Jump to content

One Piece Teoriler ++ [D. ve D. nın Arzusu]

Ace Red Baron

Önerilen İletiler

Çok ilginç ve Sağlam teoriler manga okuyucuları daha iyi kavrayacaktır.

E.Oda ya Teşekkürler..

Teori 1

"D." ve "D.'nin Arsuzu" Adında Yabancı Bir Forumdaki Kişinin Teorisinin Türkçeleştirilmiş Hali.

Gerçek Tarih’te(Kayıp Yüzyıl) tabii ki korsanlar vardı ve bunlar krallığı ele geçirmeye çalıştı. Krallık antik silahları(pluton, poseidon falan) kullanarak kendini savunmaya çalıştı. Ama korsanların da antik silahları vardı, ve krallığı ele geçirdiler. Korsanlar daha sonra antik silahları okyanusu karalardan ayırmak ve karayı ulaşılmaz yapmak için antik silahları kulandı. Bu olay karanın bölünmesine, ve 4 denizi(Kuzey mavi, güney mavi, batı mavi ve güney mavi), Red Line ve Grand Line’ın oluşmasını sağladı. Korsanlar Dünya Hükumeti Korsanları(5 ihtiyar yıldız, asiller ve denizciler) adını aldı, bu yüzden kendi (korsan) bayrakları var ve Dünyaya hükmediyorlar(?). Antik krallık yaşadığı bütün olayları bugün bilinen adıyla ponegliflere kaydeti, ama dünya hükumetiyle aralarındaki savaşı ve bu sırada olan olayları sadece Rio Ponegliflerine kaydettiler.

Yüzyıllar sonra Roger, Grand Line’ın sonunda Rio Poneglifini buldu. Rio Poneglifini okuyarak, kendisiyle birlikte adında “D”yi taşıyanların antik krallığın “Descendents”(Aynı soydan gelen kişi) olduğunu keşfetti. Büyük savaştan kurtulanlar herkese bir gün “Dethrone”(tahtı geri almak) yapacaklarını hatırlatmak için isimlerine “D” koydular, “Will of D.”(D.’nin arzusu) buydu.

One Piece’in sonunda, Hasır Şapka’lar Raftel’e ulaşacak ve Rio Poneglifini okuyacaklar(Robin’in hayali). Gerçek tarihi bilerek, Luffy “Will of D.”(D’nin arzusu)nu gerçekleştirmek ister ve bir devrim başlatır. Bundan sonra Hasır Şapkalar(ve onlara katılmaya karar verenler) ve Dünya hükumeti(Shichibukai’ler, Amiraller, 5 ihtiyar yıldız vs. birlikte) arasında büyük bir savaş olacak. Sonunda, Hasır Şapkalar galibiyet alacaklar, ve Pluton’u(Veya başka bir antik silahı) ateşleyecekler. Silahı ateşledikten sonra Dünya sallanacak, ve bir şekilde Red Line adalarla birleşecek, büyük ve bütün bir toprak oluşturacak, ve bunun adı “One Piece”(tek parça) olacak(Luffy’nin hayali). Ayrıca, 4 deniz birleşecek, Kuzey, Güney, Doğu, Batı diye ayrılmak yerine kısaca “All Blue”(Bütün Mavi) olarak adlandırılacak(Sanji’nin hayali). Ve tüm dünyayı birleştiren kişi “Korsanlar Kralı” olarak anılacak.

Teori 2

Nami ve Zoro Arasındaki Benzerlikler ve "D.'nin Arzusu"

Tamamen Spoiler içine alıyorum... Çok şaşıracaksınız, arkadaş iyi tespitte bulunmuş.

Nedir will of D.? İlk önce “D.” nedir onunla başlayalım..

D. serinin başlarından bu yana gizemini koruyan bazılarına göre Dream(rüya), bazılarına göre Danger(tehlike) ve benzerleri olan ve bu kelimelerin ilk harflerini gösteren bir kısaltmadır. İllaki hepsini de içeriyor olabilir ama bence bir anlamı daha var.Nereden geldim bu çıkarıma. Malum Oda simgesel olaylara çok önem veren bir yazardır.

Birgün wikiyi okuyorum dikkatimi bir şey çekti..

Monkey D. Luffy (モンキー・D・ルフィ Monkī D. Rufi) Japonca yazılımda neden sadece “D.” Latince görünürken diğerleri Japonca. Acaba bir şeyi simgeliyor olabilir mi? Yarım ay? Neden olmasın malum Aydan gelen ırklar var. Bu yarım Ay’ı yada yarım güneşi temsil edebilirdi. Bir yarım ay yada güneş var ise birde bunun diğer yarısı olmalı..

