Jump to content

WataMote Tanıtım ve İnceleme :|

Önerilen İletiler

wvD7Q6.jpg

Kısaltılmamış İsmi:

Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!

Yıl: 2013

Bölüm Sayısı: 12

Tür: Komedi, Okul, Shounen( Shounen sayılmasının nedenini çözemedim. :D )

Konunun Openingi

100’ kişiyle çıkmış ve 50 yıllık okul hayatı deneyimi olan başarılı genç kız Tomoko’nun hayatı. Tabii bu saydıklarım otome oyunları için geçerli

Anime Tomoko’nun günlüğü adeta. Liseden beklentileri, popüler ve normal insan olma çabaları anlatılıyor.

Oyundan  bir kare.

eXgpDR.jpg

Free’den fırlama çocuklarla sevgili olunan oyun. :D  

Gelelim Tomoko’nun reeldeki haline;

Kuroki Tomoko:

KrDvmN.jpg

Tomoko kadar asosyal ve çekingen birini görmedim.  :D Animeyi Watashi ga safddsaf  dfgdfgy xvbxcb asfrehs yapan da bu. :mellow: 

Aslında popüler olmaktan çok iyi diyalog kurmayı ve bir tane de olsa arkadaş edinmeyi istiyor. Bunun üzerinde aşırı fazla düşünüyor. Bazen de harekete geçiyor ama bir türlü başarılı olamıyor. 

Olaylara tepkileri, etrafında olanları içinden eleştirmesi güldürüyor insanı.

Animeye renk katan halleri:

tumblr_mq4k2hip0Q1rcb4iyo1_500.giftumblr_mr426gUr5d1rw1exqo1_500.gif

Asosyallikten kurtulmayı öyle kafaya takmış ki içinde başka bir şey yok sanki. :mellow: Kendisini bu kadar zincirlemeyi bıraksa, ilgi alanları bulsa her şey daha güzel olacak gözümde. Opening Tomoko’nun karakter tanıtımı gibi.Zincirlerden kurtulup kendisini özgür bırakmaya çalışıyor ama kendisini kısıtlayan zincirleri oluşturan Tomoko’dan başkası değildi…

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=HAIAXFQ0T74

Yine de sevdiğim trajikomik bir karakter.

Kuroki Tomoki

250px-Kuroki_Tomoki.png

Tomoko’nun küçük kardeşi. Ablasından çok  farklı.  Futbolda ve derslerinde başarılı. Sosyal biri üstelik.  Aynı zamanda bencildir de… Tomoko yalnızlığı yüzünden Tomoki’nin  başını ağrıtsa da kardeşine karşı düşünceli olduğu  zamanları görüyoruz. Tomki’de bunu göremedim.

Yuu-chan

KlDR0b.jpg

Tomoko’nun ortaokulda edindiği tek arkadaşı.Çok hoş ve sevgi dolu bir kız.Hanım hanımcık Japon kızlarının yapmacıklığı bazen Yuu-chan' da ortaya çıkar.Ya da ben öyle hissediyorum. :ph34r: 

Seride gülmekten altyazıları zor okuduğum bölümleri oldu. Her bölümde güldürdüğü kadar üzen seri. Yaşattığı duygularda seiyuunun etkisi büyük. Sesi Tomoko’ya çok yakışmış.

Seriden küçük bir gönderme:

KqDnnW.gif

İlgimi çeken bir yanı beşgen şeklinde ışıklar.

w1o02p.jpgKqDnmD.jpg

Sen  de hoş buldun mu?

Sırada konunun endingi  ve resimler var.

KPVzzQ.jpgeomll2.jpgKlDRRk.jpgxV7RRV.jpgKnDoog.jpgwvD77R.jpgKrDvvM.jpge7LZZv.jpgeQnG43.jpgKPVzYN.jpg

Konunun Finali

Ecchimsi pozlar… 

x97l93.jpg

eomlOQ.jpg

Sadistliğimi yaptım, kaçıyorum.  :happy-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 27
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Kısaltılmamış İsmi: Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!   Yıl: 2013 Bölüm Sayısı: 12 Tür: Komedi, Okul, Shounen( Shounen sayılmasının nedenini çözemedim. :D ) Konunun

Oohhh bitti 1.5 günde :D Her bölüm sonunda elinden tutup " Bak bakiyim bunlar arkadaşların iyi geçin" deyip,kafasını okşamak istediğim bir kız çıkdı ortaya :D Ailesiyle özellikle kardeşiyle iyi geçins

Katılıyorum ama yorumu spoilere alsaydın keşke. :D  İlgi çekeceğini düşündüm.  :lol:

Tanıtımı okumadan önce başlığın sonunda ki " :| " işareti ne anlam ifade ediyor, neden kullandın acaba, sormak istedim.

