Jump to content

Animelerin Başkarakterlerinin ezikliği :(

Gin***

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Animelerde genelde baş karakter o animenin güç konusu ya da olayı neyse onda sıfırdan başlar ve kendini geliştirir... O yüzden eziktir ama kendini geliştirir. Buna en iyi örnek baş karakter Naruto dur.. Bunun sebebini bilmemeniz garip...

Sıfırdan başlayıp kendini geliştirmek Japonların tarihinde var... Bir çok savaştan sonra hiçbir yardım almadan küllerinden doğdukları için animelerinde de bu olguyu işlerler... Karakter kendini geliştirene kadar ki bu bir kısa seri ise geliştiğini pek fark edemiyorsunuz biraz fıtık ediyor ama sonuçta animenin ilkk bölümündeki baş karakterle son bölümündeki baş karakterin hayata bakış açısı farklı oluyor.. Ama değişmeyen bir şey var: Her ne kadar istisnaları olsa da baş karakter başta olayı bilmiyor kavrayamıyor ya da ezik olsa da azimli ve çalışkandır... Bu da bana göre onu ezik yapmaz tam tersine güçlü ve karizmatik yapar...

Bu tarz Japon inançları ve tarihi hemen her animede var. Mesela Göz hastalıkları stajındayken bir hocam söylemişti. İnsanlar sevdikleri bir şeye bakarken sempatik sistem devreye girer ve göz bebekleri büyür. Japon çizgifilmlerinde insanları gözleri bu yüzden büyük çizilir. Kötü karakterlerinki ise genelde daha küçük ve mattır. Bunu duyduktan sonra izlediğim animelerde genellikle fark ettiğim bir şey oldu. Tam %100 doğru olmasa da çoğu animede böyle. Mesela en iyi örneklerden birisi Gintama nın şu açılışı.. İyi karakterlein gözlerinde gökyüzü yansırken kötülerde olmuyor böyle bir şey:

http://vimeo.com/62587928

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 44
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

seinen serilerde bahsettiğin ana karakter tipinden çok az var. bi de resmen Lelouch'u tanıtmışsın altta yazdıklarınla, ama heralde şimdiye kadar izlemişsindir Code Geass'i :D

bende bu durumdan çok rahatsızım bu nasıl bi ezikliktirya    bkz:Mirai nikki: yukki

Evet arkadaş çoğu kişinin sevmediği birşey bu bence.5 senedir anime izliyorum Çoğu animede baş karakterler aşırı ezik artık bu japonların özündenmi kaynaklanıyor bilmiyorum ama bana göre bence bi baş

Evet arkadaş çoğu kişinin sevmediği birşey bu bence.5 senedir anime izliyorum Çoğu animede baş karakterler aşırı ezik artık bu japonların özündenmi kaynaklanıyor bilmiyorum ama bana göre bence bi baş karakter

-yakışıklı olacak(bi karizması olsun bari :D)

-Soğukkanlı olacak

-Akıllı olacak

-Sapık olabilir orasına karışmam(hahah :D)

-Gerektiğinde zor kararlar vermeli

-Korkmayacak(herkez korkar korktuğunu belli etmeyecek anlamında)

-Herkeze yardım edeceğim düşüncesinde olmamalı

Böyle olmalı :D

Kısaca Lelouch Britania :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Animelerde genelde baş karakter o animenin güç konusu ya da olayı neyse onda sıfırdan başlar ve kendini geliştirir... O yüzden eziktir ama kendini geliştirir. Buna en iyi örnek baş karakter Naruto dur.. Bunun sebebini bilmemeniz garip...

Sıfırdan başlayıp kendini geliştirmek Japonların tarihinde var... Bir çok savaştan sonra hiçbir yardım almadan küllerinden doğdukları için animelerinde de bu olguyu işlerler... Karakter kendini geliştirene kadar ki bu bir kısa seri ise geliştiğini pek fark edemiyorsunuz biraz fıtık ediyor ama sonuçta animenin ilkk bölümündeki baş karakterle son bölümündeki baş karakterin hayata bakış açısı farklı oluyor.. Ama değişmeyen bir şey var: Her ne kadar istisnaları olsa da baş karakter başta olayı bilmiyor kavrayamıyor ya da ezik olsa da azimli ve çalışkandır... Bu da bana göre onu ezik yapmaz tam tersine güçlü ve karizmatik yapar...

Bu tarz Japon inançları ve tarihi hemen her animede var. Mesela Göz hastalıkları stajındayken bir hocam söylemişti. İnsanlar sevdikleri bir şeye bakarken sempatik sistem devreye girer ve göz bebekleri büyür. Japon çizgifilmlerinde insanları gözleri bu yüzden büyük çizilir. Kötü karakterlerinki ise genelde daha küçük ve mattır. Bunu duyduktan sonra izlediğim animelerde genellikle fark ettiğim bir şey oldu. Tam %100 doğru olmasa da çoğu animede böyle. Mesela en iyi örneklerden birisi Gintama nın şu açılışı.. İyi karakterlein gözlerinde gökyüzü yansırken kötülerde olmuyor böyle bir şey:

http://vimeo.com/62587928

Kardeş benim eziklikten kastım güç değil davranışları 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öyle karakterleri severim ama ezikleri de severim :D Ama ezik şöyle olursa iyi olur sırf iyi birisi olduğu için filan gücünü kullanmak istemese aslında çok güçlü olsa arada delirse filan :D Örneğin Ao No exorcist :D(ana karakterin adını unuttum şimdi :/) Bu arada bu tarz animeleri de önerebilir misiniz?Havalı anakarakterin olduğu :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ao no exorcistteki ana karakter ezik değilki :/

ezikten kastım 

Mirai nikki deki yukki gibi bir bak istersen

Yukki'yi sevmiyorum zaten :D Ama naruto'yu da örnek göstermişsin sinirlendiğinde filan küçükken kyuubiye filan dönüşüyordu havalıydı o zaman :D Şimdi zaten acaip güçlü ezik değil :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Kardeş benim eziklikten kastım güç değil davranışları 

İyi de ideal baş karakterin için sıraladığın 7 maddenin 6 sı bir çok baş karakterde var... Benim dediğim şey davranış için de geçerli... Mirai Nikki örneği vermişsin. Yukki beni son 4 bölüme kadar fıtık etti. Ha şu da var cidden ezik bir karakter ama bu mangakanın kararı.. Bilmiyorum yani sıradan bir ortam günlüğü tutan çocuğun başına öyle bir olay ve öyle manyak bir Yuno gelse herhalde soğukkanlı davranıp hemen adaptasyonunu sağlayamaz.. Biraz empati ile alakalı bir şey.. Ya da Deadman Wonderland daki Ganta mıydı adı o çocuk için de geçerli ki adı üstünde ÇOCUK....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.