Derken Chopperın seriye dahil olduğu arkın sonunda Dr. Kureha’ın konuşmaları takıldı gözüme.

http://img641.images...830/2413565.jpg

D’nin willi hala yaşıyor mu? Tepede dolunay. Acaba olabilir mi "Will of D" yarım ay olabilir mi? Neden olmasın.. Peki bu ayın yarımlarını nereden bulacaktık ve nasıl..

İşte bu arada "Tb Arkı" geldi. Tb'nin başındaki Cerberus olayı ve Nami'nin evliliği. Bu evlilik olayı içinde romantizm bulunmayan bir seri de ancak seri sonunda gerçekleşebilecek bir durumdu. Derken...

http://img833.images...325/4922775.jpg

Nami'nin kolyesine dikkat. Sizce neye benziyor?

Nami gelinlik içerisindeyken Zoro'nun küpesine benzeyen kolye olayına dönelim. Ben bundan 2 şey çıkarılabilir diye düşünmüştüm.

-- Nami ile Zoro seri sonunda evlenebilir.

-- Yada Nojiko (Nojiko gerçi gerçek kardeşi değildir ama kardeş gibidir kolundaki bilekliklerden biri yada herneyse Nami'e vermiştir.) olayı gibi kardeş çıkacaklar.

Şöyle genel şekilde seriye bir baktım. Ve 2 karakter arasında karşıma çıkan benzerlikler beni şoka uğrattı. Buyrun sizinle paylaşayım.

Benzerlikler ve Farklılıklar (NOT:Bu benzerlik ve Farklılıklar "D." ve ters "D" yani Dr. Kureha konuşurken görünen dolunayın 2 yarısının aynı anda hem aynı yönlerinin hem farklılıklarının hemde bir bütünü oluştururken birbirilerini tamamlamalarını açıklamak için verilmiştir. Daha sonra verilecek olan kuina ve zoro örneğinde bu 2 yarım yani ayın 2 yarısı olayının daha iyi anlaşılacağını tahmin ediyorum.)

1- İkiside köylerinde ayrılmadan önce 8'er yıl çalışmışlardır. Zoro Dojo'dan ayrılmadan önce 8 yıl dojoda çalışmış, Nami de 8 yıl boyunca köyünü kurtarmak için çalışmıştır.

2- Nami'nin stafı 3 parçadır, Zoro 3 kılıç kullanır, (Luffy 3 Gear'a sahip yada yüzündeki yara sayısı 3 diyebilirsiniz. Evet Nami, Luffy ve Zoro arasında ilginç benzerlikler var.)

3- Benzer kişiliklere sahiptirler (aksini idda edenler ve nami korkak diyenler olabilir. Eminmisiniz? Korsanlardan hazine çalan bir karakter ne kadar korkak olabilir.)

4- İkiside ne kadar içerse içsin sarhoş olmazlar.

5- Tehlikeyi çok rahat sezerler.

6- İkiside benzer hareketler yaparlar. Bu mangada artık aşırı derecede vurgulanmıştır. Logue town. İkiside alışverişe çıkmıştır, Manga coverlarda 2sini aynı anda kola içerken, 2sini aynı anda birisi kolundaki Loge Pose'u diğerini kılıç gösterirken, Arabasta Arkın sonunda Vip adlı sayıda (açıp bakabilirsiniz)

ilk yemekte Nami Luffy'e, Zoro Chopper'a kızarken.. Zoro sağ kol ile Nami sol kol ile birşeyler yapıyor. Hep şans...

http://img834.images...392/5121110.jpg

Ve banyoda Zoro Chopper'ın sırtını,Vivi de Nami'nin sırtını yıkarken görebilirsiniz. Ve 2 karakteri yine diğer sayılarda incelerseniz. 2sininde hayallerini gerçekleştirmek için Nami harita çizerken yada çalışırken Zoro'nunda çalıştığı görebilirsiniz. (Daha çok var buna benzer olaylar var dikkat ederek okursak ve manga kapaklarına dikkat edersek neler buluruz bilmiyorum.)

7- 2sininde gözlük taktığı zamanları görmüşsünüzdür mutlaka. (Birşeyler okurken)

8- Arlong yenilmiş ve Zoro aldığı darbeler dolayısıyla doktora gitmiş ardından da Nami gitmiş ve dövme yaptırmıştır.

