Jump to content

Anime izlerken Japoncayı Söktüm Dİyenler?

Ace Red Baron

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 29
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

İmkansızdır. Bir dili biliyorum demek için o dile hakim olmalı, hem yazma hem okuma hem anlama hem konuşmada en azından orta seviye olmalısınız -CVlere yazılan orta seviye değil-. Ayrıca dili bilmek i

Evet özellikle Katakana harfleri kolay ama Kanji.....Sırf kaç tane oldukları bile insana lan bunu kim ezberliyecek dedirtiyor...

Yaklaşık 2000 kadar kanji bulunmakta. Çocuklar Orta öğretimi bitirdiklerinde bunların 1000 tanesini öğrenmiş oluyor. Kalanınıda lisede öğreniyorlar. Yani bizim işimiz daha kolay. Yalnızca 1. sınıfta alfabeyi filan öğreniyoruz. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 2000 kadar kanji bulunmakta. Çocuklar Orta öğretimi bitirdiklerinde bunların 1000 tanesini öğrenmiş oluyor. Kalanınıda lisede öğreniyorlar. Yani bizim işimiz daha kolay. Yalnızca 1. sınıfta alfabeyi filan öğreniyoruz. :D

höh okadar ayrıntılı bilmiyordum ben  :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet onların işi çok zor.Liseden sonra anca kendi dillerini "Tam" olarak öğreniyorlar.Sanırım 750 kadar Kanji öğrenirsen neredeyse sökmüş oluyormuşsun.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir ShadowWolf

Evet onların işi çok zor.Liseden sonra anca kendi dillerini "Tam" olarak öğreniyorlar.Sanırım 750 kadar Kanji öğrenirsen neredeyse sökmüş oluyormuşsun.

En azından günlük gazeteyi okuyabilecek duruma geliyorsun :F

Ayrıca katakana daha mı kolay?

Katakana daha zor karıştırılacak çok hece var özellikle de shi, tsu, n ve so .__.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...

gazeteleride ciddi bir kurum oldugu icin kanji aslinda gazete okumakta baya gucluk cekersiniz.... ben animelerle basladim uni de secmeli ders olarakta aldim gayet eglenceli ve baya benziyor ama yazilisi yuzunden gercekten cok zorluyor... :) bu arada OP hep ayni tarz cumleler kurdugu icin artik gercekten anlamasi cok kolaylasti narutoda hala zorlaniyorum...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.