Nedeni isminin çok uzun olması ve isminin anlamı. :D Forumdaki hali:   :mellow:

Ne zaman duysam böyle bir ifade beliriyor yüzümde.  :lol:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Nedeni isminin çok uzun olması ve isminin anlamı. :D Forumdaki hali:   :mellow:

Ne zaman duysam böyle bir ifade beliriyor yüzümde.  :lol:

Uzun isimlere karşı tepkilisin demek.

Tomoko ilk bölümden, sonuna kadar çok sevdiğim bir karakter olmuştur. Olaylara bakış açısı olsun, tepkileri olsun, mimikleri filan vs. sıradan gibi gözüken ama marjinal bir kişiliğe sahip olmasını çok sevdim. Diğer taraftan küçük kardeşinin de yapısını, bizim kültürümüze çok yakın bulmuştum. Hani her annenin dediği "bak komşunun oğlu çalışkan, bak abinin/kardeşinin karnesi hep beş, sen kime çektin valla " sözler tam da Tomoko ve kardeşi için geçerli gibi. Serinin verdiği mesaj da klasik " hikikomori " mesajıdır. Bunu  dramdan çok komediyle birleştirmeleri çok iyi olmuş. 

Tanıtım için teşekkürler, Tomoko karakteri için izlenmesi gereken bir seri olduğunu düşünüyorum. Bu arada shounen türü manga ve animeler romantik de olabilir. Fakat bu romantik, romantik-komedi türüdür ve bir loser karakterin genelde erkek olur ama bu sefer ki kız yani Tomoko, karşı cinsi elde etmek için, bunun için uğraşırken yaşadığı trajikomik olayları ele alır.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bugün daha ilk bölüme başlamamla yerlere yattığım bir seri :D Meltem hızlısın :ph34r:

Umarım diğer bölümleride beni güldürür :D

Serinin komedisi çok hoş, güldürür. :D 

Uzun isimlere karşı tepkilisin demek.

Tomoko ilk bölümden, sonuna kadar çok sevdiğim bir karakter olmuştur. Olaylara bakış açısı olsun, tepkileri olsun, mimikleri filan vs. sıradan gibi gözüken ama marjinal bir kişiliğe sahip olmasını çok sevdim. Diğer taraftan küçük kardeşinin de yapısını, bizim kültürümüze çok yakın bulmuştum. Hani her annenin dediği "bak komşunun oğlu çalışkan, bak abinin/kardeşinin karnesi hep beş, sen kime çektin valla " sözler tam da Tomoko ve kardeşi için geçerli gibi. Serinin verdiği mesaj da klasik " hikikomori " mesajıdır. Bunu  dramdan çok komediyle birleştirmeleri çok iyi olmuş. 

Tanıtım için teşekkürler, Tomoko karakteri için izlenmesi gereken bir seri olduğunu düşünüyorum. Bu arada shounen türü manga ve animeler romantik de olabilir. Fakat bu romantik, romantik-komedi türüdür ve bir loser karakterin genelde erkek olur ama bu sefer ki kız yani Tomoko, karşı cinsi elde etmek için, bunun için uğraşırken yaşadığı trajikomik olayları ele alır.

Göz yoracak şekilde uzun olunca tepki gösteriyorum. :D Shounen türünü araştırayım öyleyse. Kafama takıldı bu durum.  :ph34r:

gbi aralar bende boyleydim :D iyi hos animeydi 8/10 bir seriydi gerci hala benzer olaylar yasiyom :D

Bazı sakarlıkları her insanın başına gelecek cinsten bir de. :D Kulaklığın kablosunu kasada yanlış yere takınca kendimi gördüm.  :ph34r:  Rezilliğim  onunki  kadar büyük değildi neyse ki. :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oohhh bitti 1.5 günde :D

Her bölüm sonunda elinden tutup " Bak bakiyim bunlar arkadaşların iyi geçin" deyip,kafasını okşamak istediğim bir kız çıkdı ortaya :D

Ailesiyle özellikle kardeşiyle iyi geçinse daha da iyi olurdu bencil yapılı biri ama çok güldüm animede.Uzun zamandır yüz ifadelerine ve ÇN bu kadar gülmemişdim :D Çevirmene teşekkürler diyim...Ben çok eğlendim şahsen.İzlemeyen arkadaşlara da öneririm  ^_^  ( Azcık anime bilgisi istiyor espirilerde bazen )

PS: Yersiz sitede yerden yere vurmuş arkadaşlara da,beğenmediğiniz seriyi kötülemeyin derim <_< Beğenmedim diyip geçilebilir. Her insan aynı değil sonuçda zevkler farklı ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.