9- Gelelim Enies Lobby Arkına. Zoro'nun Asurası ve Nami'nin Mirage temposuna dikkat. Şimdi sizden Amaterasu ve Susano'o efsanesini okumanızı istiyorum Wiki'den. Sonra bunları alın biraz karıştırın bakalım ortaya ne çıkacak. Neden karıştırdığıda ilgimi çekmiştir. (Not :Zoro'nun Asurasında 3 Zoro gibi olurken, Nami Mirage ile beraber 5 adet olmuştur, efsaneyi okuyunca bu sayıların neden verilidiğini daha iyi anlayacaksınız.)

10- 2 karakterde Luffy'e söz vermişlerdir. Zoro asla yenilmeyeceğine, Nami'de Luffy'nin nakaması olduğuna.

11- Luffy her 2 karakteride benzer durumlardan kurtarmıştır. Zoro bardakilerin başına birşey gelmemesi için Morgan ile anlaşmış fakat Morgan sözünü tutmamış. Aynı şekilde Nami'de Arlong ile anlaşmış ve Arlong'un kölesi olmuş yine Arlong'ta sözünü tutmamıştır. Ve 2 durumdan da Luffy tarafından kurtarılmışlardır.

12- Renklerine dikkat etmek gerekir. Zoro'nun rengi yeşil, Nami'nin turuncu. Mikan ağacını simgeleyen 2 renk.

13- Nami ne kadar Zoro'ya fazla uyuyor diye kızsada kendiside fazla uyumaktadır. Arabasta Arkı'nın sonunda Vivi tayfa hakkında konuşurken söylemektedir.

http://img573.images...031/5044610.jpg

14- Her ikiside korsan bayraklarında bandana takmaktadır. (Usopp'ta takıyor diyebilirsiniz.)

http://fc05.devianta...r_by_magi58.jpg

15- Nami korsan hırsızı, Zoro korsan avcısıdır.

16- Nami'nin sol kol ve kulağındakiler toplam 4 parçadır. (Küpe, Loge Pose, dövme ve bileklik). Aynı şekilde Zoro'da da 4 parçadır. (3 parçalık küpe ve 1 adet bandana) Ve bence en ilginç ayrıntı...

Ne dersiniz bilemem. İsteyen şans isteyen paranoyaklık olarak görsün. Ace sol kola dikkat. Dövme, dirseklik, Loge Pose ve bileklik. Ace ne alaka diyeceksiniz. Bunun üzerine birde şunları koyun. Arabasta arkında Ace sadece tayfayla bir yada iki dakika konuşmuştur. Diğer bölümler Filler'dır. İmpel Downda Ace Jinbei'e artık Luffy'e ile ilgilenmesinin gerekmediğini güvenilecek bir tayfa bulduğunu söylemiştir. Bu kadar güven nereden gelmektedir. Çok ilginç gelmiştir bana size gelmedi mi acaba? Tb sonunda Zoro'nun kendini Luffy için feda etmeye kalkması(hayallerini biryana bırakarak) üzerine birde Ace'in Luffy için kendini feda etmesi ve ölürken ki sözleri. Dünyaya geliş amacı ve yaşamasının amacını anladığını söylüyor. Sizce nedir bu amaç? (Luffy'i korumak olmasın). Bunuda başka bir konu altında tartışmak isterim..Ayrıca bir ayrıntı daha.

One Piece - 159 - Read One Piece 159 Online at SomeManga ve One Piece - 159 - Read One Piece 159 Online at SomeManga

Zoro'nun başında turuncu bir bez, Ace başında turuncu bir şapka ve daha da ilginci Zoro'nun üzerine giydiği giysinin ve Ace'in çantasının deseni aynıdır. Neden verme gereği duymuştur bu kadar merak içerisindeyim. Bir önceki verdiklerimide ekleyin. İlginç bir gidiş hat. Nereye gidiyor bu benzerlikler merak konusu.

17- Zoro tanrıya inanmaz, Nami ise inanır.(Skypiea arkında vurgulanmıştır özellikle)

18- http://fc06.devianta..._araiiakuma.jpg

Bu coverlarda geçen olayları her zaman ciddiye almışımdır. Bu kapaktan ne çıkar. Zoro ve Nami’e dikkat edelim. 2side aynı anda kola içmekteler. Birisi ayakta, diğeri oturuyor, birisi sol elle diğeri sağ elle içiyor.

