Jump to content

One Piece Şeytan Meyveleri Tanıtım


Ace Red Baron

Recommended Posts

Şeytan Meyvesi (Akuma no Mi)

Lanetli Meyve olarakta bilinir. Çeşitli tiplere ayrılan bu meyve türü yiyene ilginç ve değişik güçler verir.

Hakkında
Şeytan Meyveleri'nin gücünün Deniz Şeytanı'ndan geldiğine ve kaynağının Grand Line'da gizli olduğuna inanılmaktadır. Çünkü Grand Line dışında Şeytan Meyvesi bir efsanedir. Çoğu kişi olduğuna inanmaz, inananlarda kurmaca düşünceler üretir. Şeytan Meyvesi'nin piyasa bedeli 100.000.000 Beri'den başlar. Ayrıca meyve kullanıcılarıda köle olarak satılır. Şimdiye kadar 100'den fazla meyve türü gösterilmiştir.
Şeytan Meyveleri görünüş olarak çok hoş olsalarda berbat tatları vardır. Meyveyi yiyen kişiler zehir yemiş gibi olurlar. Meyve yenildiğinden bir süre sonra kullacını meyve güçlerini öğrenmeye başlar. Öncesinde gücünü kullanamaz. Meyvelerin tipleri farklıdır. Ancak standart olarak hepsinin üzerinde spiral şekiller vardır. Her meyvede sadece tek güç vardır. Meyve gücünü almak için tek ısırık yeterlidir. İlk ısırıktan sonra meyvenin kalanı bir işe yaramaz. Güç kazanman için illaki meyveyi ısırmak gerekmez. Buggy gibi meyveyi tüm tüm yutmakta gücü kişiye verir.
Şeytan Meyveleri dünyanın en güçlü ve önemli kişileri tarafından kullanılmaktadır. Örnek olarak Denizci Amiralleri, Shichibukailer ve Yonkoular'dan biri gösterilebilir.

Kimlik
Grand Line'da Şeytan Meyveleri'nin listelenmiş halinin olduğu bir liste vardır (Yine de bu listede olmayan bazı meyve türleri olduğu bilinmektedir.). Buna en güzel örnek Teach'tir. Teach, Yami Yami no Mi'i gördüğü anda tanımıştır. Ayrıca bu kitabın varlığından Spandam ve Sanji'de söz etmiştir. Shanks ve tayfası Luffy yemeden önce meyvenin Gomu Gomu no Mi olduğunu biliyordu.
Bir meyve gücünün iki kişide olup olamayacağı Oda'ya sorulmuş, ancak cevap alınamamıştır.

Şeytan Meyvesi'nin Yan Etkileri
Şeytan Meyvesi kişiye yeni bir güç verir fakat ondan yüzme yeteneğini alır. Meyve kullanıcısı suya karşı hassastır ve denize düştüğünde kurtulmasına imkan yoktur
Oda, meyve kullanıcılarının sadece deniz suyuna karşı zayıf olduklarını önemle belirtmiştir. Yani yağmur ya da tatlı su ile doldurulmuş havuzlar meyve kullanıcılarını zayıflatmaz.
Hatta kullanıcının bir parçası bile suda olsa kendi başına meyve gücünü kullanamaz. Unutulmaması gereken nokta denizin meyve gücünü iptal etmediğidir. Arlong Park'ta Luffy suyun altında çaresiz yatarken, Genzo ve Nojiko Luffy'nin başını uzatıp suyun üzerine çıkarmışlardır. Denize karşı olan bu zayıflık nedeniyle meyve gücü kullanan bir çok korsan ve Denizci, Grand Line'da telef olmaktadır. Ayrıca Balıkadamlar gibi gücünü denizden alan ırklarda meyve kullanıcıları için tehlikelidir.
Kairouseki (Deniz Taşı) olarak bilinen madde denizle aynı etkiyi gösterir. Bu yüzden meyve kullanıcılarına karşı kullanılan en önemli silahtır. Deniz taşı ne kadar yoğunsa kullanıcıya etkisi bir o kadar fazla olur. Bunlara ek olarak Yami Yami no Mi'de Şeytan Meyvesi güçlerini iptal etmektedir.
Jyabura'nın anlattığı bir söylentiye göre kişi meyveyi yediğinde meyvenin verdiği güce sahip olan şeytanda kişinin içine girermiş. Eğer meyve sahibiyken başka bir meyve daha yersen iki şeytan birbiriyle savaşır, bunun sonunda ise kişinin bedeni patlarmış.

Tüketim Sonuçları
Kişi, meyveyi bir kez yediğinde ömür boyu o meyvenin güçleriyle yaşar ve asla ve asla yüzemez. Eğer kişinin elinde kitap yoksa meyve hakkında bilgiside yoktur. Meyvenin tipinden nasıl bir güç verdiği anlaşılmaz. Bilinmeyen bir meyve yemek Rus Ruleti oynamak gibidir. Meyve kullanıcıları, meyve kullanmayanlar tarafından ucube, şeytan ya da canavar gibi kötü isimlerle etiketlenmiştir. Tüm meyve kullanıcıları, meyve gücünün temel özelliklerini kullanabilir. Ancak meyveden tam randıman almak için savaş tecrübesi ve eğitim gerekmektedir.
Meyvelerle ilgili başka bir kötü noktada meyvenin verdiği güçtür. Güç işe yaramaz ya da garip olabilir. Birçok kişi gücü sayesinde insanları kendine hayran bırakırken, geri kalanlar üvey evlat gibi kalır.

Araştırmalar
Denizciler'in bünyesinde çalışan bilim adamı Dr. Vegapunk, Şeytan Meyveleri ve Kairouseki hakkında araştırmalar yapmaktadır. Araştırmaları çok ileri seviyeye ulaşmıştır. Vegapunk, cansız nesnelere meyve yedirebilir ve sahip olunan meyve gücünün bir kısmını başka yere aktarabilir.
Tony Tony Chopper, Dr. Kureha'nın çıraklığını yaptığı altı yıl içerisinde yanlışlıkla Rumble Ball'u bulmuştur. Bu topu bugüne kadar Chopper'dan başkası kullanmamıştır. Top, Şeytan Meyvesi'nin dalga boylarını bozarak değişik formlara girmeye imkan sağlamaktadır. Görünüşe göre topun etkileri sadece Zoan türü meyveler için geçerlidir.

Ek Bilgi
Bir Şeytan Meyvesi'nin kullanıcısı öldükten 50 yıl sonra aynı meyvenin ağaçtan yetişip denize düştüğü düşünülmektedir.

Şeytan Meyvesi Türleri
Zoan
Zoan (Zon) bir Şeytan meyvesi türüdür. Bu meyve tipi kullanıcısını hayvana ya da insan-hayvan karışımı bir forma sokar.

Etkileri
Bir Zoan kullanıcısı meyvesinin türüne göre o hayvana dönüşür. Meyve insanın normal şeklini bozmaz. Kullanıcıyı doğal halinin dışında tam hayvana ya da insan-hayvan karışımına dönüştürür. Melez formlar aşırı derecede büyüktür.
Bu türün meyveleri genelde fiziksel gücü çok fazla olan kişiler tarafından yenilir. Çünkü bu tür olan gücün üzerine inanılmaz bir güç daha katar. Bu meyve türünün kullanıcısı sadece dönüşüm yaptığında gücünü kullanbilir. Doğal hali ile meyvesinin bir etkisi olmaz. Zoan türü meyveler kendi arasında da sınıflara ayrılmıştır.

Etobur Zoan Türü
Etobur Zoan kullanıcıları diğer Zoanlar'a göre savaşta daha iyidirler. Bu türün kullanıcıları genelde aşırı saldırgan ve kana susamış psikopat tiplerdir. Türden gelen avatajla fiziksel saldırılar yıkıcı olur ve pençeler rakibi parçalamada oldukça işe yarar. Bu türe en iyi örnek Rob Lucci'dir. Melez formda ne kadar güçlü olduğunu hepiniz gördünüz.

Antik Zoan
Bu meyveden ilk bahseden kişi Scratchmen Apoo'dur. Bu türün meyveleri kullanıcısına çok eski zamanlarda kalmış ve soyu tükenmiş hayvanlara dönüşme olanağı verir. Bu tür meyveler ender bulunur. Antik tipte Zoan meyvesi yemiş olarak gösterilen tek kişi X. Drake'dir. Drake'in dönüştüğü hayvan etobur bir dinozordur.

Uyanmış Zoan
Bu türden bahseden Crocodile bu türün kullanıcılarının normalden daha hızlı, açıkgöz ve güçlü olduğunu söylemiştir. Dört Demon Guards bu türdedir.

Mitolojik (Mistik - Efsanevi) Zoan
Mitolojik Zoan meyveleri Şeytan Meyveleri içerisinde en nadir bulunan türdür. Bu meyveler yiyene sadece efsanelerde varolmuş yaratıklara dönüşme imkanı sağlar. Bu meyvelerin kullanıcıları Logia türleri kadar güçlüdür. Bu meyve türünün gösterilen tek kullanıcısı Marco'dur. Meyvesi Phoenix(Anka Kuşu)'tir.

Yenilen Meyveler
Köpek Serisi
Inu Inu no Mi, Model: Jackal (Chaka tarafından yenilmiştir.)
Inu Inu no Mi, Model: Dachshund (Mr. 4'ün silahı Lassou'ya yedirilmiştir.)
Inu Inu no Mi, Model: Wolf (Jybura tarafından yenilmiştir.)

Öküz Serisi
Ushi Ushi no Mi, Model: Bison (Dalton tarafından yenilmiştir.)
Ushi Ushi no Mi, Model: Giraffe (Kaku tarafından yenilmiştir.)

Kedi Serisi
Neko Neko no Mi, Model: Leopard (Rob Lucci tarafından yenilmiştir.)

Kuş Serisi
Tori Tori no Mi, Model: Falcon (Pell tarafından yenilmiştir.)

Yılan Serisi
Hebi Hebi no Mi, Model: Anaconda (Boa Sandersonia tarafından yenilmiştir.)
Hebi Hebi no Mi, Model: King Cobra (Boa Marigold tarafından yenilmiştir)

İnsan Serisi
Hito Hito no Mi, Model: Daibutsu (Filo Amiral Sengoku tarafından yenilmiştir.)
Hito Hito no Mi, Model: Normal İnsan (Tony Tony Chopper tarafından yenilmiştir.)

Tek Tip Modelle
Mogu Mogu no Mi (Miss Merry Christmas tarafından yenilmiştir.)
Uma Uma no Mi (Gan Fall'un kuşu Pierre tarafından yenilmiştir.)
Zou Zou no Mi (Spandan tarafından Funkfreed isimli kılıca yedirilmiştir)

Logia
Logia (Rogia) bir Şeytan Meyvesi türüdür. Karakteristik özelliği kullanıcıya kendi elementine dönüşmesine olanak tanımasıdır.

Etkileri
Bu meyve türünü kullanan kendine has element üretebilir ve bu elemente dönüşebilir. Kullanıcısı ne tam bir insandır ne de tam bir elementtir. Logia kullanıcıları isterlerse tamamen elemente dönüşebilirler. Bunu genelde uzak mesafeleri daha hızlı almak ve darbelerden korunmak için ya da zayıflıkları öğrenilmesin diye yaparlar. Logia kullanıcıları fiziksel darbe almadıkları için yenilmez sayılırlar (Haki göz önüne alınmadığında).

Yenilen Meyveler
Moku Moku no Mi = Duman Adam (Smoker tarafından yenilmiştir.)
Mera Mera no Mi = Alev Adam ("Hiken No Ace" lakabıyla Portgas D. Ace tarafından yenilmiştir.)
Suna Suna no Mi = Kum Adam (Crocodile tarafından yenilmiştir.)
Goro Goro no Mi = Elektrik Adam (Enel tarafından yenilmiştir.)
Hie Hie no Mi = Buz Adam (Aokiji tarafından yenilmiştir.)
Yami Yami no Mi = Karanlık Adam (Marshall D. Teach "Blackbeard" tarafından yenilmiştir.)
Pika Pika no Mi = Işık Adam (Kizaru tarafından yenilmiştir.)

Paramecia
Paramecia (Paramishia) Şeytan Meyvesi türlerinden biridir. Bü türün meyveleri yiyene insan-üstü güçler ve yeteneğini kullanma olanağı verir.

Yenilen Meyveler
Gomu Gomu no Mi = Lastik Adam (Monkey D. Luffy tarafından yenilmiştir.)
Meyvenin güçleri sayesinde Luffy çeşitli formlara girmiştir.Bunlar;
-Mizu Luffy
-Gear Second
-Gear Third
Bu meyveyi yiyen fiziksel darbelerden etkilenmez. Birçok avantajı olmasına rağmen kesici ve delici saldırılar büyük risk taşır.

