Jump to content

Code Geass sonu hakkında. Ağır Spoiler içerir!!!!

Lotus

Önerilen İletiler

Lelouch'un o saman arabasını sürdüğü pek çok video var internette. Bir şekilde kurtulduysa daha havalı, öldüyse daha duygusal olurdu. İkisini de aynı anda seçerek çok daha etkili hale getirdiler. Bugün hala tartışmamız da bunun kanıtı :D

aynen, finalde arabada Lelouch görünseydi veya ne bileyim cenazesini falan gösterselerdi üstüne bu kadar düşünmezdim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 57
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

ama o zaman da Nunally Lelouch'a dokununca geçmişini nasıl görebildiği sorusu cevapsız kalıyor. demişin ama bence cevapsız kalmıyor Anya denilen kız da aynı durumda uzun süre etki altında kaldıktan le

Lelouch'un ölmediğiyle alakalı diğer teoriyi görmediniz büyük ihtimalle :D sonunda kafasını kaldırmasından bahsetmiyorum, onun fan yapımı olduğunu söyleyenler de vardı. Ayrıca kılıcın saplandığı kişi

C.C kafaya mermi yiyip hayatta kaldı abi ilk bölümde, ölümsüz değil de ne bu şimdi :D he tabi ölmeleri için bi yöntem varmış ama onu seride açıklamadılar. Charles öldürmüş bi tanesini, o yüzden C.C de Lelouch'u satıyodu nerdeyse.

ben serinin finalini şöyle yorumlamıştım:

Nunally Lelouch'a dokunduğunda Lelouch'un hatıralarını görmüştü. aynısını ilk sezonun son bölümlerinde Lelouch'un başına gelmişti, mechanın içinde C.C'ye dokunmuştu hatırlarsınız. bi de o en son kafa karıştırıcı sahneyi gördükten Lelouch'un da ölümsüz olduğunu düşünmüştüm. orada hem C.C'nin Lelouch'a hitap eder gibi konuşması hem de Lelouch'un bunca şeyi başardıktan sonra ölüp gidecek bi karakter olmaması yüzünden bana böyle gelmişti.

Lelouch'un nasıl ölümsüz olduğunu tam anlamadım gerçi. Charles veya V.V'yi öldürmedi sanıyorum. ama o mekanı yoketti, bununla alakalı olabilir. dolaylı yoldan ölmelerini sağladığı içindir belki.

bi de yayınlanmayan final faktörü var tabi ki, o da bu düşüncemi doğrulamamı sağladı. ama yayınlanmadığına göre finale farklı bi yorum da getirilebilir, benim yorumum böyle oldu :D Inception'ın finali gibi izleyiciye bırakmışlar heralde.

Sen yazınca fark ettin arada 1 adet gibi olması gerekiyordu. Lelouch ölümsüz değildi ölümsüz olması için Charles gibi ona bu yeteneği veren kişiyi öldürmesi gerekiyordu ki zaten C.C'nin de başlarda istediği bu idi kimse yapamadı sen farklısın falan demişti ama sonuç olarak oda yapmadı diye düşünüyorum :D Hatta daha derine iniyim tam olarak ölümsüz olabilmesi için geass'ın çok güçlü olması gerekiyordu ki bu babası ile annesinin yok olduğu bölüm olmuştu 2. gözü de geass etkisine girdi. Charles ve V.V ye gelince V.V yi C.C öldürdü ve Charles yok oldu o sıkıştıkları yerde

Lelouch'un o saman arabasını sürdüğü pek çok video var internette. Bir şekilde kurtulduysa daha havalı, öldüyse daha duygusal olurdu. İkisini de aynı anda seçerek çok daha etkili hale getirdiler. Bugün hala tartışmamız da bunun kanıtı :D

Lelouch'un saman arabasında olduğu sahne sonradan ekleme net çünkü bunun gibi bir sürü var bende araştırdım bunu orada Rolo'yu bile görmüşlüğüm oldu :D 

leloch ölmedi arkadaslar ölümsüzlüğü kazandı sonda :=)