19- Manga sayı 537. İvankov sahneye çıkıyor. Malum İvankov'un mucizevi hormonları. Erkeği kadın, kadını erkek yapabilen bir karakter. Ve ne hikmetse Bon Clay Luffy ile karşılaştığında ilk önce Zoro daha sonra Nami'i taklit ediyor.(Simgeselde olabilir, yani Nami ve Zoro burada bile yanlız bırakmıyor gibi Luffy'i). Ve daha sonra olan bir erkekten kadına dönüşme sahnesi. Ve One Piece - 537 - Read One Piece 537 Online at SomeManga 3 aşamalı dönüşüme dikkat. İlk hal, 2. hal ve...

http://img831.images...838/5034049.jpg

Son hal...

http://img641.images...977/5034050.jpg

Bu karakterlerin çizimi benim ilgimi çekti. (2. ve 3.çizimler özellikle)

Kadından erkek dönüşümü için başka bir çizim mi bulunamadı illaki bu kadar benzer çizimler? Hadi diyeceksiniz karakterler birbirine benziyor. Biraz daha dikkat göğüste soldan sağa doğru inen bir yara? Yorum sizin.

20- http://www.best-free...E-PIECE-149.jpg

Nami ayakta sol kol açık, Zoro oturuyor sağ kol açık..

Daha çok şey eklenebilir. Bunları dikkate alarak okursanız mangayı göreceksiniz...

21- Nami para hakkında kitaplar okurken,zoro da güç hakkında kitaplar okuması sürekli vurgulanmıştır...

http://www.kawapaper...5_2417x1741.jpg

Burada da Nami...

http://3.p.s.mfcdn.n...inktopia.01.jpg

Franky kollara bakın.

http://mynarutoblog....er-704x1024.jpg

Franky'nin şu pozu bile bir gönderme benim için. 2 yarım parçanın birleşmesi...

Yenilerden bir gönderme bana göre. Hachinin Tshörtü. 2 ve 3 parçalar.Tayfayadaki 2. ve 3 kişiler kim söylemeye gerek yok sanırım.

http://img593.images...68/11151156.jpg

Çok benzerlerken bir yandan da zıt karakterler. Bir bütünün 2 parçası gibi. Bir bakıma mikan ağacının yaprakları ve meyvası... Zoro'nun yönünü bulamaması ve Nami'nin dahi bir rotacı olması bunu gayet güzel açıklamaktaydı. Yani Zoro'nun tabiri caiz ise yön özürlü olması komedi değil bu amaca hizmet etmek için yapılmış bir olaydı...

Bu yön bulma konusundaki zaafının Nami tarafından giderilmesi olayı bir manga kapağında gösterilmişti oysa...

http://img156.images...epiece63167.jpg

Yolunu bulamayan Zoro'a yol gösteren kaplan biraz sonrada açıkladığımda daha iyi anlaşılacağı gibi Nami..

Bunların üzerine birde ying yang felsefesini katalım..

Yin ve Yang zıt olan ya da zıt gözüken kavramların aslında doğada nasıl bağlantılı olduğunu ve nasıl birbirlerine sebebiyet verdiklerini/tamamladıklarını

açıklar. Karşıtlar ancak bir diğeri varken vardırlar. Bu konsept çin in bir çok felsefe ve bilim kolunda yatar, dövüş sanatları, tıp vb.

Birçok karşıtlıkların -ışık/karanlık,sıcak/soğuk vb- Yin Yang'ın tezahürü olduğu düşünülür.

Yin Yang lar birbirini tamamlayan ve daha büyük bir bütünün içinde etkileşen zıtlıklardır, dinamik bir sistemin parçası olarak etkişirler

Yin yavaş, yumuşak, soğuk, ıslak, pasif olarak karakterize edilir. Kadınsıdır, gece ve ay ile ilişkilendirilir.

Yang hızlı, sert, katı, sıcak, sinirli olarak karakterize edilir. Erkeksidir, gündüz ve güneşle ilişkilendirilir.

Malum Ying ve Yang... Kaplan(ying) ile Ejder (yang)'ın kapışması.

Resmi ekleyen

Buna benzer bir sahnede bir manga kapağında vardı illaki hatırlarsınız...

http://onepiece.ru/m...olk/526-Edo.jpg

Nami vs Zoro..

Malum Ying ve Yang bir bütünün parçaları. Bu 2 karakterin kavgalarının üzerinde bir hayli durulmuştur.

Yarım Ay düşüncesine geri dönelim ve örneklemeye devam edelim. Malum Kuina.. Zoro'nun çocukluk arkadaşı. Şimdi bu vereceğim teoriyi az çürütecek ama onuda bir örnek ile atlamaya çalışacağım.. Kabul edip etmemek sizlere kalmış. Örneğin; Nami ve Kuina hakkıdaki benzer konuşmalar. Başka bir örneğim yok. Ama Sabo olayında Zoro'nun gösterilmesi ve Zoro'nun da Dragon tarafından getirilebilme olasılığının bize sunulmasından sonra Kuina'nın bu olayda kullanılması aralarında benzerlik kurmaya beni itti.