Bara Bara no Mi (Buggy The Clown tarafından yenilmiştir.)
Sube Sube no Mi (Alvida tarafından yenilmiştir.)
Şişman bir kadını pürüzsüzlük meyvesi ile süper bir hatun yapmıştır wink.png

Kilo Kilo no Mi (Miss Valentine tarafından yenilmiştir.)
Bomu Bomu no Mi = Bomba Adam (Mr. 5 tarafından yenilmiştir.)
Hana Hana no Mi (Nico Robin tarafından yenilmiştir.)
Doru Doru no Mi = Mum Adam (Mr. 3 "Galdino" tarafından yenilmiştir.)
Baku Baku no Mi (Wapol tarafından yenilmiştir.)
Mane Mane no Mi (Mr.2 "Bon Kurei" tarafından yenilmiştir.)
Toge Toge no Mi = Diken Kadın (Miss Doublefinger tarafından yenilmiştir.)
Supa Supa no Mi (Mr. 1 "Daz Bones" tarafından yenilmiştir.)
Ori Ori no Mi (Hina "Black Cage" tarafından yenilmiştir.)
Bane Bane no Mi (Bellamy The Hyena tarafından yenilmiştir.)
Noro Noro no Mi (Foxy the Silver Fox tarafından yenilmiştir.)
Doa Doa no Mi = Kapı Adam biggrin.png (Blueno tarafından yenilmiştir.)
Awa Awa no Mi = Köpük Hatun (Kalifa tarafından yenilmiştir.)
Beri Beri no Mi [bu Bara Bara No Mi gibi ancak küre şeklinde bölünüyor kişi] (Very Good tarafından yenilmiştir.)
Sabi Sabi no Mi (Shuu tarafından yenilmiştir. )
Shari Shari no Mi (Sharinguru tarafından yenilmiştir.)
Yomi Yomi no Mi (Brook tarafından yenilmiştir.)
Bu meyve yiyene öldüğü zaman yeni bir hayat verir. Ölü olunsa bile Şeytan Meyvesi özellikleri her durumda geçerlidir. Kullanıcı ne zaman ölürse o zaman bir sefere mahsus yeni bir hayat kazanır. Yeniden canlanmak için kullanıcının ruhunun bedenini bulması gerekmektedir. Vücut nasıl olursa olsun ruh bedene girdiğinde ikinci yaşama başlanılır.

Kage Kage no Mi = Gölge Adam (Shichibukailer'den Gecko Moria tarafından yenilmiştir.)
Horo Horo no Mi = Hayalet Kadın (Perona tarafından yenilmiştir.)
Suke Suke no Mi = Görünmez Adam (Graveyard Absalom tarafından yenilmiştir.)
Her erkeğin hayalindeki meyve ama salak bir kişi tarafından yenmiş biggrin.png Keşke Sanji yeseydi o zaman şamata kopardı biggrin.png

Nikyu Nikyu no Mi (Shichibukailer'den Bartholomew Kuma tarafından yenilmiştir.)
Mero Mero no Mi (Shichibukailer'den Boa Hancock tarafından yenilmiştir.)
Doku Doku no Mi = Zehir Adam (İmpel Down Hapishanesi'nin müdürü Magellan tarafından yenilmiştir.)
Horu Horu no Mi (Emporio İvankov tarafından yenilmiştir.)
Choki Choki no Mi = Makas Adam (İnazuma tarafından yenilmiştir.)
Gura Gura no Mi = Deprem Adam (Edward Newgate "Whitebeard" tarafından yenilmiştir.)
Mato Mato no Mi (Vander Decken IX tarafınfan yenilmiştir.)

Bilinmeyen Şeytan Meyve Türleri
Animede ve Manga daha bir çok meyve kullancısı var ancak meyve isimlerini bilmediğimizden yazamadık.Örneğin;

Amiral Akaniu vücudu magma oluyor galiba Logia türü. İsmi bilinmiyor.
WB 1. bölüm Komutanı Marco. Mistik Zoan'dan anka. İsmi bilinmiyor
WB 3. Bölüm Komutanı Jozu. Elmas Jozu'da deniliyor. Paramecia türü. İsmi bilinmiyor.
Surgeon of Death (Ölüm Cerrahı) Trafalgar Law. Meyvenin adı bilinmiyor. Paramecia olma olasılığı yüksek.
Karasakal Korsanlarından Lafitte. Kolları bir tür kanat oluyor ancak meyve ismi bilinmiyor. Zoan olma olasılığı yüksek.
X.Drake Antik Zoan türüdür ancak meyve ismi belli değil. Bu meyve ona dinozora dönüşme gücü vermiştir.
Shichibukai Donquixote Doflamingo insanları kukla gibi kullanabilme gücü vardır. Paramicia türü olma ihtimali var ismi bilinmiyor.
Scratchmen Apoo ses ve müzik ile ilgili bir meyve yemiştir. İsmi bilinmiyor meyvenin. Paramecia olma olasılığı yüksek.
Jewelry Bonney yaş idaresini karıştıran muhtemelen bir Paramecia tipi şeytan meyvesinden yemiş.
Capone Bege herşeyi içine alabilmesini sağlayan ve adı bilinmeyen bir Şeytan Meyvesi yemiştir.
Basil Hawkins adı bilinmeyen bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Kendine gelen saldırıları başka kişilere yönlendirme gücü vermiştir.
Eustass Kid manyetizma ile ilgili bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Paramecia olma olsılığı yüksek.

Edited by RedBaron


baryshx;

devilfruits.png
Şeytan Meyveleri
Şeytan Meyvesi Tipleri:

Şeytan Meyveleri, yendiği zaman ömür boyu sürecek özel bir güç veren bir çeşit meyvedir. Şeytan Meyvesi, üç kategoriye ayrılır.Zoan meyveleri, kullanıcıyı kısmen ya da tamamen belirli bir hayvana dönüştürür.Logia meyveleri, kullanıcıya "yaşayan vücut kısımlarını doğanın güçlerine dönüştürebilme" ve kontrol edebilme yeteneği verir."Bunlar dışında diğerlerinin hepsi Paramecia kategorisinde toplanır."

Logia Türü Meyveler:
A
Ame Ame no Mi (Gasparde) =
Ame Ame no Mi element gücü vermeyen bir Logia türü Şeytan Meyvesi'dir. Bu meyve kullanıcı şeker şurubuna dönüşebilir ve bunu kontrol edebilir. Bu meyve Logia türleri içerisinde benzersizdir. Çünkü hem sıvı hemde katı şekiller yaratabilmektedir. İngilizce'si Candy Candy Fruit, Türkçe'si ise Şeker Şeker Meyvesi'dir. General Gasparde tarafından yenilmiştir. Bu meyve kullanıcısına şeker şurubuna dönüşme gücü verir. Kullanıcıya yapılacak herhangi bir saldırı kişi tarafında tutulabilir. Yani bir yumruk attığınızda elinizi içinde tutup çıkarmanıza izin vermez. Çünkü şeker şurubu yapışkan bir özelliktedir. Ayrıca kullanıcı şurubunu katılaştırıp keskin nesnelere çevirebilir. Meyve her ne kadar şeker şurubu olsada tadı güzel değildir. Çünkü Luffy Gasparde'nin bir kısmını yediğinde geri çıkarmak zorunda kalmıştır. Bazı Logialar'da olduğu gibi bu meyveye de dokunabilmenin bir yolu vardır : Un. Kullanıcı unla yapılan bir saldırıyla karşılaşırsa şurup yapışkanlık özelliğini kaybeder ve darbe almaya başlar. Ayrıca Gasparde meyvenin güçlerine tam olarak hakim değildir. Çünkü Luffy Gasparde'ye geminin direğini sapladığında canı yanmıştır. Bunun dışında standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Monkey D. Luffy tarafında yenilmiştir. Gasparde meyvesini genelde savaşmak için kullanmıştır. Meyvesi yapışkan bir özellikte olduğundan gelen saldırıları tutar. Bedeninin keskin nesnelere çevirip delici silahlar yapabilir. Ayrıca Luffy'nin lastik vücudu gibi kendini esnetip uzatabilir.
Not = - Diğer Logia kullanıcıları sadece kendi elementinin özelliği ile sınırlıyken Gasparde hem sıvı hem de katı takılabilir.

B
Basa Basa no Mi (Simon) =
Bu meyve kullanıcısına kağıt üretme ve kağıt parçalarını kontrol etme gücü verir. İngilizce'si Paper Paper Fruit, Türkçe'si ise Kağıt Kağıt Meyvesi'dir. Simon tarafından yenilmiştir. Simon'un gösterdiği şekilde meyve kağıt üretimine ve kağıtla ilgili saldırılar yapmaya imkan sağlar. Meyve Logia türü olduğu için kullanıcı sınırsız miktarda kağıt üretebilir. Basa Basa no Mi One Piece'in oyunu için yaratılmış bir meyvedir. Böylece herkesin gönlü olmuş oldu. Sormaya gerek kalmadı. Bu meyvenin en zayıf yönü ateşe dayanıksız olmasıdır. Kağıt yanıcı bir madde olduğundan ateş gücü olan biri bu meyvenin kullanıcısını yenebilir. Bunun dışında standart zayıflıklara sahiptir.

G
Goro Goro no Mi (Enel) =
Goro Goro no Mi, kullanıcısına elektriğe hükmetme yetkisi veren bir meyvedir. Skypiea Island'da görülen "God Enel" tarafından yenmiştir. Goro Goro no Mi, çok güçlü ve repertuarı çok geniş bir meyvedir. Meyveyi yemiş olan Enel'den örnek verirsek, kullanıcısı ölürse kullanıcısının kalbinden şoklar yaratarak yeniden hayata dönmesini sağlar.(Viper, Enel'i öldürdüğünde Enel böylece hayata geri dönmüştür) İnsanların seslerinde elektrik dalgalarından onların duyulabilmesini sağlar ki Enel, Mantra'sını da kullanarak bütün Skypiea'yı duyabilir, ters işler yapanları cezalandırır, bu onu gerçekten bir Tanrı gibi gösterir. Ayrıca kullanıcısının yıldırım hızında hareket etmesini sağlar.Meyve, sahibinin bütün vücudunu elektriğe dönüştürebilir ve bu sayede kullanıcı fiziksel darbelerden(Haki, Kairoseki hariç) hasar almaz.Bilinen meyve zayıflıkları dışında Goro Goro no Mi, bir yalıtkan olan lastiğe zaafiyet gösterir.(Enel'in 200 milyon volt'luk yıldırım darbelerinin Luffy'ye işlememesi gibi)Ayrıca lastik tarafından yapılan saldırılarda vücudu da hasar alabilmektedir. Luffy bu sayede zor da olsa Enel'i yenmiştir. Şimşek Gürültü anlamına gelir.

H
Hie Hie no Mi (Aoikiji) =
Bu meyve yiyene buza dönüşme ve hükmetme gücü verir. İngilizce'si Chilly Chilly Fruit, Türkçe'si ise Serin Serin Meyvesi'dir. Aokiji tarafından yenilmiştir. Bu meyvenin en büyük gücü kullanıcısına buza hükmetme gibi müthiş bir özellik kazandırmasıdır. Diğer Logia'lardan farklı olarak bu meyve kullanıcısına vurmak mümkündür. Bunun nedeni buzun katı bir madde olmasıdır. Her ne kadar vurulabilse de bir Logia türü olduğu için kendi kendini tekrardan yaratabilir. Bu yüzden saldırılar meyve kullanıcısını etkilemez. Aokiji meyvesinin gücü sayesinde su buharıyla teleportasyon yapabilir. Water 7'da Robin ile konuşurken aniden ortandan kaybolmuştur. Diğer tarafta Beyazsakal ile yapılan savaşta yerde dururken aniden havada uçmaya başlamıştır. Bu meyvenin standart zayıflıklar dışında bir zayıflığı görülmemiştir. Ancak Aokiji herşeyi buza dönüştürebildiği için suda boğulmadan üzerinde durabileceği bir zemin oluşturabilir. Hie Hie no Mi kullanıcısı suda kendini kurtarabilecek bir kaç meyve kullanıcısından biridir. Bu meyvenin güçleri genelde savaşmak için kullanılır. Aokiji bu meyvenin gücüyle silahlar yapabilir. Fiziksel olarak temas ettiği kişiyi dondurabilir. Bir başka kullanım şeklide okyanus üzerinde yolculuktur. Aokiji okyanus üzerinde Ao Chari isimli bisikletiyle yolducuk yapar. Bisikletin gideceği yolu dondurarak istediği yere ulaşabilir. Aokiji deniz üzerinde yolculuğa imkan veren sayılı meyvelerden birini yemiştir.

