Jump to content

Code Geass sonu hakkında. Ağır Spoiler içerir!!!!

Lotus

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 57
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

ama o zaman da Nunally Lelouch'a dokununca geçmişini nasıl görebildiği sorusu cevapsız kalıyor. demişin ama bence cevapsız kalmıyor Anya denilen kız da aynı durumda uzun süre etki altında kaldıktan le

Lelouch'un ölmediğiyle alakalı diğer teoriyi görmediniz büyük ihtimalle :D sonunda kafasını kaldırmasından bahsetmiyorum, onun fan yapımı olduğunu söyleyenler de vardı. Ayrıca kılıcın saplandığı kişi

çok iyi bir animeydi. hele 

Lelouch un vurulup öldüğü kardeşinin anlaması off ağladım

:(  :( güzel ve zekice kurgulanmış bir animeydi :wub: hqdefault.jpg :(  :(  :(

Düzenlenme: Barış D. Baryshx tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ama o zaman da Nunally Lelouch'a dokununca geçmişini nasıl görebildiği sorusu cevapsız kalıyor. demişin ama bence cevapsız kalmıyor Anya denilen kız da aynı durumda uzun süre etki altında kaldıktan lelouch dokununca aynı şeyi yaşamıştı bu geass'ın etki altında geçirdiğin süre yada geass kullanın kişinin gücü olarakta farklı düşünülebilir bence.

1-) Senin gerçek bitiş dediğin şey aslında fan yapımı bir bitiş çünkü gerçek bitiş sitede izlediğimiz gibi Scneizel'in durumuna gelirsek geass kullanılırken benim demedi zero'nun emirlerine uyacaksın dedi ve zero'yu başkası da yaşatsa bile zero yaşıyordu sonuçta etkisi devam ediyordu.

2-) Kendine uygun rakip bulamadan... demişin aslında senin tezini yanıltan bu Scneizel ile satranç oynarken babamız olsa affetmezdi dedi direk oyunu bitirirdi dedi hatırlarsan Lelouch'un yapısı sonuçtan çok yapılan işin verdiği zevk tatmin sonuç olarak bütün satranç tahtasını temizledi ve kendine rakip kalmadığı için ve arkadaşına verdiği söz için hayatından vazgeçti diye net söylenir.

Not: Animeyi izledimde spoiler içine alsanız daha iyi olurdu.Zaten ağır spoiler var artık ben almasamda olur. Demişin konunun adında boşuna ağır spoiler içerir diye yazmadık :D 

Ben hala ucu açık bir final olduğunu düşünüyorum ama açıklamaların ikna edici   :D Senaristlerin seyirciler nasıl anlamak istiyorlarsa öyle anlasınlar düşüncesinde bitirdiklerini düşünüyorum  :D İki türlüde memnun olmayanlar olucaktı böylece ölmediğine inanmak isteyenlerde mutlu, kahramanca öldüğünü düşünenlerde mutlu 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben hala ucu açık bir final olduğunu düşünüyorum ama açıklamaların ikna edici   :D Senaristlerin seyirciler nasıl anlamak istiyorlarsa öyle anlasınlar düşüncesinde bitirdiklerini düşünüyorum  :D İki türlüde memnun olmayanlar olucaktı böylece ölmediğine inanmak isteyenlerde mutlu, kahramanca öldüğünü düşünenlerde mutlu 

Kesinlikle haklısın ama ben ölürse daha mutlu olacağım o yüzden böyle bir açıklama yaptım :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...

Ben luluch yaşıyo diye biliyorum yaşaması daha iyi olur 50-100 yıl sınra luluch u sakallı yapıp sokağa çıkarsa şaşmam c.c ile bu arada onun gerçek ismini bi türlü öğrenemedik luluch un ölümsüz olması konusuna gelince C.C ve V.V bunların ölümsüz olabilmesi için bi kod var babası charles i C'nin dünyasına öldürttüğünde kod kendisine geçti diye biliyorum vücudunun bi köşesinde V yada W gibi bi işaret çıkıyordu c.c deki gibi orada luluch'tan başka geass ı güçlü kimse yoktu zaten 2 gözündede iyice güçlenmişti geass'ı

