Jump to content

çizimimi nasıl geliştirebilirim?

kaskas123

Önerilen İletiler

bu aralar aklımdan manga çıkarmak geçiyor. hobi olarak. konu vs herşey hazır. tek sorun bu zamana kadar hiç manga çalışması yapmamam ve çizimimim çöp adamın biraz önünde. :depressed1-onion-head-emoticon:

amacım süper çizmek değil. sadece aklımdaki mangayı çıkaracak kadar olsa yeter.bunun için ne gibi çalışmalar yapmalıyım?

yardım edecek herkesi bekliyorum. :cheer2-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 46
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

kimse bilemez değilmi ilerde ne olacağını.kimbilir belki sen de amerikan başkanlığını alırsın

Bence bakumandaki gibi kendine ekip arkadaşı bulman lazım o resimleri çizer sende hikayeyi uydurursun bakuman ı izle sen :)

sevgili arkadaşım öncelikle manga çizmek isteme cesaretinden dolayı seni kutluyorum. Ama manga gerçekten zor bir sanattır en az roman yazmak kadar zor. Bir çok evresi zorluğu vardır. Bir çok şartı var

Bence sen yazar ol çizecek başka birini bul, çöp adam aşamasındaysan zor biraz çünkü çizim doğuştan gelen bir yetenek :D Ancak aylarca çalışırsan düzeltirsin. 

çöp adam değil. çöp adamdan biraz ileri. hatta en iyisi bir çizimde paylaşayım. 

o dediğinide düşündüm ama daha kendimi zor anlarken bir de kendimi başkasına anlatmak. imkansız

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Manga for the beginner diye bir kitap var yeni başlayanlar için ben alamadım ama sen alırsın belki  :lol: Yeni Başlayanlar İçin Manga - Christopher Hart | 18,49TL - D&R : Kitap

Yeni Başlayanlar İçin Manga - Christopher Hart - %35 indirimli : Kitap | idefix.com umarım yardımcı olur  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Manga for the beginner diye bir kitap var yeni başlayanlar için ben alamadım ama sen alırsın belki  :lol: Yeni Başlayanlar İçin Manga - Christopher Hart | 18,49TL - D&R : Kitap

Yeni Başlayanlar İçin Manga - Christopher Hart - %35 indirimli : Kitap | idefix.com umarım yardımcı olur  :D

önerin için teşekkürler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pratik ile. Aç bir not defteri, çizdikçe çiz. Elin iyice alışsın. İnternete tutorial diye gir, örnekleri çiz. Hemen manga işine girişme, böyle mürekkep vs vs. En son taslak olarak bir çiz, yanlışlarına bak. Onları geliştir.  :)

mürekkeple çizmek yemez pek. :D internette adam akıllı anlatan şurda şunu yap gibisinden yer yok.  o yüzden buraya konu açtım. ilk başta nasıl başlamalıyım. 

bu da pek beceremesemde çizimimden örnek

emV4GR.jpg

not: kollarını çizmeyi unuttum :D.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben yüzlerden başlamıştım açıkçası. Önce yüz hatlarını geliştir derim; ama direkt olarak tüm yüzden değil, parça parça. Göz, burun, ağız, hepsini teker teker çalış. Yeterli olduğunu anlayınca yüze oturtmayı dene. Daha sonradan yüz ifadelerine ve duruşlara bak, çeşitli yönlerden çizmeyi dene.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben yüzlerden başlamıştım açıkçası. Önce yüz hatlarını geliştir derim; ama direkt olarak tüm yüzden değil, parça parça. Göz, burun, ağız, hepsini teker teker çalış. Yeterli olduğunu anlayınca yüze oturtmayı dene. Daha sonradan yüz ifadelerine ve duruşlara bak, çeşitli yönlerden çizmeyi dene.

örnek olacak site var mı elinizde? varsa paylaşır mısın?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.