M
Magu Magu no Mi (Akainu) =
Akainu Magu Magu no Mi şeytan meyvesini yemiştir. Logia olmasından dolayı fiziksel saldırılar içinden geçip gitmektedir. Sadece Haki saldırıları ve Kairoseki yaralayabilmektedir. Fakat Haki saldırılarından da kurtulabilmenin bir yolunu bulmuş, Marco ve Vista'nın boynuna yaptıkları .Hakili saldırılardan bile kurtulmayı başarmıştır. Akainu yumruğunu magmaya dönüştürüp bunu roket gibi fırlatabilmektedir. Beyazsakal'a köpek başına benzeyen bir magma dalgasıyla saldırmıştır. Kendini gerçek bir yanardağ patlaması gibi çok hızlı bir şekilde hareket ettirip, yeraltında da hareket etmek için yeri eritip tünel açabilmektedir.
Yetenekleri Ace'in ateş bazlı yeteneklerine göre daha güçlü ve Ace'in Logia defansına (fiziksel saldırıların işe yaramaması) rağmen ona kolayca zarar verebilmektedir. Hatta Ace, Amiral Aokiji'nin buz yetenekleri ile karşılaştırılırken Akainu'nun magması buzu anında buharlaştırabildiği için daha yokedici bir gücü olduğu anlaşılmaktadır. Sadece saldırısını oluştururken bile vücudundan çıkan ısı çevresinde bulunan düşman silahlarını eritebilmektedir. Akainu'nun şeytan meyvesi özünde Ace'in Mera Mera no Mi meyvesinden daha güçlü ve ölümcüldür ve İvankov ve Jinbei gibi düşmanlarını çok az gayret sarfederek de yenebilmektedir.
Akainu'nun güçleri standart şeytan meyvesi zayıflıkları dışında şu ana kadar herhangi özel bir zayıflık göstermemiştir. Ancak Akainu'nun şeytan meyvesi Ace'in ateş bazlı yeteneklerini yense dahi Marco'nun anka kuşu yeteneğine karşı tamamen başarısızdır.
Dai Funka (大噴火, Büyük Patlama) = Akainu'nun ana tekniği, sağ elini saf lava dönüştürmesini ve onu bir roket gibi fırlatabilmesini sağlayan, Luffy'nin Gear Third'üne benzeyen bir tejniktir. Patlama yere çarpan volkanik bir kayaya benzemektedir. İlk kez Jozu'nun fırlattğı buzdağını durdurmak için kullandığı zaman görülmüştür. Savaştakiler sadece bu saldırıyı gördüklerinde bile kıyametin geldiğini düşünmüşlerdir.
Ryūsei Kazan (流星火山, Volkanik Meteor) = Akainu yumruğu şeklinde yüzlerce lav oluşturup onları gökyüzünden yağmur gibi savaş alanına yağdırıp büyük miktarda zarara neden olmuştur. Bu teknik daha çok meteor yağmuru ya da yanardağ patlamsına benzemektedir. İlk kez korsanların üzerinde durduğu bu zemini yok etmek için kullandığı sırada görülmüştür. Beyazsakal'ın ana gemisi Moby Dick'i yok etmek içinde bu tekniği kullanmıştır.
Meigō (冥狗, Kara Köpek) =
Akainu elini pençeye dönüştürüp saldırmaktadır. Bu teknik Dai Funka ya benzemektedir. Bu teknik Beyazsakal'ın yüzünün yarısını parçalayacak kadar güçlüdür.

Mera Mera no Mi (Portgas D.Ace') = Portgas D.Ace'in ateşi kullanmasını sağlayan logia türü bir şeytan meyvesidir. Alev Anlamına Gelir.
Moku Moku no Mi (Smoker) = Bu meyveyi yiyen kişi dumana dönüşebilir. Her meyvedeki gibi bu meyveyi yiyen kişi de yüzemez. Duman anlamına gelir.

P
Pika Pika no Mi (Kizaru) =
Kullancısını ışığa dönüştürme ve ışık üretme gücü verir.Aynı zamanda Kizaru meyvesi sayesinde ışık hızında hareket etme özelliği kazanmıştır. Normal vuruşlar ona etki etmez ama haki ile zarar verilebilir. Diğer Logia'larda olduğu gibi bu meyveninde en güçlü yanı elementine hükmetme gücü vermesidir. Bu sayede Kizaru ışığa dönüşebilir. Kizaru genelde ışık tabanlı saldırılar kullanır. Işığa dönüşebildiği için normal saldırılardan etkilenmez. Kizaru ışık hızında yolculuk yapabilir. Aynı şekilde saldırılarıda ışık hızındadır. Işığın hafifliği sayesinde kendini yansıtabilir. Standart meyve zayıflıkları dışında bir zayıflığı bilinmemektedir. Ancak Silvers Rayleigh Haki'sini kullanarak Kizaru'nun soyut bedenine dokunabilmiş ve kılıçla yüzüne çizik atabilmiştir. Aynı zamanda Marco'da Kizaru'ya vurabilmiştir. Ancak Marco'nun bunu meyve gücüyle mi yoksa Haki'yle mi yaptığı bilinmemektedir. Kizaru bu meyve sayesinde ışık hızında hareket edebilir. Ayrıca ışınları kesici, delici ve patlayıcı özelliktedir. Kizaru'nun meyve gücünün bir kısmı Dr. Vegapunk tarafından Pacifista Projesi'n de kullanılmıştır.

S
Suna Suna no Mi (Crocodile) =
Bu meyveyi yiyen kişi kuma dönüşebilir. Meyveyi yiyen kişi yüzemez. Suya karşı zayıflığı vardır çünkü ıslak olduğunda kuma dönüşemez.

T
Toro Toro no Mi (Honey Queen) =
yiyene kendini sıvı benzeri bir maddeye dönüştürme gücü verir. Toro sıvı anlamına gelir su ile karıştırmayınız. Honey Queen tarafından yenilmiştir. Bu meyve Logia türü olmasına rağmen çok güçlü görünmemektedir. Nami kolayca bir şişenin içine doldurup hapsedebilmiştir. Şişenin içinden hiç bir şekilde çıkamamıştır. Boyutunu da değiştirememiştir. Bu da bu meyve kullanıcısının kapalı bir objeden çıkamayacağı anlamına gelir. Bu meyvenin garip bir tarafıda sıvıya dönüştüğü zaman elbiselerin buna dahil olmamasıdır. Yani transform geçirip normale döndüğünüzde çıplak kalırsınız. Standart zayıflıkların hepsi bu meyve içinde geçerlidir.

Y
Yami Yami No Mi (Karasakal Marshall D. Teach) =
Teach'in şeytan meyvesi sonsuz acıyı çekebilmektedir ve bu sayede şeytan meyvesi kullanıcılarının özünü absorbe edebilmektedir. Bu meyve ona yerçekimi ve karanlığa hükmetme gücü vermiştir. Teach karanlığın gücünü kullanarak koca bir kasabayı ezip yok etmiştir. Yerçekimi gücü ise herşeyi çekebilir. Karanlık darbeyi de çektiğinden logia türü olsa bile darbe alır. Aldığı darbeler normalden iki kat daha fazla acı verir. Fakat Karasakal'ın inanılmaz dayanıklılığı meyvenin verdiği bu açığı kapatmaktadır.
Yine de bu meyve diğer meyvelere göre çok farklı bir güç verdiği için yemeye değerdir. Meyvenin ikinci gücü Şeytan Meyvesi kullanıcıları için çok korkunçtur. Karasakal fiziksel olarak dokunduğu kişilerin gücünü iptal eder ve Logia türleride dahil bütün meyve kullanıcılarına vurabilir.


Paramecia Türü Meyveler:
A
Atsu Atsu no Mi (iDon Achino) = Bu meyve kullanıcısına büyük bir ısı kontrol etme yeteneği verir. İngilizce'si Heat Heat Fruit, Türkçe'si ise Isı Isı Meyvesi'dir. Don Achino tarafından yenilmiştir. Meyvenin en büyük gücü kişiye çok büyük miktarda ısı üretme imkanı tanımasıdır. Bu meyvenin kullanıcısı sahip olduğu ısıyla dokunduğu herşeyi eritebilir. Kullanıcı kendi ısısını arttırdığından dokunulmaz olmaktadır. Ayrıca yine ısısı sayesinde daha yıpratıcı saldırılar yapabilir. Bu meyvenin kullanıcısı çok çok yüksek ısılarda kalabilir. Don bir kış adasında kalmasına rağmen buzun altındaki lavların içinde yüzmektedir. Isının artması birazda kullanıcının psikolojik durumuna bağlıdır. Eğer kullanıcı sakinse vücut ısısı normal seviyelerdedir. Ancak kullanıcı herhangi bir şekilde sinirlenirse ısısı çok çabuk yükselir ve bilinçsizce etrafında ki herşeyi eritebilir. Ayrıca kullanıcının ısısının çok artması civardaki volkanlarıda uyandırabilir. Standart zayıflıklar dışında bilinen bir zayıflığı yoktur. Bu meyvenin kullanıcısı Monkey D. Luffy tarafından yenilmiştir. Meyvenin verdiği güçler Don Achino tarafından çok çeşitli işlerde kullanılmıştır. Hyoukaidou'da kurduğu Lovely Land Don sayesinde ısınmaktadır. Çünkü Hyoukaidou bir kış adasıdır ve çok soğuktur. Don'un vücudu sıcak olduğu için çıplak gezer ve yine sıcaklığından dolayı buz üzerinde kayarak ilerlemektedir. Mücadele sırasında Don çeşitli şekilde meyve güçlerini kullanır. Temelde kendini savunmak için vücudunu ısıtır. Saldırmak içinse ellerini ısıtır ve rakibini eritir. Diğer takniklerde değişik derecelerde ki ısı saldırılarıdır. Ayrıca Don ısı topları yapıp rakibine fırlatabilir ve burnundan çıkardığı buhar ile uçabilir.
Awa Awa no Mi (Kalifa) = Bu meyve kullanıcısına köpüğe hükmetme gücü verir. Bu meyve Logia türü ile karıştırılmamalıdır. Çünkü kullanıcı kendisini köpüğe dönüştüremez. İngilizce'si Bubble Bubble Fruit, Türkçe'si ise Köpük Köpük Meyvesi'dir. Kalifa tarafından yenilmiştir.
Awa Awa no Mi üzerinde spiral şekiller olan bir karpuza benzer. Dışı mor içi ise parlak yeşil renktedir.
Meyvenin verdiği en büyük güç sabunu ve köpüğü kontrol ettirme gücüdür. Meyvenin sadece temizleme gücü değil vücuttaki enerjiyi temas ettiği müddetçe emme gücüde vardır. Bu yüzden kullanıcı rakibinin vücudundan enerjiyi emer ve rakibine kaygan bir vücut verir. Ayrıca kullanıcı kendine köpüklerden dev bir kalkan yapıp saldırılardan korunabilir. Ancak kullanıcının yarattığı bu etkiler su ile yıkandığında etkisiz olur. Kaygan deri su ile yıkanarak normale döndürülebilir. Ayrıca uçan kabarcıklar darbe vazifesi görerek rakibe yapışır ve enerjisini emer. Bunların dışında standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Nami tarafından yenilmiştir.
Bu meyvenin güçlerini Kalifa savaşmak için kullanmıştır. Bu meyvenin güçleri savaşta ona avantaj sağlar. Bir suikastçi olduğu içinde fiziksel gücü çok fazladır

