Jump to content

Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)

getsuga

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 1.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Ölmedi bir daha karşılaşmayacağız dedi. Mashima bu belli olmaz. Belki ilerde iyi bir sürpriz yapar. O ikisinin geçmişi ne kadar eskilere dayanıyormuş bir de. İlk yıldız ruhu gitti Lucy'nin ama bu saye

Karakterlerinin büyük çoğunluğu özgün ve karakteristik özellikleri de çok iyi. Ama FT hikaye bakımından derinlikten az yoksun. Potansiyel inanılmaz iyi. Ama kullanılmıyor. Zero serisini izlerken (okur

Demin okudum hem 244'ü hem 245'i. Sevmem Fairy Tail ama bir bakıyım dedim

Posted Images

8 saat önce, lntegral yazdı:

İsteyen herkes birilerinin büyüsünü özümseyebiliyormuş madem natsu mard geerla savaşırken bunların büyüleri yiyeydi de o kadar uğraşmasalardı.Hatta gelmişken igneeli de höpürdetseydi :P Sevmiyorum bu işi.Tamam serenada 8 ejder büyüsü vardı ama adam lacrimayla yapmış bunu başkasının büyüsünü höpürdetmemiş :dunno-crazy-rabbit-emoticon:

Yalnız Natsu da Jelal ve Laxus'un büyüsünü özümsemişti

Gajeel de Rouge 'nun 

Oluyor böyle şeyler bir sürü saçma olay var, bir tek buna şaşırman garip bence 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mashima böyle işte, bak Erza saçmalığını geçecek olursam (çünkü bir türlü ortak noktaları bulamıyoruz :dancing-crazy-rabbit-emoticon:) YILLARDIR LAYLA İLE İLGİLİ NE OLDU DİYE BEKLEDİM MANGAYI OKUMA SEBEBİM LAYLA BABA 'YDI. SONRA BRANDİSH SEN ONUN KIZIMISIN DEYİNCE HYPE TRENİNE BİNDİM 

Sonra ne çıktı :) 

Senin annen benim annemi öldürdü hühühühühü intikam lazım hühüühühüg ölmüş kandından intikam alıcam ühühüh :no-no-crazy-rabbit-emoticon:

Ve sayabileceğimiz bir sürü şey

+Ya Brandish gibi karakter yapıyosun, backstorysi boş çıkıyor 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

YA cidden istese çok iyi meseleler çıkartabilir ama kafa memeye çalışıyor 

Yemin ediyorum en sevmediğim karakterin flashback ini okumak daha eğlenceli geliyor 

Ama böyle bizi sürekli hypelandırıp sonra ucunun çöpe çıkması büyük hayal kırıklığı 

Ayrıca Layla ve One magic meselesinin kapandığını düşünmüyorum, sadece kapı meselesi açıklandı

Lucy seri bitene kadar önemli karakter  olmayan ama aslında olan olarak kalıcak lol 

+Benimde sınavlarım var :no-no-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

500 küsür bölüm olmuş hala ft'den ilginç bir şey mi bekliyorsunuz başladığı gibi bitecek bu arcdan sonra seri bitmezse bleach gibi daha da batacak gibi çünkü buraya kadar temelle geldi burdan sonra şöyle güçlü adamlar var şöyle kıtalar var falan dese de ne kadar tutar tutsa bile mangaka ne kadar karşılığını verir(veremeyeceği bariz) şüpheli

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu yüzden ft 'nin bitimine en fazla 2 sene kaldı diyorum 

Mashima da diğer popüler mankalar gibi analı babalı çocuklu bitirecek mi acaba? 

Sanmıyorum, marjinal bir final yapacaktır bence 

Çünkü biz herşeyi Lucy 'nin gözünden görüyoruz, bütün bunlar sadece Lucynin yazdığı hikaye de çıkabilir :dunno-crazy-rabbit-emoticon: Bu da demek olur ki Lucy Erzaya aşık :embarrassed3-onion-head-emoticon:

+Konuyu nerden nereye getirdim be 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Karakterlerinin büyük çoğunluğu özgün ve karakteristik özellikleri de çok iyi. Ama FT hikaye bakımından derinlikten az yoksun. Potansiyel inanılmaz iyi. Ama kullanılmıyor. Zero serisini izlerken (okurken) çok etkilenmiştim çünkü orada biraz daha ciddiyet, tarihi kavram vardı ve olaylar hikaye bakımından sağlamdı. Biraz daha ciddi olaylar artsa, çocukça olan diyaloglar, savaşlar var ve bitmeyen bir Arc döngüsü yüzünden henüz biri ne amacına ulaştı, ne de biri birini durdurabiliyor. Büyü Konseyi mi Meclisi mi ne vardı. Şimdi neredeler? Güçleri şöyle böyleydi falan derken 12li gelip bunları dağıttı. Lonca kavramı resmen önemsiz kaldı. Herkes dağılıyor. Sadece ustalar, özel büyücüler ortada. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kesinlikle katılıyorum, Mashima ortam gerginleşmesin diye bir sürü şeyi feda etti 

Ya cidden mi? Irene 'nin Acnologia 'yı olay dışında tutması ne kadar mantıklı?

Juvia ölümcül bir yara almışken nasıl daha Dimaria 'ya karşı birşey yapamayan Wendy tarafından kurtulabiliyor?

Biliyorum aynı şeyler üzerinde çok duruyo olabilirim ama 

Lucy bir senelik arada Natsu ve Happyi kolaylıkla sorgulamadan tekrar kabul edebilir ki? Lucy saf biri ama sürekli de terk edilen birisi

Ya her ejder avcının diğer bir ejder avcısının büyüsünü özümsüyor, başka bişey kalmadı mı?

Kagura > Sting 'tir. Ama bayan karakterler de inanılmaz bir harcanma var 

God Serena karakterine herkes hype etti ama ilk o öldü neden?  Mashima diğer Ejder avcılarına kıyamadığı için God Serena ölmek için oluşturulmuştu

Brandish ve Laylanın hikayesinin klişe olması 

Herrr ne kadar Erza sevmesemde Irene - Erza ilişkisi malesef salakça bir nedene bağlanacaktır 

Konsey üyeleri bu arc İgneel den başka biri ölmeyeceği için feda edildi (Maksat ölü varmış gibi gözüksün diye aynı Makarov 'un harcanması gibi)  

İstese yapabilir diyorum ben Mashima için çünkü istediğinde harika bölümler çıkarıyor ( Ft zero) 

Mashima, üzgünüm ama PARA istiyor bu yüzden full fanbase 'e çalışıyor 

>Shipler

>Fanservisi

Ortaya çıkardığı eser için bir uğraş vermiyor, şuan Mashima fanbase'e çalışmasaydı yüzde yüz şuan izlediğimiz shipler farklı olacaktı 

(Gray Lucy veya Natsu Erza gibi) 

Lucyi her türlü saçma Fanserivisinde kullanmayacaktı 

Nanatsu no Tanzai deki Elizabeth karakteri her ne kadar çok sinir bozucu olsa da mangaka tarafından değer veriliyor, gücü falan da op kızın 

İkisini karşılaştırınca Lucy> Elizabeth ama Elizabeth de güç konusunda daha büyük gelişme var

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.