Buyrun Kuina ve Nami hakkındaki konuşmalar...

http://img593.images...3406/adszcc.jpg

Bana biraz benzerlik var gibi geldi. Zoro gibi birinin Nami'den yumruk yediğinde ses çıkarmaması da bence buna örnektir. Kuina'ya sürekli yenilmesi gibi. :302:

Ve daha sonraki Mirage, 1 bütünün 2 parçasının gösterilmesi ve "D." olayının ne olduğunu mangada açıklamayla daha ilgili.

http://img228.images...4240/adsz2f.jpg

Biraz daha genişletelim. Malum 8 tane D. gösterildi bize. Peki neden Gold yada Gol. D Roger.. Bununda bir amacı vardı. Anlamlı bir bütün oluşturuyor ve soyada diğerlerine nazararan arkadan ekleniyordu. Monkey D. luffy. Gold yada Gol D. Roger aradaki fark açık...

Bir yanda para para diye çıldıran bir Nami, diğer yanda ününü ve gücünü cennetlere duyurmak isteyen bir Zoro. Money, Fame, Power(para ,ün ve güç) üçlüsü tamamlandı galiba ne dersiniz. Dolunay...

Ancak manganın ilerleme şekli ve Kaplan ve Ejderhanın savaşında ortada neden Luffy var.Bu beni Ying, Yang ve Yuan üçlemesine 1221ürdü.

Resmi ekleyen

Buna benzer simgeleri ve görüntüleri mutlaka görmüşsünüzdür.

Zoro Ryuuma'dan Shusui'i alır. Kılıcın kınına dikkat edelim.

http://media.comicvi...re_21_super.jpg

Water 7 Arkı'ndan bir sahne...

http://img17.imagesh...epiece34017.jpg

3 tane "Will of D" olabilir mi neden olmasın...

Zoronun yıldız dizaynı.

Resmi ekleyen

Önceden de belirttiğim 2 parçalı ve 3 parçalı kısım Luffy'nin yarası gibi bir dikiş ile birleşiyor.

Luffy: Ün. Zoro: Güç. Nami: Hazine.

Luffy'nin içgüdüsünü, Nami'nin hava olaylarına olan yatkınlığını ve bunları hemen sezebilmesini, Zoro'nun Mr.1'i keserken nefeslerini duyabilmesi işaretlerdir bence "Will Of D" taşıdıklarına dair.

Yukarıda Manga da verilenler ve benim yorumlarıma göre "Will of D" açıklamaya çalıştım. "Will of D" ayın 2 parçasının yada son teoride olduğu gibi 3 parçasının birleşmesidir. Ve bu parçaları simgeleyen karakterler "Will of D" taşımaktadır.

Bunların şans olmadığını ve "Will of D" hizmet etmek için bırakıldığını düşünüyorum.

Bu teoriyi bizlere sunan; ArishiTeRu adlı kişiye teşekkür ederim.

Teori 3

8 Asırlık Lanet... Analiz ve Öngörü

Ben bu Teoride gerçekten bişilerim böle gidiceğine dair bişiler düşündüm Resmi ekleyen Sıkılmadan sonuna kadar okuyun bence!

Bana kalırsa ileride Oda tarafından One Piece evrenin üç büyük güç kavramı yeniden şekillenecek... Kişiler bazından taşacak ve : Denizciler, Devrimciler, Korsanlar arasında parçalanan ve çağın gereği olarak yeniden şekillenen bir tarih oluşturulacak... Bunun için öncelikle bu gruplar arasında ki farklılıkları ele almalıyız... "Poneglypler" üstünden şekillenen ve "Ohara Katliamı" ile son şeklini alan çağ, korsanların ve devrimcilerin beklenmedik müdahaleleriyle bir sonuca ulaştı zaten. Shiro Hige'nin ölümü, Luffy'nin çanı çalışıyla beraber Yeni Dünya'da Shanks'ın (ki kendisi Oda'nın OP evrenindeki bilincidir bir bakıma) haberini verdiği "Umursamazlık Çağı"nı başlattı... Gelelim üç farklı algının şekillendirdiği Yeni Dünya'ya...

Doflamingo savaş esnasında adalete dair çok keskin ve ne yazık ki tutarlı bir tespit yapar;

""""Adalet mi? Adalet yalnızca değer yargılarıdır. Hiç savaş görmemiş bir çocukla, barış yaşamaya hiç fırsat bulamamış bir çocuğun adalet anlayışı arasında dağlar kadar fark vardır. Değer yargıları birbirine neredeyse taban tabana zıttır. Biri için cinayet, katliam ve terör anlamına gelen şey, diğeri için direniş, zafer ve savunma anlamına gelebilir... Evet haklısın -kazanan adalet olacak. Çünkü zaferi kazanan adaleti savunduğunu iddia edecek ve tarihi bu şekilde yazacak-..."""