B
Baku Baku no Mi (Wapol) =
Bu meyve yiyene herşeyi yeme gücü verir. Bu meyve kullanıcısı en sert metali bile sakız gibi çiğneyebilir. Yenilen şeyler vücutla birleştirilip silaha dönüştürülebilir. Wapol tarafından yenilmiştir. Bu meyve kullanıcısı herşeyi yiyebilir ve çenesini çok büyük bir şekilde ayırabilir. Yediği şeyleri birleştirip bir silaha dönüştürebilir. Bu dönüşümü ne kadar süre koruduğu bilinmemektedir. Lastik gibi çiğnemesi zor şeyleri yutmak meyve kullanıcısı için zordur. Bunun dışında standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Monkey D. Luffy ve Tony Tony Chopper tarafından yenilmiştir. Wapol genellikle meyvenin güçlerini birşeyler yemek için kullanmıştır. Garip bir şekilde Wapol'da aşırı iştahlı biridir.
Bane Bane no Mi (Bellamy) = Anlamı Yay'dır, Bu Meyve kullanıcısına yaylanma gücü verir
Bara Bara No Mi (Buggy) = Sahibine parçalara ayrılma, kılıçlardan etkilenmeme, ayakları yerde ve yakında olduğu sürece uçabilme gibi güçler verir. Bu şeytan meyvesi Buggy adlı bir korsan tarafından yenmiştir.Jolly Roger korsanları tarafından bir savaştan sonra ele geçirilmiş ve Palyaço Buggy tarafından yanlışlıkla yenilmiştir. Her şeytan meyvesinde olduğu gibi bu meyveyi yiyen kişi de yüzemez.Herhangi bir kesilme saldırılarından etkilenmez.Parçalara ayrılma sınırı vardır, sınırına ulaştığında kullanıcı kontrolunü kaybeder.Ayrıca bedeni yarıldıktan sonra eğer uzuvlarından bazıları suya atılırsa hareket edemiycekleri için kullanıcı kendi bedenini toplayamaz.Suyun dışında kalan beden parçaları ile devam eder.
Beri Beri no Mi (Very Good) = Bu meyve Bara Bara no Mi gibi kullanıcının bölünmesini sağlar. Ancak bu meyvenin bahşettiği bölünme küre şeklindedir. İngilizce'si Berry Berry Fruit, Türkçe'si ise Dut Dut Meyvesi'dir. Very Good tarafından yenilmiştir. Bu meyvenin kullanıcısıda Bara Bara no Mi kullanıcısı gibi paramparça olabilir. Top halini alan parçalar etrafa çarparak sağlam darbelere neden olurlar. Buggy gibi bu kullanıcınında parçaları havada uçabilir. Fakat bu meyve Bara Bara no Mi'nin aksine tüm parçaları havada uçurma imkanı verir. Bu meyve Bara Bara no Mi gibi keskin nesnelere dayanıklı değildir. Bu yüzden Roronoa Zoro'ya yenilmiştir. Ayrıca kafası yakalandığı zaman parçalar savunmasız kalır. Bunların dışında standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Very Good gücünü Franky'i durdurmak için kullanmıştır.
Bomu Bomu no Mi (Mr. 5) = Bu meyve kullanıcısının saçı, sümüğü hatta nefesi bile patlayıcıdır. İngilizce'si Bomb Bomb Fruit, Türkçe'si ise Bomba Bomba Meyvesi'dir. Mr. 5 tarafından yenilmiştir. Bu meyvenin kullanıcısının vücudunun her parçası karşıdakine ağır hasar verecek kadar patlayıcıdır. Bu meyve yiyene her türlü patlamaya karşı bağışıklık kazandırır ( Usopp'un patlayıcısını yediğinde düşük kalite olduğu için tadını kötü bulmuştur). Bu meyvenin kullanıcısı Roronoa Zoro tarafından yenilmiştir. Ancak meyvenin gücü kullanıcısının isteğine göre aktifleşmektedir. Luffy ve Zoro Mr. 5'e vurduklarında patlama olmamıştır. Meyvenin bilinen standart meyve zayıflıkları dışında bir zayıflığı bulunmamaktadır.

C
Choki Choki no Mi (inazuma) =
Bu meyve yiyene kendisini makasa dönüştürme ve katı maddeleri kesme gücü verir. İngilizce'si Scissors scissors Fruit, Türkçe'si ise Makas Makas Meyvesi'dir. İnazuma tarafından yenilmiştir. Meyvenin gücü kullanıcının vücudunu makasa çevirmesine imkan vermesidir. Inazuma genelde ya iki parmağıyla küçük bir makas ya da elleriyle dev bir makas yapabilir. Her ne kadar bu makaslarla katı cisimler kesilsede cisimlerin sertliği arttıkça kesmek daha zor olmaktadır. Bilinen bir zayıflığı yoktur. Bunun dışında standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin gücü Inazuma tarafından çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Genelde gücünü büyük taş plakaları kesmek için kullanır.

D
Doa Doa no Mi (Blueno) =
Bu meyve kullanıcısına dokunduğu her yüzeyde kapı açma özelliği verir. Kullanıcı bu kapıları istediği şekilde oluşturabilir. Ayrıca kullanıcı kapı içindeyken başka bir boyuta geçer. İngilizce'si Door Door Fruit, Türkçe'si Kapı Kapı Meyvesi'dir. Blueno tarafından yenilmiştir. Bu meyvenin gücü sayesinde Blueno istediği heryere girebilir. Kapı açmak istediği yerin ne kadar kalın veya güçlü olduğu önemli değildir. Bu yeteneğin çok çeşitli kullanımları vardır. Örneğin yerden iki küçük kapı açıp rakibini yakalayabilir. Ayrıca beden üzerinde de kapı açıp rakibini şaşırtabilir. Meyvenin asıl önemli gücü havada bile kapı açabilmesidir. Kullanıcı havada kapı açıp başka bir boyutta bekleyebilir. Bu özellik sayesinde kullanıcı uzun mesafeleri daha kısa sürede alabilir. Rakibini gözlemleyip pusu kurabilir. Ayrıca hayatı tehlikeye girdiğinde kendisini can güvenliği olan bir yere aktarabilir. Meyvenin bilinen bir zayıflığı olmamasına rağmen standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Monkey D. Luffy tarafından yenilmiştir.
Doku Doku No Mi (Magellan) = Doku Doku no Mi kullanıcının farklı türlerdeki zehirleri üretmesini ve kontrol etmesini sağlayan ve zehri sayesinde dokunulmazlık kazandıran Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi'dir. Bu meyveyi Dünya Hükümeti'nin hapishanesi İmpel Down'ın müdürü Magellan yemiştir. "Doku" (毒) "zehir" anlamına gelmektedir. Bu yetenek Logia türü meyvelerinkiyle karıştırılmamalıdır çünkü kullanıcısı zehire dönüşememektedir. Bu meyvenin en büyük gücü çeşitli türdeki zehirleri üretip kontrol edebilmesidir. Üretebildiği farklı zehirlerin gücü ve formu değişebilmektedir. Örneğin; bazen zehirli gaz şeklinde nefes yoluyla bazen de çürütücü sıvı zehriyle kişnin vücuduna direkt olarak saldırsıyla zehrini kullanabilmektedir. İsteğiyle tüm vücudunu zehirle kaplayabilmektedir ve ona dokunan kim olursa olsun zehirlenmektedir. Bu sayede dokunulmaz olmaktadır.
Eğer kurban tek bir tür zehirden etkilenmişse doğru panzehirle kolayca iyileştirilebilmektedir. Ancak aynı anda farklı tür zehirlerle saldırıldığında özel bir panzehir üretmek imkansız olmasa bile çok zordur. İyileştirmek için yapılan aptalca girişimler kurbanı ölüme daha çok yaklaştırmaktadır.
Ateşin, kullanıcının ürettiği sıvı zehire karşı etkisizleştirici bir özelliği vardır. Diğer bir zayıflığı Magellan'ın çok fazla zehir kullanması ishal olabilme ihtimalini arttırır. Mr. 3'ün mumu gibi organik olmayan maddeler kullanıcının ürettiği zehirlere karşı dayanıklıdır. Anacak kullanıcının ürettiği özel Kinjite zehri mumu hatta kayayı bile delebilecek güçtedir. Bunlardan başka kullanıcı standart şeytan meyvesi zayıflıklarına sahiptir.
Meyve Magellan'da görüldüğü gibi çeşitli güçler vermiştir. Magellan meyvenin gücüyle ölme riski olmadan zehirli yiyecekler yiyerek eğlenmektedir. Zehir yemeklere lezzet katmaktadır. Bu onu öldürmemektedir fakat ağır derecede ishale neden olmaktadır. İshalin seviyesi tükettiği zehirle ilgilidir.
Hannyabal'ın tuhaflıkları ya da başkalarından şikayet geldiği zaman Magellan bazen şeytan meyvesinin en basit formunu kullanmakta, nefesini zehire çevirmektedir. Bu hafif zehir gazıyla adamlarını yerlerine göndermektedir.
Dövüş sırasında ise zehirler üretip bunları şekillendirerek saldırmaktadır. Pozisyonunun sağladığı avantajdan dolayı cellat olarak mahkumları cezalandırabilmekte veya öldürebilmektedir. Magellan birinin nefesiyle ya da özel bir hareketle zehirleyebilir.
Magellan dövüşürken kendini zırh görevi gören sıvı zehirle kaplamakta, bu sayede hiçbir rakibine direkt olarak saldırmadan kendisine saldıranı zehirleyebilmektedir. Zehirle kaplı olmasına rağmen güçlerini yeterince kontrol edebilmekte küçük objeleri bile tutabilmektedir. Zehirle kaplıyken küçük Den Den Mushi'yi yüzüne yakın tutabilmiştir.
Ölümcül zehir bir yana Magellan rakibinin duyularının etkileyen farklı tür zehirlerle de saldırabilmektedir. Ayrıca zehrini sahte boynuzlarına aktarabilmekte, bu sayede hedeflerini delip kesebilmekte ve aynı zamanda eritebilmektedir.
Megallan'ın kullandığı bazı teknikler ve isimleri şunlardır:
Hidra, İmpel Down'daki en kokunç yaratıktır.
Hidra (Su Yılanı) (毒竜 (ヒドラ), Hidora (Hydra) = Magellan'ın en bilinen tekniğidir. Magellan büyük miktarda sıvı zehir ürettikten sonra bu zehri şekillendirerek üç başlı bir ejderha oluşturmaktadır. Kendisinden kaçmaya çalışan düşmanlarının üzerine ejderhayı yollayarak birden fazla kişiyi aynı anda zehirleyebilmektedir. Magellan bu yaratıkla rakibini ölümcül zehriyle yutabilmektedir. Toksitin seviyesi çok güçlü olduğu için şansız kurbanı eritmektedir. Zehrin vücuttaki ilerleyişi sinir sistemini de etkilemekte, kurban felç olmakta ve ölene kadar acı çekmektedir. Bu teknik İmpel Down duvarları içinde çok ünlü olmakla birlikte tüm mahkumlar bunu bilmekte ve adından dahi kormaktadırlar. Ateş Hidra'nın sıvısını etkisizleştiriyor gibi görünmekte tamamen yenilenmesine olanak vermemektedir. Kafalardan biri yandığında kafa kendiliğinden tekrar çıkmamış Magellan'da çıkarmayı denememiştir. Yaratığın zayıflıkları mitolojik Hidra'nınkilere de benzemektedir. Hidra'nın yakılmadığı sürece tekrar büyüyen birçok başı bulunmaktadır. Bu tekniği ilk kez manganın 531. bölümünde kullanmıştır. Kanji'si "Ejderha Zehri" anlamına gelen (Doku Ryuu) dur.
Kloro Topu (毒ガス弾 (クロロボール), Kurorobōru (Chloro Ball) = Magellan zehirini sakız gibi çiğneyip şişirdikten sonra yüksek hızla fırlatmaktadır. Baloncuğun patlamasıyla birlikte etrafa zehirli bir gaz bulutu yyayılmaktadır. Gaz rakibin gözlerini yaşartmakta, burnunun akmasına neden olmakta ve kişiyi hapşurtmaktadır. İsmi Chlorobenzalmalononitrile ya da göz yaşartıcı gaz dnilen bir kimyasaldan gelmektedir. İlk defa Magellan ve Luffy dövüşürken kullanılmıştır. Kanji'si "Zehirli Gaz Mermisi" anlamına gelmektedir.
Zehir Yolu (毒の道 (ベノムロード), Benomu Rōdo (Venom Road) = Magellan Hidrayı oluşturduktan sonra kendisi sıvı zehrin içine girmektedir. Zehrin içine girdikten sonra Hidra'nın boynundan hızla hareket ederek gitmek estediği yere gidip ağzından çıkmaktadır. İlk defa Magellan ve Luffy dövüşürken kullanılmıştır. Bu Amiral Kizaru'nun "Yata no Kagami" yeteneğine benzemektedir fakat daha yavaştır.
Zehirli Balonbalığı (毒フグ, Doku Fugu (Poison Blowfish) = Magellan derin bir nefes alıp fiziksel darbelere dayanacak şekilde vücudunu şişirmektedir. Bu Luffy'nin Gear Second saldırılarına karşı koyabilecek şekilde yeterince güçlü görünmektedir. Magellan bu durumda Hidra'nın özelliklerine benzer zehirli sıvı baloncuklar da fırlatabilmektedir. Bu tekniğin ismi yırtıcılara karşı savunma amaçlı yeteneği olan Zehirli Balonbalğı'ndan gelmektedir. This technique is named after the Poison Blowfish and its defensive ability against predators. Kökeni Luffy'nin Gomu Gomu no Fuusen tekniğine benzemektedir. İlk defa Magellan ve Luffy dövüşürken kullanılmıştır.
Zehir Bulutu (毒・雲, Doku Gumo (Poison Cloud) = Magellan zehirli nefesiyle büyük miktarda zehir salgılayıp dövüş alanını sisle kaplamaktadır. Bu zehirli sis yalnızca bulanıklığa neden olmamakta aynı zamanda rakibin görme yeteneğini, duyma yeteneğini ve gücünü yavaş yavaş azaltmaktadır. Bu saldırının ismiyle "Örümcek" anlamına gelen Gumo kelimesiyle ve bulutun örümceğe benzemesiyle kelime oyunu yapılmaktadır. İlk defa Magellan ve Luffy dövüşürken kullanılmıştır.
Magellan'ın son umudu, Zehir İblis: Cehennemin Hükmü.
Zehir İblis: Cehennemin Hükmü (毒の巨兵 地獄の審判), Benomu Dēmon Jigoku no Shinpan (Venom Demon: Hell's Judgement) = Magellan'ın en güçlü saldırısıdır. Muazzam miktarda Kinjite (禁じ手, Yasak El) denen sıvı zehir üretip ona büyük şeytan benzeri bir şekil vermektedir. Bu yaratık Magellan'ın her hareketini taklit etmektedir. Örneğin; Magellan elini kaldırdığında o da kaldırmaktadır. Bu sıvı zehrin rengi Hidra 'nın kinden daha koyu gözükmekte ve zararlı duman salgılamaktadır. Cehennemim Hükmü'nün oluşturulduğu zehir organik olmayan objeleri bile etkilemekte, zehir sanki direkt olmasa bile onunla temasta olana herşeyi etkileyen bir hastalık yaymakta ve etkilenen kurbanların vücuduna baştan aşağı bulaşıp onları öldürmektedir (çok hızlı bir şekilde). and seems to kill the afflicted victims right away once the infection spreads all the way throughout the body (which seems to be at a very rapid rate). Magellan bu tekniğin tüm İmpel Down'ı yok edecebileceğine inanamaktadır. Bu saldırının kanjisi "Zehrin Dev Askeri: Cehennemin Hükmü" anlamına gelen Doku no Kyohei: Jigoku no Shinpan dır. "Kinjite" zehrinin ismi sumo güreşlerindeki hatalı hareketlerden (faul) gelmektedir.
Not = Magellan kendi kendine konuşurken Hannyball cinaslı (kelime oyunu) bir şekilde ona cevap veriyor. talks to himself, there is a little pun stated by Hannyabal in response. Japonca monolog (kendi kendine konuşan kimse) kelimesine "Dokuhaki" (独白) denir; "Doku" (独) ise "yalnız" anlamına gelir. "Doku" kısmı Hannyabal tarafından farklı bir anlamda olan "Doku" (毒) "zehir" anlamında kullanılmıştır.
Bu şeytan meyvesi 9. Film'de geçen Noko Noko no Mi'ye benzemektedir. Orada da zehir şekillendirilebilmekte fakat spor formunda olmaktadır.
Bu meyve Logia türü Şeytan Meyveleri ile kerıştırılmakta çünkü "element" üretiyor gibi görünmektedir. Ancak Logia değldir çünkü kullanıcı kendini saf elemente dönüştürememekte sadece kontrol edebilmektedir. Benzer özellikler Doru Doru no Mi ve Awa Awa no Mi'de de görülmektedir.

