabilirdi itachi senin gibi uchiha olmayıp ve normal sharinganlı birisi benim sharinganıma karşı çıkamaz diyordu ayrıca  bu olaylardan sonra deidara ile dövüştüğüinde ''YENI GÖZ TEKNIĞIM'' diyordu.

İtachiden kastım sasuke ide itachi kendi mangekousunu sasukeye yerleştirdi sonra sasukede kendi mangekousunu açtı.Zamanında narutoyu öldürseydi çok daha güçlü gözleri olabilirdi :D

byakugan olayına gelince kishi byakuganı ezmek istemediğinden normal karşılıyorum zaten mangekounun yanında hiç kaldı byakugan fakat taijutsuları doğuştan ama ana noktası  sharinganın bile göremediği  chakra noktalarına vurmak.Sharingan ile vurduğu yerleri ve stili öğrendikten sonra mantıka yapılabilir ama Kaiten yapılamaz mesela o byakuganın direk kan bağı ile yapılabilecek bir hareket.

Hala anlamamakta ısrar ediyorsun. Verdiğim linklere tıklayıp okumayı bile tenezzül etmiyorsun. Okusan Kakashi itachi ve diğerlerinin nasıl mangekyou yu açtığını görürdün. Bu tartışmayı burada bırakacağım. Mantık çerçevesinde tartışmak istediğin zaman özel mesaj yoluyla ulaşabilirsin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.