Jump to content

Sizin Zampaktou'nuz ?

Ace Red Baron

Önerilen İletiler

Himitsu (sır, gizem); söylemeyi en sevdiğim laflardandır.. zaten "ts" harfinin olduğu her kelime pek bir hoşuma gidiyor :) gücü ise düşmanın zanpaktousunu tartıp yenebilecek büyü ya da fiziksel güce ulaşarak, alt etmek :) bunu nasıl başarabildiğinin sırrını da kimse çözemesin :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...
  • Yanıtlar 42
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

abi katanam olsun yeter ada yada salınıma gerek yok kempachi stayla :D

zaten her zanpaktou yapıyor bunu.ve shikai ile bankainin böyle bir özelliği yok.senin reiatsunu mühürleyen şeyler sadece.sana bağlı yani ruh gücünün ne kadar artacağı

KAZAMİDORİ( rüzgar gülü ) rakibine attığın her çizik 1000 katı kadar acıtıyor sonra acıdan ölüyor :)

İsmi Ryusera olurdu

ilk salınımda kabzasında iki adet göz çıkardı ve bu gözlerin biri savunma için biri saldırı için olurdu.

Kırmızı Göz açıldığında (Saldırı) : Rakibin tüm hareketlerini takip etmeni ve rakibin açıklarını yakalamayı sağlayan göz.

Yeşil Göz (Savunma) : 4 Saniye sonrasını geleceği görmeni sağlayan bir göz! 

Bunun dışında İlk salınımın özel saldırısı olan iğnelemede aktif olurdu ufak ve gözle görülmeyen hava taneleri atarak rakibinin teninin üstünde patlamasını sağlayan güçlü bir saldırı yaratırdı.

İkinci salınımda ise kılıç ile birey kullanıcısı tamamen birleşip üçüncü bir göz aktif oluyor. Kısacası alının ortasında bir göz daha açılıyor. Bunun dışında kılıcın kabzasındaki gözler giderek yerini vakumgaçlara bırakıyor Turuncu bir göz : Diğer iki gözün özellikleri ve Kanayan yara adlı bir güçte bankai ile aktif olur, Kanayan Yara Ryusera ile rakibine her attığın çizikte reatsusundan çalarsın. İğneleyen ile birlikte yapıldığında verilebilecek en büyük hasarı rakibine verirsin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Kurokage(Karagölge) olurdu ve ukitake ve shinsui gibi çift kılıç olurdu shikai halindeyken. Gücü ise kılıçların biriyle çizmek, ötekiyle silmek olmalı... Mesela biri saldırırken kılıcı yukarı doğru kaldıracaksın ve önüne bir çizgi  çizeceksin.Rakibin kılıcı çizgiye çarpacak. Ya da mesela bir kapıya rakip gelmeden incecik bir çizgi çekeceksin kapının altına herif takılıp düşecek :D.  Silgi de yanlış anlaşılmasın sadece benim yazdıklarımı siliyor. Mesela herifin kılıcı benim çizgime çarpınca, çizen kılıçla saldıramam herife, çünkü daha önce çizdiğim çizgiye takılır o yüzden silen kılıçla saldırırım. Ve çizen kılıcın ne zaman ve hangi kalınlıkta çizeceğine de ben karar veririm. Çok kalın çizemiyor tabi, onun bir limiti var. Bankai ise daha gözükmedi...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra...

hikari :D ışık saçan bi zampaktou en iyisi yakın dövüşte kimse konsantre olamaz ışık gözü alır dürtükler :D zaten zampaktou yakın dövüş için uygun olduğundan en avantajlı zampaktou :D saldırmam için bana bide özel göz perdesi indirir (hayal gücü sonuçta :D) tamamdır :D şimdi nasıl saldırıcak şöyle.. çok yoğun ışık rakibin hızını düşürücek benimki artıcak ichigo hesabı aynı zamanda ışık kadar hız vericek :D

animede çıktı zaraki görmeden pert etti icigoda refleksleriyle karşı atak yaptı :)

アンタッチャブル [Antatchaburu]