Doru Doru No Mi (Mr. 3) = Bu meyveyi yiyen mumadama dönüşür. Temelde bu meyvenin kullanıcısı sınırsız miktarda balmumu üretebilir. Kullanıcı vücudunu balmumuna çeviremez. Dolayısıyla bu meyve Logia türü ile karıştırılmamalıdır. İngilizce'si Wax Wax Fruit, Türkçe'si ise Balmumu Balmumu Meyvesi'dir. Mr. 3 (Galdino) tarafından yenilmiştir. Meyvenin en büyük gücü kişinin vücudundan çıkan balmumuyla istediği şekilleri yapabilmesidir. Bu balmumu sertleştiği zaman çelik kadar sağlam olur. Sertleşmiş balmumu kolay kolay kırılmaz. Her ne kadar çelik gibi sağlam olsada sıcaklık balmumunu yumuşatır ve eritir. Bu meyvenin kullanıcısının gücünü tam olarak kullanabilmesi için bulunduğu ortam çok önemlidir. Bu meyvenin kullanıcısı Monkey D. Luffy, Crocodile ve Sanji tarafından yenilmiştir. Mr. 3 bu meyvenin güçlerini genelde sanatsal anlamda kullanmıştır. Bire bir kişinin aynısı mumdan heykeller, mumdan pastalar gibi ayrıntılı eserler yapmıştır. Ayrıca düşmanlarını balmumundan heykellere çevirmekten hoşlanır. Bu huyu bir korku filmi olan House of Wax ile benzeşmektedir

G
Goe Goe no Mi (El Drago) =
Bu meyve kullanıcısına sesle oluşmuş enerji ışınları atabilme gücü verir. İngilizce'si Voice Voice Fruit, Türkçe'si ise Ses Ses Meyvesi'dir. El Drago tarafından yenilmiştir. Bu meyvenin temel gücü inanılmaz güçlü ve yokedici ses ışınları üretmeye olanak sağlamasıdır. Ancak bu ışınlar geri yansıtılabilir. Geri yansıtmanın dışında standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Monkey D. Luffy tarafından yenilmiştir. El Drago genelde hedeflerini yok etmek için ses ışınlarını kullanır. El Drago'nun ses patlamaları yangınlara yol açar. Patlamanın gücüne bağlı olarak yoketme alanı değişir.
- Bu Şeytan Meyvesi'nin gücü Dragon Ball serisinde bazı karakterlerin kullandığı Mouth Energy Waves'a benzer.
- Meyvenin gücü tıpkı Scratchmen Apoo'nun ki gibi ses ile alakalıdır.
Gomu Gomu No Mi (Monkey D. Luffy) = Şekli Yubari kavununa benzemektedir ve üstünde düğer meyvelerde olduğu gibi kıvrımlar bulunmaktadır. Yiyen kişinin vücudu lastik gibi uzamaktadır.Kurşunlardan top güllelerinden etkilenmez.Lastik gücü yakın dövüşte güçlü saldırılara sahiptir fakat orta menzilli saldırıları daha da yıkıcıdır.Ayrıca lastiğin yalıtım özelliği sayesinde elektriğe bağışıklığı vardır. Sivri ve keskin nesneler zayıf yanıdır.Ayrıca fiziksel olmayan (buz, ateş) gibi saldırılar da zarar verebilir.Ayrıca diğer şeytan meyveleriyle aynı zayıflıklara sahiptir. Diğer meyvelerde olduğu gibi bunda da meyveyi yiyen kişi yüzemez.
Gura Gura no Mi (Edward Newgate) = yiyeni "Deprem Adam" yapan Şeytan Meyvesi'dir. Kullanıcının depremler meydana getirmesini sağlar. Bu meyveyi Edward Newgate yemiştir. Dünyayı yok etme gücü sayesinde en güçlü şeytan meyvesi (özellikle Paramecia türü) olarak görülmektedir.Beyazsakal'ın dayanıklılığı ile birleşince neredeyse yenilmezdir.
Standart şeytan meyvesi zayıflıklarının yanında bu meyvenin tek zayıf yanı Logia kullanıcılarına zarar verememesidir. Aokijinin bedeni kolayca kırılıp tekrar birleşebilmiştir. Bu meyvenin en büyük gücü kullanıcısının depremler meydana getirmesidir. Bu sarsıntılar okyanusun tabanında bile ortaya çıkabilir ve tsunamiler oluşur. Filo Amirali Sengoku bu gücün dünyayı yok edebileceğini söylemiştir.
Diğer meyve zayıflıklarının dışında bilinen bir zayıflığı bulunmamaktadır. Beyazsakal bu güçle büyük depremler meydana getirmektedir. Ayrıca okyanus tabanında sismik dalgalar oluşturmakta, dev dalgalar oluşmaktadır. Beyazsakal'ın yumruğunu havaya vurmasıyla hava cam gibi çatlamaktadır. Bu olduğunda bir şok dalgası oluşmaktadır. Bu sayede deniztabanında ya da karada depremler oluşabilmektedir. Ayrıca bu dalgayı havaya da yollayabilmektedir.

Not: Meyvenin ismi Beyazsakal'ın gülüşüne benzemektedir: "Gurarararara" Bu durum Perona'nın Horo Horo No Mi meyvesiyle aynıdır.
Grura Gura No Mi gücü ile birlikte Beyazsakal depremler ve tsunamiler yaratan Denizlerin İmparatoru, Yunan Tanrısı Poseidon'a benzetilmektedir.

H
Hana Hana no Mi (Nico Robin) =
Hiso Hiso no MiHana Hana no Mi kullanıcının vücut parçalarını istediği canlı ya da cansız objeler üstünde çıkarıp çoğaltmasını sağlayan Paramecia türü bir şeytan meyvedir. "Hana" Japonca'da "çiçek" ve "çiçek açma" anlamlarına gelmektedir. Seçilen yüzeyde ne zaman kullanıcının vücut parçası çıkmaya başlasa pembemsi beyaz renkte yaprak benzeri tanecikler görülmektedir. Bu meyvenin gösterilen en büyük gücü Kairouseki hariç kendi vücudu da dahil olmak üzere herhangi bir yüzeyde vücut parçalarını çıkarıp çoğaltmasıdır. Kullanıcı bu yetenekle birçok saldırgana aynı anda karşı koyabilir. İstenildiği gibi parça çıkarılabildiğinden çok çeşitli saldırıları vardır. Vücutlarında parçacıklar çıkan kişiler sürpriz bir saldırıya maruz kalmaktadırlar. Rakip bir Logia kullanıcısı olmadıkça ya da bununla başa çıkacak bir gücü olmadıkça korunmasız kalır, bu da bu meyveyi en güçlü Paramecia türü meyvelerden yapmaktadır. Ona karşı "güç" ve "hızın" bir anlamı olmadığını hiç zorlanmadan herhangi bir düşmanı esir alabildiğini açıklamıştır. Bu meyvenin güçleri Robin tarafından çok çeşitli şekillerde kullanılmıştır. Çocukluğundan beri bu güce sahip olduğundan meyvesine hakimdir. Gücünü daha çok mücadele etmek için kullansada daha değişik alanlarda da bu gücünden yararlanmıştır.
Horo Horo no Mi (Perona) = Bu meyve yiyene hayalet üretme ve hayalete dönüşme imkanı sağlar. İngilizce'si Hollow Hollow Fruit, Türkçe'si ise Boşluk Boşluk Meyvesi'dir. Perona tarafından yenilmiştir. Meyvenin en büyük gücü sınırsız miktarda spektral kopya hayaletler üretebilmesidir. Bu kopyalar çok çeşitli formlara girebilirler. Temel formlardan biri Negatif Hayaletler'dir. Bu hayaletlerden biri kişiye temas ettiği zaman kişi Foxy gibi dizlerinin üzerine çöker ve kendisini kötülemeye başlar. Örneğin Luffy'nin dediği Dünya'ya tekrar gelseydim kabuklu bir deniz böceği olmak isterdim. gibi. Ayrıca kullanıcı bu kopyaları bilgi almak içinde kullanabilir. Negatif Hayaletler çok güçlü gibi görünselerde temelde kötümser olan bir kişiye işleyemezler. Örneğin Usopp kötümser biri olduğu için hayaletler onu etkileyememiştir. Hatta Usopp'un üzerinde ki negatif enerji Perona ve hayaletlerini etkilemiştir. Kullanıcı kendisini hayalet formuna sokabilir. Bu sayede uçabilir ve cisimlerin içinden geçebilir. Aslında bu güç meyvenin verdiği astral bir projeksiyondur. Bu astral projeksiyon hiç bir saldırıdan etkilenmez ve ana bedende olan gücü kullanabilir. Ancak projeksiyonun kaynağı olan asıl beden tamamen savunmasız kalır. Bunların dışında standart meyve zayıflıkları vardır.
Meyvenin verdiği güçler Perona tarafından hem savaşmak hemde bilgi toplamak için kullanılır.
Horu Horu no Mi (Emporio Ivankov) = Bu meyve yiyene kendisinin ve karşısındakinin hormonlarıyla oynama gücü verir. İngilizce'si Hormone Hormone Fruit, Türkçe'si ise Hormon Hormon Meyvesi'dir. Emporio İvankov tarafından yenilmiştir. Meyvenin en büyük gücü çeşitli hormonlar üretmesidir. Kullanıcı bu hormonlarla kişinin çeşitli yönlerini değiştirebilir. Bu yönler içinde cinsiyet, vücut sıcaklığı, pigmentler, büyüme hatta duygusal durum bile vardır. Değişen hormonlar kesinlikle değiştirilemez. Bu değişim kullanıcının isteğine bağlıdır. Bu güç kullanıcı tarafından kişiye yardım etmek amacıyla da kullanılabilir. Bilinen bir zayıflığı olmamakla beraber standart zayıflıklara sahiptir. Meyvenin güçleri İva tarafından çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Genelde gücünü bir adamı kadına çevirmek için kullanır. Cinsiyet değiştirmekten öte başka bir güçte mucizevi iyileştirmedir. Kullanıcı bu özellikle ölümün eşiğindeki birini hayata döndürebilir. Ancak kişi potansiyel ömründen kaybeder.