Ölümsüzlüğü kazanmadı işte anlatmak istediklerimden biri buydu. Öyle bir yetenek kazanması için 2 şart vardı. 1. olarak Geass'ın çok güçlü olması evet olmuştu 2 gözünde de vardı ama 2. şart olan C.C yi öldürmesi yerine gelmemişti çünkü orada C.C yi gördük yani saman arabasının üstünde :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sen yazınca fark ettin arada 1 adet gibi olması gerekiyordu. Lelouch ölümsüz değildi ölümsüz olması için Charles gibi ona bu yeteneği veren kişiyi öldürmesi gerekiyordu ki zaten C.C'nin de başlarda istediği bu idi kimse yapamadı sen farklısın falan demişti ama sonuç olarak oda yapmadı diye düşünüyorum :D Hatta daha derine iniyim tam olarak ölümsüz olabilmesi için geass'ın çok güçlü olması gerekiyordu ki bu babası ile annesinin yok olduğu bölüm olmuştu 2. gözü de geass etkisine girdi. Charles ve V.V ye gelince V.V yi C.C öldürdü ve Charles yok oldu o sıkıştıkları yerde

ama o zaman da Nunally Lelouch'a dokununca geçmişini nasıl görebildiği sorusu cevapsız kalıyor. zaten bu olay yüzünden ben öyle bi mantık yürütmüştüm, nasıl olduğunu tam anlamadım ama heralde Lelouch o mekanı yokedince bi şekilde ölümsüz olmuştur diye düşünmüştüm :D

edit: senin bahsettiğin olay zaten işin içine izleyici yorumu girmesini sağlayan şey. 2 türlü de soru işaretleri kalıyor.

ölümsüz olsa; nasıl ölümsüz oldu ? C.C'yi veya C.C gibi ölümsüz başka birini direkt olarak öldürmedi sonuçta.

ölümsüz olmasa; Nunally dokununca nasıl geçmişini gördü ? temas ettiğinde geçmiş görme olayı ölümsüzlere özel bi durum.

2si de geçerli düşünceler, bu yüzden finali açık uçlu yapmışlardır.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Animeyi izledimde spoiler içine alsanız daha iyi olurdu.Zaten ağır spoiler var artık ben almasamda olur.

1-Lelouch ölmedi. Gerçek ending öyle değildi aslında arabayı süren kişi zaten Lelouch olarak gösterilmişti sonra seyircilerin istedikleri gibi algılasınlar diye orayı kestiler.Lelouchun herkesin önünde öldürülmesi gösterildi o sırada Scneizel geass etkisindeydi ve hatırladığım kadarıyla herkesin önündeki o sahneden sonra nunnaly`nin olduğu bir sahne var ve Scneizel hala geass etkisindeydi  buda ölmediğine bir diğer kanıt.Charles`ı öldürdükten sonra geass en yüksek seviyeye ulaştı ve ölümsüzlük kazandı.

2- Lelouch zaten bunu en baştan planlamıştı C.C ile ebedi yalnızlık. Aslında bu oyunun sonunda  2 kazanan var Lelouch`un yarattığı Zero ve şu anki ölümsüz Lelouch. Yani her türlü Lelouch kazanmış oluyor  :P  Kendine uygun rakip bulamadan...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ama o zaman da Nunally Lelouch'a dokununca geçmişini nasıl görebildiği sorusu cevapsız kalıyor. zaten bu olay yüzünden ben öyle bi mantık yürütmüştüm, nasıl olduğunu tam anlamadım ama heralde Lelouch o mekanı yokedince bi şekilde ölümsüz olmuştur diye düşünmüştüm :D

edit: senin bahsettiğin olay zaten işin içine izleyici yorumu girmesini sağlayan şey. 2 türlü de soru işaretleri kalıyor.

ölümsüz olsa; nasıl ölümsüz oldu ? C.C'yi veya C.C gibi ölümsüz başka birini direkt olarak öldürmedi sonuçta.

ölümsüz olmasa; Nunally dokununca nasıl geçmişini gördü ? temas ettiğinde geçmiş görme olayı ölümsüzlere özel bi durum.

2si de geçerli düşünceler, bu yüzden finali açık uçlu yapmışlardır.

ama o zaman da Nunally Lelouch'a dokununca geçmişini nasıl görebildiği sorusu cevapsız kalıyor. demişin ama bence cevapsız kalmıyor Anya denilen kız da aynı durumda uzun süre etki altında kaldıktan lelouch dokununca aynı şeyi yaşamıştı bu geass'ın etki altında geçirdiğin süre yada geass kullanın kişinin gücü olarakta farklı düşünülebilir bence.

Animeyi izledimde spoiler içine alsanız daha iyi olurdu.Zaten ağır spoiler var artık ben almasamda olur.