Korsanlar; yani basit güdülerle hareket edenlerin aksine, amaca ya da kaosun macerasına yönelen büyük korsanlar, dünyanın kalanıyla aslında bir şekilde çoktan bağlarını koparmış, yeryüzünde kendince adalet dağıtan, dünyanın ne düşündüğünü umursamadan ve kendinden ödün vermeden... İradesini yalnızca "nakama" dedikleri insanlara teslim eden ve onlar için, kendi hayalleri için savaşan insanlardır... Hepsinin amacı ne kadar farklılık gösterirse göstersin, temelde sahip oldukları içgüdü; "özgürlük"tür. Kimisi bunun yönetmekten geçtiğini düşünürken, kimiside kendi yolunda kendini var etmekten geçtiğini düşünür.

Bu açıdan onurunu ayaklar altına alan Kuro Hige bile, planlarını bunun üstünden şekillendirir. Hasırşapka tayfası ise daha çok "carpe diem, başka bişey demiyem" türden kişiliklerdir. Anı yaşamaya odaklı, en iyi olma, en güçlü olma, en cesur olma, keşfedilmemişe duydukları merak gibi amaçları taşıyan, bir şekilde kendilerince büyümek zorunda kalmış, feleğin en sert sillesini yemiş, ama buna rağmen yaşamak her şeye değer diyen tiplemelerdir ki kendilerinin bu belirsiz aile karmaşaları da bana kalırsa 8 asır önceki krallığın soyundan gelen aileleri için onları bir nevi koruma yöntemiydi... Hoş kral ya da krallıkla ilgili bir tutkuya sahip değiller ama yine de yetenek ve potansiyelleri Saiya-jin vari atraksiyonlara müsait kardeşlerimizdir kendileri... Ki Oda'nın da sonunda bu sonuca ulaşacağını düşünmekteyim.

Denizciler; açısından ise durum biraz farklı. Gorousei'yi bir yana koyduğumuzda çok çok geriye kalan bir avuç üst düzey yetkilinin ve muhtemelen modifiye öncesi "Devrimci" Kuma, Yanlız Kovboy'un denizdeki karşılığı Mihawk (bana kalırsa kendisinin ShichiBukai olmasının sebebide W.G. başını ağrıtmasın diyedir), dünyanın acımasızca gülen yüzü ve insan doğasındaki kirliliğin birebir aynası olan Doflamingo ve bir kaç yeni dünya korsanının dışında kimsenin bilmediği bir sırrı paylaşmaktalar... Bu sır "boş yüzyıl"ın kaderi ve bugünkü Calestial Dragon dallamalarının ataları olan 20 ülkenin liderinin, Antik Krallık ya da bana kalırsa "D.'nin Mirası" denilen altın çağı yok edişine dairdir...

Gücü eline almak isteyen bu hedonist liderler, insanlığın en değerli mirasını yok ettikten sonra, Poneglypler dışında hiç bir kanıt bırakmadan darbeyi başarıya ulaştırdılar, ya da belkide bunun tam tersi bir durum geçerliydi ki, muhtemelen bu denizcilerin kendi "seigi"lerini haklı kılar. İlginçtir ki Hükümet Krallığa kıyasla daha ilerici bir sistem olarak lanse edilirken Alabasta'da bunun böyle olmadığını gördük. Öte yandan OP evreninde arkeologlar vardır... Tarihçilerdense hiç söz edilmez. Bunun için benim teorim şudur ki; Antik Krallığın vakanivüsleri gerçekten haberdar oldukları ve bunları korumak için kendi dillerini oluşturup (ya da daha öncesinde kullanılan bir dili kullanıp) Pon. yarattılar. Bunun üstüne W.G.'ın selefi olan hükümdarlar, bu tarihçileri katletmeye başladı. Bu sırada "Yeni Hükümet"in merkezi A.K.'ın kalbinden taşınıp Kutsal Topraklara, yani kendilerini bütün insanlar ve ırklardan üstün gördükleri Red Line'ın tepesine taşındı (insan ilk başta Arlong'tan nefret etsede ilerleyen süreçte onu bu hale getirenin ne olduğunu anlıyoruz yavaş yavaş)...