K
Kachi Kachi no Mi (Bear King) =
Bu meyve kullanıcısının vücudunu ısıtır ve sertleşterir. İngilizce'si yok valla kusura bakmayın. Bear King tarafından yenilmiştir. Bu meyve kullanıcısının vücudunu ısıtıp sertleştirdiği için savunma açısından oldukça avantajlı bir meyvedir. Ancak King Cannon gibi aşırı güçlü saldırılar kullanıcıya işler. Vücut ısısı kullanıcı bir bakıma dokunulmaz yapar ve rakibini yakarak zarar verir. Standart meyve zayıflıkları dışında bilinen bir zayıflığı yoktur. Bu meyvenin kullanıcısı Monkey D. Luffy tarafından yenilmiştir. Bear King genelde gücünü savunmasını arttırmak için kullanmıştır. Kendini sertleştirdiği zaman yaptığı saldırıların gücüde sertleşmektedir. Ayrıca vücut ısısını yükselterek rakibini yakar.
- Kachi Kachi no Mi tek meyvede iki güç veren tek meyvedir. Bilindiği kadarıyla.
Kage Kage no Mi (Gekko Moriah) = Bu meyveyi Shichibukai olan Gekko Moriah kullanılmaktadır. Kage gölge anlamına gelmektedir.Bu Paramecia türü bir meyvedir.
Bir canlının golgesini makas ile kesip başka bir bedene aktarabilmektedir bu şekilde bir zombi ordusu yaratmiştir.
Gölge insanin 2. ruhudur ve aynı özellikleri taşımaktadır bu şekilde zombiler kişi ile aynı özellikleri taşımaktadır.Ama şeytan meyvesi ozelliklerini alamamaktadır.
Örneğin sanji'nin kadınlara karşı koruma tutkusu ve Luffy nin ilk soyledigi laf "ET" olmuştur.
Zombiler bu meyve tarafından yaratıldıgı için su'ya karşı zayıf noktalar taşımaktadır. örnegin ağızlarına bir miktar deniz tuzu atıldıgı zaman gölge içlerinden cıkıp sahıbine geri donmektedir.
Ayrıca Gekko Moriah kendi golgesini kullanarak başka gölgeleri kontrol edebilmektedir ve gölgesini canlandırabilmektedir
Kama Kama no Mi (Eric) = anlamı Orak'tır, Normal bir insanın rüzgarlar oluşturmasını sağlar. Bu rüzgarlar kılıç kadar keskindir ve bir şeyleri kesmek için kullanıla bilir. Hortum Erik tarafından kullanılmaktadır
Kilo Kilo No Mi (Miss Valentine) = Bu meyveyi yiyen kişi vücudunu istediği ağırlığa getirebilir. Kullanıcı kilosunu 1 kilo yaparak havada uçabilecek düzeye gelir ve ardından ağırlığını artırarak rakibine istediği kadar ağırlıkla baskı yaparak onu öldürebilir.Zayıf yanı ise düştüğü yerden rakibi kaçarsa kullanıcı yönünü değiştiremez ve yere çarparak kendisi hasar alır.

M
Mane Mane no Mi (Mr.2-Bon Kurei) =
Bu meyve yiyene dokunduğu herhangi bir kişiye dönüşme gücü verir. Bu kopyalamada kullanıcı karşıdaki kişinin her özelliğini de kendisine aktarabilir. İngilizce'si Clone Clone Fruit, Türkçe'si ise Kopya Kopya Meyvesidir. Mr.2 (Bon Kurei) tarafından yenilmiştir. Bu meyvenin kullanıcısı dönüştüğü kişinin her özelliğini alır. Ne kadar güçlü olursanız olun bu meyve kullanıcısı size dokunduğu zaman birebir aynınız olabilir. Bu yeteneği kullanmak için kişiye dokunmak gerektiğinden çok güçlü kişilere yaklaşmak zordur. Bu yüzden hafızaya kaydedilecek kişinin özellikleri önemlidir. Kopyalanan kişinin Şeytan Meyvesi gücü varsa bu güç kopyalanamaz. Ayrıca kopyalanmış kişi halindeyken kişi kendi stilinde dövüşemez. Bu yüzden vurmadan önce eski haline dönmesi gerekmektedir. Bu meyvenin bir özelliğide bir kere kılığına girilmiş kişiyi hafızasına kaydetmesidir. Bunların dışında standart meyve zayflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Sanji tarafından yenilmiştir.
Mero Mero no Mi (Boa Hancock) = İngilizcesi Love-Love Fruit,Türkçesi Aşk-Aşk Meyvesidir. Kalp şeklinde olan bir menzil içerisindeki şehvet ve sapkınlık yapan düşmanları taşa çevirebilir. Korsanlar Kraliçesi ayrıca 7 Shichibukaiden biri olan Boa Hancock tarafından yenmiştir. Boa Hancock, Luffy'i taşa çevrilmek istemiş ama Luffy şehvet ve sapkınlık yapmadığı için başarısız olmuştur.Çok güzel bir korsan olduğundan çoğu kişi şehvet ve sapkınlığa düşüp taşa çevrilebilir. Mero Mero no mi kullanıcısının düşmanlarını taşa çevirebilir
Hancock'un bilinen meyve zayflığı hariç tek zayıflığı sadece kendine aşık olanları taşa çevirebilmesidir.
Mini Mini no Mi (Blyue) = Meyvenin gücü kullanıcının isteğine göre boyutunu duruma göre, düşman saldırılarından kurtulmak gibi nedenlerle küçültmesine imkan vermesidir. Standart zayıflıklar dışında bilinen bir zayıflığı yoktur. Bir dev olan Blyue meyvesinin gücünü insan ya da daha küçük yaratıklarla etkileşime kolay girmek için kullanır. Ayrıca gücü giysilerinin ve silahının boyutunu değiştirmesine de izin vermekte, normal haline döndüğünde savaş baltası ve kalkanının da genişlediği görülmektedir.
-Bu şeytan meyvesi sadece video oyununda görünen iki şeytan meyvesinden biridir (diğeri Basa Basa no Mi)

N
Nemu Nemu no Mi (Noko) =
Meyve yiyene herkesi uyutma ve hafızasını silme gücü vermiştir. İngilizce'si Sleep Sleep Fruit, Türkçe'si ise Uyku Uyku Meyvesi'dir. Noko tarafından yenilmiştir. Meyvenin tek gücü rakibi hipnoz ederek uyutmasıdır. Noko bir denizatı kullanarak gücüne güç katmış ve uyuttuğu kişilerin anılarını çalmıştır. Noko bu gücüyle neredeyse Hasır Şapka Korsanları'nı yenmiştir. Standart zayıflıklar dışında bilinen bir zayıflığı yoktur.
Nikyu Nikyu no Mi (Bartholomew Kuma) = Bu meyve Shichibukailer'den Bartholomew Kuma tarafından yenilmiştir. Bu Şeytan Meyvesi yiyenin ellerine herşeyi geri püskürtme ve saldırılara karşı yastık görevi gören iki tane pati verir. Kuma gücünü sınırlamak için eldiven takar. Kuma'nın elindeki patiler ayılarınkine benzer. İngilizce'si Paw Paw Fruit, Türkçe'si ise Pati Pati Meyvesi'dir. Bu meyvenin en önemli gücü dokunduğu herşeyi son derece yüksek bir hızda itmesidir. Bu herşeyin içine hava bile girer. Kuma bu meyvenin gücüyle Perona'nın hayaletlerine bile fiziksel bir acı vermiştir. Bu güç Kuma'nın savaşta her türlü saldırıdan korunması açısından ona büyük bir avataj sağlar. Kullanıcı bu patilerle hava topları yapıp ışık hızında rakibini vurabilir. Bu saldırılar çok güçlüdür. Kayaları bile parçalayabilir. Nikyu Nikyu no Mi hakkında teleport konusunda bir yanlış aanlaşılma söz konusudur. Bu meyve kullanıcısını uzak mesafelere ışınlayabilir. Ancak bu yanlıştır. Kuma teleport yerine yalnızca kısa mesafelerde meyvesinin verdiği yüksek hızı kullanır Bu kullanıcı saldırıları sadece elindeki patilerle sektirebilir. Eğer kullanıcı gafil avlanırsa darbe alması kaçınılmazdır. Ancak meyvenin bu zayıflığını Kuma'nın sibernetik organizması kapatır. Bunun dışında bu meyvenin standartlardan başka zayıflığı yok gibi görünmektedir. Meyvenin verdiği güçleri Kuma çok çeşitli şekillerde kullanmıştır. Kuma patileriyle nesneleri inanılmaz yüksek hızlara çıkarabilir. Kuma birini istediği bir yere yollayabilir. Kişi 3 gün 3 gece patinin koruması içinde hareketsiz bir şekilde yolculuk yapar. Kişi yere inişinde ise kesinlikle zarar görmez. Kuma bir kişinin içinde tüm ağrıyı ve yorgunluğu patileriyle çıkarabilir. Bu teknik sayesinde çıkan acı başka bir kişiye aktarılabilir.
Noko Noko no Mi (Musshuru) = Mantar Mantar Meyvesi, Zehirli Mantar Sporları anlamına gelir, 1'nci film'de gözükmüştür.
Noro Noro no Mi (Foxy the Silver Fox) = Bu meyveyi yiyen Noroma Fotonları sayesinde rakibini yavaşlatır. Bilimadamları henüz bu mikroskopik partikülleri çözememişlerdir. İngilizce'si Slow Slow Fruit, Türkçe'si ise Yavaş Yavaş Meyvesi'dir. Foxy the Silver Fox tarafından yenilmiştir. Meyvenin en büyük özelliği Noroma Fotonları sayesinde rakibini oyuz saniye boyunca yavaşlatmasıdır. Kullanıcı bu ışınlar sayesinde hareket eden herşeyi yavaşlatabilir. Ayrıca yavaşlattığı objeye istediğini de yapabilir. Yavaşlamış kişi aldığı darbeleri yavaş olduğu süre boyunca hissetmez. Ancak ışınların etkisinden çıktıktan sonra oluşan kinetik enerji sonucu bütün darbeleri aynı anda alır. Bu yüzden hasar inanılmaz boyutta olabilir. Noro Noro ışınları ayna yardımıyla geri yansıtılabilir. Bu zaafı kullanıcıya karşı ani bir saldırı için kullanabilirsiniz. Meyvenin en büyük eksisi kullanıcının da bu ışınlardan etkilenmesidir. Bunların dışında standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyve kullanıcısı Monkey D. Luffy tarafından yenilmiştir. Foxy gücünü genellikle Davy Back Fight dövüşlerinde hile yapmak için kullanır. Foxy gücü sayesinde bu oyunda hiç yenilmemiştir. Foxy meyvesinden tam randıman alabildiği için bu özelliği dövüşlerde ona büyük avantaj sağlar.

O
Ori Ori no Mi (Hina - Black Cage) =
Bu meyve yiyene düşmanlarını demir bir zincirle yakalama imkanı verir. İngilizce'si Cage Cage Fruit, Türkçe'si ise Kafes Kafes Meyvesi'dir. Hina (Black Cage) tarafından yenilmiştir. Meyvenin en büyük gücü kullanıcısına düşmanlarını demir bir kafesle yakalama fırsatı vermesidir. Kişi metal çubuklarla düşmanlarının ilerlemesini engelleyebilir. Standart meyve zayıflıkları dışında bilinen bir zayıflığı yoktur.
Meyvenin güçleri Hina tarafından düşmanlarını yakalamak için kullanılmıştır.

