Jump to content

[Nami] - One Piece


Recommended Posts

Nami

Resmi ekleyenResmi ekleyenResmi ekleyenResmi ekleyenResmi ekleyenResmi ekleyenResmi ekleyenResmi ekleyenResmi ekleyenResmi ekleyenhttp://images.wikia.com/onepiece/tr/images/b/b6/Beli-1.gif

http://images.wikia.com/onepiece/tr/images/d/dd/Nami.pngNami

Hasır Şapka Korsanları'nın rotacısıdır. Tayfaya üçüncü katılan üyedir. Mecburi ayrılıktan sonra Arlong Park Arc'ın da tekrar tayfaya dönmüştür.

Görünümü

Nami turuncu saçlı, ince bedenli çekici genç bir kadındır. Sol kolunda Arlong Korsanları'nın dövmesinin üzerine yaptırdığı bir dövme vardır. Serinin başlarında Nami basit bir elbise ve deri çizmeler giymiştir. Ancak Arlong Park Arc'ın da saklayacak bir şeyi kalmadığı için daha açık giyinmiştir (Sakladığı şey dövmesidir). Genellikle mini etek giyer (Woooow). Bileğinde daima bir Log Pose ve halkalar vardır. Serinin başına göre vücudu biraz hızlı olgunlaşmıştır. Saç stilini modaya uygun şekilde sık sık değiştirir. Oda'ya bir hayranı tarafından Nami'nin elbise bedenleri sorulmuştur. Oda elbise bedenlerinin 36-22-34 olduğunu söylemiştir. Daha sonra boyunun 1.69 olduğunu ve vücut ölçülerinin 95-35-45 olduğunu açıklamıştır. Oda Nami'yi kediye benzetir. Bu yüzden onu saçları turuncu ve para kokan bir şekilde tasarlamıştır.

Kişiliği

Nami, Nico Robin'den sonra tayfadaki en zeki ikinci kişidir. Doğu Mavi'de Kızıl-Saç Korsanları'ndan Ben Beckman ve Captain Kuro ile birlikte en zeki üçüncü kişidir. Serinin başında Nami tüm korsanları küçümsemiştir. Korsanların hep kötü, aşağılık ve adi insanlar olduklarını düşünmüştür (Arlong'dan dolayı). Luffy ve Zoro ile tanıştıktan sonra da düşünceleri değişmemiş Luffy ve Zoro'yu saf insanlar olarak görmüştür. Hatta Buggy'den harita ve hazine çalmak için Luffy'i esir olarak ona vermiştir. Nami çok açgözlü bir kadındır. Para için herşeyi yapar.Bu küçüklüğünden süregelen bir alışkanlığıdır.O zamanlar (Arlong) Naminin köyüne geldiğinde her yere saldırmıstır.Bunun üzerine Nami,Arlongla bi anlaşma yapmıştır.Bu anlaşma nami ona 100 milyon ß getirdiği esnada arlong un koyu terkt ediceği üzerinedir. Geminin para durumu Nami'nin kontrolü altındadır. Tayfadakilere borç para verir ama karşılığında üç katını ister. Verdiği borçları geri aldığıda hiç görülmemiştir. Para konusu olduğunda bütün tayfa ondan korkar. Nami her ne kadar parayı çok sevsede asıl birinci planda olan şey arkadaşlarıdır. Nami patronluk taslamayı çok sever. Çoğu yerde geminin kaptanıymış gibi davranır. Nami genelde dövüşlerden kaçar. Usopp'la aynı derecede bir korkaktır. Fakat dövüşmek zorunda kaldığı zamanlarda kurnazlığını kullanır. Zeki olmasına karşın Nami'de bazı şeyleri önemsemez (Örn. Nico Robin Meselesi). Nami kızdığı zamanlarda şeytana benzer. Çoğu zaman aynı giysileri giymesine rağmen moda takıntısı vardır. Bu özelliği Captain Kuro Arc.'ından sonra ortaya çıkmıştır. Nami ne zaman alışverişe çıksa hemen bir butik mağazasına gider ve genelde gündelik şeyler alır. Erkeklerin kendisine bakması Nami için sorun değildir. Hatta Vivi ile hamamdayken tayfanın önünde çırılçıplak soyunmuştur. Ayrıca Deniz Treni'nde milletin gözü önünde üzerini değiştirmiştir. Ancak Nami'yi çıplak görmek demek 100.000 Beli ödemek demektir. Bakmasan bile bu parayı ödersin.

Yetenek ve Güçleri Edit Yetenek ve Güçleri sectionEdit

Nami çok yetenekli bir rotacı ve haritacıdır. Havada ki değişimleri anlamadan doğuştan gelen bir yeteneği vardır. Çok hasta olmasına ve hava tahmini yapmanın imkansız olduğu Grand Line'da fırtına çıkacağını bilmiş ve gemiyi hortuma girmekten kurtarmıştır. Nami'nin bu özelliği Gökyüzü Adası Arc.ın da Enel'in Goro Goro no Mi gücünü saptırmasında yardımcı olmuştur. Ayrıca ileri düzeyde bir hırsız ve yankesicidir. Rakibine farkettirmeden anahtar gibi küçük şeyleri çalabilir. Mürettebatın ana savaşçı gücüne destek olur.

Silahları

Nami, Perfect Clima Tact'i kullanırken

TrapspringerAdded by Trapspringer

Clima-Tact Nami Arabasta Arc.'ına kadar sıradan ahşap bir sopa kullanmıştır. Bu Arc. sırasında Usopp Nami'ye Clima-Tact isminde bir silah yapmıştır. Her ne kadar başta işe yaramaz bi silah gibi görünsede Nami bu silahla kendi yeteneklerini birleştirip Baroque Works'ün üst düzey ajanlarından Miss Doublefinger'ı yenmiş ve ilk zaferini kazanmıştır. Water 7 Arc.'ın da Usopp Kadranlar'la Clima-Tact'ı geliştirip Perfect Clima-Tact'ı yaratmıştır. Eskisine oranla çok güçlü bir silahtır. Nami bu silahla Denizci askerlerini ve CP9 (Cipher Pol. No.9)'dan Califa'yı yenmeyi başarmıştır. Bu savaşlardan sonra Nami silahını daha çok kullanmaya başlamıştır.

Saldırıları Clima-Tact

- Heat Ball - Cool Ball - Thunder Ball - Fine Tempo - Cloudy Tempo - Thunder Tempo - Rain Tempo - Sprinkler - Cyclone Tempo - Mirage Tempo - Thunderbolt Tempo - Tornado Tempo - Fog Tempo - Thunderstorm Tempo

Perfect Clima-Tact - Thunderbolt Tempo - Thunder Charge - Swing Arm - Cool Charge - Mirage Tempo - Mirage Tempo Fata Morgana - Cyclone Tempo - Cloudy Tempo - Rain Tempo - Dark Cloud Tempo - Thunder Lance Tempo

Ek Bilgiler

- Nami One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 5. sıradadır.

- Nami'nin çizdiği ilk harita Cocoyashi Köyü'nün haritasıdır.

- Nami de Zoro gibi sarhoş olmaz.

- Nami'nin en sevdiği yiyecekler portakal ve diğer meyvelerdir.

- Nami Chopper'dan sonra ikinci en düşük ödüle sahiptir.

ALINTIDIR

tr.onepiece.wikia.com/

Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.