Jump to content

[Nico Robin] - One Piece


Recommended Posts

Nico Robin

nico robin

Resmi ekleyen

Nico Robin (Niko Robin) Hasır Şapka Korsanları'nın arkeoloğudur. Gizli suç örgütü Baroque Works'ten tayfaya katılmıştır. Mürettebata katılan yedinci kişidir. Water 7 Arc.'ın da tayfadan ayrılmış Enies Lobby Story Arc.'ın da ise geri dönmüştür.

Bartholomew Kuma ile olan savaştan sonra tayfa 2 sene ayrı kalmıştır.Bu süre içerisinde Robin devrimciler lideri Monkey D. Dragon ile karşılaşmıştır

Görünümü Robin uzun boylu, parlak siyah saçlı çekici bir kadındır. Genelde koyu renklerde giyinir. Elbiseleri daha çok deri ağırlıklıdır. Çoğu zaman bir kovboy şapkası takar. Robin'in saç stili ve gözleri annesine benzer. Annesine göre teni biraz daha koyudur. Oda Robin'nin bedeni ile ilgili sorulara şu cevapları vermiştir : - Robin'in boyu 1.88'dir. Tayfadaki en uzun üçüncü kişidir. - Robin'in beden ölçüleri 99-59-89'dur. Oda Robin'i mor renklerde ve çiçek kokan bir şekilde tasarlamıştır.

Kişiliği Tarihteki en büyük akademisyenlerin içinde yetişen Robin arkeolog olarak Hasır Şapka Korsanlarına katılmıştır. Rahatına ve özgürlüğüne düşkündür. Dünya'nın gizemlerini çözmeye çalışır. Robin'in sessiz sakin bir kişiliği vardır. Kolay kolay duygularını belli etmez. En gergin durumlarda bile çok sakindir. Konuşması tane tane ve anlaşılır bir biçimdedir. Ayrıca ürkütücü ve karanlık bir tarafı vardır. Tayfada ki en zeki kişidir. Korkunç olasılıklı konuşur.

Örnekler :

- Skypeia Arc.'ın da Zoro'yu köpekbalıkları yemiş olsaydı bulutların rengi kırmızıya dönüşürdü demiştir. - Yine Skypeia Arc.'ın da gemiye döndüp Chopper'ı bulamadıklarında onun parça pinçik olmuş olabileceğini söylemiştir. - Davy Back Fight'ta kaybedilen Chopper'a Foxy için umarım nadir kürk koleksiyonu yapan biri değildir demiştir. - Yeni gemiye isim aranırken söylediği isim Being of Darkness (Karanlığın Varoluşu)'tir. - Thriller Bark Arc.ın da ki Cerberus'a sevimli demiştir.

Sadece kaydadeğer bir durum olduğunda daha çok konuşur. Bir çok konuda engin bilgilere sahiptir. Özellikle tarih konusunda boş yüzyıl hariç neredeyse herşeyi bilir. Sakinliğinin sebebi çok zorlu geçen çocukluğudur. Ohara Felaketi o zamanlar küçük bir çocuk olan Robin'in üzerinde derin ve travmatik izler bırakmıştır. Robin tarihi eserlere çok büyük önem verir. Tarih konusunda ki engin bilgileri bir çok kötü amaç peşinde olan insanları kendisine çekmiştir (Örn. Crocodile ve Spandam). Acılar içinde geçen geçmişinden dolayı merhametsiz birisi olduğu düşünülmektedir. Af dileyen bir düşmanın bile boynunu kırar. Hatta kendi tayfasından Usopp'un bile boynunu kırmaya çalışmıştır. Sakinliği bazen korkutucu olabilmektedir. Örneğin Brook'un bir türlü konuyu anlatmayışı Robin'i sinirlendirmiştir. Ayrıca kişisel gururla ilgili güçlü bir duygusu vardır. Franky'nin Tactics 15 isimli saldırısına katılmayı reddetmiştir. Çünkü bunu çok utanç verici bulmuştur.

Yetenek ve Güçleri Robin tarih ve kültür hakkında geniş bilgi birikimi olan yetenekli bir arkeologdur. Robin (Eğer tek değilse) tarih kayıtlarını içeren Poneglyph Tabletleri'ni okuyabilen yaşayan bir kaç kişiden biridir. Robin Ohara'da ki büyük kütüphanede kendi kendine çalışarak bu becerileri kazanmıştır. Tarih dışında dünya hakkında da bilgili biridir. Red-Haired Shanks, Monkey D. Dragon ve Gecko Moria'yı tanımaktadır. Robin Şeytan Meyvesi gücü dışında öyle insan üstü bir güce sahip değildir. Yine de zarif bir çevikliği vardır. Düşman ona yaklaşamadan kollarını X şekline getirir. Yine de güçlü bir bünyesi vardır. Moria onun gölgesini çaldığında çok geçmeden ayağa kalkabilmiştir (Normal bir insan en az iki gün komada kalır).

Şeytan Meyvesi Hana Hana no Mi Robin Hana Hana Meyvesi'ni sekiz yaşındayken yemiş ve güçlerini kullanmaya başlamıştır. Bu meyve sayesinde Robin her yüzeyde istediği organını çıkarabilir. Bunu yapacağı zaman kollarını X şeklinde tutar. Sadece yerinde bekleyerek düşmanı elleriyle durdurabilir. Bu meyve ne kadar güçlü olsada Robin'in gerçek vucüduna ya da başka yerden çıkmış olan organına bir zarar gelmesi halinde etkisini kaybeder. Bu meyvenin zayıf noktasıdır. Güçleri çok tehlikeli durumlarda oldukça yararlıdır. Elleri ya da ayaklarıyla arkadaşlarını taşıyabilir. Şimdiye kadar Robin bu meyvenin gücüyle ellerini, ayaklarını, gözlerini ve kulaklarını saldırmak için ya da başka uygulamalarda kullanmıştır. Saldırılarında Fransızca, İspanyolca ve İngilizce dillerinden kelimeler kullanır. Örneğin Cinco Fleur Cinco İspanyolca'da beş anlamına Fleur ise Fransızca'da çiçek anlamına gelir. İngilizce saldırı isimleri ise çok azdır.

Saldırıları - Un Fleur - Dos Fleur 1. Grab - Tres Fleur - Cinco Fleur - Seis Fleur 1.Twist 2.Clutch 3.Slap - Ocho Fleur 1.Flip 2.Clutch - Nueve Fleur 1.Twist - Once Fleur 1.Slam - Doce Fleur - Dieciséis Fleur - Veinte Fleur 1.Calendula - Treinta Fleur 1.Strangle 2.Hang 3.Pound 4.Clutch - Ochenta Fleur 1.Cuatro Manos +Hold +Clutch +Shock - Cien Fleur 1.Delphinium 2.Wing 3.Spider Net 4.Big Tree 5.Flip 6.Defense - Slalom Vine - Dos Manos 1.Clutch - 600,000,000 Beli Jackpot - Gran Fleur - Ojos Fleur - Pierna Fleur 1.Robi-Cho Suplex - Oreja Fleur

Ek Bilgiler - Robin'in en sevdiği yiyecekler sandviç,kek ve kahvedir. - Robin, Chopper ve Luffy gibi çocuk yaşta Şeytan Meyvesi yemiştir. - Robin başka bir gruptan tayfaya katılan ikinci kişidir. - Robin'de Doğu Mavi'de

ALINTIDIR

tr.onepiece.wikia.com/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.