S
Sabi Sabi no Mi (Shuu) =
Bu meyve yiyene herşeyi paslatıp parçalama gücü verir. İngilizce'si Rust Rust Fruit, Türkçe'si ise Pas Pas Meyvesi'dir. Shuu tarafından yenilmiştir. Bu meyvenin gösterilen en büyük gücü metalik olan herşeyi paslatıp yoketmesidir. Bu özelliği kılıç kullananlara karşı çok büyük bir avantaj sağlar. Animede bu meyvenin kullanıcısına kılıç işlemediği görülmüştür. Kılıç kullanıcının vücuduna temas ettiği anda paslanıp erimiştir. Ayrıca bu meyve insanın derisini ve kanınıda paslatabilir. Ancak kullanıcı metalik olmayan şeylere karşı çok zayıftır. Bunun dışında standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Usopp tarafından yenilmiştir.
Shuu bu gücünü Zoro'yu durdurmak için kullanmış ve onun değerli katanalarından biri olan Yubashiri'yi yoketmiştir.
Shari Shari no Mi (Sharinguru) = Bu meyvenin bilinen tek gücü kullanıcısının kollarını ve bacaklarını tekerleğe çevirmesidir. Bu sayede kullanıcı çok yüksek hızlara ulaşıp rakibine saldırabilir. Standart meyve zayıflıkları dışında bilinen bir zayıflığı yoktur. Ancak Franky'nin çelikten kolları bu meyvenin gücünü kırmıştır. Buna bakarak çok güçlü bir meyve gibi görünmemektedir.
Meyvenin gücü Sharinguru tarafından genellikle savaşmak için kullanılmıştır.
Sube Sube no Mi (Alvida) = yiyenin vücudunu kayganlaştırıcı bir özellik veren Paramecia türü bir meyvedir. Kendisine yapılan çoğu saldırı ve fırlatılan objeler vücudundan kayıp geçer. Alvida bu meyveyi yedikten sonra kilo verip incelmiştir. Alvida Kairoseki ağıyla yakalandığı sırada bile eski haline dönüşmemiştir. Sube Japonca'da düz, pürüzsüz anlamına gelmektedir. Ayrıca "subesube" "genç ve seksi" anlamına gelmektedir. meyve Alvida tarafından yenmiştir. Bu meyvenin kullanıcısı hem silahlı saldırılara karşı hemde yumruk yumruğa dövüşlerde avantajlıdır. Silahlar da yumruklar da bedeninden kayıp geçer. Meyvenin güçleri kullanıcının giydiği elbiselerle eşyaları da esnetmektedir. Alvida Demir Topuz'unu da tam gücüyle kullanabilmektedir.
Meyve güçleri sayesinde kullanıcının dokunulmaz olmasına rağmen bazı saldırılar kullanıcıya etki edebilmektedir. Smoker şeytan meyvesi güçleriyle Buggy ve tayfasıyla birlikte Alvida'yı yakalamıştır. Bunun dışında standart meyve zayıflıkları dışında bir zayıflığı bulunmamaktadır.
Sube Sube Spur (スベスベシュプール) (Sube Sube Supā, kelime anlamı "Düz Düz Destek") = Buggy'nin tayfası Alvida için bir rampa kurarlar. Alvida sandaletlerini çıkarıp Sube Sube no Mi güçleriyle rampadan aşağı kayarak Buggy'nin Bara Bara Car şekliyle aynı hızda ilerler.
Suke Suke no Mi (Graveyard Absalom) = Bu meyve yiyene kendisini ve dokunduğu nesneleri görünmez yapma gücü verir. İngilizce'si Clear Clear Fruit, Türkçe'si ise Görünmezlik Görünmezlik Meyvesi'dir. Graveyard Absalom tarafından yenilmiştir.
Bu meyvenin biricil özelliği kullanıcıyı görünmez yapmasıdır. Bu yetenek kullanıcıya temas edene de etki edebilir. Bu yeteneğin kullanıcısı casusluk yapabilir, kızları dikizleyebilir ve kimsenin ruhu duymadan birini kaçırabilir. Kullanıcı rakiplerine saldırmak için gizli silahlar taşıyabilir. Kullanıcı bildiği gemiyi bile görünmez yapıp düşmanlarından saklanabilir. Bu kabiliyetin ana kusuru su, tuz, kan gibi maddeler tarafından kullanıcıyı görünebilir yapmasıdır. Ancak yinede kullanıcı bu lekeleri de görünmez yapıp eski haline dönebilir. Fakat yinede bu bir dezavantajdır. Bu meyvenin başka bir zayıflığıda rakibin kullanıcıya şanslı bir vuruş yapmasıdır. Ayrıca ses, koku gibi duyu organlarıyla hissedilen şeyler sayesinde de kullanıcının yeri tespit edilebilir. Bunlardan başka standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Sanji tarafından yenilmiştir.
Supa Supa no Mi (Mr. 1 - Daz Bones) = Bu meyve yiyene vücudunu çeliğe ve çelikten bıçaklara çevirme gücü verir. Mr. 1 (Daz Bones) tarafından yenilmiştir.
Bu meyvenin en büyük gücü hiç bir saldırının kişiye işlememesidir. Bütün vücut çelikten olduğu için hasar almaz. Ayrıca çelikten bıçaklar yapabildiği için acımasız saldırılar görmenin mümkündür. Gerçekten çok dayanıklı bir meyvedir. Ancak özel bir saldırı ile çeliği tahrip etmeyi başarabilirseniz kullanıcıyı yenebilirsiniz. Bilinen bir zayıflığı yoktur. Ancak standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Roronoa Zoro tarafından yenilmiştir.

T
Toge Toge no Mi (Miss Doublefinger) =
Bu meyve yiyene vücudunun istediği parçasını sivri dikenlere çevirme imkanı sağlar. İngilizce'si Spike Spike Fruit, Türkçe'si ise Diken Diken Meyvesi'dir. Miss Doublefinger tarafından yenilmiştir.
Bu meyve sayesinde yapılan dikenler kayaları bile delebilir. Bu meyvenin kullanıcısı Toge Doping isimli bir teknikle kas gücünü arttırabilir. Ayrıca ayaklarından diken çıkarabildiği için düz duvarda yürüyebilir. Bu meyve karşıdakinin ölüm riskini arttıran bir meyvedir. Bilinen bir zayıflığı yoktur. Ancak standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Nami tarafından yenilmiştir.

Y
Yomi Yomi No Mi (Brook) =
Bu meyve yiyene öldüğü zaman yeni bir hayat verir. Ölü olunsa bile Şeytan Meyvesi özellikleri her durumda geçerlidir. Kullanıcı ne zaman ölürse o zaman bir sefere mahsus yeni bir hayat kazanır. Yeniden canlanmak için kullanıcının ruhunun bedenini bulması gerekmektedir. Vücut nasıl olursa olsun ruh bedene girdiğinde ikinci yaşama başlanılır. İngilizce'si Revive Revie Fruit, Türkçe'si ise Dirilme Dirilme Meyvesi'dir. Brook tarafından yenilmiştir. Bu meyvenin tek gücü kullanıcı öldüğünde onu yeni bir hayat vermesidir. Meyvenin verdiği ikinci yaşamla kullanıcı ölümsüz olur. Ancak herhangi bir dış etkenden ötürü ölümü gerçekleşirse hayata geri dönemez. Meyve sadece ilk ölümden sonra yeni bir hayat verir. Yine bu meyvede de tipik Şeytan Meyvesi zayıflıkları vardır. Öldükten sonra geri gelen ruh sadece ait olduğu bedene girebilir. Bu yüzden ruh başka bir vücut değil kendi vücudunu arar. Ruh bedeni bulduğunda kullanıcı yeni yaşamına başlar. Ancak ruhu olduğu halde hala bir ceset olduğu için zamanla çürür. Yine de kullanıcı ölümsüzdür. Bu meyvenin kullanıcısı Ryuuma tarafından yenilmiştir. Bu meyvenin Brook'a sağladığı tek yarar onu canlı tutmasıdır. Meyvenin gücü sayesinde Brook iskelet olduğu halde hala hayattadır. Yine meyve sayesinde dokusu ve kasları olmadan istediği gibi hareket edebilir. Ayrıca tüm duyu organlarınıda kullanabilir. Nefes borusu ve ses telleri olmadığı halde konuşabilir. Gözleri olmadığı halde görebilir. Tıpkı normal canlılarda olduğu gibi o da sindirim yapabilir. Brook'un kemikleri savaş esnasında kırılabilir. Süt içtiği takdirde iyileşme hızı artar. Ayrıca Brook'un vücudu organları olmadan gözyaşıi kan gibi organik vücut sıvılarıda üretebilir. Meyvenin Brook'a verdiği özelliklerden biride çok hafif bir vücuttur. Brook bu durumu çok avatajlı bir biçimde kullanır. Su üzerinde koşabilir ve inanılmaz yüksekliklere atlayabilir. bu özellik ona uzun mesafeleri daha kısa sürede almasında ve savaş sırasında büyük yararlar sağlar. Ancak hem kemik olması hemde hafif olması yüzünden çok dayanıklı değildir. Her ne kadar Brook suyun üzerinde koşabilsede bunu uzun süre yapamaz. Bir süre sonra batmaya başlar. Brook iskelet olduğu için canlı dokusu olan insanların alacağı darbeleri almaz. İskelet olmanın verdiği hafiflikle daha hızlı saldırılar yapar ve elektrikten etkilenmez. Her ne kadar Brook'un organları olmasada çok ölümcül darbeler alabilir. Kafatasının belli bir dayanıklılık limiti vardır. Ayrıca vücududa paramparça olabilir. Ayrıca Brook kırık kafatasının içinde eşya saklayabilir. Meyve bir çok güç versede Brook yine yorgunluk ve acı hisseder. Brook'un tüm gelişme fonksiyonları durmuştur. Bu yüzden afro saçını canı pahasına korur. Çünkü saçı kesilirse tekrar çıkmaz.


Zoan Türü Meyveler:

H
Hebi Hebi no Mi, Model: Anakonda (Boa Sandersonia) =
Yılan Yılan Meyvesidir, Bu Meyveyi Yiyen Anakonda'ya Dönüşür. Meyvenin melez formu çok güçlüdür. Sandersonia fiziksel gücünün çokluğu ve meyvenin verdiği büyük, uzun bir beden sayesinde inanılmaz güçlüdür. Ancak kuyruk kısmı saldırıya açıktır ve meyvenin tel zayıf yönüdür. Bunun dışında standart zayıflıklara sahiptir.
Meyvenin güçleri en başta Sandersonia tarafından Tenryuubito efendilerini eğlendirmek için kullanılmıştır. Serbest kaldıktan sonra bir Kuja savaşçısı olmuş ve güçlerini ülkesini korumak için kullanmıştır.
Hebi Hebi no Mi, Model: Kral Kobra (Boa Marigold) = Bu meyve yiyene kral kobra ve insan-kobra karışımı bir forma dönüşme gücü verir. Ayrıca bu meyvenin kullanıcı zehir üretebilir ve bunu rakibine tükürebilir. Boa Marigold tarafından yenilmiştir.
Bu meyvenin kullanıcısı melez formda tıpkı gerçek bir kral kobra gibi güçlere sahiptir. Zehir üretebilir ve bunu düşmanına fırlatabilir. Ayrıca bu meyve kullanıcısının ateşe karşı çok dirençlidir ve kendini yakarak düşmana saldırabilir. Ancak ateşe ne kadar dayanabileceği bilinmemektedir. Bu meyveninde kuyruk kısmı hareketi kısıtlamakta ve açık bir nokta bırakmaktadır. Bunun dışında standart zayıflıklara sahiptir.
Meyvenin güçleri Marigold tarafından savaşmak için kullanılmıştır. Meyvesi sayesinde uzun menzilli saldırılar yapabilir ve öldürücü bir zehir salgılayabilir.
Hito Hito no Mi (Tony Tony Chopper) = Zoan türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene insan formlarına dönüşme imkanı verir. İngilizce'si Human Human Fruit, Türkçe'si ise İnsan İnsan Meyvesi'dir. Tony Tony Chopper tarafından yenilmiştir. Meyvenin gücü kullanıcısını insan formlarına sokmasıdır. Bu meyve bir geyik olan Chopper tarafından yenildiğinden verdiği güçler daha fazladır. Meyve sayesinde Chopper hem insanlarla hemde hayvanlarla konusabilir.
Bu meyve Rumble Ball sayesinde dahada güçlü hale getirilebilir. Bu sayede Chopper ekstradan dört forma daha girebilir. Ancak Rumble Ball'ı kullanmak bazen kötü sonuçlara sebep olabilir. Chopper Rumble Ball'ı altı saatte bir yiyebilir aksi halde dönüşüm yapamaz.
Meyvenin zayıf yönü yoktur. Standart zayıflıklar dışında.
Temel Dönüşümler : Chopper bir Zoan tipi olan Hito Hito Meyvesi yemiştir. Standart Zoan'lar gibi üç temel dünüşümü vardır:
Walk Point = Chopper'ın ren geyiği tipinde dolaştığı dönüşümdür.
Brain Point = Chopper'ın en çok gördüğümüz küçük insan şeklindeki dönüşümüdür.
Heavy Point = Bu dönüşümde Chopper dev gibi kaslı bir gorile benzer
Rumble Ball Dönüşümleri = Chopper'ın bulduğu ekstradan dört dönüşüme daha olanak sağlayan bir toptur. Dört farklı dönüşüm tipi vardır.
Jumping Point = Chopper'ın insan/ren geyiği formunda uzun bacaklarıyla uzak mesafelere atladığı dönüşümdür.
Horn Point = Walk Point'e benzer bir dönüşümdür. Ancak bu dönüşümde Chopper büyük bir ren geyiğine dönüşür ve büyük keskin boynuzları oluşur. Ayrıca elleri insan ellerine benzer.
Guard Point = Bu dönüşümde Chopper kürkünü kalınlaştırır ve top şeklinde delinmez bir zırha dönüştürür.
Monster = Chopper üç Rumble Ball'u aynı anda yiyince girdiği formdur. Bu dönüşümde Chopper dev gibi bir yaratığa dönüşür ve bilincini kaybeder. Bu dönüşümün nasıl durdurulduğu bilinmemektedir. Chopper bu dönüşümü iki kez kullanmıştır. Birinde Franky Chopper'ı suya atıp normale çevirmiştir. Diğerinde ise Kuma patilerini kullanıp Chopper'ı başka bir yere göndermiştir.