Bu ilk büyük katliamdan kurtulan tarihçilerse A.K.'ın kalbine, Kutsal Ağacın gerçek topraklarına dönmeye karar verdi. Pon. için arkeology bilimini geliştiren bu kişiler A.K. taraftarlarını toplayarak onları eğitti. Ki muhtemelen "Nico" ailesi de krallığın baş vakanivüsleridir... Daha sonrasındaysa Rio Pon.'i oluşturan her bir bölünmüş parçayı tek tek ortaya çıkaran bu insanlar, Kutsal Ejderlerce en büyük tehdit haline geldikleri için Gorousei'ye verilen emir doğrultusunda ikinci büyük katliama, bizim bildiğimiz yakın tarihe ait olan "Ohara Katliamı'na" tanık oldular... Bu nedenledir ki Rayleigh Robin'in henüz gerçeği duymaya hazır olmadığına kanaat getirdi... ve bu nedenledir ki Shanks Luffy'yi Yeni Dünya'ya hazırladı... Aslında muhtemelen Edward Newgate de bu sebeten ötürü, Teach'e sen onlardan değilsin, D. soyundan değilsin, savaşı bitirecek olan değilsin dedi... Muhtemelen bu sorularda cevaplarını Yeni Dünya'da ki samurayların adasında bulacaktır... (ya da "Ronin"lerin adası...)

Devrimciler; Gelgelelim OP evreninin en bilinmez "adalet" algısına... Arabasta'yı iç savaşın eşiğindeyken düşürmeyen Komutan Dragon; acaba gerçekten de W.G.'ın iddia ettiği kişi mi? Devrimcilerin algısına bakılırsa; "Dünya ve sivil halk, yaklaşan büyük savaşa hazırlanmalı"... Dünyanın çağları gittikçe küçülüyor... Bir çağın açılışıyla kapanışı arasında ki süre artık eskisine göre çok daha kısa ve umursamazlık çağıyla eski krallığın yeniden doğuşu ve ikinci kim bilir belkide dördüncü altın çağ arasında manganın ömrü kadar bir süre kaldı muhtemelen. Gerillaların gökyüzü insanlarıyla sorunlarını çözmelerine yardım eden korsan Devrimci Dragon'un biricik oğluydu... Roger'ın müjdelediği, Newgate'in ise ölürken gördüğü bu savaş aslında eski krallığın varisleriyle 20 liderin varisleri arasında olacak... Yani savaş bana kalırsa "Mugivara vs. Kuro Hige"den çıkıp, D. soyuyla (ki devreye yine mugivara tayfası giriyor) Kutsal Ejderlerin yumruğu olan gorousei arasında yaşanacak... Sengoku'nun istifasını da buna yoruyorum aynı şekilde...

Devrim Ordusu; özgürlüğün yalnızca korsanlara değil, bütün dünya üzerinde ezilen ve hor görülenlere ait olduğunu düşünüyor... Bu kokuşmuş düzenin yaralarını, soyunun farkındalığıyla da gören Dragon; kanayan yaraya dikiş atmak yerine yeniden doğuşu seçen ilk insan... Çevresine topladığı sadık adamlar ve bunun da ötesine geçerek dünyaya yaydığı yeni çağ fikirleriyle, hem mecazi hem de duyduğumuz şekilde OP evrenini seslendiren adam konumuna geliyor... "Çağın kaderi ve insanların hayalleri" diyen Dragon, Luffy'den ayrı bir biçimde yalnızca kendi özgürlüğünü değil, okyanus dünyasına yayılan adalr boyunca yaşayan ve yaşamı mahkum edilen bütün insanların amacını sırtlıyor bir yerde... Dragon ve Garp'ın bilgisi nedense bir şekilde Poneglyplerin daha ötesindeymiş gibi geliyor insana... Fremenlerin deyişiyle "kralyzec" diyebileceğimiz bu büyük savaş muhtemelen manganın da bitiş noktası olacaktır...

Oda'dan beklentim şudur ki; manganın sonunu sevgi, aşk, barış, kardeşlik gibin, şu ana dek yakınından dahi geçmediği OP evreninde, Ace'in, Shiro Hige'nin, Roger'ın ve devrim ordusunun milyonlarca isimsiz şehidinin kanını yerde bırakarak bitirmesin. Yani yarın öbür gün eğer olur da Luffy, Kırmızı Köpeğin karşısına çıkarsa, ya ölsün ya öldürsün, affetmesin...

