Jump to content

Code Geass sonu hakkında. Ağır Spoiler içerir!!!!

Lotus

Önerilen İletiler

Misafir ShadowWolf

Palavra mı? xD

Ben ben gözümün gördüğüne göremiyosamda aklımın aldığına inanırım.

Ben Leouch öldü de demedim zaten, Ölmüşte Olabilir dedim...

R3'te Lelouch yok. Animeside daha çıkmadı.

Bandai açıklama yapmış yaşıyor diyorsun "Code never dies Lelouch is lives..." "Kod hiçbir zaman ölmez Lelouch yaşıyor değil mi" bunun çevirisi yoksa benim ingilizcem mi yetmiyor bunu çevirmeye.Bu bir slogan sadece bunun anlamı sadece Code Geass devam edecekte olabilir Lelouch yaşıyor demekte her yazılan şeye inanmayacaksın unutma ki her kelimenin tek bir anlamı yoktur bu kelimeden iki üç istediğin kadar anlam bulabilirsin fakat benim CG'tan öğrendiğim herşeyin her zaman göründüğü gibi olmadığı o yüzden baştada söyledim ben gözümün gördüğüne göremiyosamda aklımın aldığına inanırım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 sene sonra...
  • Yanıtlar 57
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

ama o zaman da Nunally Lelouch'a dokununca geçmişini nasıl görebildiği sorusu cevapsız kalıyor. demişin ama bence cevapsız kalmıyor Anya denilen kız da aynı durumda uzun süre etki altında kaldıktan le

Lelouch'un ölmediğiyle alakalı diğer teoriyi görmediniz büyük ihtimalle :D sonunda kafasını kaldırmasından bahsetmiyorum, onun fan yapımı olduğunu söyleyenler de vardı. Ayrıca kılıcın saplandığı kişi

Serinin sonu fazla açık bitti herkesin ayrı bir fikri var ama ben forumdakiler neler düşünüyor onu merak ediyorum :D

Şahsen bana sorarsanız öldü. Neden derseniz küçük bir açıklama yapıyorum hemen :)

1-) İlk önce son sahneden başlamak istiyorum orada C.C kafasını kaldırarak;

''Kralların gücü Geass'ın sonucu yalnızlıktır.''

''Sanırım bu pek doğru değil''

''Değil mi, Lelouch?''

diyor ama ben orada kafasını kaldırırken aslında sadece yanıltmaca yapmak istediler.

1. Sebebi öyle düşünmemin aslında gökyüzüne konuşuyor gibi gelmesi ve öldün ama orada yalnız değilsin şeklinde olabilir gibi geliyor. 

2. Sebebi ise yaptıkları Origami kuşunun aslında C.C nin kafasının arkasında duruyor olması ve o Lelouchtan kaldığı için ona söylemesi gibi geliyor.

2-) Kururugi ile aralarında geçen konuşma konuşmada sözünü tutacak mısın tarzı bir konuşma oluyor ve tutacağım diyor. Bildiğiniz gibi ilk anlaştıklarında kururugi'nin şartı onun Lelouch öldürmesiydi. 

3-) Gene Kururugi ile alakalı onu her zaman dostu olarak gördü sonuçta ve affedemeyeceğini söyledi ama kılıcı sağladığı sırada gözlerinden yaş geldi gerçek Lelouch olduğunu düşündüren başka bir neden daha.

4-)Nunnaly bildiğiniz gibi çok fazla geass etkisi altında kaldı ve seride bildiğiniz üzere bu kadar etkileşim ile geçmişlerini geass kullanan kişi ile anıları vb şeyleri görebiliyordular. Lelouch, Nunnaly'nin yanına düştüğü sırada Nunnanly direk tepki vermedi ama elini tuttuktan sonra gördü ve ağlamaya başladı.

5-)Lelouch'un yerine başkası geçiriyordu gibi yorumlar oluyor bunun içinse söyleyebileceğim seride yerine geçen ve gördüğümüz tek kişi hizmetkarlarıydı ve o son hapishane sahnelerini gösterdiklerinde oradadaydı ama mahkumları çıkardılar yanında getirdi diyecekseniz bakarsanız hepsi farklı mahkumlar.

