Jump to content

[Monkey D. Luffy] - One Piece


Recommended Posts

[move]Monkey D. Luffy[/move]

Monkey D. Luffy

Resmi ekleyen

Japonca Adı: モンキー・D・ルフィ

Söylenişi: Monkī D. Rufi

Türkçe Adı: Monkey D. Luffy

İlk Ortaya Çıkışı: Manga Bölüm 1; Anime Bölüm 1

Grubu: Hasır Şapka Korsanları

Statüsü: Kaptan; Korsan

Lakabı: Hasır Şapka Luffy (麦わらのルフィ,Mugiwara no Luffy)

Japon Ses Akt.: Mayumi Tanaka, Urara Tanako(OVA)

Yaşı: 17

Doğum Günü: 5 Mayıs

Boyu: 172 cm

Ödülü: 400,000,000Beli

Şeytan Meyvesi

Japonca Adı: Gomu Gomu No Mi

Anlamı: Lastik

Türü: Paramecia

Monkey D. Luffy (モンキー・D・ルフィ, Monkī D. Rufi) bir korsan ve One Piece'in ana kahramanıdır. Ayrıca Hasır Şapka Korsanları'nın kaptanı ve 11 Supenova'dan biridir.

Geçmişi

Luffy küçüklüğünden beri korsan olmak istemiştir. Shanks'a korsan olabileceğini kanıtlamak için gözüne bıçak bile bile saplamıştır. O yara hâlâ gözünün altındadır. Shanks'ın satmak için yanında getirdiği Gomu Gomu No Mi meyvesinin yiyerek lastik özelliği kazanmıştır. Shanks kasabadan ayrıldıktan kısa bir süre sonra haydutlar kasabaya gelir Shanks hakkında ileri geri konuştukları için Luffy haydurlara karşı çıkmış ve Ayı Higuma tarafından esir alınmıştır. Higuma Shanks'tan kaçarken denizde karşılarına Kıyıların Lordu ismindeki Deniz Kralı çıkar ve Luffy denize düşer.Shanks zamanında yetişerek kolunun karşılığında Luffy'i kurtarır. Luffy ayrıca dedesinden eğitim görür ve Ace ile birlikte oldukları yıllarda Luffy'nin lastik yeteneği olmasına rağmen Ace'e her zaman yenilmiştir.Luffy Shanks ın karşısına güçlü bir korsan olarak çıkma sözü vermiş ve korsanlar kralı olma hayali ile denizlere açılmıştır.

Shanks bu şapka benim için çok önemli onu sana veremem demişti ilk başta nedeni ortaya çıktı. O şapka Shanks'a verene kadar Gol D. Roger'a aitmiş. İlk tafya aramaya çıktığı zaman ki hali gösterildiğinde Roger bu şapkayı takıyor ve Kara Kral Rayleigh Luffy giderken o şapka sana tam uydu diyor.

Ailesi

Babası dünyanın en çok aranan adamı, Dünya Hükümetinin düşmanı, Devrimci Monkey D. Dragon'dur. Dedesi Denizci Koramirali Monkey D. Garp'dır. Ağabeyi, Beyazsakal Korsanları İkinci Tümen Komutanı, Portgas D. Ace'dir. Ace ve Luffy arasında kan bağı olmadığı bilinmektedir. Dadan'ın yanında Luffy ile birlikte büyüdükleri bilinmektedir.

Formları

Luffy'nin normal halinden başka iki forma girmektedir. Girerken Gear kelimesini kullanır. Örneğin Gear Second diyerek türkçe olarak 2. vitese geçer. Bu forma ayaklarındaki kanı vücudana pompalayarak geçer. Bu formda vücudundan dumanlar çıkar ve vücudunda mor lekeler oluşur. Bu formdayken çok hızlı davranır ve yapçağı hareketin başına jet kelimesini getirir. Bu formun ömrü kısalttığı lucci tarafından söylenmiştir. 3. vitesde ise parğını ısırıp elindeki kemikleri şişirerek bir dev eline dönüştürür. bu hareketi vücudunun her tarafında yapabilir. Bunun yan etkisi ise kemikleri yerine gelene kadar boyu kısalır. Tam olarak keşfedemesede Luffy'nin en çok işine yarayacak güç ise "Haki"dir. Luffy'de bulunan haki ise "Kral'ın Hakisi" diye tabir edilen en güçlü hakidir. Hakinin kişiye fiziksel ve ruhsal olarak çok büyük katkısı vardır.Haki'yi büyük savaştan sonraki tayfanın 2 yıllık birbirinden ayrı kaldıkları dönemde iyice pekiştirmiştir.Bu gücü ona 2 yılda Rayleigh öğretmiştir.Shabody'ye geri döndükten sorna Pacifista robotlarının birini hakiyke karışık 'Jet Pistol' tekniği ile tek vuruşta halletmiştir.

ALINTIDIR

tr.onepiece.wikia.com/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.