Jump to content

[Roronoa Zoro] - One Piece


Recommended Posts

[move]Roronoa Zoro[/move]

Roronoa Zoro

Resmi ekleyen

İstatistik

Japonca Adı: ロロノア・ゾロ

Söylenişi: Roronoa Zoro

Türkçe Adı: Roronoa Zoro

İlk Ortaya Çıkışı: Manga Bölüm 3; Anime Bölüm 1

Grubu: Hasır Şapka Korsanları

Statüsü: Kılıç Ustası, Ödül Avcısı (Eski)

Lakabı: "Korsan Avcısı Zoro"; "Mr. Bushido" (Vivi); "Şeytan Kesici Zoro"; "Kenshi San" (Robin); "Marimo"/"yosun kafa" (Sanji)

Japon Ses Akt.: Kazuya Nakai; Megumi Urawa (Genç Zoro); Wataru Takagi(OVA)

Yaşı: 19

Doğum Günü: 11 Kasım

Boyu: 178 cm (5'8")

Ödülü: 120,000,000Resmi ekleyen

Roronoa Zoro, bir korsan ve eski bir ödül avcısıdır. Hasır Şapka Korsanları'na katılan ilk kişidir. Kaptan Monkey D. Luffy'den sonra tayfadaki en tehlikeli kişidir. 11 Supernova'dan biridir.Sadece Zoro ve Killer , 11 Supernova arasında kaptan rütbesinde değildir. Şeytan Meyvesi yememiştir. Kılıç ustası olarak ün yapmıştır ve 3 Kılıç Tekniğini kullanmaktadır. Enies Lobby olaylarından sonra ödülü 120,000,000Resmi ekleyen olmuştur. Bir çok anime fan'ı, 2. Kaptan rütbesinde olduğu görüşündedir. Genelde Luffy saçmaldığında, ya da tayfa gevşediğinde devreye girer, bunun dışında çalışır ya da uyur.

Konu başlıkları

Arkadaşlıkları

Ölen arkadaşı Kuina'ya verdiği sözü, dünyanın en iyi kılıç ustası ünvanını kazanarak yerine getirmek istemektedir. Ödül avcısıyken Yosaku ve Johnny ile beraber çalışmışlardır. Luffy ile Coby'e Denizcilere katılmasında yardım etmişlerdir. Esasında düşman olmalarına rağmen arkadaşlıkları sürmektedir.

DüşmanlarıEdit Düşmanları sectionEdit

Smoker'ın ast'ı olan Tashigi, onu yenip elindeki kılıçları özgürlüğe kavuşturacağına dair yemin etmiştir. Zoro ise Tashigi ile Kuina'ya benzediği için dövüşmekten kaçınır.

Özellikleri

Çoğu zaman uyur,uyandimi affetmez uyumadığı zamanları aşırı antrenman yaparak geçirir.Üç kılıç kullanır ve teknikleri mutoryuu, ittoryuu, nitoryuu, santouryuu ve kyutoryuu 'dür .Yön bulma konusunda çok beceriksizdir hemen hemen heryerde kaybolur. Tayfada en çok kavga ettiği kişi Sanji dir, soğuk kanlidir insan kiliğina girmiş şeytandir. 2 yıl aradan sonra Zoro'nun sağ gözünde Silvers Rayleigh gibi bir yara oluşmuştur.Zoronun sağ gözü bu yüzden kapanmıştır.2 yıl aradan sonra kılıçlarını modifiye ettiği de görülmüştür. Ayrıca Roronoa Zoro büyük gelişim göstererek bir galyonu tek bir kılıç darbesi ile ikiye ayırmıştır.Balık adam adasına gittikten sonra Hodiye su altında olmasına ragmen [su altında balık adamlar bir insandan 10 kat daha güçlüdür] ve nefes alamamasına rağmen Hordy'i yaralamıştır.

KılıçlarıEdit Kılıçları sectionEdit

Sandai Kitetsu lanetli kılıcıdır.Yubashiri Ennies Loby de Shuu tarafından yokedilmiştir ve Thriller Bark da gömülmüştür. Wadō Ichimonji eski sahibi Kuina dır.Zoro bu kılıcı genellikle ağzında kavrar ve en çok bu kılıca önem verir..Shuusui eski sahibi efsanevi ejder öldüren bir samuraydır ve Zoro sahibini yenip kılıca sahip olmuştur.

ALINTIDIR

tr.onepiece.wikia.com/

Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.