6-)Kılıç kendisine saplandığı sırada Lelouch ''Bu aynı zamanda senin içinde bir ceza'' diyor. Bence buda önemli bunun nedeni Sharley ve babası için hatta bilhassa Sharley için çok acı çekmesi ama sonrasında ise yoluna devam etti. Kendisine o kadar yakın görmese bile sevdiği bir arkadaşı için ağladığını biliyoruz ve ne olursa olsun Kuraragi ile cidden yakın bir arkadaşlıkları vardı.

7-) Bu biraz tartışmaya açık ama C.C ye en azından ölürken gülmelisin demişti hatırlarsanız ama o mutlu öldüğü için C.C gülüyor da olabilir. Hiç gülmeyen bir karakter olmasına rağmen.

8-) Bu biraz benim zorlamam olabilir :D ama Damocles aslında kral için yapıldı 2. Prens kendisine yaptırdı fakat ona Lelouch onu ele geçirdi abisine emir verirken kendisine değil Zero'ya bağlı kalmasını emir verdi ve Damocles'in yok olma sahnesi sonda yavaş yavaş oluyor ve oda Lelouch'un ölümünü temsil ediyor olabilir :D 

Bunların temel olduğunu düşünüyorum ölmediği hakkındaki tezimde birde dip notlar var.

Nunnalye geass kullandığında seni seviyorum dedi ama Nunnaly bunu bilmiyordu ve abisine dokunduğunda gerçeği öğrendiğinde direk seni seviyorum dedi sanki karşılık verir gibisinden.

Geass kullanıcıları ölümsüz değildir bunu söyleyeyim birde C.C, V.V, Charles gibi ölümsüzdü diyenler çıkabilir :D 

Seri Death Not'u andırdığı için gücünü devretti diye bir iki şey okumuştum bunu daha önce seride hiç görmedik yada ben hatırlamıyorum.

Jeremiah mutlak koruma sağlayacağını söylese bile Lelouch'un durumu anlatması sonucunda ondan vazgeçebilir ve sonda gördüğümüz gibi bahçıvanlık yapıyor.

Başta da dediğim gibi serinin sonu fazla açık bitti herkesin ayrı bir fikri var ama ben forumdakiler neler düşünüyor onu merak ediyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ölümsüzden ziyade yaşlanmıyor diyebiliriz?

yok abi işte lelouch öldü bitti seri....

bu arada death note'a benziyor diyen insanlar ne içiyor?

Onu bende bilmiyorum :D Kuraragi'ye verdi gücünü diyen gördüm :D Charles ölmüyordu ya kral ondan ölümsüz diyordular ama bunu açıkladılar zaten C.C nin nasıl ölümsüz olduğunu ve Lelouch'un nasıl olabileceğini :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

C.C kafaya mermi yiyip hayatta kaldı abi ilk bölümde, ölümsüz değil de ne bu şimdi :D he tabi ölmeleri için bi yöntem varmış ama onu seride açıklamadılar. Charles öldürmüş bi tanesini, o yüzden C.C de Lelouch'u satıyodu nerdeyse.

ben serinin finalini şöyle yorumlamıştım:

Nunally Lelouch'a dokunduğunda Lelouch'un hatıralarını görmüştü. aynısını ilk sezonun son bölümlerinde Lelouch'un başına gelmişti, mechanın içinde C.C'ye dokunmuştu hatırlarsınız. bi de o en son kafa karıştırıcı sahneyi gördükten Lelouch'un da ölümsüz olduğunu düşünmüştüm. orada hem C.C'nin Lelouch'a hitap eder gibi konuşması hem de Lelouch'un bunca şeyi başardıktan sonra ölüp gidecek bi karakter olmaması yüzünden bana böyle gelmişti.