Kız kardeşide kendi düşüncelerini kurmaya başlayınca kendisine ihtiyacı olmadığını anladı tartışırken nanali ile zaten shirley gibi bi dram var rolo ibnesi fırlama gibi kendi başına yaptığı işe bak :(

Son bölümde bütün cümle alemi kandırdı sanırım luluch(belkide ölmek istiyordu ama ölümsüz olduğunu anlayınca c.c ile alplere gitmiştir çiflik hayatı luluch gösterselerdi daha iyi mi olurdu acaba sonundaki belirsizliği? neyse herkes kendine göre bi son çıkarsın artık belkide bilerek böyle yaptılar akıllara zarar ya :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Lelouch'un ölmediğiyle alakalı diğer teoriyi görmediniz büyük ihtimalle :D sonunda kafasını kaldırmasından bahsetmiyorum, onun fan yapımı olduğunu söyleyenler de vardı. Ayrıca kılıcın saplandığı kişi de Lelouch ama yine de ölmedi. Nedeni;

Seride 2 çeşit özel güç vardı: Code ve Geass... Code'a sahip 3 kişi var: Charles, C.C ve V.V. Code'a sahip olanlar ölümsüz olarak yalnızlığa mahkum olurlar ve Geass kullanamazlar. Geass ise kullanıcılarına değişik güçler kazandırır ama kullanıcılar hala ölümlüdür. Ayrıca Geass hakkında şu bilgi de vardı: Geass'ı tam potansiyeline ulaştıranlar (çift gözde Geass, Lelouch bunu Charles ölmeden hemen önce yaptı) Code sahiplerinin yalnızlıklarına son verebilirler yani Code'larını kendilerine alarak onları öldürebilirler . C.C'nin geçmişi gösterildiğinde onun yaptığı buydu, gücünü son seviyeye ulaştırıp Code sahibi oldu (Code'un aktifleşmesi için yeni kullanıcının bir kez öldürülmesi gerekiyor ki C.C feci şekilde katledilmişti). Hem kendinin başlangıçta Lelouch'u takip etme sebebi de onun kendi yalnızlığını alabileceğini düşünmesiydi. Geass sahibi Code aldığında gücünü kaybeder. Charles ölmeden hemen önce elindeki Code işareti yok oldu (eli yok olmadan önce) ve bu olaydan sonra Lelouch bir daha Geass kullanmadı.

1) Lelouch'un Geass'ı tam potansiyeline ulaştı

2) Charles'in Code'u ölmeden yok oldu

3) Lelouch Geass'ını bu olaydan sonra kullan(a)madı

Bunlar yeterli neden sayılır bence :D ayrıca son olarak yanlış hatırlamıyorsam sadece Code sahiplerinin vücutlarına dokunulduğunda hatıralar görünebiliyordu (hiç Geass kullanıcısında bunu gördüğümü hatırlamıyorum) ve son sahnede Nunnally abisine dokunduğunda hatıralarını gördü. Ağlaması ise, abisinin dünyada barışı sağlamak için kendini bir şeytan yaparak tüm nefreti üzerine toplayıp yalnızlığa razı gelmesini anlamış olması olabilir.

Kısaca kılıç Lelouch'a saplandı ama o ölmedi :D

Not: Bunun güzel bir videosu bile vardı ama şimdi bulamadım...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Lelouch Yaşasa bile niye çıkarmyorlar suzaku C.c Yeni filmlerinde çıkardılar neden Lelouch'u çıkarmadılar tek başına yaşamıyor herhalde bana görede ölmedi kimine görede öldü buna bir açıklık getirilseydi güzel olurdu yaşıyor olsa bile movie'de arka planda devam edebilirdi fazla gözükmeden veya usta sıfatında örnek.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1) Lelouch'un Geass'ı tam potansiyeline ulaştı

2) Charles'in Code'u ölmeden yok oldu

3) Lelouch Geass'ını bu olaydan sonra kullan(a)madı

lelouch bi daha hiç geass kullanmadı mı :S babasını öldürüp imparator olduktan sonra herkese kendisini imparator olarak kabul etmelerini söylüyor. arkasından savaş çıkıyor orda da hizmetkarları üzerinde kullanıyor.abisi üzerinde kullanıyor kardeşi üzerinde kullanıyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.