Jump to content

Anime izlerken Japoncayı Söktüm Dİyenler?

Ace Red Baron

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 29
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

İmkansızdır. Bir dili biliyorum demek için o dile hakim olmalı, hem yazma hem okuma hem anlama hem konuşmada en azından orta seviye olmalısınız -CVlere yazılan orta seviye değil-. Ayrıca dili bilmek i

mesela sevmek kelimesi suki normalde ama ben ilk anladıgım zamanlarda ski diye anladım mesela ahoo mu ahuu muhangisi daha cözemedim aptal anlamına geliyordu sanırım bu kelime :D:D gene boyle bir suru var inanmak kelimeside gene oyle shinciteru mu yoksa baska turde mi yazılıyo bilmedigim bircok kelime var yazılımsal olarak ama soylemesine soylenebiliyor az cok :D:D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İzlerken dil seçimini kesinlikle Japonca olmalı :Dİngilizce dublajlı animleri izlerken dikkatim dağılıyor.Anime anime olmaktan çıkıyor.Japonca izleyince bazen altyazı okumaya bile gerek klamıyor.:D)Bir sürü kelime hatta bir kaç tane cümle öğrendik.:)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

evet dimi lan aklında kalıyo izlerken bigün yazıyım dedim ezberimdekileri rahat 50 tane yazmışımdır :D iyi az kalmış o zaman öğreniyim ben bu japoncayı ahuahuahahjadsskgajshdb :D:D.. hatta bazen türkçe altyazının altındaki altyazıyı da okuya okuya ispanyolca bilem öğrendim..ispanyolca bilmek=italyanca bilmek.. öyleyse anime izleyerek 3 dil geliştirebilirm !!!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Okunuşlarının çoğu aklıma istemeden veya isteyerek girdi ama yazılışlarının aslında latin alfebesi olmadığını biliyorsunuzdur.Adamakıllı yazılışıyla öğrenmediğimiz sürece acun firardadaki merhaba türkiye demeye çalışan yabancılar gibi oluyoruz.ama bende bir japona koniciva demek isterdim :D:D:D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.