Lelouch'un nasıl ölümsüz olduğunu tam anlamadım gerçi. Charles veya V.V'yi öldürmedi sanıyorum. ama o mekanı yoketti, bununla alakalı olabilir. dolaylı yoldan ölmelerini sağladığı içindir belki.

bi de yayınlanmayan final faktörü var tabi ki, o da bu düşüncemi doğrulamamı sağladı. ama yayınlanmadığına göre finale farklı bi yorum da getirilebilir, benim yorumum böyle oldu :D Inception'ın finali gibi izleyiciye bırakmışlar heralde.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

C.C kafaya mermi yiyip hayatta kaldı abi ilk bölümde, ölümsüz değil de ne bu şimdi :D he tabi ölmeleri için bi yöntem varmış ama onu seride açıklamadılar. Charles öldürmüş bi tanesini, o yüzden C.C de Lelouch'u satıyodu nerdeyse.

ben serinin finalini şöyle yorumlamıştım:

Nunally Lelouch'a dokunduğunda Lelouch'un hatıralarını görmüştü. aynısını ilk sezonun son bölümlerinde Lelouch'un başına gelmişti, mechanın içinde C.C'ye dokunmuştu hatırlarsınız. bi de o en son kafa karıştırıcı sahneyi gördükten Lelouch'un da ölümsüz olduğunu düşünmüştüm. orada hem C.C'nin Lelouch'a hitap eder gibi konuşması hem de Lelouch'un bunca şeyi başardıktan sonra ölüp gidecek bi karakter olmaması yüzünden bana böyle gelmişti.

Lelouch'un nasıl ölümsüz olduğunu tam anlamadım gerçi. Charles veya V.V'yi öldürmedi sanıyorum. ama o mekanı yoketti, bununla alakalı olabilir. dolaylı yoldan ölmelerini sağladığı içindir belki.

bi de yayınlanmayan final faktörü var tabi ki, o da bu düşüncemi doğrulamamı sağladı. ama yayınlanmadığına göre finale farklı bi yorum da getirilebilir, benim yorumum böyle oldu :D Inception'ın finali gibi izleyiciye bırakmışlar heralde.

Aynen bende sana katılıyorum diğer gözünde geass çıktığında Lelouch ölümsüz oldu zanneddim hatta en son öldüğü sahnede numara yapıyor hani daha sonra

geriden derin devlet tarzı ülkeyi yöneteceğini sanıyordum... ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynen bende sana katılıyorum diğer gözünde geass çıktığında Lelouch ölümsüz oldu zanneddim hatta en son öldüğü sahnede numara yapıyor hani daha sonra

geriden derin devlet tarzı ülkeyi yöneteceğini sanıyordum... ^_^

öyle bişey yapabilceğini sanmıyorum, çünkü Suzaku'nun onu öldürdüğünü düşünmesi lazım. yanlış hatırlamıyorsam yaptıkları anlaşmada Lelouch'un payı buydu, karşılığında da Suzaku Zero'nun yerine geçip bi daha kendisi olamıycaktı.

edit: he ama Suzaku'ya farkettirmeden yapabilir belki bişeyler :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

öyle bişey yapabilceğini sanmıyorum, çünkü Suzaku'nun onu öldürdüğünü düşünmesi lazım. yanlış hatırlamıyorsam yaptıkları anlaşmada Lelouch'un payı buydu, karşılığında da Suzaku Zero'nun yerine geçip bi daha kendisi olamıycaktı.

edit: he ama Suzaku'ya farkettirmeden yapabilir belki bişeyler :D

Yada C.C hani bölümün sonunda saman arabasıyla köy gibi biryerde yolculuk yapıyordu ya hani lelouch yaşıyorsa birlikte orada yaşamaya başlarlar

Suzaku sözünde dursa bile yine insanlar aynı hataları yapmaya başlarlar lelouch tekrar harekete geçer fantezile fanteziler... :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yada C.C hani bölümün sonunda saman arabasıyla köy gibi biryerde yolculuk yapıyordu ya hani lelouch yaşıyorsa birlikte orada yaşamaya başlarlar

Suzaku sözünde dursa bile yine insanlar aynı hataları yapmaya başlarlar lelouch tekrar harekete geçer fantezile fanteziler... :D

artık o fantezi değil fantezinin fantezisi oluyor....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.