1-Lelouch ölmedi. Gerçek ending öyle değildi aslında arabayı süren kişi zaten Lelouch olarak gösterilmişti sonra seyircilerin istedikleri gibi algılasınlar diye orayı kestiler.Lelouchun herkesin önünde öldürülmesi gösterildi o sırada Scneizel geass etkisindeydi ve hatırladığım kadarıyla herkesin önündeki o sahneden sonra nunnaly`nin olduğu bir sahne var ve Scneizel hala geass etkisindeydi  buda ölmediğine bir diğer kanıt.Charles`ı öldürdükten sonra geass en yüksek seviyeye ulaştı ve ölümsüzlük kazandı.

2- Lelouch zaten bunu en baştan planlamıştı C.C ile ebedi yalnızlık. Aslında bu oyunun sonunda  2 kazanan var Lelouch`un yarattığı Zero ve şu anki ölümsüz Lelouch. Yani her türlü Lelouch kazanmış oluyor  :P  Kendine uygun rakip bulamadan...

1-) Senin gerçek bitiş dediğin şey aslında fan yapımı bir bitiş çünkü gerçek bitiş sitede izlediğimiz gibi Scneizel'in durumuna gelirsek geass kullanılırken benim demedi zero'nun emirlerine uyacaksın dedi ve zero'yu başkası da yaşatsa bile zero yaşıyordu sonuçta etkisi devam ediyordu.

2-) Kendine uygun rakip bulamadan... demişin aslında senin tezini yanıltan bu Scneizel ile satranç oynarken babamız olsa affetmezdi dedi direk oyunu bitirirdi dedi hatırlarsan Lelouch'un yapısı sonuçtan çok yapılan işin verdiği zevk tatmin sonuç olarak bütün satranç tahtasını temizledi ve kendine rakip kalmadığı için ve arkadaşına verdiği söz için hayatından vazgeçti diye net söylenir.

Not: Animeyi izledimde spoiler içine alsanız daha iyi olurdu.Zaten ağır spoiler var artık ben almasamda olur. Demişin konunun adında boşuna ağır spoiler içerir diye yazmadık :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ama o zaman da Nunally Lelouch'a dokununca geçmişini nasıl görebildiği sorusu cevapsız kalıyor. demişin ama bence cevapsız kalmıyor Anya denilen kız da aynı durumda uzun süre etki altında kaldıktan lelouch dokununca aynı şeyi yaşamıştı bu geass'ın etki altında geçirdiğin süre yada geass kullanın kişinin gücü olarakta farklı düşünülebilir bence.

Anya olayı Jeremiah ile bağlantılıydı diye hatırlıyorum, izleyeli baya zaman geçti. ama bu aralar son bölümleri tekrar izleyesim vardı, dikkatli izlerim orayı tekrardan.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anya olayı Jeremiah ile bağlantılıydı diye hatırlıyorum, izleyeli baya zaman geçti. ama bu aralar son bölümleri tekrar izleyesim vardı, dikkatli izlerim orayı tekrardan.

Anya'nın kafası ilk başlarda karıştığında oluyor bu olay sonda Jeremiah yeniyor onu tamam ama öncesinde farklı idi. Bir tek ben düşünüyorum sanırım öldüğünü :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anya'nın kafası ilk başlarda karıştığında oluyor bu olay sonda Jeremiah yeniyor onu tamam ama öncesinde farklı idi. Bir tek ben düşünüyorum sanırım öldüğünü :D

bahsettiğim olay bu işte, yoruma açık bi sonu var izleyiciden izleyiciye değişebilir yani. Inception'ın sonunu biliyosundur, onda da böyle açık bırakmışlardı. bi de biz galiba Lelouch'un ölmesini pek istemiyoruz, o yüzden direkt böyle yorumlamış da olabiliriz. yalnız dediğin gibi bi durum varsa benim tez çökebilir, ona hiç dikkat etmemiştim. tekrar izlediğimde orayı dikkatle izlicem bişey kaçırmamak için :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bahsettiğim olay bu işte, yoruma açık bi sonu var izleyiciden izleyiciye değişebilir yani. Inception'ın sonunu biliyosundur, onda da böyle açık bırakmışlardı. bi de biz galiba Lelouch'un ölmesini pek istemiyoruz, o yüzden direkt böyle yorumlamış da olabiliriz. yalnız dediğin gibi bi durum varsa benim tez çökebilir, ona hiç dikkat etmemiştim. tekrar izlediğimde orayı dikkatle izlicem bişey kaçırmamak için :D

Bence de işte ölürse sonu daha standart gibi görünse bile daha güzel olacağını düşündüğüm için öyle inanıyorum ve bunu destekleyen şeyleri yazdım :D Yada şöyle söyleyebilirim ölmesi gerektiğini düşündüğüm için falan filan öyle yani :D zaten buradaki amaçta bunu tartışmaktı :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.