TEORİ 4

Yonkoular ve 4 Mistik Yaratık

Evet arkadaşlar One Piece Wiki'de gezinirken böyle bir konuya denk geldim. Çinlilerin Dört Tanrı'nın Evreni adlı miti varmış. (Beyblade'in alıntı olduğu yer zaten ) Biliyorsunuz ki E. ODA One piece'de dünyayı sömürdü ve bence Yonkou'larda buradan alıntı. Neden 4? 3'de olabilir di.. 5 'de? Hmm... Ama bir 4 kutsal canavar Mit'i var. Neyse gelelim Konuya. Bu 4 tanrınında kendi renkleri var. Ve güç sıralaması:

Mavi Ejderha Dense'de aslında Beyazdır: Birşey hatırlattı mı? Edward Newgate, Beyazsakal gibi ne tesadüftür ki, bu ejderha Dört Tanrı arasında en güçlüsüdür.

Kırmızı Anka Kuşu: Shanks? Der gibi duydum sizleri Kızıl ama olsun. Buda 2. güçlü Tanrı.

Beyaz Kaplan Dense'de: Beyaz Kaplan Dense'de karadır bence. Kaidou herkesin düşüncesi ile karanlığı temsil ediyor. Gecko Moria'nın tayfayı yok etmesi ile. Bide şöyle bir durum var... Kaidou WB'nin önünü kesmeye gidiyor, bir Kaplan-Ejderha olayı olmasın sakın.... Buda 3. güçlümüzdür.

Ve son olarak...

Kaplumbağa: Kaplumbağalar yeşildir genelde. Big Mom'ada bazılarımız Doğa Ana diyor. Bayrağındada ağaç simgesi vardır. Ağaç ne renk, yeşil değil mi? Bence buda 4. güçlü Yonkou'muzdur. Dört olmasını birazda kadın olmasına verebiliriz. Ek olarak Kaplumbağa su ile özdeşleştiriliyor. Big Mom'da Balıkadam adasını koruyor... Tesadüflerden bitanesi.

Bu teoriyi bizlere sunan; Playhunter_43 ve oropher helyanwe adlı kişilere teşekkür ederim.

By RedBaron ~

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 25
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Çok ilginç ve Sağlam teoriler manga okuyucuları daha iyi kavrayacaktır. E.Oda ya Teşekkürler.. Teori 1 "D." ve "D.'nin Arsuzu" Adında Yabancı Bir Forumdaki Kişinin Teorisinin Türkçeleştirilmiş Hali

D. nin arzusu konusuna bende ufak bir eklemeyle katılmak istiyorum :):D

D. Efsanesi

One Piece dünyasında birçok karakterin isminin ortasında D. harfi bulunmaktadır. D. Efsanesi'nden ilk kez Drum Island Arc ta bahsedilmiştir. Tüm D.'ler inanılmaz güçlü bir kişiliğe sahiptirler ve her türlü acımasız ıstıraba ve yaralara karşı dayanaklı ve güçlüdürler. Ayrıca insanlık yarışından vazgeçmeye niyetli değildirler. Bu bir dev olan Saul'un kişiliğiyle kanıtlanmıştır. Dr. Kureha bu konudan ilk kez bahsettiğinde Gold Roger'ın gerçek isminin Gol D. Roger olduğunu söylüyor. Dolton'a Chopper'ın çok tehlikeli bir adama katıldığını söylüyor.

Dr. Kureha : Gol D. Roger'ı tanıyor musun?

Dalton : D.? Gold Roger mı demek istiyorsun?

Dr. Kureha : Şimdi de öyle mi diyorlar? Öyle görünüyor ki... benim küçük ren geyiğim tehlikeli bir adamı izliyor. Öyleyse hala yaşıyor... D. Efsanesi

D. İLE ANILAN BAZI KARAKTERLER Edit D. İLE ANILAN BAZI KARAKTERLER

Monkey D. Luffy

Monkey D. Dragon

Monkey D. Garp

Gol D. Roger (22 yıl önce öldü)

Portgas D. Rouge (20 yıl önce öldü)

Portgas D. Ace ( Luffy i korurken öldü )

Marshall D. Teach (Beyazsakal ölmeden önce gerçek bir D. olmadığını söylüyor)

Jaguar D. Saul (20 yıl önce öldü)

D.'LERİN BAZI ORTAK ÖZELLİKLERİ

1. Şu ana kadar gördüklerimden hiçbiri ölümden korkmuyordu.Aksine gülüyorlar

2. Çoğunda biraz aptallık var.[Dragon hariç (görmedim)]

3. Hepsi inanılmaz derecede güçlü

4. Dövüşlerde çok azimliler.Yenilgiyi kabullenmiyorlar.

5. Çoğunluğu iyi huylu

6. Yine çoğunun büyük hayalleri var

7. İnanılmaz derecede yemek yiyorlar.

8. Gol D. Roger ve Beyazsakal hariç hiçkimse anlamını bilmemektedir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.