Kılıç bir çift zanpaktou'dur. Shikai ismi アンタッチャブル [Antatchaburu] türkçesi dokunulmaz. Shikai ye geçiş için kullanılan söz ''Tüm yüreklerden umutları sök''. Kılıcın anlamı ''Dokunulmaz''. Shikai açıldığında rakibin yapcağı hamleleri kavraması ve karşı atağını düşünmesi için ona fırsat verir rakip ne yaparsa yapsın bir savunma oluşturmamızı sağlar yani rakibi görmesek bile nerden geleceğini tahmin etme gücü. Bankai ismi アンタッチャブルタッチ [Antatchaburutatchi] türkçesi Dokunulmaz dokunuş. Bankai de zanpaktou çift kılıçlı olduğu için 2 sininde farklı yetenekleri var biri bana dokunulmasından hoşlanmıyor bu yüzden rakibin tüm hamlelerini çözüp karşı atak geliştiriyor ve mutlak defans sağlıyor. Ayrıca bu zanpaktounun yeteneği ise defansı bilerek bıraksa bile rakibin saldırısını anlamış ise rakibin tam olarak kesmiye yada vurmaya çalıştığı yere aynı sadırıyı yansıtıyor yani boynuma gelen bir saldırıyı anlamış isem rakibin kılcı bana değse bile kendi boynunu kesmiş olacak. Diğer zanpaktou ise benim başkasaına dokunmamdan nefret ediyor bu yüzden rakibe daha önceden açtığım herhangi bir yaraya fiziksel olarak temas etmeden saldırmama olanak veriyor sadece kılıcı savurmamla aramızda ne kadar mesafe olsada rakibi kesebilen bir yetenek yani shikai halinde yada bankaide rakibe kolundan bir kesik attım diyelim ve uzaklaştım kılıcımı kaldırım savurduğum zaman yada havaya saplar gibi yaptığımda kolundaki kesik dahada büyüyor ve zarar görüyor benim hayalimdeki bu :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
Misafir sungerbob

ismi: raziel

http://hdwallpapersfactory.com/wallpaper/legacy_kain_defianceis_raziel_desktop_1280x1024_hd-wallpaper-113391.jpg

ZLbZLV.jpg

kılıcımın normal görünüşü material reaver

iç dünyamda onunla tanışırken kılıcımın görünüşü spectral reaver

shikai kullandığımda 7 farklı özelliğe sahip olacak, bunlar : dark,light,kain,water,fire,air,earth reaver

bankai ;spirit reaver

arasıra hayalini kuruyorum, bu bahsettiğim karakter çocukluğumdan süre gelen ve şuanda da devam eden hayranlık içerisinde kaldığım oyun ''Legacy of Kain:Defieance'' oyunundan ''raziel'' karakterine aittir ve anlamadığım bir sebepten ötürü proje iptal edilmiştir , arasıra hayalini kuruyorum konuyu görünce yazayım dedim... :rolleyes: bir nevi bleach çocukluğumdan gelen hikayeye bir nebzede olsa ışık tutmakta :( . özellikleri hakkında fazla düşünmedim  :unsure:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim zanpaktou benim gibi tembel olur la. Tam adıyla çağırırsın gene de tam formunu göstermez. 

Shikai'si adının tam tersi olur. 

"Çalış, Taidana!" Taidana: tembel

zanpaktou yeteneği de her yeteneği iptal etmek olsun. Tabii tembel olduğu için sadece bir kısmını iptal ediyor. Kılıç saldırısı mı yedin? Normalin yarısı kadar kesiliyorsunuz. İlizyonamı düştün? ilizyon olduğunu biliyorsun ama ilizyonu algılamaya devam ediyorsun.

Kidou?

- Ah lütfen bunu da savuştur bir zahmet.

- Seni işe yaramaz zanpaktou!

- Hı-hı

Belki bir ihtimal tembel kıçını kaldıracak kadar büyük bir şeyle karşılaşırsa tamamen iptal edebilir gelen her ne ise.

-Şu bütün sereitei'yi yok edecek şeyi görüyorsun değil mi?

-Hmm zamanında kaçamaz mısın?

-Taidana!!!

-Tamam tamam *sigh* mendoksena

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.