I
Inu Inu no Mi, Model: Daksund (Lassou) =
yiyene daksund türü bir köpeğe dönüşme gücü verir. Dr. Vegapunk tarafından geliştirilen bir teknik sayesinde Mr. 4'ün silahı Lassou'ya yedirilmiştir.
Meyvenin verdiği temel güç kullanıcısını daksund türü bir köpeğe çevirmesidir. Bu meyvenin kullanıcısı Mr. 4'ün en güçlü silahıdır ve meyve yedirilerek cansız bir objeye can verilmiştir. Daksund türü köpeklerin boyu uzun olduğundan kullanıcı gerilme kuvvetiyle daha süratli toplar fırlatabilir. Lassou, Mr. 4 ile birleştiğinde eşsiz bir silah olmaktadır. Meyvenin standartların dışında bilinen bir zayıflığı yoktur. Ancak bu meyvenin kullanıcısı soğuğa karşı çok hassastır ve çabuk hasta olur. Bu meyve kullanıcısı Usopp ve Chopper tarafından yenilmiştir.
Meyvenin gücü Mr. 4 tarafından top fırlatıcısına can vermek için kullanılmıştır. Lassou'yu Mr. 4 yarattığı için kendi vuruş becerileriyle birlikte kullanabilir. Bu her ne kadar Mr. 4'ün avantajı olsada bu silah kendisine karşıda kullanılabilir.
Inu Inu no Mi, Model: Kurt (Jabra - Jybura) = Bu meyve yiyene kurtadama ve tam kurda dönüşme imkanı sağlar. Jybura tarafından yenilmiştir.
Meyvenin gücü kullanıcısını kurtadama dönüştürmesidir. Meyvenin sahibi olan Jybura'nın fizik gücü normal bir insanın kat kat üstündedir. Jybura meyveden aldığı güç ile fiziksel limitini doruğa çıkarmaktadır. Jybura'nın Rokushiki tekniklerini bilmesi meyvenin gücüyle saldırılarını daha ölümcül yapmaktadır. Bu meyve kullanıcısı etobur sınıfta olmasına rağmen saldırganlıktan ziyade hainlik yönü daha ağır basar. Ayrıca kullanıcı dişlerini ve pençelerini silah olarak kullanabilir. Jybura'nın kullandığı bir saldırı olan Shigan pençe ile yapıldığında vücudu delip geçmektedir.
Bilinen bir zayıflığı yoktur. Standart meyve zayıflıkları dışında. Bu meyvenin kullanıcısı Sanji tarafından yenilmiştir.
Meyvenin güçleri Jybura tarafından daha çok savaşlarda Rokushiki ve Tekkai Kenpo tekniklerinin gücünü arttırmak için kullanılmaktadır. Kurdun vahşi ve yırtıcı bir hayvan olması Jybura'nın saldırıları şekillerinede yansımaktadır.
Meyvenin güçleri suikast yapmak içinde kullanılmaktadır.
Inu Inu No Mi, Model: Çakal (Chaka) = Köpek Köpek Meyvesi kullanıcısını tamamen çakala ya da çakal-insan kırmasına dönüşmesini sağlayan Zoan türü bir Şeytan Meyvesi'dir. İnu, köpek anlamına gelmektedir ve birden fazla İnu İnu No Mi modeli bulunmaktadır. Bu meyveyi Chaka yemiştir. Chaka'da görüldüğü gibi bu şeytan meyvesi kullanıcının hızını ve gücünü arttırmaktadır. Chaka'nın Crocodile'ın oturduğu Arabasta Kalesi'nin tepesine sıçramasının sağlamıştır. Gücünü duygularına dayalı kullanmış, Crocodile onu sinirlendirdiğinde çakala dönüşmüştür. Chaka bu formda yalnızca tek bir saldırı yapmıştır.
Narikiba (鳴牙) Uluyan Pençe (Howling Fang) = Chaka tamamen çakal formuna dönüştükten sonra kılıcını çekip ağzına yerleştirmiş ve rakibine karşı karşı atağa kalkıp kılıçla hızlı bir vuruş yapmıştır. Bu saldırı Crocodile'ın vücudunu kolayca kuma dönüştürmesi sayesinde başarılı olamamıştır. Bu meyve kişinin isteğiyle büyük bir çakala dönüşmesini sağlar. Kullanıcının gücü ve hızı artar. Görünürde özel bir zayıflığı olmamakla birlikte standart meyve zayıflıklarına sahiptir.

M
Mogu Mogu no Mi (Miss Merry Christmas) =
Bu meyve yiyene köstebeğe dönüşme gücü verir. İngilizce'si Mole Mole Fruit, Türkçe'si ise Köstebek Köstebek Meyvesi'dir. Miss Merry Christmas tarafından yenilmiştir. Meyvenin en büyük gücü kullanıcısını toprak altında çok rahat dolaştırmasıdır. Ayrıca kullanıcı dev gibi pençelere sahip olur. Kullanıcı çok hızlı tünel açabilir ve bu tünellerde çok hızlı hareket edebilir.
Bu tüneller hem düşmanı şaşırtmak için hemde kullanıcının dostlarına yardım etmek için kullanılabilir. Ancak tüneller düşman tarafından da kullanılabilir. Ayrıca tüm tüneller birbirleriyle bağlantılı olduğundan tünel içinde gerçekleşen büyük bir patlama kullanıcıya zarar verebilir.
Kullanınıcının hangi zeminlerde tünel açabildiği bilinmemektedir. Bunların dışında strandart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Usopp ve Chopper tarafından yenilmiştir.
Meyvenin güçleri Miss Merry Christmas tarafından savasmak için kullanılmıştır. Miss Merry Christmas gücünü Mr. 4 ile birleştirerek kombolu saldırılar yapar.

N
Neko Neko no Mi, Model: Leopar (Rob Lucci) =
Bu meyve yiyene leopara ve insan - leopara dönüşme gücü verir. Rob Lucci tarafından yenilmiştir.
Rob Lucci fiziksel gücü inanılmaz derecede yüksek olan birisidir. Bu özelliğini meyve gücü ile birleştirdiğinde gerçekten çok dişli bir rakip olmaktadır. Lucci'nin meyve türünden gelen avantajla melez formu çok büyüktür. Lucci'nin dövüş stili olan Rokushiki bu meyve ile birlikte çok yıkıcıdır. Lucci'nin Douriki'si 8000'in üzerindedir. Chopper bu tür etobur Zoan türlerinin aşırı saldırgan ve şiddete yatkın olduğunu açıklamıştır. Zaten Lucci'de tamamen kana susamış bir psikopattır. Ayrıca Lucci yakın mesafe dövüşlerinde meyvesi sayesinde çok büyük avantaj sağlamaktadır. Bu meyvenin standart zayıflıklar dışında bilinen bir zayıflığı yoktur. Bu meyve kullanıcısı Monkey D. Luffy tarafından yenilmiştir.
Meyvenin güçleri Lucci tarafından savaşmak ve suikast düzenlemek için kullanılmıştır. Özellikle Lucci'nin el ve ayaklarında olan pençeler Shigan ve Rankyaku gibi Rokushiki tekniklerini daha güçlü yapmaktadır. Lucci diğer Zoanlar'ın aksine yırtıcı bir hayvan gibi dövüşmüş ve tam leopar formunda Luffy'i ısırıp yaralamıştır. Normal Zoanlar belli dönüşümden yapabilirken Lucci Life Return: Kami-e Bushin gücünü kullanarak kendini daha zayıf ya da daha kalıplı bir hale getirebilir. Bu güç onun manevra kabiliyetini ve vuruş gücünü arttırmaktadır

T
Tori Tori no Mi, Model: Şahin (Pell) =
Bu meyyve yiyene şahine ve şahin insan karışımı bir forma dönüşme gücü verir. Ayrıca bu meyve uçma imkanı veren beş Zoan meyvesinden biridir. Pell tarafından yenilmiştir.
Meyvenin en büyük gücü büyük şahine dönüşme ve uçmaya imkan tanımasıdır. Bilinen bir zayıflığı yoktur. Standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Nico Robin tarafından yenilmiştir

U
Uma Uma no Mi (Pierre) =
Bu meyve yiyene ata dönüşme gücü verir. İngilizce'si Horse Horse Fruit, Türkçe'si ise At At Meyvesi'dir. Gan Fall'un kuşu Pierre tarafından yenilmiştir. Meyvenin güçleri Gan Fall tarafından seyahat amaçlı kullanılır. Pierre dönüşüm yaptığı zaman tıpkı bir Pegasus'a benzer.
Ushi Ushi no Mi, Model: Zürafa (Kaku) = Bu meyve yiyene zürafaya ya da insan-zürafa karışımı bir forma sokar. Bu meyve Spandam tarafından temin edilmiş Kaku tarafından yenilmiştir. Bu meyvenin kullanıcıya verdiği güç melez formda çok uzun bir boyundur. Kaku'nun yüz hatları nedeniyle dönüşüm yaptığı zaman komik bir suratı olmuştur. Bu yüzden de kendisiyle çok dalga geçilmiştir. Ancak kısa süre sonra Kaku meyvesinin ne kadar güçlü olduğunu kanıtlamıştır. Zoro bu meyvenin verdiği uzun boynu en büyük zayıflığı olarak görmüştür. Fakat Kaku boynunu saldırı yapmak için kullanmıştır. Bunun dışında standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Roronoa Zoro tarafından yenilmiştir. Kaku şuana kadar meyvenin güçlerini yalnızca savaşmak için kullanmıştır. Meyvesinin gücünü Rokushiki tekniğiyle birleştirip çok çeşitli saldırılar yapmıştır. Kaku meyveyi yedikten kısa bir süre sonra savaşa girmiştir. Bu yüzden başta meyve güçlerine hakim olamamış ama kısa sürede güçlerini öğrenip durumu avantaja cevirmeye başarmıstır.

Z
Zou Zou no Mi (Funkfreed) =
Bu meyve yiyene file dönüşme gücü verir. İngilizce'si Elephant Elephant Fruit, Türkçe'si ise Fil Fil Meyvesi'dir. Dr. Vegapunk'un geliştirdiği teknikle Spandan tarafından Funkfreed isimli kılıca yedirilmiştir. Meyvenin gücü kullanıcısına fil gücü vermesidir. Spandam meyve sayesinde kılıca can vermiştir. Bu sayede Spandan savaşmak için eşsiz bir silaha sahip olmustur. Her ne kadar meyve bir kılıçta olsa hayvan içgüdüsüne sahip olduğundan acı ve ölüm korkusuna sahiptir. Bu yüzden bazen efendisine itaatsizlik edebilir Bunun dışında standart zayıflıklara sahiptir. Bu meyve kullanıcısı Franky tarafından yenilmiştir.


Şeytan Meyvelerinin Yan Etkileri:
Şeytan meyvesi kullanıcıları, meyveyi yedikleri andan itibaren yüzme yeteneklerini kaybederler, vücutlarının bir kısmı bile deniz suyuna batsa, yetenekleri zayıflar ve güçten düşerler. Aynı zaman da daha önce bir tane şeytan meyvesi yemiş olan biri ikinci bir meyve yememelidir eğer yerse kişi patlayarak yok olur.

Edited by Ace Red Baron
"Duzenleme ve Ekleme"
Link to post
Share on other sites

 • Replies 39
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Şeytan Meyvesi (Akuma no Mi) Lanetli Meyve olarakta bilinir. Çeşitli tiplere ayrılan bu meyve türü yiyene ilginç ve değişik güçler verir. Hakkında Şeytan Meyveleri'nin gücünün Deniz Şeytanı'ndan gel

Bu konu yabancı forumlarda çok tartışılmıştı.yiyebilirler ama çekiç olurlar dibe batarlar hareket edemezler ama ölmezler açlıktan zaten ölürler belli bir süre sonra çünkü sualtinda nefes alabiliyorlar solungaçları var:D
Link to post
Share on other sites

Bu konu yabancı forumlarda çok tartışılmıştı.yiyebilirler ama çekiç olurlar dibe batarlar hareket edemezler ama ölmezler açlıktan zaten ölürler belli bir süre sonra çünkü sualtinda nefes alabiliyorlar solungaçları var:D

acıklama için tesk ederim birde aklımda bir soru daha var aokiji bisikletiyle gidiyo buz kucune sahip oldugundan suyu dondura dondura gidebiliyor ve brook oda suyun uztunde kemik oldugundan hızlıca kosarak gidebiliyor suyun etkisi sadece içinde oldugu zaman gecerli oluyor sanırım yani su uzerlerine dokuldugunde bile gecerli bir etki yapamıyor. oyle zannediyorum... yanlıs anlamamıssam eger :D ki madem etki yapmıyo deniz taslarının etkiside bence gecersiz olmalıydı. burda bir mantık hatası var gibi :D

Link to post
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • 1 month later...
 • 2 months later...
 • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.